1926
  • JGTC
    #206
    kiváncsi leszek azért jövőre lesz e Talma vs. Stoner meg hasonló finomságok
  • JGTC
    #205
    lehet ha építenének nálunk egy pályát akkor több sanszunk lenne mert ezek a mostaniak eléggé .... szóval nálam nem százasak
    bár ha megépítenék még akkor is ott lenne az amit Kaszi mondott, hogy marhasok új pálya van mi meg nem hiszem, hogy könnyen előre tudnánk magunkat verekedni a sorban
  • robotnyk
    #204
    sepang, kína, katalónia, törökország
  • cyrus #203
    én egyedül sepangot tudom így... talán még sachsenring ? de nemvágom F1-et annyira :C
  • robotnyk
    #202
    forma 1ben bentonoznak le egyre többet, szóval valszeg fordítva
    amúgy én is erre gondoltam, csak vannak olyan pályák ahol forma1, meg motogp is van
  • cyrus #201
    vmi iesmi szabályról hallottam hogy forma1 kocsiknak kavicságy kell, motoroknak meg beton a bukótéren. vagy pont fordítva, nememlékszem.
  • modellmaker
    #200
    aha. köszi szépen.
  • Kaszi46
    #199
    amit biztosan tudok az az, hogy biztonsági okokból nem felel meg, a bukóterek többségét át kellene alakítani.
  • robotnyk
    #198
    a hungaroring miben nem felel meg amúgy?
  • Kaszi46
    #197
    sajna semmi sansz nincs rá:(

    nem alkalmasak rá a pályáink. 1edül a hungaroring lehetne alkalmas egy ekkora verseny befogadására, de sajna nem felel meg a motogp-ben megkövetelt kritériumoknak. Ha átalakítanák úgy, hogy alkalmas legyen rá, akkor meg forma1et nem rendezhetnének rajta(ami sztem nem lenne nagy veszteség ).
    Amugy nem is nagyon akarnak idejönni van elég új pálya igy is a versenysorozatban.
  • modellmaker
    #196
    Magyarországon miért nem rendeznek MostoGP futamokat? Van már vmi jel arra utalóan hogy a közeljövőben talán nálunk is rendeznek majd vb futamot ?
  • cyrus #195
    gratz


    csak nehogy sok legyen neki... :(

    reméljük a legjobbakat
  • robotnyk
    #194
    Talmácsi jövőre a 250 kcm-es kategóriában indul

    * Index

    2005. szeptember 14., szerda 15:22

    Idei remek teljesítményével meggyőzte a szakembereket Talmácsi Gábor: jövőre egy kategóriával feljebb, a 250 kcm-esek között szerepelhet. A KTM-től kapott szerződést már aláírta, és Katarban odakerül az osztrák cég vezetőinek neve is.

    Talmácsi Gábor, a KTM magyar versenyzője jövőre feljebb lép: a 125 kcm-es kategória helyett a 250-esek között rajtol a gyorsaságimotoros világbajnokságon. Az Indexnek Talmácsi menedzsere, Stefano Favaro megerősítette: a motoros már aláírta a szerződést, a végleges megállapodásra az osztrák csapattal az október 1-i, katari futamon kerül sor.

    Talma neve már rajta van a papírokon

    "A KTM nemrég elküldte nekünk a szerződésajánlatát, amit Gábor már alá is írt. A megállapodásról már csak a KTM-vezetők szignója hiányzik, de hamarosan az is odakerül - árulta el Favaro. - Talma vitte magával a papírokat Japánba, de az utolsó tollvonás valószínűleg Katarban következik, ott találkozik majd a KTM főnökeivel".

    Stefano Favaro évtizedek óta a motorsportban van - Ayrton Sennával is dolgozott együtt -, ezért nem szeretne semmit elkiabálni: "Én olyan üzletember vagyok, aki csak a meglévő dolgokat veszi biztosra, ezért akkor nyugszom meg, amikor a kezemben lesznek a papírok mindenkinek a kézjegyével ellátva".

    A vb-cím a célja

    Mivel a kontraktus a KTM-től érkezett Talmához, szinte biztosan nem lesz semmi probléma. A menedzser elmondta, "Talmácsi jelenlegi 125-ös szerződésében már benne volt, ha ő lesz idén a legjobb KTM-pilóta a nyolcadliteres kategóriában, jövőre mindenképp a cég 250-es csapatába kerül, de felgyorsultak az események, mert mindenképp szerettünk volna az istállónál maradni".

    A magyar motoros, aki a 125 kcm-esek között, hat futammal a zárás előtt, a harmadik helyet foglalja el a vb-pontversenyben, már javában készül a hétvégi, idei 12. futamára, a Motegiben rendezendő Japán Nagydíjra.

