40
hallottátok?
  • TomBond
    #40
    Bocsánat tévedtem!
    Tehát a szelektív hulladékgyűjtő szigetek gyűjtőharangjai: Színes üveg, Fehér üveg, PET palack (műanyag flakon), Papír.

    Régen volt külön a zöld a barna és a fehér üveg. :-)
    Bocsi!
  • Trade
    #39
    Nalunk sajnos egyszerre zartak be a MEH telepet meg a helyi szemettelepet.
    Ezert felo hogy a varoshatart majd szemet fogja boritani
  • TomBond
    #38
    No akkor elmondom hogy nállunk ez (Szolnokon) hogy működik!
    A városban van 80 DB szelektív hulladékgyűjtő sziget. Ezek 4 db konténerből (gyűjtőharangból) állnak, fehér üveg, zöld üveg, szines üveg, és papír. Ezekbe a harangokba mindenki beledobálja a szemetét, amiért természetesen nem kap pénzt senki. Ezeket bizonyos időközönként ürítik. FLeKO igaz hogy ugyanazzal az autóval viszik el, de a konténer ami az autón van 4 részre van belül osztva így nem keveredik a cucc.
    Ezeken a gyűjtőszigeteken kívül van 3 vagy 4 hulladékgyűjtő udvar ahol a lakosság (többek között) a veszélyes hulladékot is elhelyezheti (pl. akkumlátor, nem használt étkezési olaj, stb.), és az egyéb hulladékát is leadhatja amiért természetesen fizetnek (pl. papír, különböző fémek, stb.).
    És van egy szeméttelep ahová a lakosság a háztartási hulladékát 1 m3-ig ingyen elhelyezheti.
    Egyébként Szolnokon 2006 jan 1-től már válogatócsarnokban válogatják a lakossági hulladékot és utána viszik ki a lerakóra.
    Hát kb. ennyi remélem nem untattam senkit és nem volt túl hosszú!
  • sweech
    #37
    nálunk még nem szüntek meg a MÉH telepek...szoktunk olyat csinálni hogy rossz önindítókat meg tökömtuggya még miket szétszedünk, és a vasat, rezet, alut bevisszük MÉH-be (apám gépjármű villamossági műszerész sazl onnan vannak a rossz alkatrészek) mútkor is kaptunk 20000 ft-ot
  • sweech
    #36
    nem csak vasat hanem mindenféle fémet
  • Trade
    #35
    "Csak az a baj, hogy napjainkban a legtöbb ember úgy áll hozzá, hogy addig magasról sz*rik mindenre, amíg nem közvetlen módon hátrányos neki."
  • katze
    #34
    Egyébként jók, jók ezek a szelektív gyűjtők, az egyetlen hiba, hogy kevés van belőlük. A fél városon meg előfordulhat, h nem caplat az ember át azért hogy kímélje a környzetet, akármilyen szépen is hangzik. De legalább kicsibe csiáljuk, nálunk kapunk zsákot amibe lehet gyűjteni műanyagot...
  • FLeK0
    #33
    es tudod, hogy egybeontve viszik el? ;D
  • katze
    #32
    ?

    A hulladékudvar nem arról szól, hogy naponta a lakosság letehet INGYÉ egy köbméter szemetet?
  • Pontius #31
    régebben volt politikai részleg ahol ezekkel és hasonló témákkal foglalkoztak, de megszüntették...
    De lényegében jogos, hogy bezárták. Ennek a honlapnak nem ez a profilja. Ez egy informatikai és "tudományos" lap. Aki politizálni akar mennyen MTI-re vagy tom is én.
  • Trade
    #30
    ezek azok a dolgok amik mind topicot erdemelnenek.
    Hat en annyit szoktam tenni hogy az aprot ilyen embereknek adom.
  • Trade
    #29
    boccs,nem is neked akartam szemedre vetni.
  • blackgamer
    #28
    az üveget és a műanyagot én is szelektív gyűjtőkbe hagyom, vasat pedig lomtalanításnál rakom ki

    azért is jó mert a kerti hulladékkal szinte mindig tele van a szemetes (sajna nincs a közelben zöld lerakó)
  • TomBond
    #27
    Ez nem igaz! Ezek után HULLADÉKUDVAR-nak fogják hívni a hulladékgyűjtő helyeket. Pénzt ezután is kap aki beviszi a "vasat, papírt". Eddig sem volt jó kereseti lehetőség és ezután sem lesz az! Persze vannak hulladékgyűjtő szigetek amik általában 4 "konténerből" állnak amibe be kell dobálni a hulladékot ezért természetesen nem fizetnek.
    Azért vagyok ilyen "jól értesült" mert magam is egy ilyen cégnél dolgozom!
  • Ronny
    #26
    "Gyüjtsd a vasat és a fémet ezzel is a békét véded"

