1926
  • Gregorius
    #406
    Marad a KTM-nél. Hivatalos verzió, marad a szerződés is, és nem volt csapatutasítás.
  • bigapó
    #405
    Hi!

    korábban már írtam pár hsz-t a legutóbbi futamon történtekkel kapcsolatban, kb. mindenkivel egyetértek a 100 új hsz-ben:) nem tudom mi lesz a vége ennek a hajcihőnek, remélem nekünk szurkolóknak és egyben Talma-rajongóknak csak pozitív - minden értelemben (milyen optimista vagyok:))

    Most már csak Talmának kéne szólni, hogy benézhetne ide és látná mennyire mellette állunk. Tőle legalább kapnánk friss és megbízható infót a jövőt illetően...
  • Pontius #404
    59 új hozzászólás...
    Na most olvashatok vissza, hogy mit okoskodtatok össze
  • Ramore
    #403
    rallyban nincs? dehogynincsen, mármint a WRC világbajnokikra gondolok, ha szükség lenne rá, akkor csapattagok támogatnák egymást. a magyar bajnokságban ez esélytelen. :)
  • Ramore
    #402
    nameg a krupiék bundáznak :)
  • Istencsászár
    #401
    rallyban sincs:)))))))
  • zaki
    #400
    jaja, ott csak a lovakat injekciózzák
  • Ramore
    #399
    nézz lóversenyt a fix.tv csatornán délutánonként, ott nincsen csapatérdek :D
  • Gregorius
    #398
    Hát, LOL, nem baj. Velem lehet beszélni.
    Annak idején éppen ezért pártoltam át az F1-től inkább ide, mert ez izgalmasabbnak tűnt. Nem baj, ha ez is úgy működik, akkor sem dől össze a világ. Ezek legalább keskenyebbek, mint egy F1 autó, így is marad több előzés, mint amennyi az F1-ben van. Csak a szutyok háttér ugyanaz.

    Nem baj, hajrá Tóth Imre, ott remélem még nincs csapatutasítás!
  • Ramore
    #397
    a foci azért nem volt jó példa, mert ott a szponzorok nem így szólnak bele a csapat dolgaiba, mint a motorsportoknál, ott a szerződésben kötik le az elvárásaikat, pl hogy az említett márkánál maradjunk, mindenhol csak és kizárólag az Adisdas cumóban mutatkozhatnak, a bajnokságban xy helyezést el kell érniük stb.

    az a tény pedig, hogy szteroidok nélkül nem igazán lehet érvényesülni mondjuk az atlétikában, az már rég nem újdonság, a doppingellenőrzésnek a verseny látszólagos tisztességes lebonyolításának a látszatának a fentartása végett van szükség, az edzők meg beszerzik innen-onnan a legmodernebb kimutathatlan szteroidokat.
  • zaki
    #396
    az biztos, hogy legközelebb ilyen helyzetben (ha lesz) nem fog előzni... adják neki uazt a mocit, mintha 2. lett volna legutóbb, csak el kell vele mélyen beszélni, hogy legközelebb ilyet ne...
  • JGTC
    #395
    remélem én is de fogok meglepődni ha Talma nem lesz ben t az első két sorban
  • Gregorius
    #394
    Miért lenne az, hiszen Talma egyszerű ember, személyiségjegyei adottak, ez pedig egy csapatsport, ahol a csapat érdekeit kell szem előtt tartani. Talma most megmutatta, hogy nem tud második lenni, akkor muszáj lesz elb*ltázni alatta a motort.
  • Ramore
    #393
    a válasz pofon egyszerű, azért tolják Kalliot, mert a csapatból neki van a legnagyobb esélye a bajnoki címre.
  • zaki
    #392
    de megértem a ktm-et, mert azt kell noymni ilyenkor, akinek a legnagyobb esélye van a vb címre, hiába esett el soxor, meg volt mákja, ő van most jobb helyzetben.
    remélem nem b*sszák el a következő futamokra Talma mociját, mert az már szemétség lenne.
  • Ramore
    #391
    egy motorsport esetében biztosan, hiszen még a szerelők is a csapat tagjai, csakúgy, mint maga a versenyző, a másik, esetenként harmadik csapattárs, vagy a csapatfőnök is.
  • Gregorius
    #390
    Mi meg az Adidas versenyzőiként, mivel ők adják a pénzt, hogy indulhassunk. A magyar válogatottnak is vannak szponzorai. Ők adják a felszerlést meg mittudom én még mit. De nem is érdekel, hogy mit adnak. Ne szóljanak bele a sportba ezen túlmenően!
    A fociban is csak azért olyan idegen, mert még nem történt meg, persze egyszer megtörténna, és akkor is mondhatná mindenki, hogy de igenis így megy ez, bele kell törődni. Hát törődjetek bele, én meg majd nézek valami más sportot, ami nem pusztán a pénzről szól.
    Most jöhetne a dopping ügy is, hogy hát igen, ha valaki meg akar élni a sportból, mert a sport az pénz, akkor jön a dopping is, ez velejárója. El kell fogadni. Csak tudnám, hogy akkor minek az a doppingellenőrző bizottság?
  • zaki
    #389
    ja értem. akkor az úszás, és a futás is csapatsport, mert ugye mindenki valamelyik csapthoz, klubhoz tartozik :P

