18
Vicces kincsvadászok és csinos doktornők robbantós-késelős kalandjai a titokzatos járvánnyal fertőzött afrikai sivatagban. Indiana Jane találkozása a homokkal.
  • Pheaper
    #18
    jó film !! ha kell vkinek szójjon rám priviben!!!
  • Laky
    #17
    már nem azért, de nem hinném, hogy egy kimondottam mozifilmekkel foglalkozó oldal, ekkora hibát hagyjon maga után
  • Duddits
    #16
    Jah, persze. Én is ezt mondanám...
  • Laky
    #15
    másoltam a cikket, de szerintem ez aféle utalás akart lenni
  • Tuvok #14
    Én meg kettőről
  • Rafaelo
    #13
    loál jones
  • Duddits
    #12
    Ja.
  • Loál János #11
    Jones.
  • Duddits
    #10
    Mi az, hogy Indiana Jane....? Nem indiáná Jonhst akartál írni?



    Amúgy nekem tetszett a film.
  • Sephi
    #9
    Es a WOTW is.
  • Ben C
    #8
    SW nagyon is jó volt..
  • Rafaelo
    #7
    nemrossz film de nemis jó popcorn movie azé a dokinőt megdugnám!!
  • forza milan
    #6
    én ilyen cimen,egy 2 vh-s filmröl tudok!
  • Seth
    #5
    Ha hiszitek ha nem éppen ma 20:45 fele végeztem a filmmel. Csak 1x nézhető, felejtős
  • akyyy
    #4
    Nálam akkroa szahara van most, megy aventi ablak nyitva, és 180 fokot érzek:S
  • DJ Skyline
    #3
    én először a második vh-s Szaharára gondoltam!:)
  • Thomsen
    #2
    A legjobb filmekhez sorolni a Világok harcát és a Star Warsot? Ez erős túlzás.
    Kérdés, hogy a művészfilm meghatározástól ennyire messzire álló filmek filmnek nevezhetők-e egyáltalán.
  • Laky
    #1
    A legjobb nyári filmek rendszerint a sikeresebb téli és tavaszi bemutatók ötvözetéből állnak. Vegyük példaként a Világok harcát: némi Star Wars megbolondítva az Ördögűző egyedi humorával.

    Hasonlóan szerencsés elegy értekezésünk tárgya, a Szahara című öko-globál-akció-szerelmesfilm, mely jó arányérzékkel kölcsönöz mind az Édes vízi élet bajtársias szelleméből, mind A nemzet aranya kincskereső erotikájából, s közben azt sem téveszti szem elől, hogy a sivatagban minden szépen robban.

    Történetünk főszereplői legalább olyan változatos figurák, mint Pom-Pom mesehősei, sőt cselekedeteik is a két klassz rassz közötti rokonságot igazolják: a Szaharában golyókapkodástól festéktüsszentésen keresztül civakodásig és felpattanásig szinte minden előfordul - az aktuális természeti és politikai környezethez igazodva persze. Történik ugyanis, hogy két ex-tengerészgyalogos kincsvadász (Matthew McConaughey, Steve Zahn) egy amerikai polgárháborús páncélhajót keres a Szaharában, de a dramaturgiai elvárásoknak megfelelően - mielőtt megtalálnák - belebotlanak egy álomszép WHO-doktornőbe (Penelope Cruz), egy fazonraszta hadúrba (Lennie James) és egy gonosz francia üzletemberbe (Lambert Wilson), hogy a tuaregekről és a retek sok homokról ne is beszéljünk.

    Nem panaszkodhat a szájtáti közönség, az esztétikai élményről ugyanis Cruz kisasszony duzzadó ajak-kebel párosa és McConaughey úr sármizmatikája gondoskodik, a humorért Zahn bácsi idétlen fizimiskája, az adrenalinszöktetésért pedig a robbanásig fokozott csatahangulat felel. Kellemes hibridfilmhez van tehát szerencsénk, a hősies függetlenség diadalának himnuszához, ahol az amerikai hadigépezetben edzett felvilágosult régészkatonák megmutatják a (harmadik) világnak, hogy a kietlen sivatagban is vannak értékek, és hogy az emberség nem ismer határokat. És a pirotechnika sem.