55
Xp fprmázás
  • pici
    #55
    Szia! Az lett volna a második lépésem de mint írtam 150 km-re van, az internetje meg nem kapcsolódik... De kedden jön hozzám, már lehúztam, majd odaadom neki... :) Azért köszi :)
  • computerguru
    #54
    Próbáltad már az XP hitelesitő cracket?
  • pici
    #53
    Pontosabban ezt írja ki: "We have created an error report that you can send to hlep us improve WellPhoneXT.We will treat this report as confidential adn anonymus. Error report cantain error signature. Microsoft Error reporting cannot connect to the reporting servers at this time. If you would like to be propted to report later send."

    Előre is köszi a választ. :)
  • pici
    #52
    Sziasztok! Mivel nem találtam olyan témát így ide írom, bár lehet, hogy formázás lesz a vége...

    A barátnőmnek most lett internete és elfelejtette kikapcsolni az automatikus frissítést... Most meg nem indítja a netet és azt írja ki, hogy rossz a modem, vagy a microsoft licenszel baj van és küldje el a microsoftba ezt a hibát...

    Próbáltam vele megcsináltatni (150 km-re van, úgyhogy most telciszünk) a rendszervisszaállítást, de csak a tegnapi napra volt rendszervisszaállítási pont. Előbbre nem enged...

    Ja monsanom sem kell, hogy eredeti másolat az xp-je vagyis jelentgetni nem igen lehet... Előre is köszi a tippet...
  • lck
    #51
    Úgy sem olvassa el senki.
    Másrészt ha ezt a topic-ot most nyitották volna, már be is zárták volna.
  • montolivo
    #49
    mivel kell beállitani, a boot menüt, mert nemtom, nyomom f8-at, tabot semmi f12 se lehet beállitani a bootmenüt igy nemtom leformázni. segitsetek már!!!!!!!!!!!thx

    üdv: Nagy Hackmen
  • zserrbo
    #48
    Úgy nézem elég korrekt a #35 leírás. Ezt olvastad már?
  • sagjoz
    #47
    Helló mki!

    Segítségeteket kérem a következőkben: szeretném újra telepíteni a xp-t, de nem megy nem tudom letörölni.... se format c:, ... hogyan tudom eltűntetni ... teepítés már talán menni fog:-)

    Köszi
  • tandemlac
    #46
    Sziasztok. tudna valaki segiteni abban, hogy az xp telepitőm miért fagy le az elején amikor a kernel.dll- t tölti be, vagy meddig várjak, megt lentebb valaki irta, hogy 3-4 perc. nem tudom a régi xp-t leszedni
    köszi
    [email protected]
  • m66
    #45
    alkérdés: a partícináláskor minden rendben ment-e?
  • bauer15
    #44
    csá újraraktam a gépet és egyszerűen nincs hang a videókártya cd -t már felraktam
    azt mondták hogy az alaplanak a cd-n van de nincs olyan cd-m se hangkártyáa cd-m
    mit tudnék csinálni? mit ronthattam el?
  • Boroskóla
    #43
    Ha a BIos rendben látja a kor vagy fölrakod az SP 2 tőt vagy egy kis regisztry buherral megtudod oldani:
    1. elindítod a registry editort. (regedit)
    2. megkeresed a
    HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ atapi \ Parameters
    alkulcsot.
    3. Adj hozzá egy új DWORD kulcsot, melynek neve EnableBigLba legyen, értékét pedig állísd 1-re.
    4. Indítsd újra a rendszert.

    Így már fölkell ismernie.
  • lizmak
    #42
    Szevasztok az az a probl, Nem látja xp ém 300gb hdd met csak 130gb ismer fel
    Cocfig:gigabyte i-dna lga775 64 bit board,p4 3400hz Dual proci 300gb hdd,asus
    7900gt vga 2gb memoria intel 945pl express chipset el
    3 napja kisérletezek mindennel. VAN E MEGOLDÁS?
    Sgitsen valaki?????

  • RaPad
    #41
    Na!

    kirta hogy boot from CD_

    nyomtam a billentykombot, de nem csinált semit!

    Szar!!!!!!!!

