42
  • whitehawk
    #42
    A Linux még mindig csak egy kernel Az OS mondjuk a GNU/Linux mert userspace utilok nélkül nem megy a kernel úgy magában, és ezek a GNU projectből vannak. A GNU "saját" kernele a Hurd abból az OS a GNU/Hurd.
  • takysoft
    #41
    kérdés...
    pl a microsoft levédte a wma, és a wmv fileok kódolási eljárásait a windows számára.
    viszont el van fogadva egy torvény, miszerint más termékeket nem lehet ellehetetleníteni, ezért kiadták a kicsomagoló eljárát. pl alinuxok általában lejátszanan wmvt, de nem tudnak bele kódolni.
    ugyanez van pl a NTSF filerendszerrel is, aminek az írását a mai napig nem tduták megoldani, kivéve, hogy egy progi eredeti win-es dll fileokat használ, amihez el kell fogadni egy liszenszet, hogy te megvetted a windowst, csak így legális.
    ilyeneken változtatni fog ez a szabadalom izé?
  • Kensin
    #40
    És a több ezer programozó, akik ingyér csinálnak freeware progikat a linux alá? Nem tejelheti az egész linuxot az OSTG, mert a linux már rég kilépett abból, hogy csak egy kernel legyen
  • h4x0r
    #39
    Gondolom tamogatasos lesz. Az OSTG tejeli a Linux kernel fejleszteset (ha jol emlexem), es azt lehet tamogatni.
  • benczurzs
    #38
    Szóval Webbolt ugrott, de
    Ha az ember "igynenes" Linux-ot fejleszt, akkor ma már szinte kivédhetetlen, hogy olyan dolgot írjon bele, ami már le van védve ?
    Szóval fejlesztik az ingyenes Linuxot, és még az íróknak kell fizetni a jogdíjjért ?
  • pemga
    #37
    Van pár tízezer köbméter levegőm!
    Neked diszkont áron megszámítom!


    Van egy rossz hírem, a levegő mint olyan, nálunk természeti kincsnek számít, azaz az államé. Mint magánszemély nem lehet a Te tulajdonod (kb. mint a földgáz). Másrészt ők erre már jópár évtizeddel ezelőtt rájöttek, felosztották és használatba bérbe adják légifolyosóként :). Ha valami szennyező gyárad van, akkor valamiféle természet terhelési díjat is fizetned kell, amiből jó kérdés, hogy mit is csinálnak :)). Az meg egy egészen más dolog, hogy a levegő nagy ívben lesz*rja az országhatárokat, és "össze-vissza" mozog csapadékostul, szennyezésestül.

    Jogdíjakhoz egy olyan adalék, hogy amig a törvényalkotók magukat törvény-felettinek állítják be, addig nem értem miről is beszélünk. Ha nekem van egy pipec kis törvény-tervezetem, azt nem védedhetem le, más országok gonosz jogászai simán lemásolhatják, és beépíthetik jogdíj nélkül a törvénykönyveikbe... Irgum-burgum :)
  • snorbi
    #36
    "Ha mondjuk fejlesztőeszközt licenszelsz, akkor már benne van az ára a szavadalmaknak, például az űrlapelemeknek."

    Ez aztán nagyon jól hangzik! Ha neked elég az, amit pl. az MS az orrod alá rak a fejlesztőkörnyezetében, akkor ez tényleg működik. De ha azzal a fejlesztőkörnyezettel új, saját ötleteket akarsz megvalósítani, akkor már "az ellen nem véd"[TM]...
  • Tpe
    #35
    Vagy végtelenül fiatal 0 élettapasztalattal.
  • M2 #34
    Kellene néhány per multikkal a nyakadba, hogy attól legyél boldog.
    Rosszul mondta PAStheLoD, nem kapitalista vagy hanem egyszerűen csak végtelenül naív.
  • [HUN]PAStheLoD
    #33
    És azt hiszik hogy boldogok, ám félévente atomhábrús készültség van és negyedévente riadóteszt .. amúgy jó lehet usa-ban lakni..
  • [HUN]PAStheLoD
    #32
    mi vagy te ? valami kapitalista g3c! ? "szeretnék fizeti" igazi konzumköcsö9 hozzáállás.. a haladást és a fejlődést sose pénzben mérték. Az igai értékek szintén nem pénzben mérhetőek. _VEGYÉ_ egy kötelet és _LISZENSZELD_ az akasztást is mellé..
  • SoDI---
    #31
    Na és?
    Ha sok a bevételed, akkor le van szarva a perköltség.
    Ha meg nem, akkor meg minek foglalkozol bármivel is?

