46
Egy projekthez
  • blackgamer
    #46
    thx
  • Tacha
    #45
    <?
    /* tabulátorral tagolt szövegfájlból mysql tábla */
    /* ha van üres mező, a trim-eket ki kell szedni */
    $user="felhasznalo"; $pw="jelszo";
    $db="temp"; $tabla="akarmi";

    mysql_connect("localhost", $user, $pw) or die("Nem lehet kapcsolatot létesíteni: " . mysql_error());
    mysql_select_db($db);

    //---- az adatfájl TAB-al tagolt szöveg, megnyitjuk--
    $fajl=fopen("adatok.txt","r");
    //--- a fejléc az első sor, ezek a mezőnevek ---
    $fejlec=fgets($fajl,10000);
    $fejlec=trim($fejlec);
    $fl=explode("\t",$fejlec);
    $sq="INSERT IGNORE INTO $tabla (";
    for($i=0; $i<count($fl); $i++){$sq.=$fl[$i].",";}
    $sq=substr($sq,0,strlen($sq)-1);
    $sq.=") VALUES(";
    //----- soronként beolvassuk, elrakjuk ------
    $darab=0;
    while($sor=fgets($fajl,10000)){
    $sql=$sq;
    $sor=trim($sor);
    $fl=explode("\t",$sor);
    for($i=0; $i<count($fl); $i++){
    $sql.="'".$fl[$i]."',";}
    $sql=substr($sql,0,strlen($sql)-1).")";

    mysql_query($sql);
    if(mysql_error()) {echo mysql_error(); exit;}
    $darab++;

    } //while vége
    print "<p>$darab új rekord beillesztve";
    ?>
  • apu
    #44
    Nem ingyenes henem saját jogú vásárolt helyről van szó. Csak az adatbázis tárhely a regisztrált névhez (Domain) kapcsolódik. De a regisztrál fizetett web tárhely alá engedélyeznek allWeb tárhelyet is. Namost az egyik allveben fut a bolt PHP vel igénybe veszi az adatbázist. Másik allWebre szeretnék egy képkezelő valamit. Ez is ugyanazt az adatbázist használná.
  • Tresszer
    #43
    Minden további nélkül meg lehet tenni csak van egy kis bibi, hogy ezeknél az ingyen tárhelyes szolgáltatóknál ha észreveszik, hogy te más kiszolgálón keresztűl piszkálódsz letiltanak. Úgyhogy ez nem éppen egy jó megoldás.
  • apu
    #42
    Szevasztok, arra lennék kiváncsi, ha esetleg tudja valaki, hogy egy tárhejen (WebServer.hu) ha egy adatbázisba futtatok egy Web boltot, Akkor fel lehet e másik all Webre tenni ugyanrra az adatbázisra mondjuk egy fényképalbumot.
    Tehát Összefésülhető e egyszerüen két adatbázis. Mert a tárhelyhez, csak egyet adnak, elég a nagysága is, Web helyet lehet többet is létrehozni.
  • blackgamer
    #41
    most próbálom importálni de az ékezetes betűknél levágja a sort

    dalok neveit próbálom feltölteni és pl. Demjén Ferenc-nél csak ennyit ír a mezőbe: Demj

    van itt millió kódolás de melyikkel működne jól?
  • blackgamer
    #40
    előfordulhat hogy a LOAD DATA LOCAL INFILE 'f:/proba.csv'azért nem megy, mert a szerveren a helyi lemezről való adatfelvitel van tiltva?
    de akkor miért nem valami normális üzenetet ír?
  • blackgamer
    #39
    most ezzel a kóddal próbálkozok

    LOAD DATA LOCAL INFILE 'c:\\a\\proba.csv'
    INTO TABLE adatbazisnev.tabla
    FIELDS TERMINATED BY ','
    LINES TERMINATED BY ';'
    (mezo1,mezo2,mezo3,mezo4);


    csak most azt dobja ki hogy 'file not found'
    ír valami jogadást a filehoz, mire ezt Vistán kihámozom....
  • blackgamer
    #38
    CSV = Comma-Separated Values ...
    de ahol nincs CSV? ott hogy lehet feltölteni?
  • blackgamer
    #37
    ingyenwebeket végigjártam de csak 1 helyen találtam olyan lehetőséget hogy külső fájlból adatbevitel MySQL-be (extra.hu-nál)

    de ezt se tudom hogy milyen szerkezetet vár
    vagy töltsek fel adatot SQL kódként?
    de több ezer rekord lenne... hogyan oldjam meg?
  • DWO
    #36
    egy php guru engem is meg kereshet nem leszek hálátlan fizetnek neki + adok a torrent lapon neki admin jogot ! cserébe a torrent lapon kéne 1-2 simitást végre hajtani ! ha van ijen guru és érdekli az ajálat akkor

    Msn: [email protected]
  • meril
    #35
    Aki ért a PHP-hoz és segítene is az vegyen fel MSN-re! [email protected] !!!
    Elöre is köszönöm!
  • highooo
    #34
    Hy!!!

