41
  • BiroAndras
    #41
    "Aztán jön a ház cseréje ami persze nagyobb a réginél, esetleg szervertorony méretű. Hoppá kinőttük az asztalt."

    A ház már rég nem az asztalon van. Legalábbis nekem már a 200-as P1 is toronyban volt. Az asztalom meg már jó 15 éves (vagy több). Még a lapos házakhoz tervezték. Ha jól rémlik, egy 286-os volt rajta először. Az egész fémből van, így gyakorlatilag elpusztíthatatlan (viszont a rádiós cuccok nem szeretik).

    "De említhetnék egy új nyomtató beszerzését is aminek persze nem ott van a tápcsatlakozása mint a réginek, ezért még csak véletlenül sem fér be annak a helyére."

    Nyomtatót sose használtam komolyan. Úgy vagyok vele, mint a laptoppal: néha jól jönne, de nem tudnám úgy kihasználni, hogy megérje az árát. Ráadásul a festék beszárad, ha nem használom (a lézereknél már nem, úgyhogy lehet hogy mégis veszek majd).
  • nino
    #40
    10-20 évente? Hát én nem így tapasztaltam. Pl. elhatározza magát az ember gyereke egy komolyabb harverbővítésre. Hajrá vegyünk egy új video kártyát. Aztán rádöbben, hogy kell hozzá egy új alaplap amibe be tudja rakni, persze akkor már miért ne engednénk a kísértésnek, tegyünk bele új procit meg gyorsabb ram-okat. Aztán kiderül, hogy a mostani táp már nem tudja normálisan kiszolgálni ezt a konfigurációt, hát megvesszük azt is. Aztán jön a ház cseréje ami persze nagyobb a réginél, esetleg szervertorony méretű. Hoppá kinőttük az asztalt. De említhetnék egy új nyomtató beszerzését is aminek persze nem ott van a tápcsatlakozása mint a réginek, ezért még csak véletlenül sem fér be annak a helyére.

    A szünetmentest csak a rend kedvéért említettem meg. Valóban nincs mindenkinek feltétlenül szüksége erre, de a 680GB-os vinyóra, és a két 19"-os TFT-re, és a 7.1-es hangrendszerre sem.
  • chopin43
    #39
    Robin Hood-tól akarom kérdezni hogy neked mennyire vált be az MSI K8N Diamond.
    Én is egy ilyen lapot akarok vanni kb. 3hét múlva
    elé drága lap de a teljesítményért és a tuningolhatóságétr mindent meg pláne a WLAN. Na ha tudsz mondani valamit akkor légyszives írjgfz
  • BiroAndras
    #38
    Asztalt 10-20 évente 1x kell venni (és a laptopnak se árt egy asztal). A többit viszont 1-2 évente cseréled.
    Szünetmentes táp meg nem feltétlen kell, csak ha gyakori az áramszünet nálatok.
  • nino
    #37
    Azért ha az árkülönbségről beszélülnk akkor számoljuknk hozzá az asztali géphez egy normális számítógépasztalt, és egy jó minőségű szünetmentes tápot aminek az áthidalási ideje legyen legalább két óra. Csak a rend kedvéért.
  • BiroAndras
    #36
    Na, akkor sorban válaszolok:

    "neked mindig az aktuális legerősebb GPU van?"

    Nem mindíg, de azért 1-2 évente megveszem a legerősebbet. A mobil GPU-k meg mindíg gyengébbek. Méret, hűtés, táp. De nem is ez a legfontosabb szempont.

    "És ezzel a konfiggal netezel???"

    Nem, de majdnem. A cégtől netezek. A64 3000+, 1GB RAM, nForce4 chipset, 120GB 7200 rpm SATA vincsi, GeForce 6600 GPU. Nem egy tipikus irodai gép.

    "Szerintem második gépnek bőven elég egy laptop."

    Másodiknak tökéletes lenne. Csakhogy túl drága ahhoz. Annyira sűrűn nem használnám, hogy megérje megvenni. Ha meg úgy értetted, hogy a családban másodiknak, úgy van laptop. Van 5 asztali gépünk, meg 2 laptop. Picit ront a helyzeten, hogy ezek nem egy lakásban vannak. És az egyik laptopot apám használja, a másik meg túl gyenge, épp csak netezésre jó. De netezésre jó az asztali gép is. Mobil netem meg nincs, annyira nem vagyok netfüggő.

