16
Mesterséges intelligencia trenírozása robothadsereggé , majd csatába küldése
  • Hmuda
    #16
    Nem az index cikk, hanem ami alatta van. Ékes angolsággal megírt oldalat kapsz.

    Szerk: sőt, nekem még az index linkje is az angol oldalt hozza be.
  • Big Daddy
    #15
    Azt próbálom.Arról jutok el a német oldalra.
  • Big Daddy
    #14
    Azt próbálom.
  • Hmuda
    #13
    Miért nem az első üzenet linkjét próbálod? Az legalább angol.
  • Big Daddy
    #12
    hali!
    segítsetek légyszi!Ami link van az index oldalon az odavisz 1 német oldalra ahol 1 kb 30 megás exe fájl van.Ez demó csak?A torrentes oldalról meg az istenért sem tudom letölteni./LÁMA/
  • Hmuda
    #11
    Elolvastam és az alapján csinálom a tanítást. De két órája toporogtak ott, minden be volt lőve, hogy odamenjenek (még időt is adtam nekik bőven, mégse akarták a jót).

    Sose kezdek bele egy játékba rendesen addig amíg a tutorialt végig nem viszem egyszer minimum.
  • tomo
    #10
    lepesenkent kell megtanitani oket, ha tul koplex szabalyrendszert akarsz rajuk eroltetni , keptelenek megtanulni, olyanok , mint a kisgyerekek.

    a jutalmazas automatikus, az a robot kapja, amelyik a kituzott celnak ( csuszkaval allithato ) legjobban megfelel.

    amelyik robot a legtobb pontot kapja, az tovabb szaporodik, mig a legrosszabul teljesitok kiesnek a rendszerbol, es uj tovabbfejlesztett verziok veszik at a helyuket.
  • Blasta
    #9
    Hi!

    Én azt nem vágom, hogy eccerre vagy 20 robotot kapsz, és mindre kell figyelni?! Milyen alapon jutalmazod őket, ha az egyik jól megtalálta a célt, míg a többi 19 csak áll a falnál?
  • tomo
    #8
    olvasd el az advanced tutorialt,es erdekes dolgokat tanulhatsz
  • Hmuda
    #7
    Jó game csak időigényes. Én elszórakoztam azzal, hogy behoztam egy pályát amin el vannak szórva falak és ha sikerül megtalálniuk egy útvonalat, akkor állandóan azt használják. Na ha azt elzárom, akkor rengeteget kell várni mire észhezkapnak, mert képesek órákig elbénázni a lezárt útvonalon, mire rájönnek, hogy másfelé kellene menni. Windowed módban megy fórumozás közben is a szimuláció, de két óra alatt mindössze két faj tudta megtalálni az átvezető utat, azok is csak elvétve (ergó véletlenül), a többi ott toporgott a lezárt részen még mindig. :P
  • Zsolo007
    #6
    Ez olyasmi mint a colobot, azzal a különbséggel, hogy ott programozni kellett a botokat :)
  • tomo
    #5
    fene tudja 1700 as amd n 1GB rammal roccenesmentes.
  • Match
    #4
    gepigénye milyen?
  • tigeroo
    #3
    hm nem is olyan rossz.
    2 sanandreas között lesegetem ;)
  • tomo
    #2
    itt egy torrent link a letolteshez : http://www.filerush.com/torrents/nerogame.exe.torrent
  • tomo
    #1
    az index cikke nyoman talaltam ra erre a gyonygszemre.
    index cikk

    a jatek honlapja : http://nn.cs.utexas.edu/NERO/

    A játék célja, hogy egy tok stupid robotsereget kikepezzunk annyira ( buntetessel es jutalmazassal ), hogy kepes legyen onalloan felkutatni az ellenseget ( akar labirintusban is ) es megsemmisiteni azt.

    Tobbfele jutalmazasi/buntetesi szempont van a jatekban, peldaul, ellenseg megkozelitese, tuzeles ellensegre, ellenseges tuz elkerulese, milyen kozel lehessen a figura csapattarsahoz.

    Fokozatosan kell tanitani a kis robotokat, egyszerubb utasitasokkal. Majd egyre komplexebb feladatok megoldasara is kepesek lehetnek.

    kimentehto a csapat megeszerzett tudasa, ami kesobb visszatoltheto.

    es ossze lehet ereszteni 2 csapatot, akar online szerveren is.

    vegso cel, mindenkit legyozo gyilkos sereget epiteni.

    a jatek grafikaja funkcionalis, de a tartalom karpotol.

    sztem jopofa jatek, alig varom, hogy vegre legyozze kis seregem, a jatek keszitoi altal kikepzett csapatot ( egyelore siralmas az eredmeny , az ellenseg pedig rendkivul profin mozog )

    ha van kedvetek probaljatok ki.