41
Zeuhl music (magma)
  • Haamtahk
    #1
    Sziasztok!
    Nincs valaki köztetek aki a zeuhl stílusú zenét kedveli? Esetleg cserélhetnénk infot, zenét vagy csak irogathatnánk e témával kapcsolatban.
    Köszi.
    Hhai!!!
  • Narcotic Syntax
    #2
    ezt irtad 10 percen keresztül?
  • Narcotic Syntax
    #3
    kifejtenéd h ez milyen stilust takar? kellemetlen de nem hallottam mér errol :/
  • Haamtahk
    #4
    Nem!
  • DePreSsZYo
    #5
    :DDDDDDDDDDD
  • Narcotic Syntax
    #6
    akkor nyald ki a seggem te kis pondro! igy akarsz te infokat cserélgetni? hát elmehetsz a magmás zenéddel a picsaba. szeva
  • Narcotic Syntax
    #7
    uhh de nyers voltam :D
  • mila69en
    #8
    :DDD
  • alph4
    #9

    Nick: Haamtahk
    Csillagjegy: ismeretlen
    Életkor: ismeretlen
    Neme: ismeretlen

    Regisztráció időpontja: 2005. 06. 07.
    Utolsó üzenet időpontja: 2005. 06. 21. 20:59
    Utolsó látogatás időpontja: 2005. 06. 21. 20:59
    Üzenetek száma: 2

    Megnyitott témák: 2005. 06. 21. - Zeuhl music (magma)
  • mila69en
    #10
    de én is kiváncsi lennék rá, hogy miez lehet, hogy sry vagyok de még énsem halottam róla

    "kifejtenéd h ez milyen stilust takar? kellemetlen de nem hallottam mér errol :/" :DDD
  • alph4
    #11
    Magmás zene powa! Csak azt nem tudom mi a fasz lehet?!
  • Takezó
    #12
    lááál, kumipa!!44
  • mila69en
    #13
    sztem valami izé majdnem olyan de mégsem az vagy valami hasonló
  • Narcotic Syntax
    #14
    uh én meg vártam h lesüllyedjen a topik erre meg itt életben tartjátok :DDD
  • cyrus #15
    haamtahk... a nevéből itélve valami arab rap lehet....
  • blackgamer
    #16
    nemtom haver, te ilyenkor normális vagy?
    hogy írhatsz le ilyeneket egy másik embernek? gondolkozz már mielőtt lenyomod az entert!
  • mila69en
    #17
    arab RAP LOOL az milyen lehet én még nem halottam:DDDD Bin Laden rappel:DD híjj vazze meghalgatnék eggyet nagyon kemény lehet LOÁL
  • mila69en
    #18
    már ne is haragudj de sztem mindenki ugyanezt tette volna én legalábbis biztos:DD ha nyitnak egy témát annyit hozzá kéne bökni, hogy miről is van szó ha meg mégse akkor jogosan van meg kérdezve a témaindítótol, hogy most miis ez és elég hülye választ adott
  • Narcotic Syntax
    #19
    alapjába véve normalisnak érzem magam bár elöfordulnak néha mélypontok. de köszönöm h érdeklödtél felölem
  • Neutral
    #20
    Magma? Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen zenekarnak nyinak topicot egy ilyen kihalt fórumon.(jók ezek a szmájlik hehe). Amúgy elég fura zene, én is csak most ismerkedem vele.
  • Neutral
    #21
    Fő a nyitottság
  • Haamtahk
    #22
    ''Kössz az érdeklődéstek'' de azt hiszem érthető a kérdésem. Most mit magyarázgassak?! Ez a stílu legközelebb a progresszív jazzrockhoz ál közel. Főleg Francia zenekarok játszották a 70-80 években. Na most már kielégítettem a kiváncsiskodók többségét?
  • Garrett27
    #23
    asszem igen, ismerem ezt a zenet, sztem az ajtonyikorogtatashoz hasonlit nem ez nem volt szep tolem bocs, de tenyleg ertheto a "magma" mar maga a nev ismert kell, hogy lengyen. aki nem ismeri, miert kerdezgeti mirol van szo??????
  • Garrett27
    #24
    ...marmint azt akartam az utolso kerdesemmel kifejezni, hogy aki nem ismeri, attol sztem nem kerdezi a temaindito.
  • Garrett27
    #25
    en is tamogatom a nyitottsagot, bar mindenbol megart a sok...
  • Haamtahk
    #26
    Látom az ajtó nyitogatást is támogatod. De azért kössz, végre egy értelmes ember. Sajnos az alábbi egynéhányról nehéz elképzelni.
    Ja akinek nem inge ...
  • Haamtahk
    #27
    Helo Neutral!
    Ha nem bánod ajánlok egy pár albumot a Magmától: Üdü Wüdü, Köhntarkösz, Wurdah Itah (Tristan et Iseult), Reteospektiw 1-2, 3. Próbálj ki egy pár más zenekart is pl. Gong, Eskaton, stb. Hhai!
  • Neutral
    #28
    Köszi majd megnézem. A Gongot azért már kicsit jobban ismerem.
  • Haamtahk
    #29
    http://www.cuneiformrecords.com/artists.html