    Az lenne a kérdésem, hogy Excelben csináltam egy lekérdezést (SQL), de van egy kis bibi vele. Az a gond, hogy az adatbázisban amiből lekérdeztem, és az excelben a hetek el vannak csúszva 1 el. szal ami az adatbázisban mondjuk 33. hét, azt az excelben 32 hétnek írja ki. mi lehet a probléma?
  • DJviolin
    #33
    Köszi a segítséget. Örök hála neked.
  • Max7
    #32
    legközelebb valami felkapottab topikba irj(pl) ezek meg menjenek már végre a sülyesztőbe!

    kijelölöd az adatbázisod (nem a táblákat) majd export és ott tudod kiszedni! ha alapokat hagyod és egyből a végrehajtra kliklesz kapsz egy szöveget azt másold bele egy valami.sql fájlba és máris lementeted!
  • DJviolin
    #31
    Sziasztok!

    Az atw-nél a honlapom mysql kezelői felületén hogyan tudom kimenteni az adatbázisomat? Havonta biztonsági mentést csinálok a honlapomról, de rájöttem, hogy hasztalan a fáradozásam, ha a mysql adatbázist nem mentem ki a fájlokkal együtt.
  • Mighty
    #30
    Elindítod a mysqlt:
    parancssorba ezt írd: mysql -u usernév -p
    megkérdezi a jelszót, ezután már nyomhatod is a 'create database adatbázisnév;' parancsot
  • Sarki Róka
    #29
    nem is gondoltam hogy ide jutok.
    kifog egy select
    a baj az hogy a problémát sem tom egészen korrektül körülírni, azért megpróbálom:
    adott egy tábla ahol nevek vannak (id, név) szerkezetű
    adott egy másik amiben a nevek közötti kommunikációt tárolom azaz
    (id, küldő, cimzett, szöveg)
    na most van egy felhasználó, neve legyen A
    a hozzá tartozó kommunikáció az amiben vagy a küldő, vagy a cimzett mező az A név hez tartozó id az első táblában.
    na most ezt szeretném lekérdezni, de sehogy nem jövök rá a mikéntre, ugyanis küldő és cimzett helyett is neveket szeretnék látni, nem pedig az id értékét
    amit eredményhalmazként kapni szeretnék az ilyesmi szerkezetű lenne:
    (másik_név,küldő,szöveg)
    ahol a másik név az aki (nem A)
    nem tudom érthető-e
    szóval A küld B-nek, és B küld A-nak, akkor az eredmény
    B,A,blabla
    B,B,blabla2
    azaz a másik név mindig vagy a küldő vagy a cimzett neve, attól függően hogy melyik nem A
    na erről beszéltem hogy talán megfogalmazni sem tudom rendesen.
    azért megpróbáltok segíteni?
  • Csibe001
    #28
    Üdv!
    Szeretnék érdeklődi, hogy hogyan lehet táblát létrehozni a mysql-hez
    A szintaktikát ismerem, de nem tudom, hogy hova kell gépelni, és, hogy milyen kiterjesztéssel kell menteni
  • SirThomas
    #27
    Sziasztok!
    Most kezdek foglalkozni a html programozással és PHP-nál és a MYSQL-nél leragadtam. Letöltöttem a PHPTREAD-ot. Installáltam! És hiába indítom nem indul. Valaki tudna nekem segíteni?
  • Hunnenkoenig
    #26
    Ez dicseretes :-)
  • cSuwwi
    #25
    ha nézted már az aláírásomban lévő címet, akkor tudnád, hogy a dromon is sk fórum van (meg az egész oldal 100% hand coded), semmi hasznunk nincs belőle, nem is azért készült, szal nem a pénzszerzés volt a célom/célunk vele...
  • Hunnenkoenig
    #24
    Naja, hogy ki mennyit szeretne önzetlenül a közössegert tenni, az mindenkinek a sajat dolga. En ket oldalt szerkesztek teljesen ingyen es bermentve es persze, hogy idöt vesz igenybe, de ha mindig csak azt nezitek, hogy nektek mi jo szarmazik belöle, akkor a vilag legnagyobb egoista seggfejei lesztek nehany even belül...