    Sztem nem lehet bootolni a CDmről.
  • RaPad
    #40
    köszi a tanácsoat. a fentieket már csináltam, a bill kombót majd kipróbálom thx.
  • lck
    #39
    Próbáld meg a BIOS-ban a bootolható eszközök között csak a CD-t meghagyni, és ne engedélyezd hogy más eszközzel is próbálkozzon.
  • stratoman
    #38
    Bootolható a cd?

    Ha a boot from cd felirat megjelenik, utána meg kéne jelennie a
    "cd-ről indításhoz nyomjon meg egy gombot" feliratnak is.
    Esetleg próbáld ki egy másik cd-vel.
  • zintan
    #37
    Ja-ja kimaradt valami.
    Ctrl + Windows jel (kis win.ablak az alsó sorban található ez is) + delete együttes nyomkodása, mikor a bootoláshoz ér a betöltés.
    A BIOS mentéséhez ugyanazon a lapon a jobb oszlopban találod a (Save& Exit Setup) Itt írj egy Y (yes) , de lehet hogy csak a z betüvel tudsz csak y-t írni.
    Így már menni fog.
  • RaPad
    #36
    Nos. Az én probléám a következő:

    Az alábbiakat végig csináltam az első pont végéig.
    DE!!!
    amikor kirja hogy boot from CD _ akor megnyook egy gombot ire a gép elindittya az XP-t és olyan int ha mi se történt volna!

  • zintan
    #35
    Na akkor sorbamegyünk, hogy a kezdőknek érthető legyen. (a PC guruknak képzelt egyedeknek pedig, hogy ők sem úgy születtek, hogy tudták !!!)

    1.BIOS-bootolásra állítás, amennyiben nem bootol cd-ről a géped.
    Indítani a PC-t Ctrl+ Delete nyomkodására előjön a BIOS konfig.lap. Itt BIOS Features (BIOS tulajd.beáll.), majd Boot sequence (rendszerindító sorrend) Cdroom,C,A sorrendet beállítod. - SETUP.

    2. Ezután berakod a cd meghajtóba a Win.XP cd-t és újraindítod a gépet.
    A betöltésnél a bootoláshoz érve meg kell nyomni egy tetszőleges billentyüt, majd ezt követően elindul a betöltés.
    kb. 3-4 perc múlva megjelenik egy lap Telepítés folytatása - a partició létrehozása.
    Alul megjelennek a választási lehetőségek. Az alábbiakat válaszd !

    - T = partició törlése (a jel a C meghajtón legyen)
    - Enter = folytatás
    - L = törlés
    - Enter = telepítés
    - Enter = partició formázása ( NTFS fájlrendszer használata legyen bejelölve)

    Majd a telepítő megformázza a C particiót.
    A folytatás során pedig értelemszerüen beírni, ill. bejelölni a megfelelő dolgokat.
    Kb 45 percet vesz igénybe és teljesen "szüz" (vírus és kémrobot mentes) C vinyód lesz. Ez a folyamatot ajánlom havonta, mert nem vesz több időt igénybe, mintha végigfuttatnál rajta (Spybot, Ad-Aware,) + mindenféle keresőt.Na és persze a 30 napos programok is legálisak lesznek.
    Üdv. és jó munkát

  • Wacak
    #34
    RaPad - Igy sincs több esélyed, mert aki idejár, az szinte minden topic-ot elolvas, ahogy én is. Azért van ennyi topic, hogy mindenki a megfelelőben tegye fel a kérdését.
    Sajnos nem tudok segíteni, mert nem igazán értem, hogy mi a problémád. Gondolom más sem érti, ezért nem kapsz segítséget. Próbáld megfogalmazni, hogy érthető legyen.
  • RaPad
    #33
    Jó de ihy több esélyem van nem? egyébként Te ne tudnál segiteni?
  • Wacak
    #32
    RaPad!

    Ezt a beírást most kapásból már a 3. topic-ban olvasom. Szerintem egybe is elég lenne beírni, ott is fognak segíteni, ha tudnak.
  • RaPad
    #31
    Hi all!

