8
xp átmásolása egyik vinyórol a másikra
  • maozedong
    #8
    Drive Image
    Partition Magic is tud aszem ilyet
  • pedestrian
    #7
    Én most használom a Norton Ghost-ot is és a lent említett Acronis TrueImage-t is. Eddig csak a ghost volt a nyerő, de úgy néz ki átpártolok acronis-ra. Ajánlom mindenkinek.
  • Ch_Slater
    #6
    vagy Acronis TrueImage...
  • Frank99
    #5
    Norton Ghost....

    ennyi.

    mentés 10 perc, visszaírás 4-8 perc.

    és formázatlan vinyóra is megy. szűz vinyóra ráenged, újraindít és voálá!
  • akyyy
    #4
    most sajnálod azt a max 1 órát m hogy "ujra" feltelepítsd?
  • zulizka
    #3
    körül néztem a googleban(már azelőtt kelett volna, mielőtt topikot nyitok:( bocs:( ):
    http://66.249.93.104/search?q=cache:XRuiLKxwzIwJ:webmail.kabelszatnet-2002.hu/~droland/windows/xp9.htm+%22xp+m%C3%A1sol%C3%A1sa%22&hl=hu&lr=lang_hu
    tömören, ha valakit érdekelne:
    -átmásolni mindent egy particióra
    -xp telepítővel telepítés, de másik mappába
    -boot.ini szerkezt
    -másik win mappa töröl

    mégegyszer bocs, legközelebb körültekintő leszek
  • Aspyrin
    #2
    Szegény te, a többi csúnya majd jól megfog bántani.
  • zulizka
    #1
    Előre szólok, bocs ha van ilyen téma már, körül néztem a keresőben, de xp klónozás néven nem talált semmit.
    Szóval: van egy régi 40 gigás vinyóm. Majd veszek egy nagyobbat. Átakarom másolni az egészet kócerájt. Amit elképzeltem: Linux live cdről bemountolom(mount /dev/hdb1 /mnt/regiwin), majd így átmásolom(cp -ax /mnt/regiwin /mnt/ujwin). azért nem jöhet szóba a dd, mert más a partició méret. Amúgy fat32 filerendszerről van szó. Ez meg is lenne, de a boot szektort hogy szerzem vissza? az xp cd>helyreállítás>fixboot segítene? Ha valakinek jobb eelmélete, kérem írjon. előre is kösz