156
SpeakBoard szöveg felolvasó program
  • erno92
    #156
    Sziasztok

    Van egy problémám az ASC 7.1 használatával.
    Lefuttatam egy full ellenőrzést és kiadott sok hibát meg minden. Mindet javítottam, és most szarozik a windows indulása. Megérkezik a windows üdvözlése és elfeketedik a háttér. Sokszor próbáltam, újraindítani meg minden és eddig 2x sikerült elindulnia normálisan. Szerintetek, hogy ha visszaállítom a törölt fájlokat akkor helyre jön az operációs rendszerem?
  • Zsolt01
    #155
    Konkrétan minek akarsz csinálni javítást?
    - működésbe valami gond van xp-nek?
    - nem indul rendesen?

    Ha nincs ilyesmi probléma, akkor nem kell javítás szerintem!

    Hogy nem ismered amit ajánlottam, Advanced SystemCare 5,2.
    Azért ajánlottam, hogy próbáld ki!
    (Sokan nem ismerik,pedig nagyon jó összetett karbantartó szerintem.)
  • tamasir
    #154
    A frissítést úgy értettem, hogy JAVÍTÁS!Mivel, úgy tudom, a javításkor megmaradnának a beállítások, telepített programok. Na ezt nem ajánlja fel a program indulás után.Így pedig nem merem lefuttatni, nehogy eltűnjenek a feltelepítéseim. Amit ajánlottál programot nem ismerem????
  • Zsolt01
    #153
    "Az xp sp3 kellene szerintem frissíteni, de a telepítő lemez nem ajánlja fel az elején a javítást. Enélkül pedig nem szeretném futtatni, mert nagyon sok program és adat van a merevlemezen."

    Hogy érted ezt?
    XP Sp3 van gépre telepítve és ezt szeretnéd telepítő lemezzel frissíteni !?
    Vagy
    XP Sp2 a géped és ezt szeretnéd telepítő lemezzel frissíteni !?

    Amit írtam előzőleg: Advanced SystemCare 5,2 nem a free változattal Mély vizsgálat! Ezt kéne megpróbálnod szerintem!
  • tamasir
    #152
    - NET Framework 3.5 telepítve
    - vírusirtóval(kémprogramok is) átnézve tiszta
    Az xp sp3 kellene szerintem frissíteni, de a telepítő lemez nem ajánlja fel az elején a javítást. Enélkül pedig nem szeretném futtatni, mert nagyon sok program és adat van a merevlemezen.
  • Zsolt01
    #151
    Tippek:

    - NET Framework 3.5 telepítve van? (ha jól emlékszek, fent kell legyen a gépen)
    - Magával valami gond van rendszerrel: fertőzés, kártevő - átnézted!
    - Karbantartót javaslok - Advanced SystemCare 5,2 nem a free változattal Mély vizsgálat!
    (a lényeg feltelepíted, internet kikapcsolás, kód beírás, Automatikus indítás/karbantartás/frissítés/magától ne indúljon kikapcsolása beállításokba. Internet vissza. Mély vizsgálat)
    Persze mielőtt átnézed ezzel a progival gép, eltávolítás speakboard telepítést!

    - Több Portabele változatot is kipróbáltál !!!
  • tamasir
    #150
    Sajnos az sem működik. A hibaüzenet ugyan az....
  • Zsolt01
    #149
    Keress rá google: speakboard portable, próbáld a nem telepítős változatot.
  • tamasir
    #148
    Xp-n telepítettem a SpeakBoard progit. A módosításokat elvégeztem ahogy leírtátok.Két napig működött is.Azonban ezután a következő hibaüzenetet kapom: Nem sikerült a Microsoft SAPI inicializálása. A hiba kódja: 80040154.A googleban kerestem megoldást, de sajnos nem találtam rá semmit.Hiába törlöm a progit és telepítem újra nem működik, pedig nagyon kellene egy gége műtét miatt ez lenne a megoldás a társalgásra.
    Köszönöm a segíitséget.
  • treklam
    #147
    Win 7 alatt ez működik, totispeak a neve
    http://totitray.blogspot.com/2012/02/read-it-aloud-with-google-tts-text-to.html
  • igipeti
    #146
    Bocsi, mostanában kell pont a progi, viszont a forrást nem megneveznétek meg. a Filesonicos link meg nem jó már. (elküldenétek nekem erre a címre: [email protected])

