1995
Google Earth
  • Reyes
    #1355
    Hm, én letöltöttem a GE-hez a Prison Break első/második évadjának útvonalát:D Kurvajó;)
  • Danielmagua
    #1354
    Makó környékét a gázlelőhely - keresés miatt nagyon részletesen feltették. Előtte egy nagy zöldesbarna paca volt...
  • jefferson83
    #1353
    Én is :(
  • Apocalipto
    #1352
    Én meg azt nézem hogy mikor frissítik már a városom feletti műholdképet, mert nem látni belőle semmit -.-
  • Danielmagua
    #1351
    Én például nézelődésre, érdekes helyeket keresek, nyaralási úticélokra készítek pontokkal megjelölt térképeket (google.maps.com), fényképezési céllal a városom körül lévő helyeket vizsgálom... ilyenek :)
  • ZilogR
    #1350
    de tényleg ennyire nehéz lenne IDEÍRNI, amire gondolsz??? Tehát: MIRE HASZNÁLJA MINDENKI?

    Hadd ne offoljak már emiatt a baromság miatt, basszus...
  • Humesz
    #1349
    Felejtsd el :) És igen, sokan láttak már érdekes dolgokat, honlapok tömkelege foglalkozik ilyen koordinátákkal, ez nem újkeletű dolog.
  • ZilogR
    #1348
    err... mire használja mindenki???
  • Humesz
    #1347
    Te nagyon félreértettél!!! :) Hogyhogy mire használom????? Hát ugyan mire? Honlapot szerkesztek vele :)) Továbbra is az a benyomásom, hogy neked ez még nagyon új! Ez a program valóban sokoldalú de mégis csak egy valamire jó, arra, amire mindenki használja.
  • ZilogR
    #1346
    nem, engem házszám szinten érdekel a dolog...

    nem először, ezzel szokom megnézni azokat az erőműveket, ahová éppen tervezem a gépészeti berendezéseket... elég szépen lehet látni, mi micsoda :P

    Amúgy Columbia (és még sok más hely) azért is érdekes, mert az NEM az USA beli Columbia, hanem Kanada egyik tartománya, amit éppenséggel ugyanúgy hívnak. Azért izgat a dolog, mert mondhatom, h "na, itt fordultak be a pilot epizódban Mulder és Scully az elmegyógyintézet elé" és ha épp arra vet a sors és nálam a GPS-em, akkor a bepötyögött koordinátákra állva átélhetem azt a boldog pillanatot, amit egy igazi fan átélhet. :)

    Csak hogy visszakérdezzek (mert nagyon olyan éle volt a kérdésednek, h: "erre a baromságra a GE nem használható és bele kéne lőni a Dunába mindenkit, aki effélére akarja használni"), te mi a szarra használod, azon kívül, h érdekesebbnél érdekesebb helyeket keresel vele?

    Mert én pl. legutóbb arra, h megnézzem, Isaszegen mekkora egy telek, amit az önkormányzat kimér. Erre tökéletes és nem kell Micikével a félhülye ügyintézőnővel társalognom negyed órát, míg kinyögi a választ...

    Vagy arra, h a spanyol ismerősöm hol is lakik pontosan és írhatom neki, h nagy piros X-et tegyél ki a kertedbe, mert nem látom pontosan a kutyaólat... :P

    Vagy arra, h geoláda helyeket jelölök meg és kinyomtatom a környéket felülnézetben. Sokszor jól jön egy kis "előtervezés" a "geokásához".

  • Humesz
    #1345
    Mit akarsz te Las Vegas-on azonosítani? :) Vagy Virginia-n? Semmi extra nincs benne. Gondolom most találkoztál először a GE-el, ugye?
  • ZilogR
    #1344
    Látott már valaki Google Earth-on érdekesebb dolgot? Pl.: megrugdosnak vkit az utcán, karambol, napozó nagycsöcsű nőci, tüntetés egy erőmű körül, taxisblokád, elesett biciklis, lezúduló lavina, tűz nagyvárosban, vagy kicsiben, éppen dől a fa erdőírtásnál, stb...