    Amerikában van jól.
    Bármit csinálhatsz, és bárkit beperelhetsz bármiért.

    És boldogok.
  • NEXUS6
    #30
    Meg egy új per!;(
  • SoDI---
    #29
    Ez a levédett - nem levédett dolog különben is túl van spilázva.
    Új dolgokat úgy se találnak ki.
    Kicsit változtatsz, és az már nem ugyanaz, hanem egy új, önálló innováció.
  • SoDI---
    #28
    És hidd el, neked nincs "fasza" ötleted.

    Mégse láttam még sehol megvalósítva, amin dolgozunk. Ergo elsők leszünk.
  • SoDI---
    #27
    lesz egy kódbázisod

    Van :)
  • NEXUS6
    #26
    "Én egy olyan világban szeretnék élni, ahol csak azért kell fizetni, amit használsz.De azért kell.
    "

    Én benne vagyok, szerintem már is kezdhetjük!
    Van pár tízezer köbméter levegőm!
    Neked diszkont áron megszámítom!
  • irkab1rka
    #25
    Ne légy már majom. A nagy cégek licence cserével teszik a maguk számára ingyenessé a másik technológiáját, azonban mindenki mást megsarcolnak.
    A havi irodabérlet mellett a license díj is beleépül a költségekbe, tehát a termék árába.

    A kis cégek nyeresége ezáltal csökken, illetve ennek egy részét áthárítják a vásárlóra. Esetleg nagy részét, lásd 10M-ás ORacle license. És nyugi, hír lesz abból, ha egy kisember harcol majd a szabadalmáért, mert a cég automatikusan bejegyeztet minden szir szart, amit csak lehet. Ja és ha véletlenül a cégnél berakod a kódba, akkor csáo, mert a cég már aláiratta veled a szerződésben, hogy minden megtermelt szellemi termék jogtulajdonosa a cég...

    M2, ugye nem gondolod, hogy valaki kiáll helyetted és megvédi az érdekeidet...

    Sodi, a web bolt alapötlete szabadalommal védett. És hidd el, neked nincs "fasza" ötleted. Olyan pláne nem, ami még nincs levédetve.

    Fter. Először olvasunk, aztán góglázunk és csak aztán irogatunk be a fórumba. És mostantól te nem használhatod az urban legend kifejezést :) Amíg végig nem olvasod a 6,727,830-est, addig semmiképpen :D
  • whitehawk
    #24
    Ezzel az a baj, hogy tágan értelmezhető, és akkor mondjuk egy p1-re érvényes egy p4-re nem vagy hogy? Vagy akkor a postás nem csengethet kétszer, mert szabadalmaztatott? :D Amúgy újszerűnek nem mondanám, viszont triviálisnak igen. Pl autó műszerfalak, telefonok.
  • FTeR
    #23
    haha :)
  • Gemnon
    #22
    "on a limited resource computing device"

    Hát a MS analógia alapján a Windows XP-nek az én 3.0GHZ-es P4-em is limited resource computing device.
  • Esrohnoil
    #21
    Nálunk is pont ezért ment tönkre néhány nagyobb vállalat nemrég. Nem tudnak megfelelni az uniós szabványoknak, előírásoknak.
  • Caro
    #20
    Jó, akkor te fizess, és használd a multik termékeit, én meg elmegyek inkább tibetbe...
    Ez az egész szabadalom egy nagy baromság. Ha valaki pénzért csinálja, akkor még ok, de ha ingyen, közcélúan, akkor nehogy már ő szívja meg!
  • h4x0r
    #19
    Nem hiszem, hogy itt pár száz forintos összegekről lesz szó. És te, mint kisember(tm) nem leszel képes kifizetni a liszenszelés díját, de ha mégis, akkor valszeg egy multi, ha fel akarja használni az ötletedet jogdíjfizetés nélkül, akkor megtámadja bíróságon a szabadalmat, és süvítő hanggal fog a webboltod ötlete átkerülni a BigCorporation kezébe. Amcsiban müxik (lásd MS, Apple, stb.).

