16
  • Noodles
    #16
    babajaga pl. ha előbb értelmeznéd a mondatot, rájönnél, hogy mit jelent: "ÉRDEKES, HALSZEM HATÁSÚ KÉPEKET.."
    Igen, EZ jelenti AZT a torzítást, amiről beszéltél, és ezt a fotósok szánt szándékkal használják.
  • Noodles
    #15
    útálom az sg-n még abba a mondtatba is bele kell kötni, amivel kurvára semmi baj nincs. Ne azért olvasd, hogy utána okoskodj róla, hanem hogy kiszűrd belőle a számodra hasznos infót.
  • babajaga
    #14
    "vagy csak Olympushoz gyárt optikát?"

    Csak DSLR gépekhez meg filmesekhez SLR-ekhez.
  • Galy
    #13
    úgy van!
  • babajaga
    #12
    "Kidolgozása is jól mutatja, hogy kiváló objektívvel van dolgunk"

    Az objektív elsősorban a képe miatt lehet jó a kidolgozás semmit nem ér enélkül.
  • concrete
    #11
    ez lehet, de akkor sem egy elterjedt márka, vagy ha az akkor hogy a fenébe nem hallottam róla még?
    vagy csak Olympushoz gyárt optikát?
  • Roli
    #10
    "A PPO-E04 típusszámú vízálló tokkal E-300-as fényképezőgépünkkel használható. Az objektív természetesen ennek megfelelően kialakított LESZ."

    Akkor a képet honnan vették, ha még kész sincs?
    #4 Teljesen igazad van sztem még meg egy tükörreflexes digitális :D
  • babajaga
    #9
    "de nem kell szégyenkeznie a makrófényképezés területén sem. A frontlencsétől számított 2 cm közelpontra is képes élességet állítani, így apró tárgyakról készíthetünk érdekes, halszem hatású fényképeket."

    Persze és olyan lesz a torzítás hogy nem lehet felismerni hogy mi van rajta.
  • babajaga
    #8
    "Segítsen valaki, aki használt már halszemoptikát: a 180 fokos látótérbe nem fog belelógni ott oldalt az ellenző?"

    Csak a gyárilag hozzákészítettet lehet használni.
  • Sith
    #7
    A végfelhasználói ár még nem ismert lehet hogy 20Ft lesz..
  • eke
    #6
    Nem.
  • rgranc
    #5
    Segítsen valaki, aki használt már halszemoptikát: a 180 fokos látótérbe nem fog belelógni ott oldalt az ellenző?
  • Hegyikecske
    #4
    halszemoptika=)
    az árából sztem egy másik gép kitelne...
  • sajtos
    #3
    ahhhaahhh co0ol
  • babajaga
    #2
    "Zuiko - lehet én vagyok figyelmetlen, de róluk még sose hallottam(még a tamron is ismerősebb"

    A Zuiko régebbi cég akkor a Tamron még nem is volt.
  • concrete
    #1
    Zuiko - lehet én vagyok figyelmetlen, de róluk még sose hallottam(még a tamron is ismerősebb :)