33
  • GABOR16
    #33
    A dúrva azvolna amikor, a már halott rokonaik újjait Aldehidben (remélem jól írtam) tároljuk, hogy megnézhessük a régi filmjeinket.
  • Hegyikecske
    #32
    jah qrva anyjukat..........
  • palika22
    #31
    Igazán rendesek..... Ha jól értem: vegyek egy új asztali DVD lejátszót, mert az új filmeket majd csak ezzel tudom lejátszani. (Remélem a DVD lejátszóra is felszámolnak pár százezer jogdíjat...)Illetve a kisujjam vágjam le és konzerváljam spirituszban, hogy a nejem majd meg tudja nézni a kedvenc filmjét az ujjlenyomatom azomosításával, amikor én nem vagyok otthon.........Hát az anyátokat azt........
    Ezzel tényleg mindenkit a warez felé kergetnek.....
  • immovable
    #30
    ja és hogy nem fog működni az tuti
  • immovable
    #29
    ekkora ökörséget, lassan olyan baromságokat fognak kitalálni, hogy azt már überelni se lehet
  • szombi
    #28
    Van egy olyan sejtésem, miszerint a jövőben a premierfilmek helyzete meg fog változni.
    Az első lépést az SW3-mal tették meg: az amerikai
    bemutató azonnal elkezdték vetíteni a mozikban.
    Gondoljunk csak a Resident evil2-re: nálam már a
    magyar bemutató előtt kb. fél évvel megvolt a másolt .avi(!!!)
    Legelőször megnézve tetszett, de másodszor már
    semmiképp nem nézném meg, főként ha fizetni is kell érte.
    Amúgy biztosan megnéztem volna a moziban(szinkronizálva), de már nem jelenthet olyan élményt.
    A szinkronstúdiós(számlálós) SW3 változat képminősége tök gagyi, és aki a mozi előtt megnézi,
    annak már biztosan elmegy a kedve, hogy emiatt elmenjen moziba...
    Azért bennem él a remény, hogy a producerek kezdenek rájönni: a premierfilmek bevételei
    időben és térben egyaránt véges:
    Fél év után már nem sokan mennek el moziba miatta, főleg akkor nem, ha már(legalább feliratosan de) látták.
    Az igazi bevételt a mozivetítés jelenti, főleg akkor, ha rövid időn(a konverziós idő~~3hét) belül mindenhol leadják.
    Abban a pillanatban, hogy kiadják DVD-n vagy VHS-en, néhány ezret elkapkodnak a konverziós időn
    belül(a műsoridővel arányos...), aztán jön a másolat, majd győzzön a jobbik...
  • benczurzs
    #27
    Vajon miért nem jutott eszükbe, hogy a DVD-n is reklámokat raknak a filmbe ?
    És reklámmal együtt szabadon "warezolható lenne".
    Ahogy most mérik fel a warez méreteket, a reklám nagyon jó üzlet lenne. A többszörösét visszahozná, mint a másolásvédelmi technikák.
  • Asperot
    #26
    Csak egy elmélet:
    A filmforgalmazók + gyártók sok millió dollárt kérnek számon a „kalózokon” hiszen ők minden rossz forrása. Arra vajon gondolnak T Hollywood-ban páran pl Én azért nem járok moziba mert:
    1.:Dömping van pocsék filmekből, amiért nem szurkolok le sok ezer forintot.
    2:Régebben a mozi olyan élmény volt ami csak ott volt elérhető. Ma már sok nappaliban ott áll a dvd+egy jó tv ami házhoz hozta a csodát. Ok egy SW3-at majd moziban nézem meg de sok film nem hoz ennyire lázba.
    3:.Talán megér egy pillantást a sok stárgázsi is. Nem mintha sajnálnám tőlük (tényleg nem) de van az a pénz amit még egy ekkora üzletág sem bír el. (pláne ha egy fodrász is milliókba kerül hetente a forgatáson) Lényeg hogy az ész nélkül költött pénzt nekünk kell a végén megfizetni, mozijegy, kölcsönzési díj, stb formájában. Ha pedig nem akkor hallgatjuk a sirámokat hogy 120 helyett csak 80 millió dollárt keresett a producer. Én is sírva ébrednék!!