    Amugy az is egy jo erzes, ha masok ertekelik a munkatokat es mar csak azert megeri...de hat ja, igazatok van... Tiporjunk el mindenkit es mindent, a lenyeg, hogy nekünk jo legyen, mielött megdöglünk...

    Egyebkent a ficsöröket nem szeretnem itt igazan nagydobra verni, mert mint minden jo ötlettel, ezzel is fenn all a veszely, hogy mas huz (eszmei)hasznot belöle.

    (sokak itteni beallitottsaga fenyeben nem is csoda, hogy nem szeretnem elmondani, igaz!? )

    Ha valaki ugy dönt, hogy segiteni szeretne, az jelentkezzen es akkor elmondom miröl van szo.
  • cSuwwi
    #23
    Jó, én nem fikázok meg semmi, csak érdeklődtem, hogy mi lehet olyan nagy kihívás, amiért új fórum rendszert kéne írni.

    Ez idő-idő-idő (és néhány lelkes tagon kívűl, nem hiszem hogy sokan időmilliomosok lennének). De sok sikert, csak találsz vkit :)

    Csak úgy mellékesen én is megkérdem, hogy milyen feature-ökre gondoltál, amiért új fórum szükségeltetik.
    (a talált fórum beüzemelése tudom hogy egyszerű, nem is azért mondtam)
  • erettsegi
    #22
    Hunkirály barátom sajnos nagyon eltévedtél. Ma már a jóindulatot is vásárolni kell.
    És hogy mindenki örüljön: PénzPénzPénzPénzPénzPénzPénzPénzPénzPénzPénzPénz
    (Egyébként én szívesen segítenék, csak van egy apró probléma: nem értek ezekhez:))
  • Hunnenkoenig
    #21
    Es amugy szerinted melyik forumba kellett volna beirnom?
    Csak ugy mellekesen?
    En kerestem megfelelöt, de nem talaltam.
  • Hunnenkoenig
    #20
    Itt nem egy sima forumrol van szo.

    Annyira hülye en sem vagyok, hogy egy forumot talaljak, amit be tudok üzemeltetni.

    Mivel olyan feautor-ök kesziteseröl lenne szo, ami ilyen formaban meg egy forumban sem letezik, ezert kellene valaki, aki segit.

    Mivel nem tudom, mennyire könnyü vagy nehez egy meglevö forumba ezeket beepiteni, ezert mondtam, hogy esetleg ujat kellene csinalni.

    Es igenis tanulna. Mindig tanulsz, ha uj kihivasok ele allitanak es azt valahogy megoldod.

    De ok, hagyjuk.
  • Darkboy
    #19
    neki nem kell tanulni... sztem ő már profi...
  • cSuwwi
    #18
    akkor sem értem, minek ehhez új fórum. szedni kell pl. egy phpbb-t, vagy körülnézni egy scriptes oldalon, és beüzemelni egyet.

    csak úgy puszta jóindulatból nem nagyon fognak tolongani a jelentkezők, a prog.hu-n is megpróbálhatod, de az első kérdés minden esetben az lesz, hogy "mennyié'?"...
  • Hunnenkoenig
    #17
    Akkor hagyjuk. Ha ez az elsö kerdesed, akkor vedd semmisnek a dolgot.

    Amugy talan annyibol erne meg, hogy gyakorolnal/tanulnal/bövitened a horizontod, valami jot keszithetnel, aminek sok ember örülne es talan egy kis penz is pottyanna belöle, ha sikerül jol megcsinalni es masnak is kellene.
  • cSuwwi
    #16
    És ez nekem miért éri meg?
  • Hunnenkoenig
    #15
    Nem, azt majd en mondom, hogy mi kell, te meg megcsinalod :-)
    Na, nem nagy üzlet? :-)
  • cSuwwi
    #14
    mégis mit segítsek? mondjam hogy mit csinálj? :)
  • Hunnenkoenig
    #13
    Nekem is ez volt az elsö gondolatom... meg a masodik...meg a harmadik :-))

    "mi van csinál" ???
  • Hunnenkoenig
    #12
    Hat a forum megirasaban. Amire a gurukat keresem :-))
  • Taranov
    #11
    Hö?
  • cSuwwi
    #10
    miben?
  • Hunnenkoenig
    #9
    Mert olyanom volt, hogy nyissak egyet, miutan nem volt olyan topik a keresöben :-)

    Nem akarsz besegiteni?
  • Zeccc
    #8
    what is does?
  • Shadow_THH
    #7
    tessék?