47
Mitol sos a tengerek vize?
  • EnxTheOne
    #47
    "Azért sós mert a halak nem szeretik az édes vizet. XII. században afrika partjánál egy pisztráng volt a parthoz közel amikor egy bushman beleejtett 1kg sót a vizbe. A halnak izlett. Ez a tőrnénet apárol fiúra szált. 1654-ben egy egész hajó flotta vitt sót, és különböző füszereket amerikába. Amikor a flotta fél úton volt, a halak elsülyesztették a hajókat. 1-2 hajó elsodrodott, de már a só nélkül. De azon az 1-2 hajón rengeteg fahéj volt még, egészen Ausztráliáig sodrotak, ott nagyon édes a viz."
    forrás: http://sosviz.ru
  • Tonto
    #46
    a sok halpisitől
  • Desiderata #45
    mitől sos? a sok segélykéréstől
  • RoD
    #44
    Anatómiai csoda lenne :)))
  • RoD
    #43
    Szívesen megnézném azt a gyereket :)
  • sz4bolcs
    #42
    Tutti, hogy egy bálnától terhes? :-)
  • RoD
    #41
    Na ja, meg abban a vizben nem csak bálnák úszkálnak :]
  • Esrohnoil
    #40
    Sztem meg félrekefélt. :D
  • Prof William
    #39
    Én még anno valami olyat halottam, hogy a víz először édes volt, aztán évmilliók alatt mindenféle sót oldott ki a kőzetekből és ezért sós.

    A bálnákról meg... A haverom bnője egymaga elment a tengerpertra és amikor visszajött terhes volt. Mi ez ha nem a bálnaondó valódiságát bizonyító tény?
  • RoD
    #38
    Mivel tudományos magyarázotot már kaptunk, ezért nézzünk egy filozófiait is:

    Szerintem azért sós a tenger vize, mert valaki annó rizst akart főzni, fel is melegítette a vizet (lásd izzó lávagömb), majd megsózta, ám ekkor rájött, hogy nincs is rizse, mert az még nem evulálódott ki ezért márvárta még kihül, szórt bele némi foldet meg tett rá pár élőlényt, akiknek azt a feladatot adta, hogy termeljetek rizst és így kialakúlt a föld a sós tengervizekkel, Ázsiával és a távolkeleti népekkel együtt.
  • HUmanEmber41st
    #37
    Neem, a repülő emberek építenek a repülő halaknak kalitkát...
  • sz4bolcs
    #36
    a repülő halak építenek maguknak kalitkát, nem?
  • Esrohnoil
    #35
    És szted a tengerben, folyóvízben levő halak közül melyik lakik Faraday-kalitkában? :)
  • norbre
    #34
    http://www.kfki.hu/chemonet/hun/teazo/miert/m01/205.html
  • AotS
    #33
    Volt valamikor a Sat1-en a clever című műsorban egy kísérlet ami ezzel foglalkozott. Arra jutottak, hogy a halak túlélik a villámcsapást, ha éppen egy Faraday-kalitkában vannak. Amúgy kipurcannak :(
    link a kísérlethez (németül tudók előnyben)
  • Stann
    #32
    Ezen én is gondolkodtam már, hogy ugye a víz vezeti az áramot, és ha egy tengerbe/folyóba belecsap a villám, akkor azok az emberek, akik a vízben tartózkódnak mind megsülnek?
    A halakról nem hinném, hogy végük lenne, mivel nicsenek leföldelve(ha vízben van ilyen), viszont így elektromos közeg veszi körül, ami lehet, hogy tényleg nem jó nekik.
  • sz4bolcs
    #31
    Egyszer belepisiltem az adriába..:ASD:A:D
  • kuncika
    #30
    Na nekem is lenne egy elmés kérdésem. Mi van akkor, ha a tengerbe belecsap a villám? Mert ha belecsap akkor a sós víz ugye elég jól vezeti az áramot és az nem jó a halaknak. Azonfelül meg ha belecsap a vízbe, akkor egy csomót el is párologtat nem?
  • Balumann
    #29
    hehe én ebben az előző évben tanultam erről
  • HUmanEmber41st
    #28
    Belesírt Izaura, a szép rabszolgalány...
  • AotS
    #27
    Urban legend. 1800 liter iszonyú sok lenne, még egy kékbálnától is. :)
  • mstummer
    #26
    Egy kékbálna tobb mint 1800 liter spermát termel egy magömlés során,
    de
    ebből csak 10% éri el a célt. Tehát 1620 liter sperma kerül a vízbe
    alkalmanként. Ezért sós a tengervíz!

    Jó strandolást :)
  • reaper4
    #25
    inkább ne
  • Crazygirl
    #24
    neha kene...
  • sz4bolcs
    #23
    használd a női logikát..
  • Crazygirl
    #22
    leirva... (jovan ma nem igazan fog az agyam ebben a melegben, minden szot kihagyok..)
  • Crazygirl
    #21
    hat most hoyg igy olvasom nem lett valami magyar nyelven...
  • sz4bolcs
    #20
    "azert sos a tenger vize, mert tavol van a sarkkoroktol es minel kozelebb megyunk az egyenlitohoz annal sosabb lesz a tenger."
    - Ez kurvajó volt. Tetszik az érvelésed.
  • Crazygirl
    #19
    ha minden igaz akkor a Voros-tengerben 1 liternyi vizben van 5-10 gramm so... (nem igazan vagyok benne biztos)
  • Crazygirl
    #18
    azert sos a tenger vize, mert tavol van a sarkkoroktol es minel kozelebb megyunk az egyenlitohoz annal sosabb lesz a tenger... (nemi foldrajzora)
  • lamase
    #17
    SÓTÓÓ
  • HUmanEmber41st
    #16
    A magvas kérdésre válaszolva:
    bizonyosan a magas sótartalomtól..
    Nem véletlenül a Sóhivatalban dolgozol ???
  • djukel
    #15
    Koszontem.
  • Duddits
    #14
  • Aspyrin
    #13
    A gumiban sok ilyen és ehhez hasonló izgalmas kérdésedre kaphatsz választ! (mitől kék az ég? nyithatod is)
  • NEOreg3
    #12
    direkt azért hogy ne tuggyuk meginni
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Szerintem attól sós, hogy a jóIstenke íppeg őslevest főzött, de elsózta és hagyta a p*csába !
  • Esrohnoil
    #10
    Erről egy reklám jut eszembe...
    "Néger kis srác futkozik a búzamezőn, egyszer csak rálép egy taposó aknára és BUMMM...Na így lett a Chochapic."
  • akyyy
    #9
    akkor meg majd fogja!punktum
  • Falconer
    #8
    Lehet még nincs is annyi idös, és még nem tanulták