  • Pontius #25
    én nyitottam a Mien autót láttál ma. Köszi a reklámot... :)))

    Szombathelyen is bezárt a MÉH telep. Egyik ismerősöm ott dolgozott szóval valamilyen szempontból érint a dolog.
    "az a par ehezo ember akinek ezutan ez sem lesz le van szargva ugye?"
    És te tettél már valamit ezekért az emberekért?
    ÚGY KONKRÉTAN...
    Vagy csak itt vered a nyálad, és mi vagyunk a balfaszok mert nem érzünk veled együtt? (ne értsd félre, nem akarok belédkötni vagy kiforgatni a szavaidat)
    DE nekünk szimpla fórumozóknak mennyi hatalmunk van ilyen dolgok beleszólásába és irányításába. Ilyen szempontból mi is csak passzív megfigyelők lehetünk.
    Ha már itt tartunk akkor engem pl. jobban érdekel a korházprivatizáció vagy a közalkalmazotti szféra kiárusításításának a kérdése.
  • Lacc
    #24
    "Egyszerű" emberek alatt tehát azokat érted, akik hordták oda a cuccot? Mert mifelénk azok bizony a C kategóriás állampolgárokat jelentik általában, az ő helyzetüket pedig én valahogy nem viselem a szivemen.
  • PResident Evil
    #23
    akkor ugyanaz lesz csak átalakul... max más lesz a neve... no para !
  • katze
    #22
    Ja. Akkor meg valószínű nem fogják hurcibálni a vasat, papírt. Szóval a nagy környezetóvás jegyében egy köteg cucc ott fog rohadni ahol van. Kilónként 3 Ft (rég volt iskolai papírgyűjtés) nagy péz lenne némi ösztönzésként...
  • Trade
    #21
    hat pont ez az hogy nem kapnak penzt
  • katze
    #20
    Abba kapnak az egyszerű emberek pézt? Mert akkor ugyanott vannak.
  • katze
    #19
    Najó, izé, szóval a magyarázata annyi, h komolyan már pézszerzési lehetőségként msnen már ez is eszembe jutott... erre pont mos tolvasom.. ejjj...
  • Trade
    #18
    en nem vagyok bajban.de erdekel az egyszeru emberek sorsa.
    A MÉH telepek helyett az eunak megfeleloen lerakatok lesznek majd
  • katze
    #17
    Komolyan bezártak? Tavaly még a suliba csináltak versenyt is...
    Pedig... komolyan most akartam papírral vagyont csinálni :)
  • LordVenom
    #16
    Kikre gondolsz,az ott dolgozókra,vagy akik hordták oda a cuccokat?
    Mert az ott dolgozók szerintem találnak más munkát,aki meg hordta a cuccot,az sosem fog dolgozni,és tényleg le van szarva...
  • PResident Evil
    #15
    ez a te gondod ? vagy bajban vagy ?
  • Trade
    #14
    jo zarjuk a temat.
    az a par ehezo ember akinek ezutan ez sem lesz le van szargva ugye?
  • akos
    #13
    Nem paradoxon ez... pusztán egy észrevétel. Ma már az is divat, hogy ne legyünk divatosak...
    That's it!
  • akos
    #12
    Htx...
  • Trade
    #11
    nem kell paradoxon
  • Dynamic
    #10
    Melléktermék és Hulladékhasznosító Vállalat
  • szanics
    #9
    és annak, hogy már 2003-ban untad a netet? már sry
  • akos
    #8
    Amúgy yo ez a logo, de nem gondolod, hogy ma már az is kommersz, ha valaki a kommersz dolgokat utálja?
  • akos
    #7
    Tudom, hogy mit lehetett... és mit nem.
    De engem konkrétan a MÉH mozaikszó eredete érdekelne.
  • Trade
    #6
    papirt meg vasat lehetett oda vinni es penzt adtak erte
  • akos
    #5
    Minek a rövidítése volt a Méh??
  • Trade
    #4
    persze annak van hogy milyen autot lattal ma.
  • Trade
    #3
    jah erre gondoltam hogy nem sok mindenkit érint.
    Nincs megélhetési gondja,egy készen kapott világ van előtte.
  • bertino
    #2
    ??? ezért most tényleg semmi értelme nem volt topicot nyitni... sztem

    bocs
  • Trade
    #1
    gondolom nem sok mindenkit érint a dolog.
    Oda van sok egyszerű ember megélhetési forrása.
    Nincs többé hulladékgyüjtés