    De van másik dolog is: megvan az az előnyöd, hogy te ismered a webboltodat, így nagy előnyben leszel a másoló lófaszjóskasenkikkel szemben, lesz egy kódbázisod, és azt egyszerűbben tudod fejleszteni, mint mások, akik előröl írják a dolgot, és ki kell találniuk a rendszert.

    Szerintem...
  • FTeR
    #18
    "on a limited resource computing device"
    gyk. palmtop (amihez egyébként nincs is egér - márpedig ha vki benyögi ezt akkor arra gondol)
  • SoDI---
    #17
    Én egy olyan világban szeretnék élni, ahol csak azért kell fizetni, amit használsz. De azért kell.
    Néhány száz forintos licenszdíj néhány helyre belefér, ha sokszorosát keresed meg vele.
  • SoDI---
    #16
    Ha népszerű egy elem, akkor nyilván olcsó lesz licenszelni, mert úgy is megél belőle a tulajdonosa. Tehát ez nem lesz nagy kiadás.

    Viszont ha neked lesz egy fasza ötleted, akkor azt levédheted.
  • SoDI---
    #15
    Van megoldás.

    Nekem pont az a problémám, hogy fejlesztettem egy webboltot. Teljesen újszerű, remek ötlet, mégse tudom levédeni az ötletet, nehogy minden
    sarki hülye aztán engem másoljon.

    Hogy minden apróság multik kezébe kerül?
    Na és!
    Erre is van megoldás.
    Ha mondjuk fejlesztőeszközt licenszelsz, akkor már benne van az ára a szavadalmaknak, például az űrlapelemeknek.
  • Gemnon
    #14
    FTeR tényleg nem?

    Time based hardware button for application launch

    Másik nem éppen új érdekesség:

    Wheel patented in Australia

    Welcome in the wonderful world of patents.
  • FTeR
    #13
    a duplakattot nem védte le senki, urban legend rlz.

    ameddig a halász bizotság foglakozik az ügyel semmi jót nem remélek :(
  • tomo
    #12
    ahogy william gibson megirta a neuromancerben
  • Tpe
    #11
    Ott is tömik valakinek a zsebét rendesen!
  • M2 #10
    Tovább magyarul: esélyed sem lesz megírni egy webboltot, csak ha elmész egy multinak dolgozni.
    Idővel mindenki egy-egy nagy multinak fog dolgozni -> a piacon mindent a multik diktálnak -> vevők is megszívják, gazdaság is befékez. Politikusok meg: .
  • mrzed001
    #9
    És egyedül a lengyeleknek köszönhetjük, hogy annakidején megvétózták, különben most már benne csücsülnénk a kakiba
  • pemga
    #8
    Kivéve ha nincs benne: kis kép a termékről, wishlist, hitelkártyás fizetési lehetőség, katalógus-cd, egygombos vásárlási lehetőség (felhasználók adatainak tárolása), levlista új termékekről, stb-stb. Szóval ha nem is webbolt :)). Ja, és JPG képeket ne is merészelj kitenni, kizárólag PNG mehet.
  • benczurzs
    #7
    Magyarul, ha írok egyedül egy Webboltot, akkor egy csomó pénzt ki kell perkálnom egy csomó nagy cégnek ??
    Mikor a teljes webbolt ötlete az enyém, csak ők már egy csomó szoftver szabadalmat levédtek.
  • Gemnon
    #6
    Aki fel szeretne kerülni a tablóra itt a link.

    Sajna nekem itt a melóhelyen nincs képem, de majd otthon.
  • Cleawer
    #5
    merci beaucoup
  • tomo
    #4
    http://www.nosoftwarepatents.com
  • Cleawer
    #3
    hmmmm ott a végén megemlítik a CCC-t...

    Ezt a szofverszabadalmas harcot már nem tudom követni...
    Ki találta ki és miért?Hogyhogy az Öreg kontinens vezetői nemlátják a hátrányait,és miért nem veszik figyelembe ha látják is ?

    Ugy-ahogy sejtem ,de az mégsem biztos...
    Ha ezt elfogadják akkor dobjuk már össze egy kis pénzt és védessük le az Intel ,Amd ,Ibm procik utasításkészleteit!(ugyemléxem a dupla kattot is levédték,s ez is hasonló...)