    Brno után javítana

    "Minden rendben van, már alig várom, hogy újra a motorra üljek és versenyezhessek" - nyilatkozta Talmácsi az MTI-nek, miután megérkezett a távol-keleti szigetországba.

    A magyar motoros, aki az idén robbant be a közvetlen élvonalba, a legutóbbi viadalon nem úgy szerepelt ahogy várta, és a csehországi futamra kilátogató közel húszezer magyar szurkoló kissé csalódottan távozott Brnóból. Talmácsi az ötödik helyről rajtolva, végig műszaki hibákkal küszködött és csak a kilencedik lett, de az összetett pontversenyben így is sikerült megőriznie a harmadik helyét.

    Idén eddig két futamgyőzelem

    Talmácsi az idén nagyszerű eredményekkel rukkolt elő: pályafutása első sikerét aratta Mugellóban, amikor megnyerte az Olasz Nagydíjat, majd Assenben a Holland GP-n is felülmúlhatatlan volt. Vezette a pontversenyt, és jelenleg 120 ponttal a harmadik helyet foglalja el.
  • bobka
    #193
    a két első rugóstag olyan 6milla körül lehet :) ha abból indulok ki hogy egy crossmotorra két verseny rugóstag millió küröl mozog akkor ezek a csucsverseny technikák még a sokszorosába kerülhetnek
  • JGTC
    #192
    val színű csak nyugtatta azzal a 40-el, ezért a 150sem biztos

    ezzt azért nem tudtam, hogy ezek a kis 125-ös pöcsköszörűk kb 70misit érnek
  • bigapó
    #191
    ez várható volt, de elég jó felvételek készültek azért szerintem. csak azt nem értettem, hogy miért mondta, hogy most 40-el vettük be a kanyart, pedig 80-al is lehet. nekem többnek tűnt. gondolom parás-fábryt nyugtatta:)) én csak ilyenor "irigylem" az ilyen köcsögfejűeket. mekkora élmény lehet talma mögött utazni:) vagy még jobb lehet ellene "versenyezni". na, azt is kipróbálnám.
  • JGTC
    #190
    elég csoffadt kis műsorrészt szántak rá
    a Superduke-nak meg oda sem pörkölhetett a Fábry miatt
  • bigapó
    #189
    Hi!

    Most lesz a Fábry-ba Talma! szerintem nemsoká. tapadjatok a képernyőkre:))
  • robotnyk
    #188
    tessék
  • Amse
    #187
    valaki nyomja már be az eredményt :)
    [nemlátta, mert b**i leltár van a munkahelyén]
  • Istencsászár
    #186
    kuplungja elszállt... igy nemtudott váltani ezér nemtudott menni csoda hogy pontszerző helyen célbaért...
  • JGTC
    #185
    erőtlen volt az a motor!! még az elején úgy ahogy ment mert az egyenesben is tudott előzni de gondolom egyre szarabb lett...
  • robotnyk
    #184
    én elhiszem, de már mikor először nyert, már akkor is erről beszéltek, hogy majd a cseheknél mennyire jó lesz, mert sok magyar lesz, szereti a pályát stb, ezért van kicsit rossz érzésem
  • Istencsászár
    #183
    gondolhatod hogy nemrajta múlott.. biztos hogy vagy szar gumik választottak vagy a motorja nemvolt jó..
  • robotnyk
    #182
    hát elég karcsú eredmény, ahhoz képest hogy mennyire beharangozták a cseh nagydíjat
  • Istencsászár
    #181
    5. lett a qualon
  • Istencsászár
    #180
    nyernie kell itt azt visszavannei a vb pontlista 1. helyét
  • Szuperkaraj
    #179
    HAJRÁÁÁÁ TALMAAAAA :D
  • Szuperkaraj
    #178
    na, már nincs akkora pangás! :D
  • robotnyk
    #177
    frankó a második hely, remélem holnap jól sikerül a második edzés is!
  • JGTC
    #176
    Talma élménybeszámolója
  • JGTC
    #175
    igen
  • Istencsászár
    #174
    hétvégén lesz futam?
  • Szuperkaraj
    #173
    ne félj, lesznek itt postok szombattól sztem :DD
  • Szuperkaraj
    #172
    meglesz remélem is, de addik minek írjunk? nem történt semmi tuttommal, ezért pang a topik
  • LiPTON
    #171
    meglesz az Brno-ban
  • LiPTON
    #170
    hajráhajráhajrá!
  • JGTC
    #169
    nagyon pang a topik srácok!!
    hová lett a nagy szurkolókedv?
  • Szuperkaraj
    #168
    nagyon-nagyon kínáncsivá tettél [eddig csak simán nagyon kíváncsi volt ]
  • modellmaker
    #167
    RIA! RIA! HUNGÁRIA!