1524
  • Sheva
    #923
    kaka se érdemelte volna meg hiszen nem játszott olyan jól mint ronaldinho vagy riquelme vagy esetleg ballack... ebből a háromból kellett volna választani
  • R9
    #922
    de ha büdös kaka kapja akkor minden jó és szép
    de Adriano jobb
  • Sheva
    #921
    nem azért mert interes...
  • Breki33
    #920
    mint mondtam nem 77-et lőtt :-)
  • R9
    #919
    mert Interes?..
  • ÁjjLe BoBBi
    #918
    hát ezt csak olvastam anno valahol...nem volt oda írva hogy egy idényben vagy mégis hogy de hogy élete során lőtt 77-et azt nem hinném.
  • Breki33
    #917
    Clubs

    1956-1974 Santos
    1975-1977 New York Cosmos

    Club Titles

    1956 Sao Paulo state champion (Santos)
    1957 Top goalscorer in Sao Paulo league (17 goals)
    1958 Sao Paulo state champion (Santos)
    1958 Top goalscorer in Sao Paulo league (58 goals)
    1959 Copa America finalist
    1959 Top goalscorer in Sao Paulo league (45 goals)
    1960 Sao Paulo state champion (Santos)
    1960 Top goalscorer in Sao Paulo league (33 goals)
    1961 Sao Paulo state champion (Santos)
    1961 Top goalscorer in Sao Paulo league (47 goals)
    1961 Copa Libertadores (Santos)
    1961 Brazilian Cup winner (Santos)
    1962 Sao Paulo state champion (Santos)
    1962 Top goalscorer in Sao Paulo league (37 goals)
    1962 Copa Libertadores (Santos)
    1962 World Club champion (Santos)
    1962 Brazilian Cup winner (Santos)
    1963 Top goalscorer in Sao Paulo league (22 goals)
    1963 World club champion (Santos)
    1963 Brazilian Cup winner (Santos)
    1964 Sao Paulo state champion (Santos)
    1964 Top goalscorer in Sao Paulo league (34 goals)
    1964 Brazilian Cup winner (Santos)
    1965 Top goalscorer in Sao Paulo league (49 goals)
    1965 Sao Paulo state champion (Santos)
    1965 Brazilian Cup winner (Santos)
    1967 Sao Paulo state champion (Santos)
    1968 Sao Paulo state champion(Santos)
    1968 Brazilian Cup winner (Santos)
    1969 Sao Paulo state champion (Santos)
    1969 Top goalscorer in Sao Paulo league (26 goals)
    1973 Sao Paulo state champion (Santos)
    1973 Top goalscorer in Sao Paulo league (11 goals)
    1977 USA champion (Cosmos New York)

    International Honors

    1958 FIFA World Cup in Sweden: winner
    1959 Copa America: finalist
    1959 Top goalscorer in Copa America (9 goals)
    1962 FIFA World Cup in Chile: winner
    1966 FIFA World Cup in England: first round
    1970 FIFA World Cup in Mexico: winner

    92 caps, 97 goals
  • Breki33
    #916
    sztem keverheted esetleg a fiával

    pár szó róla megérdemli

    Edison Arantes Do Nascimento három világbajnokságon is (1958, ’62, ’70) győzelemre vitte a brazil fociválogatottat. A Fekete Gyöngyszemnek, azaz Pérola Negrának, röviden Pelének becézett csatár 909. első osztályú mérkőzésén, 1969. november 23-án lőtte 1000. gólját. Bár 1974 októberében bejelentette visszavonulását, 1975-ben mégis elfogadta a New York Cosmos hétmillió dolláros, hároméves szerződésajánlatát, s csak miután 1977-ben megnyerték az Észak-amerikai Labdarúgó Liga bajnokságát, fejezte be pályafutását. 1978-ban nemzetközi békedíjat kapott, két évvel később az évszázad sportolójává választották. A pályájáról készült dokumentumfilmek kísérőzenéi Pelé saját szerzeményei. Játékfilmekben, például a Budapesten forgatott Menekülés a győzelembe című moziban is szerepelt. 1994-ben a politikába is belekóstolt, Brazília sportminisztereként.
  • Breki33
    #915
    ????????
  • Breki33
    #914
    Pele

    1281 gólt lőtt 1363 meccsen (all-time world record)

    Minden idők Brazil gólrekordere hamár valait istennek hívunk.........