    Elöre is köszönöm
  • Zsolt01
    #145
    | #142-44

    © betonfal

    Köszi a + infókért!
  • betonfal
    #144
    Van másik megoldás is, a 4) pontig meg kell csinálni a leírtakat, majd a portable runasdate programot kell használni.
    Ez a kis program blokkolja a dátum lejártát az adott programnál amihez éppen használod.
    http://www.nirsoft.net/utils/run_as_date.html
    Magyarítást is töltsétek le.
    A programban fennt betallózod a speakboard.exe fájlt a telepítés mappájában.
    A dátum maradhat a program telepítési dátum első napja.
    Paraméter üres.
    A következő kettő opció marad ahogy van.
    Az alsó sorban lehet új parancsikont készíteni az asztalra a speak indításához. Az ablakba beírod a parancsikon nevét tetszés szerint, majd katt a nyilas gombra, majd katt a futtatás gombra.

    Ezután már csak az új parancsikont használd!

    A program elindul akkor is ha már lejárt a 14 nap próbaidő.

    Minden program időkorlátját fel lehet oldani.
  • betonfal
    #143
    A 9)pont hivatkozása hibás, a 7) pont az irányadó.
  • betonfal
    #142
    Látom a topikban hogy sokaknak nem akar működni a SpeakBoard.

    Én most telepítettem fel W7x64Ultimate oprendszer alá.

    Így kell csinálni:

    1)Virtuális meghajtóba megnyitni az iso fájlt.
    2)Telepítés, a végén kivenni a pipákat, tilos megnyitni.
    3)Frissítést telepíteni 1.0.0.10
    4)W7 és Vista felhasználóknak!!!!!!
    Az asztalon a parancsikonján jobb klikk majd tulajdonságok, ott kompabilitás és kiválasztod az XPSP2-öt és a rendszergazda jogot alul.
    Indítsd el a programot, ha 14 nap próbaidőt látsz minden rendben, zárd be a programot.
    5)Futtatás: regedit, enter, majd a szerkesztés menü alól előveszed a keresőt.
    6)Bemásolod a következő fájlnevet: 6C547B32-D6DF-4D51-A9EF-187BD459ED8F
    7)Az alapértelmezett bejegyzésen dupla klikk, és ilyenre módosítod a dátum utolsó számjegyét, vagyis 2020-ra. A dátum elejét nem bántod, az a telepítés napját mutatja. Nálam ilyen a módosított dátum: 11-16-2011-11-16-2020
    8)A keresővel megkeresteted a következő mappanevet: F9CE916E-21E8-4DF3-B048-A84D4131D495
    9)Az 1.0.0.8 bejegyzésen dupla klikk, és a 6) pont szerint módosítod.
    Ezzel kész a regedit szerkesztése.
    Most kinyitod a telepítési mappát és az activate.exe kiterjesztést át kell nevezni, vagy egy betűt kitörölsz, activate.ex és mented.
    10) Restartolod a gépet.

    Ha szó szerint követted a fenti leírást működni fog a felolvasó program.

