37
  • dez
    #37
    Ja, azt hittem, egy újabb találmány. :) DVD írót már 12e-ért is lehet venni. Azt csak te tudod, mennyit írnál ki, mennyire éri meg neked. De talán idén már nem lesz itthon blu-ray író, és az nem is 12e lesz. Olvasó sem biztos. Meg HD-s filmek sem túl sok, itt, egyelőre. :)
  • Hegyikecske
    #36
    Tudod 5.1 Csak sajna nem minden filmben van ilyen formátumban a hang és még ha meg is van 5.1ben, az nem magyar, ezért az kéne h mikor cisnálják a szinkront az is térhangzában legyen, na igen a mai tévék télleg nem elég korszerűek.. de Ugyanez a helyzet a dvdkkel is ? Szal ma már nem éri meg dvd írót beszereznem ?:D
  • dez
    #35
    Inkább az arányok számítanak. De ami még fontosabb, hogy ez a 800 GB-os lemez állítólag sokkal olcsóbb lehet, mint egy 1 TB-s Holodisc. Tehát, a TB/Ft :) arányra is figyelni kell.
  • dez
    #34
    Valószínű, hogy a DVD-nél komolyabb hibajavító kódolást fognak alkalmazni.

    (Persze én nem vagyok a Holodisc ellen, csak latolgatom a lehetőségeket.)
  • Ecology #33
    Egyébként a "csak 25%-kal több" az nem is olyan "csak"!!!! Erre a 200Gb-ra 4 db Blue Ray dis vagy pedig 42 db írható DVD anyaga fér fel!!
    Hmm....hát nem kevés !!!
  • Ecology #32
    Természetesen ez elég lenne abban az esetben ha nem lenne olyan sérülékeny a lemez mint az IOmega Jazzdrive lemeze ami egy porszemtől is beszart. De ekkora méretnél a DVD-minőség sem elégséges mert egy kis karc a lemezen és oda az egész! Ha ezeket a hibákat kiküszöbölik akkor a piaci verseny miatt megint csak mi járhatunk jól és én ezt szeretném a legjobban!!!
  • dez
    #31
    1. 1TB vs. 800GB (csak 25%-kal több)
    2. drága hololemez vs. olcsó DVD-szerű lemez
    Szerinted ez nem elég a versenyhez?
  • Ecology #30
    A HOLODISC-el egyenlőre nem veszi fel a versenyt semmi ugyanis speciális eddig soha nem látott karcálló műanyag réteget tesznek a Disc-re továbbá a fejlesztők (A Cambridge-i székhelyű Polight Technologies) állítása szerint legalább 50-évig megörzi a ráírt adatokat.Bár mint minden másnak is, kezdetben borsos árat jósolnak de ha elfogadható szintre megy le az ára akkor aztán lesz itt ereszd el a hajam!! :))
  • dez
    #29
    Hoppá... :) Bár ez már inkább csak a holodisc-kel fog versenyezni, mert 1-2 évbe beletelik, mire piacra kerül.
    Csak nehogy az is olyan érzékeny legyen, mint az IOmega régebbi cucca (nem jut az eszembe a neve, lényeg, hogy egy kivehető vincseszter-tányér volt tokban, bele ment egy kis por, akkor vége volt).
  • dez
    #28
    Hoppá... :) Bár ez már inkább csak a holodisc-kel fog versenyezni, mert 1-2 évbe beletellik, mire piacra kerül.
    Csak nehogy az is olyan érzékeny legyen, mint az IOmega régebbi cucca (nem jut az eszembe a neve, lényeg, hogy egy kivehető vincseszter-tányér volt tokban, bele ment egy kis por, akkor vége volt).
  • dez
    #27
    "onnantól felfele már úgysem érzed meg a minőségjavulást"

    Dehogynem. Csak nem a mai elavult tévéken. Nem láttál még HDTV adást egy jó monitoron, esetleg HD-s TV-n, igaz?

    "inkább a magyar térhangzásra mennének rá..."

