51
KRESZ
  • Taranov
    #11
    Úgy tudom 10% ráhagyás van, szóval inkább csak 40-nel lehet menni.
  • Taranov
    #10
    Nem, az autópályán a kék tábla mutatja, hogy melyik sávban mennyi a minimális sebesség.
  • Lacc
    #9
    Ilyen esetben kb. 50el lehet menni mert akkor még nem b@sznak meg választ jelölném meg.
  • Dynamic
    #8
    Hát a legújabb KRESZ könyvben is csak sima sebességkorlátozást ír, vagyis hogy a táblán megjelöltnél nagyobb sebességgel haladni tilos.Olyat nem írja, hogy pont annyival kell menni.
  • Dynamic
    #7
    Egyszerűen hibás.Az online tesztekben egy csomó hiba van ezért nem is foglalkoztam velük.
  • Cvd
    #6
    Régen ez "Maximális haladási sebesség"-et jelzett, de pár éve módosíthatták mert most "Kötelező haladási sebesség" a jelentése, vagyis se lassabban, se gyorsabban nem mehet a jármű, persze ha tudja tartani és megfelelőek a körülmények. Ennek megfelelően az "a" a helyes megoldás. Legalábbis kellene lennie..:)
  • Mars
    #5
    Az íratlan szabály
  • Garfield
    #4
    Szerintem csak hiba a tesztben.

    Egyébként meg a c) válaszhoz: ilyen tábla önmagában nem szokott állni, nem? Ha pl. a többsávos út jelzésénél (pl. emelkedő előtt kapaszkodósáv) magán a táblán, a megfelelő sávba festve jelölik.
  • Lord AnonymouS
    #3
    Ez egy egyszerű hiba az online tesztben, egyébként van már jogosítványos topik itt!
  • awak3n
    #2
    MAximálista jelez,bár nekem nincs jogsim,de akkor autopályán minimum 130-al kell közlekedni?nemhinném..
  • TheZsenyka
    #1
    Szerintetek mit jelent ez a tábla?



    a., Az úton a megfelelő sebességgel kell haladni.
    b., Az úton a megjelölt sebességnél lassabban kell haladni.
    c., Az úton a megjelöltnél nagyobb sebességgel kell haladni.

    96 óta van jogosítványom, és a másodikat jelöltem meg egy online tesztben. Meglepetésemre a "C" választ hozta ki helyesnek az értékelés, teljességgel letaglózva az arcomat. Én éltem egészen eddig totális homályban, vagy valóban MAXIMÁLIS sebességet jelez a tábla, ahogyan eredetileg gondoltam?