    Jó munkát, hajrá.
  • Zsolt01
    #141
    Köszi az infót.
    Erről a funkciójáról nem is tudtam.
  • evior
    #140
    Ha van működő speakboardod win 7-re,(nekem úgy tűnik hogy van, de ha még sincs ott a link a hozzászólásod alatt) akkor felesleges külső programot keresni, mivel a speakboard képes rögzíteni a felolvasott szöveget mp3 formátumban.
    (szöveg kijelölése, másolás, jobb katt a tálcán a speakboard ikonon,hangrögzítés, beillesztés,mentés)
  • tyukol
    #139
    Ezzel csak az a cink, hogy nekem Win7-em van és azon máshogy működik. De ezt a Sztereó keverőt sehol se találom. Néztem más fórumokat is és lehet, hogy a driverrel van a probléma, mert az pakolja fel ezt a keverőt, most viszont az van fent amit alapból a windows rak fel. Ez viszont felvet egy újabb problémát, mivel nem tudom, hogy nekem melyik verzió kéne a driverből, meg hogy van-e egyáltalán belőle 64 bites.
  • Zsolt01
    #138
    XP:

    Tálcán óra mellett szürke hangtölcsér kis ikonra 2 katt / Beállítások / Tulajdonságok: Felvételhez állítani / Sztereó keverőt kipipálni
    Utána Sztereó keverő kiválasztás pipa
    Felvétel teszt és Sztereó keverő függőleges csuszka állítgatása, ha felvevő progiba nem tudsz hangerőt állítani
    Teljesítmény kijelző pirosba ne menjen, különben torz felvétel
  • tyukol
    #137
    Valakinek valami további ötlet a problémával kapcsolatban?
  • tyukol
    #136
    Kipróbáltam!
    Ez sem vesz fel! Az equalizer se mozog ha berakok egy számot. Gondolom valamit át kell állítani csak mivel nem értek az ilyenekhez ezért nem tudom hogy mit!
    De ettől függetlenül nagyon szépen köszönöm a segítséget!
  • Zsolt01
    #135
    Adrosoft.AD.Sound.Recorder.v4.5.2-BEAN
    Itt.
    Ezzel a kis progival minden hangot felvehetünk, ami a gépen történik. Akár egy internetes rádió legyen, vagy mikrofonon keresztül rögzítjük. Beállítható a minőség és a kiterjesztés (mp3, ogg, wav...). És hála a serialnak, tovább vehetünk fel, mint 30 másodperc.
    (Én nem próbáltam, nem volt rá szükségem még, csak megvan.)
  • tyukol
    #134
    Üdv mindenkinek!
    Gondolom már ezerszer átrágtátok magatokat ezen a témán de nekem egy olyan mp3 felvevő program kéne amivel fel tudom venni azt amit a Speak Board mond. Találtam rengeteget ami elvileg tudja ezt de valamiért mégse működik! Most az I-sound wma mp3 recorder van fent és érdekelne hogy hogy lehet működésre bírni vagy tudna nekem mondani valaki egy olyat amit még a magamfajta barmok is tudnak használni?
    Előre is köszi!
  • evior
    #133
    Van már működő portable verzió. Win 7 alatt is működik.
    http://www.filesonic.com/file/1174270994/Speabor.rar
  • Zsolt01
    #132
    Jólvan, akkor megy. Ez a lényeg.
  • mambodp
    #131
    Kedves Zsolt01 köszönöm a tanácsot! Csak most olvastam el a hozzászólásod és idő közben megoldódott a probléma.
    Végül egy neten talált kódgeneráló segítségével feljavítottam az op rendszeremet Ultimate Windows ra majd telepítettem a Windows Visualisationt. Érdekes alkalmazás lett egy xp-m a Win 7 ben. Működik rajta a hordozható SpeakBoard verzió ,de körülményessé teszi az egész működtetést és a hangminőséget is rontja.
    Végül újra raktam az egész gépet így szűzen próbálkozhattam újra a Crackekkel.
    Mielőtt telepítettem a SpeakBoard-ot előre tekertem az időt a gépen 3 évvel.
    Majd követtem a z utasításokat:
    1. Telepítettem a SpeakBoardot (vissza tekertem az időt, de továbbra is 14 napom volt hátra)
    2. Feltelepítettem a frissítést (1.0.0.10)
    3. Átírtam a #1, majd a #2 regfile ban ezúttal csak az évszámot "08-01-2012-08-01-2013"
    4. Hozzá adtam előbb a #1, majd a #2 regfile-t
    5. A program nem indult el ezért leszedtem
    6. Újra telepítettem az először telepített SpeakBoardot és azóta nagy a boldogság, mert tökéletesen működik a progi 744 hátra lévő nappal :)
  • Zsolt01
    #130
    Ezt próbáld:
    Futtatás:regedit
    Regeditbe / Szerkesztés / Keresés:
    6C547B32-D6DF-4D51-A9EF-187BD459ED8F
    Megjelenő:
    (Alapértelmezett) REG_SZ és dátum lesz ott,
    (Alapértelmezett) katt jobb egérgomb - Módosítás
    Ezt írd oda:
    08-01-2020-08-01-2011 (ez az érvényességi ideje lenne)
    Becsukás gép újraindítás és próbáld újra feltenni!