    "Ma már gyakorlatilag a notebook is korlátlanul bővíthető (alaplap, kijelző kivételével)."

    Csak az árak lényegesen magasabbak. Nézegettem már alkatrészeket, a megfelelő teljesítmény sok-sok százezer pénzbe kerül, és sajnos ennyire sok fölösleges pénzem nincs. Ennyi pénzből inkább vennék mégegy 19'' TFT-t, meg SCSI vincsiket, meg egy kétmagos procit. Ha 200K-ért leehtne kapni egy megfelelő teljesítményű laptopot, akkor lehet, hogy vennék, de ami nekem kellene, az ennek 2-3 szorosa.

    "egy asztali géppel egymagában tele a csomagtartó."

    A többivel kell spórolni, hogy beférjen. Egyébként ezért is jó a TFT.

    "Nem is biztos hogy kell a 7500-as, mert lehet hogy gyorsabb, de kinek kell hogy felforralja az egész gépet. Ide nem lehet rakni zalman 7700-at."

    A mai gépeknél a legfontosabb a vinyó sebessége, főleg a pagefile miatt. Számít akkor is, ha játszol (pályatöltés), és akkor is, ha dolgozol (pl. program fordítás). Adattárolásra jó a lassabb vinyó is, de a rendszernek kell a teljesítmény.

    "A Clevo D900T a te embered. Igaz nem notebook, hanem desktop, de minden benne van a dual vinyóval együtt (azt viszont nemtom raides-e)."

    Na igen, erről beszéltem. Az ára bruttó 500.000Ft. És még mindíg nem tud mindent. Például én 2 monitort használok. Az egyiken megy a munka vagy a játék, a másikon meg a TV, vagy DVD/avi. MAg, ahogy a cikk is írja, a laptop kényelmetlen, és egészségtelen is, ha néhány óránál többet használod.

    "Jó, akkor te ne vegyél notebookot, mindenki más meg igen! :)"

    Azt írtam le, hogy én miért nem veszek.
  • nino
    #35
  • Improve
    #34
    ... és impotens leszel mert az öledben tartod (vagy túl közel).

    Azt nem érti meg senki hogy a kettő többnyire nem kiváltja egymást, hanem inkább kiegészíti, a már leírt okok miatt. Másrészt az árukban többszörös a különbség, és ebből is adódik a nagyobb bevétel. Kiváncsi lennék azért a darabszámokra is.
  • Tetsuo
    #33
    Jó, akkor te ne vegyél notebookot, mindenki más meg igen! :)
  • nino
    #32
    A64, mobilrack, legerősebb GPU, nyóc pár ventillátor......:-) Én meg itt csak ücsörgök egy Malmö-Koppenhága között közlekedő vonaton és hozzászólok.
  • Robin Hood
    #31
    Én szétrugtam az asztali gépem, alaplap +proci + radeon 9800 pro kakukk, az is volt akkora kár mint egy noti szétütése. :)
  • Robin Hood
    #30
    A Clevo D900T a te embered. Igaz nem notebook, hanem desktop, de minden benne van a dual vinyóval együtt (azt viszont nemtom raides-e).
  • Robin Hood
    #29
    Nem is biztos hogy kell a 7500-as, mert lehet hogy gyorsabb, de kinek kell hogy felforralja az egész gépet. Ide nem lehet rakni zalman 7700-at. :)
  • Robin Hood
    #28
    Mindkettő kell. :) Azért egy asztali gép még mindig olcsóbb, és olcsóbban fejleszthető, de utazásra (pl. nyaralás) a legjobb a notebook, egy asztali géppel egymagában tele a csomagtartó.
  • Robin Hood
    #27
    Az újabb notebookokban már cserélhető a videokártya (az ATI-nál AXIOM-nak hívják az interfacet, az nvidiánál így fejből fs.), a proci, memória eddig is az volt, miniPCI slottal egyéb cucc is rakható bele (pl. WLAN), PCMCIA kártyával meg mégtöbb (tv tuner, extra usb portok, WLAN), külsős usb eszközök száma (dvd író, külső viny, stb.) meg végtelen. Ma már gyakorlatilag a notebook is korlátlanul bővíthető (alaplap, kijelző kivételével).
  • Robin Hood
    #26
    Ennek _is_ van jövője, meg a klasszikus notebooknak _is_. Notebookot főleg aksis üzemre vesz az ember, vagy hogy kicsi legyen, a batár desknoteknál jóval kisebb és könnyebb, ezáltal könnyebb hordozni (persze Kamazzal tökmindegy :D).
  • Robin Hood
    #25
    Van 7500-as 60 gigás is.
  • Robin Hood
    #24
    Ezt ugye nem gondoltad komolyan? A legtöbbre valóban igaz, mert általában üzleti célra veszik, ott meg nem doom3-at kell futtatni. De van sok játékra kihegyezett notebook is, pl. Clevo M400A, Dell Inspiron XPS Gen 2, csak hogy a korszerűbbeket említsem (radeon x700, gf 6800 vidkarikkal).
  • AtisH
    #23
    És ezzel a konfiggal netezel???

