FC Parma

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Sheva
#233
normális pályán kaptak volna 3-t...

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

#232
uupppssszzz 😄DDDDDDDDDDDDDD

Fyrex
#231
nah itt a parma a téma ugyhogy ájjále<#ejnye1>

Avanti Crociati!

#230
így volt a jó<#beka3>

lehet normális pályán kikaptok 😄DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Fyrex
#229
igen néztem a meccset

ilyen pályán nem volt érdemes meccset jáccanotok

Avanti Crociati!

Sheva
#228
hát jah Morfeo jó pléja anno még a Milanban is megfordult

nekünk is csak X-re futotta Ascoliban

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

Fyrex
#227
hát nehezen sikerült kiharcolni az 1 pontot, a középpálya kicsit akadozik sztem, morfeo nélkül sehol sem lennénk

Avanti Crociati!

Sheva
#226
mi újság Parma felett? <#smile>

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

Fyrex
#225
helllo barátom

Avanti Crociati!

Rudee
#224

Szar Bayern, szar Bayern :)

Sheva
#223
reggelt fájreksz

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

Fyrex
#222
reggelt pármááá

Avanti Crociati!

Sheva
#221
jó az X egy Palermo ellen 😄DDDDDDDDDDDDDDDD

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

Fyrex
#220
SERIE A <1.forduló>

A.C. Parma 1-1 US Cittá di Palermo
g.sz.: Bresciano (48') ill. Terlizzi (36')

Avanti Crociati!

Fyrex
#219
index forumrol:
ParmaBoys válasz | megnéz 2005.08.27 19:15:25 (2943)
Parma F.C. 2005/2006





-

Portieri



MAGLIA NOME E COGNOME DATA DI NASCITA NATO IN

7 Luca BUCCI 13/03/1969 Italia

1 Alfonso DE LUCIA 12/11/1983 Italia

22 Cristiano LUPATELLI 21/06/1978 Italia



Difensori



MAGLIA NOME E COGNOME DATA DI NASCITA NATO IN

5 Daniele BONERA 31/05/1981 Italia

28 Paolo CANNAVARO 26/06/1981 Italia

3 Giuseppe CARDONE 03/03/1974 Italia

14 Matteo CONTINI 16/04/1980 Italia

26 Damiano FERRONETTI 01/11/1984 Italia

33 Giovanni PASQUALE 05/11/1982 Italia

17 Marco ROSSI 30/09/1987 Italia

24 Sebastiano SIVIGLIA 29/03/1973 Italia



Centrocampisti



MAGLIA NOME E COGNOME DATA DI NASCITA NATO IN

6 Jorge BOLANO 28/04/1977 Colombia

23 Mark BRESCIANO 11/02/1980 Australia

21 Luca CIGARINI 20/06/1986 Italia

4 Daniele DESSENA 10/05/1987 Italia

33 Vincenzo GRELLA 05/10/1979 Australia

32 Marco MARCHIONNI 22/07/1980 Italia

10 Domenico MORFEO 16/01/1976 Italia

8 Alessandro ROSINA 31/01/1984 Italia

15 Filippo SAVI 29/01/1987 Italia

30 Fabio Enrico SIMPLICIO 23/09/1979 Brasile



Attaccanti



MAGLIA NOME E COGNOME DATA DI NASCITA NATO IN

9 Bernardo CORRADI 30/03/1976 Italia

18 Zlatko DEDIC 10/05/1984 Bosnia

36 Marco DELVECCHIO 07/04/1973 Italia

21 Gaetano GRIECO 07/11/1982 Italia

19 Andrea PISANU 07/01/1982 Italia

-



Responsabile Area Tecnica: Oreste CINQUINI



Team Manager :Alessandro MELLI



Allenatore Mario BERETTA



Allen. in 2^: Daniele ZORATTO



Preparatore Atletico: Vincenzo PINCOLINI



Coll. Tecnico: Luigi APOLLONI



Coll. Tecnico :Alessandro SPAGGIARI



Responsabile Sanitario: Massimo MANARA





Az Ac Parma játékoskeretének és a klub jelenlegi helyzetének értékelése.



Imádott klubbunknak az Ac(Fc) Parma-nak a sorsa ,mindannyiunk örömére végre

valahára rendezõdi látszik.Bár a végsõ aláírásra szeptember végén kerül sor,

érezhetõ hogy új korszak nyílhat meg csapatunk elõtt.

Sanz az egykori Real Madrid elnök "szónoklataiban" méltatta a várost,a csapatot

a csapatot körülvevõ embereket. Igérete szerint a Parma újra visszatérhet a nemzetközi

porondra. A klub vezetõsége arra kérte Sanz-ot ,hogy legalább 50-60 millió eurót felketessen

abba a csapatba,amellyel majd vissza akar térni az európai küzdelmekre.