    Vagy a megtalált 6C547B32-D6DF-4D51-A9EF-187BD459ED8F Törölni. Becsukás gép újraindítás és próbáld újra feltenni!

    Írj majd, hogy mi lett, kíváncsi vagyok!
  • mambodp
    #129
    A hordozható SpeakBoard verziót semmilyen kompatibilitási beállítással nem tudom futtatni Win 7 en. A következőt írja ki a részletes hiba jelentésben.
    Probléma-aláírás:
    Problémaesemény neve: APPCRASH
    Alkalmazásnév: SpeakBoard.exe
    Alkalmazásverzió: 1.0.0.8
    Alkalmazás időbélyegzője: 42079098
    Hiba – modul neve: StackHash_199c
    Hiba – modul verziója: 0.0.0.0
    Hiba – modul időbélyegzője: 00000000
    Kivételkód: c00000fd
    Kivétel – eltolás: 00b7dd2b
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.768.3
    Területibeállítás-azonosító: 1038
    További információk 1: 199c
    További információk 2: 199cc907df8a4654c8ebf31545ec3b64
    További információk 3: ac93
    További információk 4: ac932fb721b478be6e53cf5b63cba0e7

    Próbálkoztam a ccleaner + Advanced System Care tisztítással a megadott instrukciók alapján, de továbbra sem indul el a telepítendő verzió. (Első telepítéskor futott rendesen a napok vissza számlálásával, de addig-addig próbálkoztam a Crackekkel amíg eltűnt az alsó ikonsorból a gomb amivel vezényelni lehet a programot a napokat továbbra is vissza számolja.
    Próbálkoztam a regedit ben talált SpeakBoard fájlok kitörlésével, itt azonban van egy file amit nem tudok törölni. „SpeachTechonlogy- alapértelmezett REG_SZ (nem beállított érték) ha törölni akarom, azt írja ki „nem lehet törölni az összes megadott azonosítót.”
    Próbálkoztam Windows XP móddal, de nem engedi a Windows Virtualizációt a rendszer a Win 7 Home Professional-on amit a géphez adtak (ez a funkció csak Professional vagy Ultimate Win 7 en működik én viszont nem szívesen dúrom le a legális op rendszeremet a driverekkel együtt és installálok egy másik rendszert azzal a veszéllyel, hogy talán úgy sem fut a SpeakBoard hordozható verzió.
    Azért érdekes számomra ez a progi mert ennek a legjobb a felhasználói felülete és automatikusan beszívja az összes többi text to speech progi nyelvezetét, ami még a gépen van. Nagyon jó segédeszköz többnyelvű munkához vagy nyelvtanuláshoz a többi progi nem teszi lehetővé, hogy mást csináljak a gépen miközben felolvastatok :(
    Esszenciális számomra ez a program. Tudnátok ajánlani valami megoldást?
  • Cefre
    #128
    Köszi a segitséget
  • Zsolt01
    #127
    Eltávolítás - Uninstal
    Gép kipucolás:

    - CCleaner / Rendszerleíró / Hibakeresés - .... javítás / ... Mind választás,
    Tisztító / Tisztítás futtatása ....
    (CCleaner mindkettőt megismételni, míg 1 hibát se talál!)

