1995
Google Earth
  • KM
    #161
    Innen lehet tölteni.
  • nbj
    #162
    és mivel tud többet?
  • KM
    #163
    Most töltöm.
  • KM
    #164
    Egy kis ízelítő!
  • nbj
    #165
    és miylen firssek a képek?
  • nbj
    #166
    ahogy nézem jóval nagyobb gépigénye van
  • vki
    #167
    De mellesleg van egy olyan felirat az earth.google.com-on (valami ilyesmi), hogy BETA!!!!!!!!
  • KM
    #168
    Hát, nekem nem akar jó felbontással bejönni... Esetleg lehet valamivel állítani?
  • vki
    #169
    Valakinek megy most a Google Earth? Mert nekem nem akar bejelentkezni. Mellesleg kell valahol regisztrálni?
  • KM
    #170
    Megy.
  • nbj
    #171
    müxik?
  • KM
    #172
    Igen, de nem győzött meg...
  • nbj
    #173
    vmiben jobb?
  • DJviolin
    #174
    Én régebben használtam World Wind 1.3-at. Személyes tapasztalatom, hogy annyival tud többet mint a Google, hogy gyakorlatilag az egész világról vannak benne térképek. A baj csak az, hogy Európa felett Landsat műholdak üzemelnek, amelyeknek a felbontása elég gyatra. Amcsi felett vannak a nagyfelbontású műholdak, amelyeknek a felbontása megegyezik a Google Budapest feletti maximális felbontásával. A Google viszont mondta, hogy folyamatosan BŐVÍTÍ ÉS FRISSÍTI a térképeit, tehát nemsokára majd a falumra, Jakabra is rázoomolhatok maximálisan. :-)) Egyébként a World Wind-ben a felvételek 5 évesek, vagy annál is öregebbek. Ezt onnan tudom, hogy a falum határában lévő kiszáradt tó, a World Wind-ben még nincs kiszáradva. :-)) Egyébként az FS2004 is kb ezeket a felvételeket használja.

    Összegezve:
    Akiknek a Google Earth -ot ajánlom, az azok, akik budapest és szeged körzetében laknak. (Azok a körzetek, ahol rózsaszínes a kép.)
    Akiknek a NASA World Wind-et ajánlom, az azok, akik kis településeken laknak.

    DJviolin
  • KM
    #175
    Van egy-két funkció, de a képek egyáltalán nem részletesebbek Magyarországon.
  • KM
    #176
    Ki kellene próbálni a 20 dolcsis verziót is...
  • nbj
    #177
    5 évesek?
  • nbj
    #178
    20 dolcsiér mit adnak még?
  • DJviolin
    #179
    Annyinak tippelem, mert a falum végében kiszáradt tó feltámadt. Ha jól emlékszem. Na mindegy, A nasa nem törődik a frissítéssel, van egy szerver, ahová feltöltötték a képeket a népnek, és akkor töltség azokat oszt jól van. Szerintem jobb a Goggle. Nemsoká majd bővülni fog felénk is. Gondolom én.
  • vki
    #180
    World Wind contra Google Earth
    Egyszerű a válasz. Használd mind a kettőt. Ami nincs benne a World Wind-ban, az benne van a Google Eath-ben és persze fordítva.
  • nbj
    #181
    hát remélem is h bővülni fog mer azér elég sztem elég kicsi a lefedettsége, meg hát nem csak amicsi városokba kéne lenni 3dnek
  • KM
    #182
    Azért ez egy kicsit komplikáltabb ennél. Valakinek le is kellene modelleznie az épületeket.
    Ha egy magyar cég látna ebben fantáziát…
  • nbj
    #183
    de nem csak az h magyar városok legyenk így benne,hanem mondjuk oylan világvárosok mint Párizs vagy London
  • KM
    #184
    Nagyon örülnék neki én is! Az első lépést megtették, remélem, hogy nem állnak itt meg!
  • lee86
    #185
    jaja, remélem lesz vmi mekkrekkelt verzió.. :)
  • DJviolin
    #186
    Ha a Google tartja a szavát, márpedig tartja, akkor az egész világ le lesz max zoomra fedve. Ez nekik is érdekük, mert le akarják nyomni a Nasa World Wind-et. Jelenleg komoly lemaradásban vannak, mert a world wind-ben le van fedve az egész világ. Az már más kérdés, hogy olyan minőségben, mint Google Earth 7/10 minőség. De mindjuk ott amcsiban majdnem olyan, mint a Google-ben 10/10 minőségben. Egyszóval a Google a jobb.
  • nbj
    #187
    tényleg és nem mondták milyen gyakran frissítik?
  • DJviolin
    #188
    Azt sajnos nem tudom. De csak annyit, hogy 2 hónapja néztem a maps.google.com-ot. És akkor még csak amerikáról voltak térképek. Sőt csak amerikának volt meg a térképje is. Európa és az egész világ azóta került fel rá. Tehát elég gyorsan frissítenek. :-))
  • nbj
    #189
    2 hónap nem olyan vészes, a world wind 5éves képeihez képest :)
  • DJviolin
    #190
    Türelemmel kell lennünk a Google iránt. Ha megcsinálják azt, hogy az egész világ 10/10 zoomal rendelkezzen, lehessenek 3d épületek, a települések nevét tüntesse fel a progi a world wind-hez hasonlóan, plusz ráadásul még szezonálisan frissítse a térképeket, plusz még free is legyen, akkor ez lesz a világ legjobb programja. Csak várjuk ki.
  • DJviolin
    #191
    Plusz még azt ne is mondjam, hogy itt még autós térkép is van.
  • Borg
    #192

    Nekem ilyet dob most... délután még simán nézelődtem benne.
  • nbj
    #193
    hát ja, de az a kettő hónap tényleg nem oylan rossz, de legalább addig kiismered tejesen a progit
  • nbj
    #194
    nekem müxik
  • Darkboy
    #195
    ha free is lesz, akkor le a kalappal előttük :)
  • DJviolin
    #196
    Nekem is ugyanezt dobja ki!
  • nbj
    #197
    nekem nem, nálam minden stimmel
  • KM
    #198
    Ez sajnos utópisztikusnak tűnik.
  • marci14
    #199
    nekem is ez a baj vele, ugyanezt irja ki...csakhogy engem még egyszer se engedett be
  • marci14
    #200