    egyébként rosszul írtam, mert ez motorsport
  • JGTC
    #388
    Hát igen a Kallio is tud azért szépeket esni ... azt nem értem miért vannak ennyire hasraesve ettől a finn gyerektől, emlékszem tavaly labdába sem ért Stoner mellett. Nincs vele bajom csak nem kéne ennyire nyomni...
    Egyébként esések ide oda mindkettő esett szépeket de ha Talmának annyi műszaki gondja lett volna egész évben mint Kallionak akkor most nagy vakarózás lenne a KTM box-ban, "hogy ki legyen a kedvezményezett" (Bár akkor is a pénz dönte!!)
  • Gregorius
    #387
    Hát nem. Még mindig.
  • Gregorius
    #386
    Hát, ha nincs kinek szurkolni, akkor valóban nem sok örömöm van benne.
    A motorsport eddig nem is tartozott bele a perifériás látásomba, most láttam belőle életemben először 4 futamot, de eztán minek nézzem?
    Majd belenézek néha, hogy mi van Talmával, de szurkolni már nem fogok tudni, ha marad a helyzet, és örömöm sem sok lesz a közvetítésekben.
  • Ramore
    #385
    egyértelműen az, hiszen a KTM csapat versenyzőjeként indul a versenyeken legjobb tudomásom szerint
  • zaki
    #384
    szerinted mi? csapatsport? :)
  • Ramore
    #383
    nincs igaza, ő azt írta a motorverseny egyéni sport. ez pedig nem így van.
  • Gregorius
    #382
    Hát, ha véded őket, akkor csak tetszik neked ez így. A megértésen már régen túlléptünk. Egyszer mondtad volna ki, hogy ez így undorító túl azon, hogy meg lehet érteni. De nem mondod.
    Csakhogy szerencsésebb lett volna Talmának ez, meg az, meg szebb lett volna így, meg úgy, meg meg lehet érteni, meg pénz, meg szponzor, meghogy csak azért mondom, mert Talma is magyar, mint én.
  • zaki
    #381
    hogy a fociban nincs ilyen? hát Eto'o példája a legjobb erre. minden labdát neki adtak az utolsó 1-2 meccsen, szabadokat is ő lőtte, hgoy gólkirály legyen (igaz nem lett az). 2 sportnak semmi köze egymáshoz. én egyetértek Pontiussal. bezzeg ha Talmácsi lenne most Kallio helyében, mindenki a finnt szidná, hogy hogy merészelte megelőzni a végén... ha nyeri meg Kallio a vb-t, akkor KTM 100, hogyelzavarja Talmácsit. de sztem ha meg is nyeri, akkor sem biztos már a helye... max ha Talmácsi lesz a világbajnok :D
  • Ramore
    #380
    egyenlőre azzal, késöbb talán másik csapattal, de csapatérdekek mindvégig lesznek, ez már velejárója egy jó ideje a profi csapatsportágaknak.
    ezzel az ember vagy megbarátkozik, vagy keres más elfoglaltságot, nem?
  • Ramore
    #379
    ha ezt tényleg így gondolod, akkor nem sok örömöd lehet bármilyen sport közvetítésben sem.
  • Ramore
    #378
    szerintem meg pont, hogy rossz példa a foci, a jó példa az F1! ott is ez megy, csak ott még büntetni is próbálják (kevesebb sikerrel)
  • Laffite
    #377
    mutasd meg, hogy hol írtam le azt, hogy ez így nekem tetszik...????????
    csak azért mert én a realitások világában élek, még nem kell belém rúgni, annak szurkolsz és azt nézel a tévében akit és amit akarsz, de az nem fog összejönni, hogy szurkolsz Talmának és utálod a KTM-et, mert egyelőre még azzal fog menni, szal van egy kis paradoxon a dologban, akárhogy is nézzük.
  • Gregorius
    #376
    Ugye?
  • Gregorius
    #375
    Á, így már világos. Ilyen mentalitással lehet, hogy én is elfogadnám a dolgot.
    Nálam ez nem megy csodaszámba.
    Neked ez így tetszik, akkor oké.

