17
  • saco
    #17
    engem érdekel, mondd el lécci :)
    én is egy 735-ös 'boldog' tulajdonosa vagyok, anno amikor vettem, a maga kategoriájában csúcs gép volt,de soha többé hp :-) az ember mindig tanul
  • spawnofdarkness
    #16
    Gyerekek, az az igazság, hogy amior a sulinettől vettem anno cuccokat csak hp photosmart 735-ös tudtam venni, akkor volt 90ezer..azóta megtanultam, hogy minden, ami hp, az egy szar! haverom hp-nec
    gyárban dolgozott, az egyik részlegen, és elmondta hogy miért olyan szar is a hp :D inkább nem mesélek, mert úgy se hinné el senki :D
  • Hegyikecske
    #15
    Nekem olyan van TÖkéletesen megvok vele elégedve, mer mindent lehet rajta manuálisan is állítani, és csak canon... csak az jelenleg nem 32, hanem 39-40körül van
  • babajaga
    #14
    Ezt nem nehéz túlszárnyalni.
  • babajaga
    #13
    Ezt nem nehéz túlszárnyalni.
  • asysoft
    #12
    Pfff, 30 ezer ezért?! 32-ért van Canon A400, ami azért "kicsit" jobb...
  • babajaga
    #11
    "A fix optikás alatt azt értitek"

    Ennél az optikánál mindegy hogy a tárgy 50, 20, 10, 6, vagy két méterre van, ugyanazzal az állással fényképez, nem állíja rá az élességet mert nem tudja. Az FF jelzés az objektíven ezt jelenti. Amelyik élességet állít azon AF jelzés van.
  • babajaga
    #10
    "A fix optikás alatt azt értitek, hogy csak digitális zoom van benne, vagy azt, hogy nem cserélhető az objektív"

    Nem, ez az objektív nem állít élesre a különböző távolságokra, mint az autófókuszos, ezért szemét.
  • Cat #9
    hogy csak digitális zoom van benne - ez ugyanaz, mintha acdseeben vagy irfanviewben ráközelítesz a képre, azaz jobb lenne ha ezt betiltanák
  • Fityfirity
    #8
    Nem vagyok nagy fotómágus, kb. fél éve vettem egy digitális Kodak gépet 29 ezerért (most már gondolom 20 körül lehet), a lényeg, hogy 4 megapixeles és ha előhivatom a képet (9x13-as méretben) szép, éles képet ad. Nekem ez elég.

    A fix optikás alatt azt értitek, hogy csak digitális zoom van benne, vagy azt, hogy nem cserélhető az objektív?
  • babajaga
    #7
    Egyszerűen honnan a bánatból vették ezt a halvaszületett ötletet hogy 30-ért fix optikás gépet csinálni?
  • Hegyikecske
    #6
    a hp alapból szar... hol áll ez a képminőségtől? inkább megtoldom egy 10ezzel és félprofi de mindneképpen középkategoriás gépet veszek, 30ér ez nem olyan olcsó...
  • tvmaci
    #5
    Közben 150.000 munkatársat bocsájtanak el. Így próbálnak talpra állni? Kíváncsi lennék egy év múlva az E-317 eladási mutatójára. De lehet, hogy vmelyik multi beakciózza 29.990.- ra, és viszik, mint a cukrot! Persze, tudom, ott van még a szerver-, nyomtatópiac... Bla-bla-bla
  • babajaga
    #4
    Fix fókusz! Élességállítás nuku!Ez szemét!
  • babajaga
    #3
    Teljesen abnormális hogy beletesznek egy 5Mp érzékelőt, és zoom semmi. Olyan mintha egy 1500 köbcentis autó egy sebességes lenne.
  • babajaga
    #2
    "fix 35mm-es gyújtótávval dolgozik F3,5-ös fényerő mellett, így optikai zoom nem használható, csupán 4x-es digitális van."

    Ezt a gépet kár volt megcsinálni, kár a beletett anyagért.
  • avman
    #1
    ja, 35-ért meg kapsz egy canont normál zoomal, satöbbivel.