    Mior ugye meg éne nyoni egy gombot a bootolásnál neke kirja hogy boot from CD_
    _

    és nyoo a gobot de ne csinál seit. Mi lehet a gond? több ször nyoja meg? csak bizonyos gobokat lehet? Hosszan nyomjam? Entert is utána vagy MI?!!!!!!!
  • 555
    #30
    555
  • 555
    #29
    A felépitése és a rendszer is más a hagyományos gépeknél, pl.:amikor elindul és F2 nyomok akkor sokkal kevesebb minden jön be!!!

    Amugy sikerült megcsinálni a gépet igaz nem xp-t tettem fel hanem 2000 prf.-t
  • ibrik
    #28
    És ezt szerinted - rajtad kívül - más is elhiszi?
    Egyik gép sem különbözik nagyban a többi géptől - mégha azt a NEC is állította össze, ők sem csinálják máshogy, mint mások.
    Gépház a táppal, alaplap, processzor a hűtőjével, memóriák, CD/DVD és merevlemezes meghajtók, videókártyák és különféle PCI-os kártyákon kívül másból nem áll egy gép.
    Ami ettől eltér, azok többmillió dolláros nagyteljesítményű rendszerek, amelyekhez halandó felhasználó sosem jut (pl. Silicon Graphics gépek, védelmi hálózatok, többprocesszoros szerverek, stb stb)

    Már én is megírtam neked privátban több nappal ezelőtt, hogy vidd be szervízbe.
    Nem szégyen bevallani, hogy nem értesz hozzá.
    Viszont úgy nincs az a veszély, hogy elb@szod a gépet.

    Tudod, már az a dolog, hogy azzal sem vagy tisztában - pedig már többen is leírtuk neked világosan - hogy hogyan kell az XP telepítő CD-jével bootolni a gépet, az olyan alap dolog, mintha azt mondanád, hogy egy könyvet úgy akarsz elolvasni, hogy előtte ki sem nyitod azt...
    No comment...
  • skristof
    #27
    aha :DDD
  • 555
    #26
    De ez a gép nem szokásos gép hanem a nec állitota össze és sokkal bonyolultabb mint ami a boltokban kaphato
  • kumisike
    #25
    http://www.cp.hu/cp/tippek/windows/xp.html

    555 olvasd el ez a lapot az xp telepitésröl.
  • RelakSfromhome
    #24
    NEM szokás az xp-t formázni! A winchestert, na azt igen, de az xp-t... (ha kötekedni akarok: A vinyón lévő partíciót szokás!)
  • Frank99
    #23
    sztem vidd be egy számtech-boltba.

    de tényleg. ekkora láma inkább oda vigye. És most nem viccelek!


    nekik is meg kell élni....
  • 555
    #22
    Hogy kell xp-t formázni??? részletesen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Valaki mondja már meg végre!!!!!!!!!!!!!













  • 555
    #21
    Hogy kell xp-t formázni??? részletesen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Valaki mondja már meg végre!!!!!!!!!!!!!
  • 555
    #20
    Hogy is kell akkor formázni?????????????Az xp-t csökentett mód parancssorral elindimom és az xp indul el ami nem jo.Beteszem az xp-s cd-t és kiirja hogy [DR-DOS] A:\>
    Átlépek a C-be és beirom hogy: format c:
    Kiirja :You must specify the drive to be formatted





  • RelakS
    #19
  • 555
    #18
    Hogy is kell akkor formázni?????????????Az xp-t csökentett mód parancssorral elindimom és az xp indul el ami nem jo.Beteszem az xp-s cd-t és kiirja hogy [DR-DOS] A:\>
    Átlépek a C-be és beirom hogy: format c:
    Kiirja :You must specify the drive to be formatted

  • Cancel
    #17
    nem ovastam vicca, csak kérdem ho abootban a cd van első helyre állítva?
  • RelakSfromhome
    #16
    Mivan?! xp-s cd kiírja, hogy dr-dos?!? Biztos, hogy Windows xp van azon a cd-n? Egyébként is, a winxp cd-jének ez nem szokása, inkább az, hogy elindítja a telepítőt.
  • 555
    #15
    Hogy is kell akkor formázni?????????????Az xp-t csökentett mód parancssorral elindimom és az xp indul el ami nem jo.Beteszem az xp-s cd-t és kiirja hogy [DR-DOS] A:\>
    Átlépek a C-be és beirom hogy: format c:
    Kiirja :You must specify the drive to be formatted