    Itt ismerkedhettek egy pár zenekar, zenész munkájával.
  • Haamtahk
    #30
    Sziasztok.
    Beteljesedett életem egyik nagy álma, élőben láttam és hallottam a legendás MAGMA zenekart élén Christian Vander ütőssel. Nagy meglepetésemre Prágában koncerteztek és ezt az alkalmat nem hagyhattam ki. Egy pár kép az előadásról:






    Felejthetetlen élmény volt…
  • Garrett27
    #31
    hogy minek ez?....
  • Haamtahk
    #32
    Óóó mizééria, már megint ez a ...
  • Haamtahk
    #33
    Itt kaphattok egy kis ízelítőt a MAGMA zenéjéből
  • Garrett27
    #34
    ...na ezt is magadnak írtad...
  • Haamtahk
    #35
  • dowehless
    #36
    MAGMA

    A totális kommunikáció, az abszolút művészet, ahogyan azt az egyiptomi piramisok építői tudták és akarták.

    Bármilyen összehasonlítás = félreértés. Wagner óta az UNIWERIA ZEKT az egyetlen, végtelenül magányos kisérlet a tragédia feltámasztására.

    Akinek füle van, hallja. Aki a vérével ír, nem azt akarja, hogy hallgassák, hanem azt, hogy kívülről tanulják meg.

    Da zeuhl wortz mekanïk zeuhl wortz
    Me wahle slakehndoh
    Wir und dos weri i zimeuhn
    Der ah ektah meurdehk
    Da zeuhl wortz mekanïk zeuhl wortz
    Dos mekanikall woï
    Der wuhndi slakehnzoï
    Zeuhl!
    Wurdah de reuhgetah meurdehk
    Das felt des homeshtah
    Dort mund ektaht ert dos fur osk
    Und dish moh enkza muhnka
    Wurli Kobaïa
    Zeuhl Wortz!
  • Haamtahk
    #37
  • thot
    #38
    Figyelj Hamtaahk, valójában mit akarsz? Félhülyéknek Magma lemezcímeket sorolni, beszámolni nekik arról, hogy láttad élőben Vandert, oktatni őket, hogy milyen jó a francia progjazzrock? OK, elismerem, hogy jó dolog a magány, de én azt közönség nélkül szoktam élvezni.

    Azzal kezdted ezt a topikot, hogy infot cserélnél valakivel. Ehhez képest basztál válaszolni fél évvel ezelőtti mailemre, ahol leírtam, hogy én járatos vagyok zeuhl témában. Gondoltam, rájöttél, hogy mégiscsak jobb az Omega. Erre most jössz a prágai fotókkal. Gyöngyöt a disznók elé? Te tudod.
  • Haamtahk
    #39
    Hhai! Mélyen tisztelt thot. Hogy mit akarok? Hm…
    1, Igen, gyöngyöt a disznók elé! Hátha valamelyikük több!!! (Amit én sem
    hiszek, de próba szerencse…)
    2, Te tudod, hogy, hogy élem meg a magányomat? Ajjaj!
    3, Nem emlékszem, hogy valaki az sg-ről írt volna zeuhl témában.
    Már lemondtam arról, hogy itt találok valakit, akit egy kicsit érdekelné a „jó” zene. És esetleg Vander élet látását már meg sem mertem említeni. De ha gondolod, parancsolj: [email protected] (na ez se volt egy jó ötlet ide írni)
  • dowehless
    #40
    Az 1977. május 14-ei koncert itt látható:

    http://tubulamarok.free.fr/magma/magma.htm
    http://www.magma-tv.com/