Távlati terveirõl nem sokat tudni,bár nagyon hangoztatta,hogy a Parma-nak helye van Európában

és szeretné ha a bajnokságban is megálná a helyét.

Bízzunk benne ,hogy Sanz komolyan gondolja a Parma-val való kapcsolatát és hogy minnél elõbb

visszakaphatjuk azt az arcunkat amely a Parmalat korszak alatt jellemzett minket!!!!!



A játékosokról:



Kapusok:



Lupatelli:



A hórihorgas hálóõr a nyári átigazolás közepén került hozzánk,Frey kapusért cserébe.

Nem tartozik a kiemelkedõ tudásu kapusok közé ,pályafutása során védett a Chievo ,a Roma, a Fiorentina

kapujában is .Freyhez hasonlóan õt sem a kifutási miatt ismerhetjük,de bizzunk benne hogy kevesebbszer

kell majd maga mögé néznie mint idén Frey-nek.



Luca Bucci:



A nagy öreg. Luca úgy határozott hogy véd még egy idényt nálunk utánna szögre akasztja futballcipõjét.

Tapasztalatával biztos ,hogy sokat fog tudni segítteni mint De Lucia, mint Lupatelli kapus munkájában.



De Lucia:



A fiatal portás már 2003 óta állandó "lakója " a pármai kispadnak,-nem véletlen .

A rendkivül jó fizikumu portásban látják valószínüleg a pármai vezetõk ,csapatunk ,jövõbeli kapusát.





Hátvédek:



Daniele Bonera:



Az olasz válogatottat is megjárt emberfogó ,sokak meglepetésére hû maradt a Parma-hoz,az elõzõ idényben

formája feledhetõ volt,bár képességeit tekintve a védelem vezéregyénisége kellene hogy legyen.

Sokkal többet kell mutatnia ,a védelem tavalyi csapnivaló szereplése többek közt az õ formánkívüliségének

is volt köszönhetõ.



Paolo Cannavaro:



Egyenlõre Paolo nem nõtt még fel bátyja Fabio egykori parmai formájához.A kis "Canna" az elõzõ idényben

többször bizonytalankodott, de végül is ha úgy vesszük ez volt a "tanulóidénye".

Reméljük felnõtt a feladathoz.



Guiseppe Cardone:



Il capitano,minden értelemben.. Nem csak életkora miatt,de rutinja miatt is össze kell fognia a csapatot

Nagy szügés lesz a tapasztalatára,minden tudását bele kell adnia,ha azt akarjuk,hogy ütõképes védelmünk

legyen.Személye nélkülözhetetetlen a védelem tengelyében. A tavalyi éveb legalább 30 gólt kaptunk ,olyan szitukból,hogy

beívelték az 16-os közepére a labdát ahol az ellenfél csatárai lecsaptak és befejelték. A PArma jelenlegi legnagyobb

hiányossága ennek a területnek a védelem. Én neki szánnám ezt a szerepet,területvédelmi szerepet kell ellátnia!



Matteo Contini:



Contini még legalább egy évig velünk marad,megfelelõ csereember lesz ebben az idényben.



Damiamo Ferronetti:



Úgy vártam rá mint valami isteni csodára,hogy végre be tudna illeszkedni a védelembe.

Sajnos folyamatos sérülései miatt ,rendre kimaradt a csapatból,talán idén bizonyíthat.

Õt tatom ez egyik "titkos fegyverünknek".



Giovanni Pasquale:



Az õ érkezésének nagyon örültem , az Interben hozzászokott a keményebb csatákhoz is , igy

nem kell tõle félni hogy , összecsinálja magát egy két komolyabb meccsen.

Bal oldali védõként,és középpályásként is egyaránt bevethetõ.

Mindenképpen jó teljesítményt várok tõle.De azt hiszem ,hogy ezzel nem is marad adósunk,

Pasqauel , miután leszerzõdött hozzánk elárulta,hogy mivel az Interben nem jutott

szóhoz mindenképpen egy olyan csapathoz szeretett volna kerülni mint a PArma.

Úgy nyilatkozott ,hogy számára a Parma a legideálisabb csapat az õ életkorában.



Marco Rossi:



A Primavera.azaz a tartalékcsapat játékosa volt a tavalyi évben,idén meghivót kapott a felnõttek

közé.Sok sikert neki!



Sebastiano Siviglia:



Na végre!!!!

Siviglia,régi nagy kedvencem volt,nem értettem egy ilyen hajtós védõt miért engedtek el a vezetõk.

Remek emberfogó,a széleken elõszeretettel támogatja a középályát felfutásaival.



középpályások:



Jorge Bolano:



A kis kolumbiai középpályánk oszlopává nõtte ki magát az elmúlt idényben.Labdaszerzõ képességeire

nagy szügség lesz ebben az idényben is.