    - Advanced SystemCare / Windows kezelése / Ellenőrzés - Javítás,
    Rendszer kezelés / Ellenőrzés - Javítás

    Gép újraindítás!

    Majd ismét megpróbálni feltenni a leírásom alapján: | #123
  • Zsolt01
    #126
    Eltávolítás - Uninstal
    Gép kipucolás:
    - CCleaner / Rendszerleíró / Hibakeresés - .... javítás / ... Mind választás
    - Advanced SystemCare / Windows kezelése / Ellenőrzés - Javítás

    Gép újraindítás!

    Majd ismét megpróbálni feltenni a leírásom alapján: | #123
  • Cefre
    #125
    igy már csináltam de nem indult el .baj e az ha már le telt a 15 nap ? mert mikor installálom azt irja hogy már csak akkor indul ha megveszem
  • Zsolt01
    #124
    ... 5. [#1.reg] és a [#2.reg] fájlokat megnyitni ... F4 gombbal megnyitni!
  • Zsolt01
    #123
    Win 7-et használsz, látom most írta #122, hogy Portable verzió nem megy ott.
    Ha neked nem Win 7 van, akkor keress másik Portable verziót és próba.

    Telepítősnél:

    1. SpeakBoard képfájl virtuális meghajtóból telepítés
    2. SpeakBoard_1-0-0-10.exe indítása
    3. indítsd el a SpeakBoard-ot, majd lépjél ki ([Később] gomb)
    4. Windows XP Tálcáján (jobbra lent)
    a SpeakBoard ikonjára kattints a jobb egérgombbal, aztán [Kilépés]
    5. [#1.reg] és a [#2.reg] fájlokat megnyitni dátumot nézni ha már elmúlt, vagy közeli dátum van akkor átírni pl.: "08-01-2011-08-01-2008"
    és 1 - 2 reg kat ....
    6. ...\Speech Technology\SpeakBoard\ [Activate.exe]-t nevezd át [Activate.ex_]-re
  • evior
    #122
    A Speakboarddal kapcsolatban megdőlni látszik az a „bölcsesség” hogy a lustaság fél egészség.
    Én két évig használtam, és mivel iskolába már rég nem járok, nyomtatott sajtót nem olvasok, így gyakorlatilag mindent ezzel olvastattam fel. Egy idő után azt vettem észre,hogy kezdek úgy olvasni mint egy diszlexsziás.Amikor az XP-t lecseréltem Windows 7-re,akkor derült ki hogy a Portable verzió ezen nem működik, amit én annyira nem bánok, mert azóta újra tudok olvasni.Szerintem csak az használja akinek tényleg szüksége van rá.
  • Cefre
    #121
    nem tudom telepiteni a SpeakBoard Portablet . inditás után ki jön a hibajelentés
  • Zsolt01
    #120
    Uninstal, Eltávolítás. CCleaner -el tisztítás.
    Ha nem tudod feltörni, lentebb is le van írva, hogy hogy kell használni. Olvass vissza.

    Amúgy a legegyszerűbb talán:
    SpeakBoard Portable Google keresés!
    Telepítés nélkül megy, csak "exe" indítás.
  • Cefre
    #119
    Hello feltettem a speak boardot és nem tudtam creckelni hogy tudom kitörölni teljesen a gépből ?
  • Zsolt01
    #118
    HÉ !!!
    Ne bazdmegozzál !!!
    Ilyen hangnembe nem szóltam még hozzád, tehát elvárom, hogy te se tedd ezt !

    Mi köze SpeakBoard tudásához / felhasználhatóságához ennek?
    Semmi !!!
  • joebacsi
    #117