26
segítséget kérnék!
  • Tűzvarázsló
    #26
    Találtam valamit, erről a csatlakozóról lenne szó:

    http://pinouts.ru/Video/leadtek_tvout_pinout.shtml

    Sajnos nem tudom 100%-ban beazonosítani a scart melyik lábát hová kössem.
    Nem szeretném ha elszállna valami, kérem segítsen valaki...Köszi...
  • Tűzvarázsló
    #25
    Sziasztok! A segítségeteket kérném... egy beltéri scart csatlakozó jelét kellene valahogy egy tv-kártyába juttatnom, de a tv kártyán található csatlakozó s-video in ,csak hasonlít az általam ismertre, nem 4 pin-es, hanem, hat. sem számtech. üzletekben, sem szervizekben nem tudtak segíteni, még csak lábkiosztást sem sikerült megtudnom... a ps2-es dugó pont jó bele, egy rossz egérről levágnám a dugót, és egy scart al összehoznám, ha valaki tudna segíteni mit kössek össze mivel.....Köszönöm előre is!
  • suba53
    #24
    Szia!

    Nem biztos. Az S-video jobb minőséget ad, mint az RCA, ha a sárga egy RCA csatlakozós jelre gondolsz, ami a kompozit alapsávi videojelet szolgáltatja. A három RCA csatlakozós komponens videojelekkel más a helyzet, az valóban jó minőségű, és hasonlóan jó, mint az S-video.

    A kompozit videojelben együtt van a világosságjel, a színjel, és a szinkronjelek. A színjel összelebeghet a világosságjel megfelelő frekvenciájú komponenseivel, ezért lehet néha szivárványszínben játszó finom felbontású képrészeket látni. Pl.: halszálkás öltöny a bemondón, stb.

    Az S-video formátumban külön csatornán megy a világosságjel, és a színjelek, így ez az összelebegésből adódó képhiba kiküszöbölődik.

    A komponens videojelet 3 csatlakozón lehet elérni, ennek van világosságjel része, ami ugyanaz, mint az S-video világosságjele, valamint külön kábelen megy a két színkülönbségi jel. Annyi az előnye az S-video jelhez viszonyítva, hogy nem csak interlaced ( váltottsoros ) megjelenítőn ad jó képet, hanem progresszív üzemmódban is.

    Jellemzően a katódsugárcsöves TV-k alapüzemmódja volt a váltottsoros technológia, az újabb plazma, és LCD televíziók már a progresszív üzemmódot is tudják, ha olyan videoforrásról kapnak jelet, ami tartalmazza a teljes színinformációt.
  • ámoj
    #23
    Sziasztok.Egy kis segítséget kérnék.A tvmet szeretném a számítógéppel összekötni s-video rca kábellel.sikerült is csak egy a bökkenő,hogy fekete fehér a kép.Ha valaki tudna ebben segíteni,hogyan érhetném el azt,hogy színes képet kapjak megköszönném.Egy másik tv-vel összekötöttem amelyiken volt s-video csatlakozási lehetőség,de azon frankón színes volt a kép.A segítséget előre is köszönöm.
  • krysztasz
    #22
    Videóról szeretnénk műsort átvenni a számítógépre, de vmi miatt nem sikerült. Van Svideó és RCA kábelem. Én úgy tudom, hogy az RCA kábelen jobb a kép, de nekem fekete-fehéren jelenik meg a műsor és ugrál. Az Svideó kábelen pedig jól jelenik meg a kép. Meg tudjátok mondani, hogy miért nem jelenik meg rendesen az RCA kábelen a kép? Összedugtam az RCA kábelt helyesen a videó hátuljában lévő RCA bemenettel és a számítógépen lévő RCA bemenettel. A számítógépen a képet átállítottam a kép típust PAL-ra. Mit csinálok rosszul? PAL-ból van több féle variáció? PAL 60? PAL M? PAL N? stb.?
  • kpet2
    #21
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet hét tűs s-video kábelt beszerezni.

    A videokártyámon ugyanis ilyen kimenet van, igaz, a négy tűs is belemegy, de úgy a TV-re csak fekete-fehér kép jön át.

    Több helyen is próbáltam pl. Konrádban is, de sehol nincs hét tűs kábel.

    Előre is köszi!!!

    kpet2
  • Rehctaw
    #20
    Hi.

    Az ok amiért ide - és még pár hasonló topicba - írok, nem más mint: minél több személynek a tudomására kívánom hozni a nemrégóta űzött tevékenységem közben felmerülő hátráltató tényezőket. Ezáltal megnövelve az esélyeimet arra, hogy választ kapjak kérdéseimre és megoldódjanak a felmerült incidensek. Tehát ne kövezzen meg senki a tevékenységem folytatásáért (amiért hirdetem az ügyemet)!

    A téma: PC játékokból videórögzítés és annak editálása.
    Aki úgyérzi tud segítséggel szolgálni, jöjjön ide.

    Vagy keressen rá a (játékfórum) "Vidórögzítés és Editálás" című topicra.



    -Rehctaw
  • Extraboy
    #19
    Pont itt lakok :)
  • Extraboy
    #18
    oks, koszi!
  • Mihail
    #17
    de van 1000 ilyen kis elektronikai szkaüzlet, ami tele van ic-kkel, kondenzátorokkal, csatlakozókkal, stb.
    van pl. még a konrád(ami sztem jó drága), az több helyen is van a városban
  • Mihail
    #16
    pl lomex a 13. kerben, a mountextől(hegymászóbolt nem messza van)
  • Extraboy
    #15
    Hulye kerdes, tudom, de kulon, csak csatlakozofejeket melyik boltban tudok venni? (lehetoleg nagy valasztekban) es a csatlakozok kozott milyen fajta kabelt erdemes hasznalni?
  • cyrus #14
    nemtudom mert nem értek hozzá csak ugy csinálok :D:DD:D::DD

    bepötyögöd a gugliba és megnézed milyen lapokat dob ki rá, és olvasgatsz.
  • Mihail
    #13
    behalok, h neten minden fenn van :)
  • Mihail
    #12
    láttam 1 olyan képet, h vga kábelt s-videóra alakítani??? ilyet is lehet?
  • cyrus #11
    htx :D

    ugyanaz a font 3 layerben 3 méretben, elhalványítva
  • Mihail
    #10
    ja :)
  • Ch_Slater
    #9
    én is kerestem már üzletben (bár énis csak a MM-ban), de soha nem találtam...
  • Mihail
    #8
    igazad van googlelel, tényleg mindent kidob, csak lazy boy voltam :P
  • Mihail
    #7
    ezer hála!
  • Mihail
    #6
    nem nagyon találkoztam s-video rca videó kábellel, de talán a mediában láttam egyet 6000ért(vmi aranyozottat)
  • blackgamer
    #5
    jó a nicklogód design-ja
  • cyrus #4
    mosnézem vazeg SG helpdesk vagyok, két perc alatt megoldottam a gondját :D
  • cyrus #3
    egyébként meg google a barátod :




    nekem 12 másodpercbe telt...

    neked sem lett volna több fél percnél...
  • cyrus #2
    minek csak fejet vettél ? a kábel sem sokkal drágább...

    nem kell vele annyit pöcsölni.
  • Mihail
    #1
    vettem egy svideo és egy rca csati fejet, hol találok a neten 1 rajzot, h ezket hogyan kell megforrasztani?