29
  • winnie
    #29
    ha megnezed a filmet, akkor vilagossa valik, hogy miert jobb magyarul a kezdodik. itt a filmcim inkabb a film resze, mint a filmplakate:)
  • VZSL
    #28
    sdfsdds
  • Cat #27
    de
  • dez
    #26
    Akkor ez még nem az a film, amiben ez az autó szerepel?
  • Ma2ska
    #25
    Lehet hogy hülye az angol cim, de fonetikusan forditva még hülyébben jön ki, mert nálunk ez kb ezt jelenti: Ülj le Pistike mert kezdődik a Batman. Az angol cim értelme meg mégiscsak valamilyen történetfolyamnak az indulása. Bár ott meg a kezdetek lenne szerencsésebb valóban, de nálunk ez igy még hülyébben jön ki igy...
  • winnie
    #24
    igazad van, de egyrészt szerinted angolul nem hangzik iszonyú hülyén a cím? (de. köpködtek is anno zeptemberben, amikor kijött a cím - senki nem értette, hogy miért nem "Batman - The Beginnings). másrészt szerinted, aki fordította a film címét nem magyar?:) a forgalmazó keze meg volt kötve a címadást tekintve.

    ez van. szerencsére a film címe csak egy parányi dolog:)
  • Ma2ska
    #23
    Jó de magyar embörök vagyunk aztán ebben a formában ugye elég szerencsétlen, talán a kezdet, vagy más hasonló értelmü forditás szerencsésebb lett volna. /mert az is azt jelenti hogy kezdődik valami, de ebben a formában elb.szott/ a fonetikus forditás nem szokott sok jóra vezetni ezt tudjuk. Sajnos az a helyzet hogy amit fonetikusan kéne forditani, azt nem ugy csinálják amit meg értelemszerüen, az szó szerint...
  • winnie
    #22
    aki a Batman - Begins címet Batman - Kezdődik!-re ferdítette! Ennek se értelme nincs, se köze a filmhez :(

    szerinted mit jelent, az, hogy "batman begins"? pontosan azt jelenti, hogy "batman kezdődik". nem hinném, hogy az alkotók által adott címnek nem lenne semmi köze a filmhez.

  • Darth Sith
    #21
    konkrétan nem tudom mikor játszódik, de a rajzfilmben, képregényekben, mindenhol eléggé régi stílusu. Régi autók, régi formák. De nem is ez a lényeg, hanem ha valóban hűen akarják kapcsolni a többi epizódhoz, és valódi előzmény epizódot akarnak csinálni, akkor úgy kellett volna elkészíteni, hogy teljesen jó elődje legyen az első Tim Burton-ös részhez, nem csak történetileg hanem látványban is. A Bat cuccok lehetnek über High-techek, de az átlag város, formák, a kúltúra régebbinek kellene lennie sztem. De bővebben inkább a film után akarok véleményt alkotni. Alig bírom ki, hogy ne szedjem le, moziban akarom először megnézni.
  • Exxon Valdeez
    #20
    Ugyanezek a, a "gótikus", sötét, vidámpark- jelzők jutnak eszembe nekem is a Batman első és második részéről. Nagyon tetszettek azok a filmek, ahogyan Tim Burton és Danny Elfman (a zeneszerző) más munkái is. A Beetlejuice is. :)))
    A harmadik rész sem volt annyira rossz, de ott már esett a színvonal sajnos. És hát a negyedik rész Arnold Jégemberrel valami borzalmas volt. Azt hiszem, nem is tudtam végignézni, annyira pocsékra sikerült.
    Mostanában pedig a prequel-ek időszakát éljük, majd mglátjuk, ez milyenre sikerült. Az "új" autója nem tetszik. :)))))))
  • Inquisitor
    #19
    Könyörgöm, akasszuk fel azt a ****** (megfelelő szó beírandó), aki a Batman - Begins címet Batman - Kezdődik!-re ferdítette!
    Ennek se értelme nincs, se köze a filmhez :(
  • SuperKem
    #18
    Morgan Freeman miert maradt ki a felsorolasbol?
  • curse
    #17
    lattam mar egy elborzasztoan rossz minosegu hianyos verziot, es annyira bejott, hogy a heten rohanok uvoltve a moziba a sracokkal megnezni :) foleg, miutan a film kepregenyvaltozatabol megtudtam a kihagyott reszleteket. nem a 3-4bol ismeros vidamparki hangulatu loszar, hanem az 1-2 hangulatat idezo darkos josag, jellemrajzzal mindennel, raadasul bale megint kurvajot alakit.
  • vg
    #16
    Ez egy képregény adaptáció! Nem most, nem tegnap, és nem is holnap játszodik... Sőt, olyan város sincs ahol a történet játszodik. ;)
  • Darth Sith
    #15
    Csak egyet nem vágok. Elvileg ez a Batman1 előtti időt mutatja be. Nah most elvileg a Batman sorozat nem 2000 után játszódik. Ha ez a Batman1 előtti történet, amelyben régi autók, régi stílus van, akkor miért látok én az egyik képen egy Lamborghini Murciélago-t? Kicsit jobban oda figyelhettek volna... De azért nagyon várom!!! Bár sztem Tim Burton és Michael Keaton első két batman filmjét nem lehet überelni. Az a sötét és komor hangulat.. Az volt az igazi Batman. Meglátjuk most mit tudtak összehozni..
  • Voltan
    #14
    Szerintem a Batman első két része nagyon jól megragadta azt a király film-noire hangulatot, keverve valami beteg gótikus vidámpark-atmoszférával, ami a képregények sajátja. Tim Burton jó munkát végzett. A további részek viszont borzasztóak voltak. Számomra a mai napig Michael Keaton volt az igazán jó Batman. Mondjuk Christian Baile-t nagyon csípem, ő még egy eléggé jó Bruce Wayne figura lehet. De hát majd meglátjuk. Jó lenne, ha megint visszatérnének a nyomasztó hangulathoz, és nem a csillogó spec. effektekkel és röhejes akciójelenetekkel akarnák kiszúrni a nézők szemét. Tényleg, mostanság Hollywoodban miért nem alkalmaznak forgatókönyv írókat? Jót tenne pedig...
  • Ninth
    #13
    Lefogadom hogy a következő részben néger lesz a főszereplő , samurai kardal fog csapkodni , és rakétás hummeral közlekedik
  • immovable
    #12
    "a rókabőr az azonos témájú filmeknél szokás."