    Nekem eddig sikerült egy repülőt elkapnom Szerbiában, ahogy épp repül és nem reptér közelében (legalábbis asszem... :P )

    Vajh foglalkozott-e vki azzal, h népszerű filmek helyeit GE-ön azonosítja, pl.: CSI, X-Akták, stb, stb (mert ugye ezek népszerűek... :P )
  • Danielmagua
    #1343
    Ahol a focinak igazi hagyománya van: 51°37'34.21"N
    0° 5'6.13"W

    Nézzetek még szét, mindenfele focipályák meg parkok...
  • Rip
    #1342
    Hibaüzenet?
  • Roland16F
    #1341
    Sziasztok!

    Nem tudja vki mikor letöltöm a Google Earth progit és elindítom a telepítést valahogy nem akarja felrakni,el se akarja indítani a progit,mi lehet a baj,segítsetek már légyszi!!!!

    Előre is köszi!
  • Danielmagua
    #1340
  • Peterus
    #1339
    Lebukott a screen Street autó :-)
    Katt ide
  • Peterus
    #1338
    Tipikus amerikai házépítés. És még csodálkoznak, hogy egy gyenge szellőtől széteik.
    tipikus házépítés
  • Humesz
    #1337
    Hypercam segítség! Ennyit tudok anélkül, hogy leírnád mi a gond :)
  • Danielmagua
    #1336
    A hypercamhez "segítség"... Köszi
  • Lukacsmacska
    #1335
    Marsu, az összes pálya koordintája a 1125. hozzászólásban
  • Humesz
    #1334
    Neked mi kéne?
  • Danielmagua
    #1333
    Segíthetnél nekem is
  • Humesz
    #1332
    Segíthetek rajtad ha írsz egy privit :)
  • Lukacsmacska
    #1331
    Ez a hypercam nekem megteszi :) és nem is 30 napos verzió! A kis ikont a sarokban meg elviselem :)
  • Lukacsmacska
    #1330
    Kösz a tippeket, mindjárt megpróbálom valamelyiket. Csak az a kár hogy minden shareware
  • Humesz
    #1329
    Vagy hypercam vagy gamecam (bár ez necces).
  • Danielmagua
    #1328
    fraps a program neve amivel tuidsz. Vagyis én csak ezt ismerem.
  • Lukacsmacska
    #1327
    Egy videót szeretnék készíteni egy videót, hogy egyik helyszínről ugrik a következőre. Ez megoldható a Google Earth-ben? Vagy kell egy külön program a felvételhez?
  • KM
    #1326
    Nem, majd letölti újra a szelvényeket.
  • Humesz
    #1325
    Az gáz ha letöröltem a dbCache.dat-ot? :) 180MB volt és az application data könyvtárban volt.
  • KM
    #1324
    A layerek között...
  • Danielmagua
    #1323
    És ezt én hol találom meg? Még a gugli keresője sem ismerte, pedig egy az egyben bemásoltam amit írtál! Még úgy is , hogy szóközt raktam a Digital és a Globe közé. Mondjuk engem azért érdekel mert tavaly vmikor készítettek Makó környékéről részletes felvételeket és érdekel a pontos dátum...
  • KM
    #1322
    DigitalGlobe Coverage Layer
  • Loco
    #1321
    Koordináták itt nincsenek, némely kép régi is, de jó gyűjtemény.
  • Apocalipto
    #1320
    "Ja-ja. Pest környéke is frissíve (2007. 05. 25.) lett."

    Hol lehet megnézni h mikoriak a felvételek?
  • marsu
    #1319
    hiába írom, nem találom!!
  • KM
    #1318
    Ennyi erővel a keresőbe is beírhattad volna...
  • StephenKing
    #1317
    Ez egy vasútállomás
  • marsu
    #1316
    Sziasztok!

    Az F1-es pályákat szeretném megkeresni.
    Talán ez
    Kína, Sanghaj ??