    Szerintem második gépnek bőven elég egy laptop. Nálumk is néha az a gond, hogy ki üljön le a géphez. Na meg hely sem nagyon van egy komplett "asztali" vas elhelyezésére. Szal laptop+wlan átlagembernek bőven elég.
  • Mipi
    #22
    Jajaja a Notebook internethez kiválló. Főleg a vezeték nélküli nethez. A kertben pl jó érzés netezni. De pl játékhoz nemigazán jó mert! Mert pl ha szétvered a billenytűzetet azért nem lehet csak hip-hop kicserélni!
  • arschsg
    #21
    neked mindig az aktuális legerősebb GPU van? És mégis, melyik az? 680Gb hdd?.. aham... Még jó poén volt ez a 2 db 19" TFT is notebookhoz.. Innen már értelmét is veszíti.
  • BiroAndras
    #20
    Én is vennék laptopot, ha tudná az alábbiakat (amit az asztali gépem tud):

    - A64 3000+ -hoz hasonló teljesítményű proci.
    - SATA RAID0. (Nem is beszélve egy SCSI RAID cuccosról)
    - 680GB vinyó, 7200 rmp.
    - Mobil RACK.
    - min. 1GB DDR400 RAM. (a drágább laptopokon is csak a fele van)
    - Az aktuálisan legerősebb GPU.
    - 2x 19'' TFT (na jó, most még csak az egyik TFT, de lehetne 2)
    - Külön DVD olvasó és író.
    - TV Tuner kártya.
    - 7.1-es hangrendszer. A 8db hangszóró különösen jól mutatna egy laptophoz kötve.