    Talán számoljanak mit hol mennyiért lehet eladni!!!!!
  • Caro
    #25
    Az MPAA semmit nem fog bevezetni, mert jön az eltérített Boeing...
  • Inquisitor
    #24
    És mindenkinek John Smith vagy John Doe névre fog szólni a lemez meg a lejátszó ;)
  • Inquisitor
    #23
    Ez nyilvánvaló marhaság, ha a lejátszók nem viszik a már kiadott nem védett gyári lemezeket, a kutya se veszi meg, ha viszi, akkor a másoltat is fogja.
    Vagy a chip is másolva vagy törve lesz ...
  • HUmanEmber41st
    #22
    Jah, majd mindenki warezolni fog, és akkor a MPAA majd bevezeti erre való hivatkozással a tökéletes diktatúrát rögtönítélő bírósággal
  • vax
    #21
    Ökörség a másolás védelem. Felesleges kiadás.
    Amit megakarok venni mert olyan megveszem. Ha esetleg horror árért adják megvárom mig lejjebb megy. Ha nem olyan úgy sem fog hiányozni ha nincsen meg.
  • Robin Hood
    #20
    Naja, eddig is ha asztali dvdt vett az ember, csak kínai nonamet, mert az tud divx-et is, míg a márkásak nem. Akkor meg minek 3szor annyit fizetni érte? Ha majd a lemez is ilyen rfid-s lesz, abból is a kínait fogják venni a márkás helyett, max ennyit érnek el vele.
  • Robin Hood
    #19
    Ezek után azt a lemezt már csak az adott személy DVD-lejátszóján lehetne lejátszani.
    Aztán mehet az egész a szemétbe ha új lejátszót vásárolsz... Ezért tényleg érdemes lenne pénzt kidobni az ablakon...

    A szakember úgy véli, könnyen lehet, hogy minden egyes műsoros DVD lejátszásakor egy jelszót kellene megadni, vagy az ujjlenyomatát kellene leolvasásra kínálnia a felhasználónak.
    Sőt előtte még 3 miatyánkot is kelljen elmondani, legyen reklámblokk, meg kék képernyő, csakhogy minél jobban lehessen húzni az időt, hátha a júzer megunja és már meg se akarja nézni, aztán legközelebb eszébe se jut megvenni, mert minek, úgyis csak felesleges időpazarlás az egész, inkább lerántja warezban a netről, azzal nem kell pöcsölni.

    Régen azért vett az ember eredetit hogy ne egy félig-meddig működő, minden sarkon kifagyó rippelt cucca legyen, de most fordult a kocka, épp az eredeti használata a macerás, és a warez a kényelmes, teljeskörű megoldás. Hát ezzel épphogy nem a vásárlásra buzdítják az embereket, hanem inkább a warezolásra szoktatják rá.
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    A dolog megoldása triviális, olyan lejátszót kell venni, ami szarik arra hogy mit is teszünk bele , megpróbálja lejátszani. Mindig lesz olyan cég, aki gyártani fog ilyet.. mert lesz rá kereslet, méghozzá, ha a Sony-Philips-LG-etc.. asztalikben lesz leolvasó, akkor óriási kereslet lesz a leolvasó mentes lejátszókra...
  • [HUN]PAStheLoD
    #17
    ez a T3-as szektor tetszett ;]]]
  • pepe003
    #16
    Ez is csak arra megy ki, hogy a kutatásra fordítandó pénzt le lehessen nyúlni, aztán előjöttek ezzel a marhasággal, hogy ne nézzen ki úgy ez a dolog, mintha egész nap csak a tévé előtt ültek volna csipszet zabálva, kezükben a kutatásokra kapott pénzt számolgatva.
    De hogy ezek nem komplettek, az biztos.
  • BlackRose
    #15
    Ebben is csak az a baj, hogy éveket töltöttek az egyetemen és mégis ilyen ostoba tyúkeszű barmok maradtak... na de idézem kitudja hanyadszor Albert Einstein-t "két dolog végtelen, a világmindenség és az emberi hülyeség, de az elsőben nem vagyok biztos." na most kaptunk mégegy bizonyítékot a másodikra.