    Van ugye a híres képe az 1000-nél a 77 azért elég lol
  • Taranov
    #913
    Pelé egy agresszív ember volt, legalábbis azok alapján, amiket hallottam róla.
    Nem szimpi.
  • Taranov
    #912
    Nem tudtok olyan boltot/webshopot, ahol lehet venni török szurkolói pólót?
    Én csak a Lionsportot tudom, de ott elég ronda van csak.
  • ÁjjLe BoBBi
    #911
    nem veszekszem :) de igazad van...
    be is fejezem
  • ÁjjLe BoBBi
    #910
    mit az óvodában :))
    akkor úgy illene hogy én is felsorakoztatok néhány nevet is utána odabiggyeszteném még hogy az én apukám az erősebb? :PPP
    egyébként meg josimár tudtommal az időtájt játszott a brazil válogatottban mikor én születtem :) elég sokat tudhatok róla :) jobb hátvéd volt.
    Pele-ről akkor biztos mégtöbbet tudok nem? :)) 77 gólt rúgott.
  • Breki33
    #909
  • Breki33
    #908
    #900

    szval nem megy?

    gondoltam :-)
  • Breki33
    #907
    Gondolom hasonló mint a #869
  • ÁjjLe BoBBi
    #906
    1. nem vagyok divatdrukker
    2. ezek szerint télleg rövid az emlékezetem mert nem emlékszem semmi olyanra a leírtakból, de mint mondottam nem tud meghatni
    3. legkönnyebb a hsz-be belekötni. keress mást magadnak.
    4. jóember :P
  • Breki33
    #905
    Én lezártam
    csak nem bírom ha valaki ilyen értelmesen nyilvánul meg.
    Beszéljen emberi hangon.


    Többiektől elnézést.
  • Taranov
    #904
    Nem tudom hogy bírtok ilyen marhaságokon veszekedni.
    Egyébként attól, hogy te nyitottad nem a te topikod, csak a saját fórumokban van így.
  • Taranov
    #903
    6900
    8900
    10900
    12900
    13900
    Sajnos nem tudom, hogy melyik hol van, az Ibuszos sem tudta, jó lenne vmi rajzot szerezni a stadionról.
  • báttyó02
    #902
    3ezer valahány forinttól 15ezerig ha jól emlékszem
    (reggel olvastam az ujságba)
  • Breki33
    #901
    de neki ment volt már egy kultúrális megnyilvánulása :-))
  • Breki33
    #900
    oké mond meg nekem kiaza Josimar és miről híres.

    És hány gólt rúgott Pelé a páyafutása során (hivatalos meccseken)
  • báttyó02
    #899
    akkor tévedtem :DD
  • báttyó02
    #898
    szerintem az a hsz nem neked ment,mostanába érdekes dolgokat csinál az sg,nekem is volt már hogy másnak irtam,és később láttam hogy közel se arra a hsz-re ment a válaszom
  • Breki33
    #897
    Argentin meccsre mennyi a jegy?
  • Breki33
    #896
    1. nem vagyok jóember
    én ez az én topicom tudtommal
    szval ha nem tudsz normális emberi módon hozzászólni kivül tágasabb
    2. Kicsit rövid az emlékezeted te voltál aki a múltkor is ilyen iq bajnok módra nyilvánultál meg egy másik topicban (ami véletlen szintén én nyitottam) aztán csodálkoztál honnan tudom a neved :-)
    3. Nagyon gyenge a dumád jóember PPPPP
  • ÁjjLe BoBBi
    #895
    márhogy engem?
    szót nem váltottunk még nem hogy HELYRERAKTÁL????!!! ki vagy te itt mégis mondd már jóember! nem azért télleg de eddig is - hogy is mondjam - le...nemfoglalkoztam veled, hát ezután sem érdekel különösebben mint szövegelsz.
  • ÁjjLe BoBBi
    #894
    nem is akarok én hatalmas karriert befutni hogy a szövegem neked tetszen.
    ha most a multban kutakodunk akkor elő is kotorhatnánk jópár argetín vereséget is, de minek is tennénk?
    azt a szót felejtsd el hogy "ha" kedves mindenhezértek barátom! :)
    az hogy le divatdrukkerezel különösebben nem fog meg. noha csak 20 éves vagyok nem gondolod hogy nem biztos hogy tegnap óta szurkolok a brazil válogatottnak és nem azért mert manapság minden 3. emberen brazil feliratú felső van?
    jóóóópár éve ennek a csapatnak csápolok úgyhogy a divatdrukkert mint szakkifejezést a jövőben ha megkérhetlek mellőzd velem szemben! htx :)
  • Taranov
    #893
    Én is az argentínra akarok menni, de nem érem el az IBUSZ-t, jó nagy lehet az érdeklődés.
  • Kaplan
    #892
    Remélem kapok jeyget a magyar-argentinra , nem tudom én annyira utálom a real margitot , hogy nagyon nem izgat az a meccs. majd megnézem tv-n.
  • Taranov
    #891
    Legalább művelődik egy kicsit.
  • BADE
    #890
    Bea asszony Argentínába "igazolta " Beckhamet.