    Létezik ugyan laptop, ami a reális szempontoknak megfelel, de 500.000Ft felett. Szóval az asztali gépet nem lehet kiváltani. Persze aki leginkább szövegszerkesztésre, és hasonlókra ahsználaja a gépét, annak jobb egy laptop.
  • BiroAndras
    #19
    Az általam használt 2-3 éves laptopokban még 4400-as van. Lehet, hogy a legújabbakban már nem mindíg, de szerintem még most is az az átlag.
  • Scooter21
    #18
    Én mióta lecseréltem az asztali gépem egy notebook-ra , csak annyit tudok mondani ezek után kinek kell aszatli gép....
  • Deniboj
    #16
    Dehogynem, az újabb PCX-es VGA-kat lehet cserélgetni.
  • lmisi
    #15
    Az meg hogy az otthoni gépemben 200+80 GB winyó van teljesen bagatell
    No meg egyszer elszállt benne a videkari és a táp is, de lehetett őket cserélni. Ez azért laptopban nem ilyen egyszerű. Ja és néha 30-40 órát be van kapcsolva.
    Azért a teljes (90%)laptop uralomra még várni kell pár évet. Addíg mindenképp amíg valami szabvány nem kerekedik rájuk, azaz a főbb részek cserélhetők legyenek, akár más gyártók termékeivel. (PL: független videokártya, táp, alaplap, az akkut már csak álmodni merném a billentyűzettel.)
  • Hedgehunter #14
    Ha viszont jobban szetnezel lathatod hogy mar lassan egy "egyszeru" vid kartya csere is alaplapcserevel, tapcserevel is jarhat ami viszont megemeli a koltsegeket....Egy laptop eseteben ami meg jol tartja az arat egy "eladom-veszek egy jobbat" technikaval meglehet a kivant fejlesztes.....
  • Caro
    #13
    Ja, még valami a mobilitásról:
    2002-ben egy Wlan hálókártya ára 120e Ft körül volt, egy AP ára úgy 220-230ezer volt.
    Ma ehhez képest egy wifi hálókártya(USB) 5-8000 Ft (b/g), egy routeres AP meg 20 körül van...
    Már így ha a kábelt is számoljuk, olcsóbb mint egy vezetékes háló.
  • Caro
    #12
    Jó, jó a laptop, csak a bővíthetőségével van kissé baj.
    Pl. nem fogsz benne vid. kártyát cserélni, az tuti.
    Azért ebben az asztali gépek még mindig nagyon ott vannak.
  • Murdoc
    #11
    Hát nem tudom, én simán lecserélném a gépemet egy laptopra. Ha csak belegondolok, hogy felvihetem a szobámba,vagy lanon ÚTézzek, anélkül hogy fél órát szereljek, szerintem megéri azt hogy az így se ergonomikus billentyűzetemmel együtt lecseréljem. Ha valakinek van felesleges laptopja, nekem adhatja, odaadom érte ezt a húszkilós vasdarabot. :)
  • Caro
    #10
    Szerintem a tablet PC jobb megoldás.
    Vagy a PDA, csak az kisebb teljesítményű. Attól függ mondjuk mire kell. Én a Zire 72-m ön simán szerkesztek word meg excel fileokat(persze azért ebben kicsit korlátozott), meg videót is nézek rajta, áttömörítés nélkül is akár.
  • Deniboj
    #9
    Azért nem lehet ezt annyira kategorikusan kijelenteni. Itt a Clevo mittoménmi 6800Go-val,
    ACER Travelmate 8101 WLMI X700-zal, és egy régebbi, a Dell Inspiron 9100 Radeon 9800-zal.
    Ja, 3D-re meg van több gyártótól is Mobility FireGl :)
  • fanatic
    #8
    Régen volt már, amikor annyin pörgött!
  • arty
    #7
    nekem nemkéne ... korlátozottan bövithető, drága ... melora jo max.
  • Troll
    #6
    Azért ott vannak az asztali gép helyettesítők, asztali alkatrészekkel szerelve, asztali teljesítménnyel, rövid akkus üzemidővel.
    Szerintem ezeknek van jövőjük, hiszen úgysem az a lényeg, hogy a buszon kvékezz, hanem hogy beférjen a táskádba, míg átugrassz vele Józsikához LANpartizni. És még olcsóbbak is, mint az igazi mobil alkatrészekkel szerelt notebookok.
  • Cat #5
    no meg a mindössze 4400-on pörgő merevlemezük iszonyatosan visszafogja a teljesítményt
  • fie
    #4
    Sok laptophoz volt már szerencsém, dolgoztam 16:9-en és nagyon jó. Igaz a felszabadúlt helyet nem a billentyűzethez használták fel, hanem extra gombokat kapott.
    Aki notebookra szeretne váltani, annak mindíg elmondom, hogy csak internet és iroda jöhet szóba. A videókártya nagy gyengéje a konfignak.
    De nem is 3D-re tervezték őket. :)
  • entreri
    #3
    Én simán lecserélném az asztali gépemen laptopra, ha egyforma árban lennének. Jó dolog az a laptop, csak dráááága.
  • waterman
    #2
    már látom azokat az időket amikor mindenki az extraszéles laptopjával jár, aminek ergonomikus a billentyűzete és mindez csak egy 16:9-es lcd alatt bír elférni:):)
  • Lacc
    #1
    Háddehádde az egésségtelen!!