38
Filvidéki fórumozók
  • Garrett27
    #38
    Neki sohasem fogy ki a piája! És nem hiszem, hogy már sokkal több kommentárt is megér ez az ember... :p
  • zakika
    #37
    nemregen jo hete volt. minden nap valami ujat talat ki. de azota ugy latszik kifogyot a piaja
  • Garrett27
    #36
    örül is... hidd el...
  • zakika
    #35
    na mi van, kihalt felvidek es csak en elek?
    Slota biztos orul neki
  • Garrett27
    #34
    hát igen... xd
  • Slash89
    #33
    Hirtelen milyen sokan lettek itt a királyhelmeciek
  • Slash89
    #32
    Már biztosan találkoztunk...
  • Garrett27
    #31
    heh a fater onnan származik...
  • Jogurtosz
    #30
    Én is királyhelmeci vagyok. Slash nem ismerlek én téged valahonnan? Naszóval a BMEre járok Az azért érdekes volt, amikor aztmondták a szlovák személyigazolványra, hogy nagyon vadállat.
  • Basic
    #29
    Én is Felvidékről vagyok. Pontosabban Galántáról.
  • Garrett27
    #28
    hm... kassai, de Pozsonyban élek...és igazán tapasztalom a magyargyűlöletet...bár csak aki nem hagyja el a szobáját, sztem az nem tapasztalja... :S
  • Slash89
    #27
    Hát igen, ez egy elég hülye helyzet.
  • Wawro
    #26
    Komárom egy nagyon elcseszett város , elnézést de már csak a sulim végett is...:D ,Hm... ,ha felvidéknek van szólítva ez a vidék, akkor már lassan bűncselekményt követünk el, ez a legnagyobb elnyomás szerintem! Bár a az egyre erősödő magyar elentét sem semmi. Mi a véleményetek az egyre gyakoribb magyarverésről???És ki tesz majd ellene? esetleg a nacionalistabb erzelmu magyarok ,bar oket meg jobban utaljak mint a magyarvero szlovakokat!
  • KFCMajorka
    #25
    Én is szlovákiai magyar vagyok Komáromból.
  • Slash89
    #24
    Nem hinném.
  • zakika
    #23
    Petrik Ferit ismered?
  • Slash89
    #22
    Ott nekem is vannak ismerőseim.
  • zakika
    #21
    marmint keletebre lakni
    hany hibat lehet csinalni egy szoban?
  • zakika
    #20
    ennel mar csak a haverom tud leltebre lakni - nagytarkany
  • Slash89
    #19
    Annál is keletebb(Királyhelmec).
  • zakika
    #18
    mennire kelet? rozsnyo
  • Slash89
    #17
    Felvidékiek írjatok ide! Van itt esetleg valaki Kelet-Szlovákiából?
  • Akos 001
    #16
    Szal sokáig...
  • Garrett27
    #15
    De bizony, hogy foglalkozik, csak még a mostani magyarországi magyar generáció nem szokta meg, hogy lehet "csehszlovák" magyar is magyar (saját tapasztalat is).

    A mellébeszélés pedig addig fog folyni, amíg a magyarországi állampolgárok ezt engedni fogják.

  • Garfield
    #14
    Senki sem foglalkozik azzal, hogy valaki határon túli magyar vagy magyarországi magyar: nem lesz tőle se több, se kevesebb.
  • Garfield
    #13
    OFF:

    Nem az elfogadással van baj, hanem a mellébeszéléssel: azért kell állampolgárság, mert kell az útlevél, a munkavállalási engedély, egészségügyi ellátás, stb. vagy az azért kell, mert olyan jó dolog a Nagy Nemzeti Összetartozás? Mert ha az előbbi, akkor tessenek mellőzni a nemzeti szólamokat, és ne tessenek megsértődni, ha forintosítják a kérdést, ha ez utóbbi, ahhoz viszont nem kell egy kifejezett jogi aktus (állampolgárság felvétele amely kőkemény jogokkal és kötelezettségekkel jár, legfőképp az állam oldaláról), mert ez ugye nem a papírról szól.
    Azoknál tessék reklamálni, akik a kérdést aktuálpolitikai céljaik érdekében a magyar belpolitika mocsarába rántották le: ők ártottak legtöbbet a kérdésnek.
  • Garrett27
    #12
    ahhoz elobb az anya-orszagiaknak kene elobb elfogadniuk minket - tom a sok negativ kampany rontotta el a kettos allampolgarsagrol szolo szavazast is, de az embereknek kell erre rajonni...
  • David01
    #11
    Reménykedni lehet :)
  • Garrett27
    #10
    kár, hogy ez csak egy álom marad, bár ki tudja...
  • Botond #9
    már az >.< legalábbis nem sokáig van már határ :-)
  • Garrett27
    #8
    van bizony...
  • Taranov
    #7
    nám
  • Takezó
    #6
    tévecc
  • Taranov
    #5
    "...Kolozsvár is újra magyar város lesz,
    lesz lesz lesz, csak azért is lesz, Szabadka is újra magyar címert vesz" :)
  • maozedong
    #4
    "lesz lesz lesz,
    csak azért is lesz ... "
  • Szid
    #3
    Én
  • Shadow_THH
    #2
    az a szép, az a szép, ha miénk a Felvidék!
  • David01
    #1
    Van valaki aki felviékről, Szlovákiából fórumozik?