    Hogy mire?
  • Emmegki
    #26
    Azt a 2000 Ft-odat a Mahasz meg a társai kapják meg a matricájukért, az biztos...
  • Ecology #25
    Na mindenesetre akárki is lesz a befutó,remélhetőleg mi jól járunk! Én legalábbis ezt kívánom mindennkinek!!! A RIAA az ASVA meg az ilyen tetves szervezetek meg kapják be!!!
  • Inquisitor
    #24
    Az IOmega szépen megoldotta tök hagyományos DVD alapanyagra, és mindenféle holtrükk és kéklézer nélkül azt a technológiát, amivel 800GB-os lemezeket lehetne gyártani :)
  • Ecology #23
    Emberek!! Mindenképpen kell az 50Gb de véleményem szerint ez sem olyan nagy ugrás mint amire azt lehetne mondani,hohy korszakalkotó! Ami
    valóban óriási áttörést jelentene az nem más mint az 1 TB-os kapacitású HOLODISC !!!!! Ez a fejlesztés alatt álló CD-méretű lemez alapból lealázza a szaros HD-DVD-t de még a Blue Rayt is és valjuk be őszintén ez igazán gigantikus áttörés jelent méretbeli és technológiai téren is!!! A HOLODISC-re nem kevesebb mint 217 db !!! írható DVD-t lehet rámásolni. Nem biztos hogy ezt mindenki kihasználná de ez óriási lehetőségeket rejt magában. Én a HOLODISC-re szavazok!!! Egy kis infó:www.sg.hu/cikk.php?cid=24785
  • Hegyikecske
    #22
    Sztem meg felesleges az egész... Amikor megkaptam a gépem abba alapból 40gigás winyó volt most meg egy lemezre többet tudnál felírni? el se lehet képzelni ennyi adatot HACSAK nem film... Ez pedig a kalózkodás egyértelmű továbbterjedését eredményezné, amit maguk a gyártók adnának a kezünkbe... Ráadásul dvdnél 6* jobb minőség? onnantól felfele már úgysem érzed meg a minőségjavulást, inkább a magyar térhangzásra mennének rá...
    Amugy pedig tudtam h ez lesz, a klasszikus példából kiindulva a nevető 3. visz el mindent amig ezek civakodnak... De remélem csak lesz vmi faxa cuccli, mer akko má dvd-írót se szerzek be :))
  • Inquisitor
    #21
    Minő meglepi! :D Lol
    Felbukkan egy harmadik fél a maga "kis" 800GB-os diszkjeivel, amit még ólcsóbb is előállítani ... és hipp-hopp gyorsan kibékülnek. Ki érti EZT? :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #20
    Megy a huza vona, megy a verseny, végül mi - fogyasztók- talán jobban járunk, talán nem :D
  • dez
    #19
    Azt nyilatkozta valamelyelyik fejes, hogy hosszabb távon a blu-ray lemez ugyanolyan olcsón gyártható, mint a mai DVD... (A hosszabb távon azt jelenti, hogy már az elején is kb. olyan olcsón gyártható, de az előzetes befektetés csak egy bizonyos idő alatt térül meg, addig persze még drágábban fogják adni - de idővel annyi lesz, mint most a DVD.)
  • Bucser
    #18
    A DVD esetén sem tudta elérni... Nagyobb a meghajtó piac a gyrtók számára mint afilmes... a RIAA-nak meg szionte az összes hasznát rá kéne fordítania, hogy megvegye a kartelleket ilyen módon.. A ygártók sem hülyék, hogy a saját maguk alatt vágják a fát...
  • Hedgehunter #17
    Igazabol mindegy mi lesz a targyalasok eredmenye, ha mar most megmondja az ellengyarto hogy vesztesre all.....
  • HUmanEmber41st
    #16
    Az lesz a vége, hogy a Blu rayre nem fognak gyártani írót, csak olvasót még jó darabig. A RIAA és MPAA ezt el fogja érni.
    A Toshibáék meg kiadják a HD- DVD- CD író/ olvasó kombót...aztán arra lehet majd warezolni a HD TV filmeket...
  • clarus
    #15
    Már van Euro1080 az Astran 2004. január 1-e óta!
    http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?aid=2&cid=151&csidhu=43cff4cd053da8b457878841276c3ab3
    Idén január 1-től teljesmértékben kódolt is lett, viszont az újabb DVB-S vevőkbe már be is van építve a dekódoló.