Marc Bresciano:



A tar fejü ausztrál középpályánk bal motorja,bivalyrõs lövések és gyors elfutások jellemzik játékát.

Sokkal támadóbb szellemû játékot várok tõle mint tavaly.



Luca Cigarini:



A Sambenedettese csapatától érkezett,olasz kupa találkozón már pályára is lépett..

Semmi kiemelkedõt nem tudok róla írni,reméllem hasznos játékosunk lesz.



Daniele Dessena:



A titkos fegyver!

Figyeljétek meg az egyik legnagyob kincsünk lesz,ha majd állandó játéklehetõséget kap.

Nagyon nyugodt ,kiegyensúlyozott játékos.

De pecchére Simplicio posztján játszik.



Vincenzo Grella:



Nagy csalódás nekem az ausztrál játéka,nagyon jó játékosnak tartom,de ebbõl keveset mutat.

Reméllem az idén a tavalyi ellentéte lesz!





Marco Marchionni:



Marco az egyik kedvenc játékosom de a folyamatos sérüléshulláma miatt nem tud a csapat rendelkezésére

állni. Hiába ügyes,gyors,és akaratos,a kispadról nem tudja segítteni a csapatot.

AZ Atalanta elleni bajnoki óta nem játszott bajnokit, és nemrég újra megsérül!

Sajonos mostis csak könyitett edzéseket végez. Én nagyon szertém ha feléépülne ,de a csapatnak szügsége

van mihamarabb egy ütõképes ,támadószellemü játékosra .Ha nem javul az állapota ,nagyon szivesen látnám

Brienzát a Palermo szélsõét a csapatban.!





DOMENICO MORFEO:



ISTENKIRÁLY!



Alessandro Rosina:



1 év kiruccanás után visszatért közénk,elsõszámu csereként számittot rá ,a következõ mérkõzéseken.



Filippo Savi:



Dessenához hasonlóan tavaly õ is a játékoshiány miatt kerüt fel a felnõttek közé.

Az idén viszont már profi szerzõdést ajánlott neki a klub,az új kontraktus 2010-ig szól.

Reméljük Savi hasznos tagja lesz keretünknek.



Fabio Simplicio:



A brazil labdaszerzõ felfedezése az elõzõ idény talán egyetlen pozitiv eseménye volt.

Fabio remekül beilleszkedett a csapatba,remek dolgokat tud,talán a leghasznosabb és

legsokoldalúbb futballistája a jelenlegi keretnek.



Csatárok:



Bernardo Corradi:



A Valenciától érkezõ csatár ,1 évre kötelezte el magát a csapathoz.

Berretta elmondta róla,hogy nagyon látszik rajta,hogy meccshiánnyal küzködik,de

nincs mit tenni neki kell szállítani a gólokat Parma-ba.



Zlatko Dedic:



A felkészülési mérkõzések felfedezettje,és az olasz kupa góljaink szerzõje egy személyben.

A tavalyi évet az Empolinál "focizó" horvát srác, könnyen lehet ,hogy mint egykor Gila,úgy most

neki kell Parma-ban ,kényszerûség miatt gondoskodnia a gólokról.



Marco DelVecchio:



A tapasztalt olasz róka legújabb állomáshelye Parma. Ha annyi gólt lõ amenyi a mezszáma

lesz ,egészen biztos,hogy a szivünkbe zárjuk.



Gaetano Grieco:



Évrõl évre ott van a neve a Parma játékoskeretén,de különösebb dolgot nem csinálnak vele.

Idén sem lesz másképp,valószinü Kölcsönadják majd.



Andrea Pisanu:



Ifjú "csatárunk" legtöbbször a középpálya jobb oldalán vitézkedett,ha Marchionni állapota az idén sem javul

könnyen lehet,hogy idén is õ lesz a jobbszélsõnk.







A lényeg ,hogy : Forza Parma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avanti Crociati!

Fyrex
#218
nah kezdõdik a buli...
FORZA PARMA!!!

Avanti Crociati!

Fyrex
#217
nem tudott gyõzni a barca, lealázták a pmfc-t nem ugy alakul a hétvége ahogy kéne<#szomoru1>

Avanti Crociati!

Fyrex
#216
hiába nézel ilyen szépen😛

Avanti Crociati!

gabber_saviola
#215

Én is azok közé tartozom, akik egyre gyakrabban néznek Magyar bajnokikat, és szerintem is egyre több a jó iramú, élvezetes mérkőzés.

Fyrex
#214
elmehettek mind a ....