  • szombi
    #14
    Én világgá megyek, és addig nem térek vissza, amíg nem találok legalább három embert,
    akik hülyébbek ezeknél...
    Ismeritek ezt a népmesét? Mert valószínűleg valóra válok...
  • HUmanEmber41st
    #13
    Hát ez kész.... de nem gondolom, h ezt nem lehet felülmúlni..
  • Sadist
    #12
    Köcsögök! Veszek jó pénzért egy DVD-t és még csak kölcsön sem adhatom a szomszéd havernak, mert minden egyes lejátszáskor az ujjamat kell dugdosni egy scannerbe. Tényleg baromi jó ötlet!
    "Apu, apu, gyere mert meg akarom nézni a Micimackót!"
    Már 100%, hogy Einsteinnek igaza volt. Az emberi hülyeség határtalan.
  • Improve
    #11
    Egyetértek, tényleg beteges. Ezek már inkább kétségbeesett próbálkozások, mintsem valódi megoldást jelentő módszerek.
  • Athlon64
    #10
    Hát ez az! Szóval ha a Home Videok lejátszhatók akkor a másoltak is!
    A többi meg már csak szoftware kérdése! Mert ugye tulajdonképpen egy DVD lejátszó olyan mint egy célszámítógép ami egy szoftware-t futtat! (frimware)

    És ennyi:)
    He he
  • Anubys
    #9
    "vagy az ujjlenyomatát kellene leolvasásra kínálnia a felhasználónak"

    Aztán, ha netán megvágod az ujjad, akkor pár napig b*szhatod, mert semmit sem fogsz tudni lejátszani... :D
  • Diocles
    #8
    Ez már beteges. Inkább minden efféle kutatásra fordított pénzt a DVD-k árának a csökkentésére fordítanának. Mindig visszafelé gondolkodnak.
  • Caro
    #7
    Ja, és ugyanakkor a dvd lejátszóknak meg kell maradniuk kompatibilisnek a korábbi szabványokkal, hogy pl házi mpeg videót lejáttszanak. És könyörgöm két mpeg file közül hogyan dönti el, hogy melyiknek védett a tartalma? Úgy hogy "belenéz" az elejébe, és ha ott a warner logó akkor nem játtsza le? Ugyanmár.
  • Caro
    #6
    Ezeket a barmokat. Az rfid chip információját akár a dvdn is tárolhatnák. Semmi értelme. Még jó hogy a franciáknál legalább betiltották a másolásvédelmet.
  • Nex
    #5
    Ezt nekik
  • szombi
    #4
    A megoldás természetesen minden oldalról jogellenes. Nem vagyok jogász, de ezt tudom.
    Ez a lépés pont olyan, mintha a műsoros DVD-ket írni képes eszközöket és szoftvereket tiltanák be. hülye legyek, ha ez nem lenne jogellenes.
    Másrészt manapság a filmek nem másolt DVD-ken terjednek, hanem az interneten, azon belül is a T3-as szektorban. tiltsuk be az internetet... - ez is jogellenes
    A leghatékonyabb DVD-másolásvédelem - szerintem - az, ha nem adnak ki DVD-ket. (ez nem ütközik jogszabályba...)
    A védelemmel ellátott diszkek lejátszhatók az asztali lejátszókban, a kompozit video-és audiokimenetek ráköthetők egy olcsóbb tunerkártyára, és felvétel indul.
    Majd konvert avi-vá(vagy marad mpeg2), és irány a torrent, vagy egy adat-DVD, esetleg adat-CD...
    Vagyis tiltsuk be a TV-tunereket, az 1.5 GHz-nél nagyobb teljesítményű gépeket, a CD-és DVD-írókat,
    az egyetemi-és kollégiumi internethálózatokat,
    és az egész IT-iparágat!!!!!! Megcumizom magam, ha ez nem jogellenes...
  • FTeR
    #3
    ezzel kb azt érnék el, h mindenki gagyi asztali dvd-t vásárolna, rendesen másolt dvd-vel :)
  • Pharaoh
    #2
    Amit le lehet játszani, azt le is lehet majd másolni.
  • Mipi
    #1
    Jesszusom! Miket ki nem találnak!