    Jó, jó egy kicsit le van maradva európa az USA-hoz és főleg japánhoz képest, de azért már itt van.
    2012-re meg teljes mértékben át kell állni magyarországnak is a digitális műsorszórásra és ott már jönnek majd szépen a HDTV adások is.
    Szóval kell az az 50 Gb kapacitás, mert a HD-nek a 1280x720 v. 1920x1080 felbontása iszonyatos adatmennyiséget jelent és persze jó minőséget.
    Nem kicsit másképpen néz ki egy jó minőségű HD adás v. forrás a DVD-hez képest.
    Hajrá BR, de most már inkább az IOMega-nak szurkolok!
  • immovable
    #14
    2080 körül
  • Pharaoh
    #13
    Arra azért kiváncsi lennék, hogy nálunk mikor lesz HDTV adás.
  • FTeR
    #12
    érdekesen hangzik. vmi konkrétabb nincs? mondjuk, ha csak most kezdik fejleszteni, akkor édes kevés...
  • immovable
    #11
    nekem kell az az 50 gigabájt mert ennyi adatot simán megmozgatok kb két hét alatt a neten és sima dvd-vel ezt már nehéz tárolni...BR szimpibb nekem is...de mire vmelyik kijönn annyi dvd-m lesz, hogy kell egy külön szoba neki
  • arty
    #10
    hajra BR :)
  • Rincewind
    #9
    Az azert nagyon sokat elmond, hamar maga a gyarto sem bizik a sajat termeke sikereben (HD-DVD). Igy akar maris kikalthatjuk a gyoztest (Blue-Ray), ha nem szuletik megallopadas. En egyebkent orulok, mindig a Blue-Ray volt a szimpatikusabb. Mert hamar generaciovaltasrol beszelunk, akkor az latszodjon is meg, necsak masfel generaciot ugorjunk elore...!
  • Sheltem
    #8
    Csocso, hidd el akik sok adatot mozgatnak azoknak kell az 50gb. Én nagyon is örülnék neki. 1 50gb os lemezért 2000Ft ot adnék kb. Az szerintem elérhető. Nagymennyiségű adattárolásra jelenleg nekünk parasztoknak 1 megoldás van az olcsó winchester. De az ugye manapság közel sem életbiztosítás sajnos. Úgyhogy csipkedhetnék magukat a BlueRayyel.
  • rolika
    #7
    én nem is értem, mit erőlködik a toshiba.
    főleg ilyen nyilatkozatokkal végkép nem segít magán. miért is állapodjon meg velük a sony ezekután?
  • dez
    #6
    'Ha nem értesz valamit, próbáld tágítani az információs bázisodat.'
  • dez
    #5
    Az 1920x1080 az nem csak "jó minőség", hanem nagy felbontás (HD), ami kb. a 6x-a mai DVD-nek. És egyébként elég jól néz ki. (Főleg ha nincs agyontömörítve.)
  • mrzed001
    #4
    Mondjuk 50 Gigára már tényleg jó minőségben lehet feltenni a filmeket (pl:1900x1024), valamint nem csak a jó öreg mpeg2 kódolással, így aztán végre TFT-n sem kockaparádét kell bámulni
    Ár? 3 éven belül lemegy a mostani DVD szintre (addigra lesz új utód-jelölt)
  • Felfedező
    #3
    Nagyon is jó hogy 50 giga ráfér a lemezre... a dual
    DVD-re már most is majdnem 10 Gb référ, ha ez csak
    15 Gb lenne meg se érné lecserélni a DVD meghajtót..

    Aki meg nem tud vigyázni a lemezre az magára vessen..
  • CSOCSO
    #2
    en akkor sem ertem mi a szarnak 50 giga.....
    nem nem nem es NEM ertem....
    oke megertem hogy mondjuk rafer a star wars osszes resze egy lemezre vagy mondjuk az alien osszes resze... deee.... mikor lesz a zhogy en kiirhatok itthon egy blue ray-t??? sokara.. addig dvd lesz ugyis amig nem lesznek kellokeppen olcsok a blue ray irok...
    nomeg egy 50 gigabajtot mennyi ido altt irok en ki???? kb 2 ora???
    plusz majd a vege fele faszan elrontja majd a lemezt:) Dejo lesz:) nahmeg egy karc veletlen mert a hulye ocsem nemtud vigyazni es baszhatok ki 50 gigat.. tok zsir.. szerintem inkabb legyen 15 gigas hd dvd.. es a neve is sokkal jobb
  • fie
    #1
    Hát igen, most hogy jön egy harmadik aki kér egy szeletet a tortából gyorsan lépni kell.
    IOMega