    Ma reggel 9 órától lehetett megvásárolni a belépőjegyeket a Magyarország-Argentína barátságos válogatott összecsapásra, amelyet augusztus 17-én rendeznek a budapesti Puskás Ferenc Stadionban.
    A pénztárnyitásra az IBUSZ oktogoni jegypénztárát, pénteken délelőtt többek között Buzánszky Jenszámos híresség kereste fel ő, az Aranycsapat egykori játékosa, Kammerer Zoltán háromszoros olimpiai bajnok kajakos, Fekete László, Magyarország legerősebb embere, valamint Ganxsta Zolee és Gáspár Győző (és még sokan mások) is felkeresték az Oktogont.
    - Engem Bea asszony zavart el – mondta honlapunknak Győzike -, mert mindenképpen látni akarta Beckhamet, de Salgótarjánból még vagy negyvenen iratkoztak föl nálam, úgyhogy vettem jegyet bőven.
    - Már elnézést, de Beckham nem az argentinoknál játszik, hanem a Realban, ők egyébként szintén jönnek Budapestre…
    - Húúú… Tényleg? Akkor veszek abból is jegyeket, mert Bea letöri a derekamat, ha jegy nélkül megyek haza… Ettől függetlenül azért jövünk az argentin meccsre is, képzeld, amikor A Rettegés foka című műsort vettük fel Argentínában, elvittek minket a Maradona butikjába, és vettem is egy csomó cuccot.
    - Te egyébként fociztál fiatalabb korodban?
    - Áááá… Be voltam oltva a foci ellen, soha életemben nem rúgtam bele egy labdába, sőt, még focimeccsen sem jártam egyszer sem. Ez a két slágermeccs lesz tehát a debütálásom, azt hiszem, jobbakkal nem is kezdhetném.

    Áhhh,ez fájt!És ilyenek mennek ki a meccsekre!Erre számítottam!
  • Breki33
    #889
    Juan RománRiquelme (Argentína)
    Amióta két éve elment a Barcelonától a Villarrealhoz, Európában is kezdték észrevenni, hogy Juan Román Riquelme valóban felbecsülhetetlen kincs, miként anno a Buenos Airesből, a Boca Juniors háza tájáról szállingozó hírek jelezték. Akinek mégis kétsége volt efelől, azt Riquelme idei teljesítménye mindenképpen meggyőzte: klubcsapatát a spanyol bajnokság harmadik helyére, illetve az UEFA-kupa negyeddöntőjéig vezette (ez volt a Villarreal fennállásának legjobb idénye), az argentin válogatottat pedig - elsőként Dél-Amerikából - kivezényelte a jövő évi vb-re.

    A Konföderációs Kupára már úgy érkezett mint a torna egyik legnagyobb csillaga, és csak kevés választotta el attól, hogy a várakozásnak maradéktalanul megfeleljen. A csoportmérkőzéseken gólokat szerzett, gólpasszt adott, ám a vége felé már érezni lehetett rajta, hogy nagyon kimerítette a mögöttünk hagyott évad. Mexikó ellen az elődöntőben aztán bebizonyosodott, hogy Riquelme valóban elfáradt, szinte csak kötelességből futott a labdák után, és bár nem nyújtott rossz teljesítményt, az argentin csapat mégis elvesztette azt a lendületét, amelyet korábban neki köszönhetett. A kétórás csata után valamelyest felszívta magát az örök rivális brazilok ellen, ám a lábai már nem engedelmeskedtek feltétlenül agya parancsainak, Argentína játéka pedig ismét ütemtelenné vált - ennyi pedig éppen elég volt a világ legjobb válogatottjának… (?????????)

