57
  • MerlinW
    #41
    "I know it wont happen but it would be nice if MS or someone ported in in full DX9 to *nix because then I could leave Windows and play games on Fbsd or Linux.

    I know you are going to say use Wine/WineX/Cadega and the respective projects have done well with what they have, but there are still things missing so the experience is not as it is in Windows graphically."

    DX9 4 linux, mert megérdemled:)
  • WGL
    #42
    Én 2 éven át használtam debiant desktopon. (bitchx, iceWM, OOo, mozilla, ami csak kell)
    Két hette vettem egy XP-t.

    szerintem.
  • WGL
    #43
    hete 1t, megyek aludni :D
  • arty
    #44
    hagyjátok már arschsg -t, nemrég vették le szegényről a készszerzubbonyt, s az sg topikokban éli ki az uj lehetőségeit :)
  • Auruma
    #45
    Az van, hogy aki fikázza az XP-t, lehet hogy linuxot hasznáűl, de valahol (a biztonság kedvéért) van egy példánya.
  • h4x0r
    #46
    Biztosithatlak, nincs.
  • dez
    #47
    Ha itt az új xbox 360-ra gondolsz, akkor szinte biztos lehetsz benne, hogy OpenGL. Nagyon kicsi az esélye, hogy most nekiállnak portolni a DirectX-et PPC-re. Plusz itt nem is Windows XP lesz. És ha meg is tennék, ki használná, amikor az OpenGL adott PC-n is és PS3-on is.. És utóbbin nem is nagyon lesz DirectX, hacsak maga a MS nem adja oda a Sony-nak, de akkor ez már 2 kicsi valószínűségű dolog (a portolással).
  • Lenny
    #48
    Én is váltanék arra legszívesebben...
    Csak annak szó szerint ára van.
  • fie
    #49
    DirectX? Az a videókártya tudja, azt meg külön erre az architektúrára fejlesztették. Biztos lehetsz benne, hogy a picipuha a saját technológiáját implentálja a vasba.
  • dez
    #50
    No no, a "DirectX" egy middleware, azaz egy szoftver felület. Még csak nem is a játékok (ill. felhasználói programok) és a videokártya, hanem a játékok és videokártya drivere kötött. Olyan, mint pl. az OpenGL. Olyan nincs, hogy "DirectX videokártya", csak olyan, hogy a DirectX-et támogató, azzal kompatibilis videokártya.
  • dez
    #51
    vagy inkább réteg
  • SirLord
    #52
    érdekes....miota nagyobb vizhangot kpott hogy a Windows egy rkás fos, azota valahogy nem ngon emlitgetjük hogy magyar találta fel, csak Bill gates elcsorta....ez igen, emberek... magyarok hüha, magyarok huha...aztán paff
  • SirLord
    #53
    de ez igy is van rendjén
  • dez
    #54
    Te meg miről beszélsz? Itt most nem az ablakos GUI rendszerről van szó. Attól, hogy a windows azt jelenti ablakok, attól még a "Windows" egy egész OS. Egy a sok közül... És egy a jópár ablakos, GUI-s közül.
  • SirLord
    #55
    nyugi, itt6 most nem az én zövegembe kö belekötni vazze, mivel én csak azt a sok kistirpákot vetitem ki akik 5-6 honapja még erröl dumáltak...
  • DOT
    #56
    Wow, nem semmi igények kellhetnek ahhoz, hogy 3 OS-t tartson valaki a kielégítésükre ;) Én elmaradott vagyok, csak kettőt tartok a gépemen.. Egy Win Server 2003-at (MS által hivatalosan fejlesztéshez adott verzió) és egy XP-t. Múltkor bebootoltam egy Knoppixot, megnéztem, működött, lejátszotta az mp3-aimat az ntfs partícióimról. Csicsás, nekem mégis idegen. Nem azért, mert nem láttam még linuxot, csupán nem akarom azt használni azért, "mert csak". Nem találtam benne se egy icq, se egy msn klienst, ezen a ponton megkerestem a shutdown-t és bebootoltam a 2003-at...
  • DOT
    #57
    ...na nem azért, mert azt csak csevegéshez használom, némely más stuff miatt is kell :D