    ez nem azonos téma? Batman filmek...
  • jefferson83
    #11
    Nekem az a film nagyon bejött ellenben azokkal akiknek ajánlottam, nekik nem tetszett.
  • Supergamer_real
    #10
    De, Ő játszott benne.
  • ttbela
    #9
    nemtom ki hogy van vele, de én ezeket az új, felettéb idétlen szuperfaszokat nem bírom. A Batman az igaz, és nekem az is marad!
  • jefferson83
    #8
    Nem ez a fickó játszott az Equillibriumba? Liam Neeson és ő biztosan emelik a film színvonalát.
  • jefferson83
    #7
    A képregény az más tészta. A képregény alapján lehetne csinálni belőle egy jó kis tévésorozatot, hozzáteszem a mese az nagyon is bejött. A személyes véleményem csak annyi, hogy már valahogy nem tud becsábítani a moziba. Eddig azonban az összes részt láttam és ezt is megnézem,csak itthon. Amúgy a "Batman 6" lehet, hogy jó film lesz
  • HuAn82
    #6
    #1
  • HuAn82
    #5
    Én nem.
  • Supergamer_real
    #4
    Nézd meg a filmet. Nem lett olyan nagyon rossz ez a rész. Teljesen más megközelítés mint az eddigi Batman filmeknél. Kicsit hasonlít a Spidermanhez, ahol sokkal emberközelibbnek mutatják be a főhőst.
  • Hege15
    #3
    nemtom
    nekem már nem jön be ez a batman feeling
    ja és az utolsó elötti kép elég gagyi
  • winnie
    #2
    hol unod, 10 éve nem volt moziban.

    a rókabőrt ennél a műfajnál hiba emlegetni (a képregény 640 résznél tart, plusz még vagy 1000 más füzetben is batman volt a főszereplő), hiszen ahány film, annyi történet. (lehet, hogy a batman 4 baromi gyenge volt, de a batman 6 még a világ legjobb filmje is lehet) - pláne, hogy mások a rendezők, más a főszereplő.

    a rókabőr az azonos témájú filmeknél szokás.
  • jefferson83
    #1
    Rókabőr!!! Ugyebár az újszülöttnek minden vicc új, de én már kezdem megunni a denevérbácsit.