    Az argentin sajtó szerint Riquelmére kell építeni a vb-re készülő csapatot, ám vagy a középpályás állóképességén szükséges javítani (figyelembe véve a Villarreal várható BL-szereplését, ez nem lesz könnyű), vagy a társakat - elsősorban Pablo Aimart - kell az ő szintjére felhozni.
  • Breki33
    #888
    A Konföderációs Kupa díjazottjai



    A végeredmény: 1. Brazília, 2. Argentína, 3. Németország, 4. Mexikó

    Aranylabda: Adriano (brazil) - 368 pont
    Ezüstlabda: Juan Román Riquelme (argentin) - 313 pont
    Bronzlabda: Ronaldinho (brazil) 165 pont

    Aranycipő: Adriano - 5 gól
    Ezüstcipő: Michael Ballack (német) - 4 gól/1 gólpassz
    Bronzcipő: John Aloisi (ausztrál) - 4 gól

    A döntő legjobbja: Ronaldinho
    Fair play díj: Mexikó

    Statisztikák, érdekességek, hírek

    A támadófutball diadalát hozta a németországi torna a maga 56 góljával, 3.5-ös meccsenkénti átlagával. Ennél többet még egyetlen Konföderációs Kupán sem termeltek a csapatok, igaz, az 1999-es mexikói megméretésen csak eggyel kevesebb találat született.

    A döntőben a brazilok harmadik gólját jegyző Ronaldinho immár kilenc találatot számlál a Konfödreációs Kupa történetében, így beérte a torna eddigi legeredményesebb játékosát, a mexikói Cuauthemoc Blancót.

    Jürgen Klinsmann német szövetségi kapitány kijelentette, hogy a FIFA vezetőihez fordul Mike Hanke várható eltiltásának törlése érdekében. Hanke a mexikóiak elleni bronzmérkőzésen kapott piros lapot, amiért a szabályok értelmében ki kell hagynia a jövő nyári vb-n válogatottja első összecsapását.

    A torna 16 mérkőzésére összesen 575 ezer belépőt adtak el, ami az összkínálat majdnem 85 százaléka. Ezzel a statisztikával roppant elégedettek a szervezők, hiszen eredetileg 420 ezer jegy értékesítésében reménykedtek.

    Sepp Blatter, a FIFA elnöke is elégedetten nyilatkozott a szervezésről, annak ellenére, hogy több esetben is beszaladtak a nézőtérről, hogy beázott a döntőnek helyet adó Waldstadion tetőszerkezete (noha ez a létesítmény volt a legdrágább az újonnan épülők közül a 188 millió dolláros költségével), illetve, hogy a finálé utáni díjkiosztó némileg zavarosan zajlott le.

    Brazília jeles dátumon hódította el második Konföderációs Kupáját: Bellini napra pontosan 47 évvel korábban emelhette fel az ország első világbajnoki címéért járó trófeát.

  • Breki33
    #887
    Argentinok meg nem B csapattal P
  • Breki33
    #886
    Paradox módon leginkább egy brazil labdarúgónak van oka aggodalomra a fináléban történtek alapján, amit a tornát kihagyó Ronaldo készségesen elismert. "Parreira azt mondta, biztos a helyem a nemzeti tizenegyben, de nem hiszem, hogy ez így marad a világbajnokságig hátralévő egy évben. Tudom, ha nem szerzek sok gólt, ki fog hagyni, és joggal. Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy a pihenés mellett döntöttem, mert szükségem volt rá. Éppen azért, hogy tökéletesen fel tudjak készülni a vébére. Azt szeretném, hogy a most következő legyen pályafutásom legjobb idénye" - jelentette ki a Real Madrid támadója.
  • Rudee
    #885
    A VBn nem rutintalan szélsőhátvédekkel fognak kiállni a brazilok, meg ott lesz még Ronaldo és 1-2 rutinosabb játékos.
  • Breki33
    #884
    visszatérve a témára

    "Az a legjobb az egészben hogy ha a brazilok jól játszanak akkor mindenki elfelejt nekik mindent. A Mexikó elleni varázslatos meccsuket és a Japánok elleni szambát senki sem hozza elo. Az igaz, hogy jól idozítettek de nem kis szerencsével jutottak tovább ha jól emlékszem. "Brazília volt a legjobb" mondta valaki. Hát a legjobb szerintem ne úgy jusson tovább mint ok. Ennek ellenére parádés volt amit muveltek de a VB-n ez azért édes kevés lesz."