Avanti Crociati!

gabber_saviola
#213
A:SD:AS😄:SAD::ASD:A:SD:A:SD:ASD:ASDA::AS😄ASD:A:SD:ASD:A:SD:sd.sdsd.asd

Én is azok közé tartozom, akik egyre gyakrabban néznek Magyar bajnokikat, és szerintem is egyre több a jó iramú, élvezetes mérkőzés.

Rudee
#212
Bonera és Cannavaro nélkül biztos meg fog szenvedni a Parma.

Szar Bayern, szar Bayern :)

franco
#211
sima vendéggyõzelem :S

aki érdekel azokat olvasom többi /ignore

gabber_saviola
#210
nézd meg jobban, ott nem csak delvettyijó hiányzik a kezdõ 11-böl 😄DDDDDDDDDDDDDDD

Én is azok közé tartozom, akik egyre gyakrabban néznek Magyar bajnokikat, és szerintem is egyre több a jó iramú, élvezetes mérkőzés.

Fyrex
#209
<#eljen><#eljen><#eljen>
látom delvekkió nélkül kezdünk
nem mondhatom hogy hurrá de hurrá😛

Avanti Crociati!

gabber_saviola
#208

Én is azok közé tartozom, akik egyre gyakrabban néznek Magyar bajnokikat, és szerintem is egyre több a jó iramú, élvezetes mérkőzés.

gabber_saviola
#207
<#ejnye1>

Én is azok közé tartozom, akik egyre gyakrabban néznek Magyar bajnokikat, és szerintem is egyre több a jó iramú, élvezetes mérkőzés.

Fyrex
#206
neked itt kuss van kicsi rigó 😛

Avanti Crociati!

fernando torres
#205
mind1 az
úgyis kikaptok 😛PP

Fyrex
#204
Parma-Palermo hol lessz online plz oldalakat

Avanti Crociati!

Sheva
#203
az beztos kurva hétszencség 😄DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

Fyrex
#202
kettõ is?😛😛😛

Avanti Crociati!

Sheva
#201
oszt majd elõveszem a TESCO gazdaságos popszegecselõmet oszt véged lesz mint a botnak <#eplus2><#eplus2><#eplus2>

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

Fyrex
#200
ték <#fogmosas><#fogmosas><#fogmosas>

Avanti Crociati!

Fyrex
#198
sokkk!!!

Avanti Crociati!

Sheva
#197
kevés

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

Fyrex
#196
maj' megbasz a gazdaságos hajszáritó oszt az áram lessz veled....

Avanti Crociati!

Sheva
#195
de velem van az erõ

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

gabber_saviola
#194
😄DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

Én is azok közé tartozom, akik egyre gyakrabban néznek Magyar bajnokikat, és szerintem is egyre több a jó iramú, élvezetes mérkőzés.

Sheva
#193
😄DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

Fyrex
#192
megtaposlak egyszer kétszer mikor hazafele jössz a gazdaságos cuccaiddal aztán nem fogsz szélvészkedni😛

Avanti Crociati!

Sheva
#191
kétlem 😄DDDDDDDDDDDDDDD

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

Fyrex
#190
errõl van szó😄DDDDDDDDD pedig téged a nagymamák is beelõznek 3szor 😄DDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

Avanti Crociati!

Sheva
#189
bazz 2szer lemegyek a TESCO-ba bevásárolni mialatt Delvekkió szalad egy kört 😄DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

.:.FORZA AC MILAN!!!.:.

gabber_saviola
#188
😄DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Én is azok közé tartozom, akik egyre gyakrabban néznek Magyar bajnokikat, és szerintem is egyre több a jó iramú, élvezetes mérkőzés.

Fyrex
#187
szíttéplek az ilyen megjegyzésekér😛😛

Avanti Crociati!

gabber_saviola
#186
nemérdekes , felejtsd el ....sokat nem dob a játékotokon 😛

Én is azok közé tartozom, akik egyre gyakrabban néznek Magyar bajnokikat, és szerintem is egyre több a jó iramú, élvezetes mérkőzés.

Fyrex
#185
kispad?😛

Avanti Crociati!

Fyrex
#184
<#worship><#worship><#worship>

Avanti Crociati!

gabber_saviola
#183
hogy keljen keresgélned 😛

Parma AC vs Unione Sportiva Citta Di Palermo SpA - 28 August

Parma: Lupatelli; Bonera, Cardone, Contini, Pasquale; Marchionni, Bolano, Simplicio, Bresciano; Corradi, Delvecchio

Palermo: Guardalben; Zaccardo, Barzagli, Biava, Grosso; Santana, Barone, Corini, Bonanni; Caracciolo, Makinwa

Én is azok közé tartozom, akik egyre gyakrabban néznek Magyar bajnokikat, és szerintem is egyre több a jó iramú, élvezetes mérkőzés.