15
Mindent kattogó, ketyegő szerkezetekről!
  • I.C.ram
    #15
    Látom senkit nem érdekel a téma... hát szomorú vagyok :( Lehet nyáron elmegyek ebbe a Grenoble-i múzeumba.
  • I.C.ram
    #14
    Könyvesbolt rulz!
  • geigermuller
    #13
    " mechanika, hőtan alapjai I."
    ez érdekelne.
  • I.C.ram
    #12
    A francia grenoble-i autómata múzeum honlapja

    sok érdekesség van itt.
  • I.C.ram
    #11
    Monakkóban is van ilyen múzeum. 6 euro a belépő.
  • I.C.ram
    #10
    Csináltak ebből a kacsából egy replikát is, ami a Grenoble-i automata múzeumban van, egyszer elkéne oda látogatni :) Egy ilyen hely számomra sokkal érdkesebb, mint egy disneyland.. :)
  • I.C.ram
    #9
    Kicsit utána ovlastam ennek a kacsának :) Úgy evett,hogy a nyakát kinyújtotta, és "megemésztette" a dolog, majt kiszarta. el is nevezték Franciaország kakiló kacsájának :D
  • I.C.ram
    #8
    Ja jó ez a kacsa, bár nekem kicsit egyszerűnek tnik, ahhoz, hogy ez le is tudjon hajolni a kajáért, meg honnan tudta, hogy valami ehető van előtte, azaz, honnan tudta, hogy mikor kell lehajolni?
  • Dj Faustus #7
    Ha szereted a mechanikus szerkezeteket, akkor valószínűleg tetszeni fog a következő kép is:

    A képen Vaucanson kacsája (1738) látható.
    Ez a kacsa két lábon totyogott, fürdött, hápogott, megette, "megemésztette" az elészórt magvakat, majd bűzös kis golyócskák formájában ürítette azokat. Az egész mechanikus szerkezet volt többen látták, leírták, de sajnos elveszett.

    Vagy [url=http://www.miralab.unige.ch/subpages/automates/eightennth/im_jaquetdroz/musicienne_uk.htm]Pierre Droz és fia Henri-Louis automatái: a Rajzoló, a [url=http://www.miralab.unige.ch/subpages/automates/eightennth/im_jaquetdroz/musicienne_uk.htm]Zenész, illetve az Írnok.
  • I.C.ram
    #6
    Látom nem sokakat érdekelnek az ilyesfajta dolgok :(
  • I.C.ram
    #5
    ezeket már mindt tudtam róla, de azért köszi.

    Engem az érdekelne, hogy a hivatalos álláspont szerint magyar volt-e? Mert se apja, se anyja neve nem volt magyaros, és azt olvastam róla, hogy egy magyar átírta az önéletrajzát, és ezért hiszi mindenki magyarnak.
  • Fityfirity
    #4
    Kempelen Farkas
    Kempelen Farkas tettei és találmányai
  • I.C.ram
    #3
    Egyébkébt ez a polihisztor olyan szerkezeteket is gyárott, mint a Schönbrunni (Bécsi császári palota) szökőkút vízpumpái, budai vár vízhálozata, beszélő gép, és még sok minden.
  • I.C.ram
    #2
    első dolog, ami érdekelne, hogy tud valaki, valami HITELES életrajzi leírást, vagy hasonlót Wolfgang/Farkas Kempelenről? Elég sokat olvasgattam utána, de egyik helyen magyarnak, másikon osztráknak tartják, és egy oldalt sem találtam, ami hitelesen leírná, a "Török" nevű sakkozógépének a működési elvét. Valószínűleg egy profi sakkozó, akit az asztalba rejtettek, játszhatott, és az egész szerkezet nem volt más, mint egy mechanikusan mozgatható bábú, ami már önmagában is elég jelentős a korszakban, de az nyilvánvaló, hogy "A.I." nem volt a gépben.

    Pár kép a szerkezetről, és feltalálójáról:





  • I.C.ram
    #1
    Üdv!

    Ezt a topikot azért nyitottam, mert odavagyok a mechanikus szerkezetekért, Jules Verne regényeiért, Syberia elképesztő világáért, a régi, XVIII.-XIX. és a XX. elejei mechanikus alkotásaiért. Érdekelne, hogy ki érez hasonlóan ezek a műtárgyak iránt.