    Ha van magyar csapat, akkor bocs!
  • JGTC
    #374
    Jenknert én személy szerint nem tartom sztárnak, de tényleg csak szenved mióta felment!
    Lorenzo csinál még egy két bakit aztán ott a hely a Fortuna Hondán.
    De vissza a valóságba: Szerintem Talma simán tudna kapni egy olyan csapatnál helyet a 250-ben ami az élmezőny végébe sorolható, vagy nagyon erős közepes.
  • Laffite
    #373
    furcsa logika
  • Laffite
    #372
    van magyar csapat, tájékozódj előbb és utána írj le bármit
  • Laffite
    #371
    a te dolgod, hogy mit nézel és mit nem, de a világot nem tudod megváltoztatni csak azért, mert szereted Talmát és fel vagy háborodva, szal csodát ne várj, azt meg megint elhiheted, hogy az osztrákokat nem érdekli, hogy hány magyar nézi a versenyeket és hány nem...
  • Gregorius
    #370
    Jó, akkor kb olyan, mintha az Adidas azt mondaná a magyar válogatottnak, hogy ugyan veszítsétek már el ezt a meccset, mert ha kiesne a portugál csapat, akiket szintén mi szponzorálunk, akkor kevesebb esélye lenne annak, hogy a mi emblémánk virít a döntőben.
  • Gregorius
    #369
    Aha, értem, akkor ennyi. Mivel nincs magyar csapat, ezért nincs kinek szurkolni.
  • Gregorius
    #368
    Én meg leszarom, mert felőlem lehetne Kimi meg Raikkönen is, vagy Iljanovic meg Katanova, akkor is utálnám az ilyen csapatutasításokat.
    És ha kiderült volna, hogy volt csapatutasítás, és Talma bedöcög Kallio mögött a célba, akkor sem nézek több MotoGP-t. Minek? Viseljem el, hogy nem mehet előre? Vagy szidjam Kallio-t, ha valami nem jön össze a KTM-nek?
    Képzeld el, hogy mindenki kiáll a startkockára, és begurul Talma is egy vontatókötéllel a kezében. Egy vicc.
  • Laffite
    #367
    kérdezd meg a KTM gyári részlegét vagy a szponzorait, hogy mennyire egyéni sport a motorverseny... nem azért csináltak csapatot, hogy nekünk magyaroknak jó legyen, hanem hogy nekik osztrákoknak jó legyen, ennyit a versenyzői érdekekről... őket csak az érdekli, hogy KTM-es világbajnok legyen, hogy ez finn, magyar, zambiai vagy eszkimó, az nekik édes mindegy, szal pont ezért csapatsport és nem egyéni, az már csak a látszat.