2428
Komoly, esztétikus, \'nyálcsurgatós\' hangszerek képei

A kép mérete nemlehet nagyobb 800x600-nál !!!
  • menyus77
    #747
    naggyon gizda:


    [center][center]
  • menyus77
    #746
    nem tom a slapp-nek mi a jele a kottában, de egy marcus miller kottában minden hag fölött ott figyel
  • Christiansen
    #745
    Vagy használj olyan progit, amivel "átszoksz" a kottára a tabról.
    Pl. powertab vagy guitar pro.
    Bár Marcus Miller kották nem valami gyakoriak...
  • McGrady
    #744
    énis kezdő vok még de szeretem ezt a topikot :)
    próbálj meg tab nélkül számokat leszedni, akkor fejlődsz igazán!
  • hunbasser
    #743
    amúgy egy évig klasszikussal nyomtam,és most egy hónapja sincs még meg ez a bgityó,kezdő vok még,tabról nyomom,de ne higyjetek vmi felnőttnek,szombaton leszek 15:)
  • hunbasser
    #742
    ya én ilyen gitárom van,mindössze 40 rugó volt,de nekem tökéletesen megfelel.ha lesz 300.000 ft-om tuti h egy Fender Marcus Miller Bass©-t veszek újonnan.a bona konci tuti bejönne,nyáron a billy cobham koncerten voltam!
    amúgy marcus millert,meg jamiroquai-t is szeretek:),meg victor bailey,stanley clarke,húúú meg még sorolhatnám sokáig:)
  • menyus77
    #741
    nézz ki te is az a38-ra a Bona koncira, biztos bejönne neked.
  • Christiansen
    #740
    Az East Jazzbass-t nem ismerem, Marcus Millert annál inkább
    Ilyen bgityód van?
    Mióta zenélsz? Kiket szeretsz?

    Ez ugyan nem East Jazzbass, de Marcus Miller modell:

  • hunbasser
    #739
    Tök jó ez a topic,nemrég láttam meg,már vagy egy órája olvasom.Én basszusozom.mi a véleményetek Marcus Millerről és az East JazzBass-ről?ha tud vki képet szerezni,plz gyorsan rakja be ebbe a fórumba.(a gitárról!!!)egyébként sunburst színű(meggy->sárga)
  • menyus77
    #738
    áá király!
    Hat nekem csütörtök vagy péntek lenne jo, ha gyorsan össze tudnánk futni valahol, de még azt nem tudom megmondani hánykor..

    mennyivel tartozom majdö?
  • praksi
    #737
    az akkord az minden hangszeren ugyanaz az akkord marad :-)
    függetlenül h. hegedűn v csemballón játszák. más kérdés, h zongorán (szintin) sokkal magasabbrendű hangzatokat is el lehet játszani, pengetős v vonós hangszereken elhagynak az akkordból hangokat, pölö a kvintet.


    Dani: kész a kábeled, mikor adhatom át?
  • Mojlepque
    #736
    Bár lehet h. amiatt hogy vidéki, de akkor is furi volt.Tegnap néztem egy tök pofás dob készletet, majd küldöm a képet a fórumra, csak most suliban vok. Majd sztem megfogom venni, mivel csak 70ezer Ft, és annyiért nekem megéri kezdés gyanánt.
  • McGrady
    #735
    :))
  • Mojlepque
    #734
  • Mojlepque
    #733
    Nemrég néztem egy zene studiót, és használatlan új gitár eladó 4000Ft-ért:D Mondtam magamban, hogy akkor az csak a húrja?:D
  • McGrady
    #732
    fateré, fogalmam nincs mennyiért vehette, 40-50-ért sztem lehet kapni.
    egyébként jó gitár, én szeretem :)
  • Mojlepque
    #731
    Azaz a gitárt:D
  • Mojlepque
    #730
    Sztem nem szar a kép. Szépen néz ki.Mennyiért vetted?
  • McGrady
    #729
    igen gitárom
    őaz: (sry a szar képér de csak ilyet találtam)
  • Mojlepque
    #728
    Az jó.Amúgy van valami hangszered?
  • McGrady
    #727
    zsíros :)
    a für elisse egyik részét énis eltom nyomni lol
  • Mojlepque
    #726
    Fúú, hát én minden féle zenét hallgatok, kivéve Heavy Metal, meg ilyen kemény rock, de leginkább 70-80-as évek slágereit, meg funky, techno.

    Amúgy már nincs szintim lassan 2-3 éve, az óta csak az egyik haveromén játszok vele, de szintin leginkább klasszikusokat mint pl Verdi - Nabucco, Für Elisse
  • McGrady
    #725
    te milyen zenéket hallgatsz és miket játszol a szintiden? csak kíváncsi vok :)
  • Mojlepque
    #724
    Jó, nekem is ez járt az eszembe csak elírtam.Most vettem észre:D
    Chirstiansen: Hát én meg ezt honnan tudhattam volna?:)
  • menyus77
    #723
    ..g,a,h,..c.. gityóhoz amúgy ezt nem így érdemes összevetni
  • Christiansen
    #722
    Hm úgy látom nem érted...
    A gitáron, akárcsak a szintin, nem csak törzshangok vannak!
    Nálunk kromatikus az egész fogólap,
    félhangonként nő mindegy egyes bund hangmagassága,a nyaktól a test felé haladva. Egy hat húros gitár hangterjedelme közel 4 oktáv.
  • Mojlepque
    #721
    Hát végül is épp erre voltam kíváncsi hogy ugyan azok-e az akkordok, skálák meg a többi... ...ugyanis a szintetizáronál c,d,e,f,g,h,a és felső c van (de nem tartják számon, ha bár több billentyűs egy szinti.
    De viszont csak azért érdeklődök ez iránt, ugyanis ez 1 egész oktáv, és a gitár tudtommal csak 6 húros
  • praksi
    #720
    ja, ha már zongora:

    Ma 194 évvel ezelőtt született Liszt Ferenc
  • McGrady
    #719
    ja ilyen velem is volt :D
    de ha tudjuk az első hangot akkor már gyerekjáték rájönni a többire
  • McGrady
    #718
    jaja próbáltam már nem naon jött össze elég nehéz
    le a kalappal az előtt aki meg tudja csinálni :)
  • praksi
    #717
    tapasztalattól is függ, pölö ha ránézek a basszgitárom fogólapjára, akkor egy kapásból tudom, h vmelyik húrnál egy bund éppen melyik hang, zongoránál számolnom kellett, h adott billentyű melyik hang :-)
  • Christiansen
    #716
    Hát nagyjából igen, de van olyan is hogy a bal kéz nem hangzatokat, hanem csak
    hangokat játszik, basszusmenetet. Próbálj kétfelé figyelni, nagyon nehéz...
    Hiába lineáris a zongora (a gitáron ugyebár nem olyan egyszerű,hogy
    balról jobbra nő a hangmagasság), mégis sokkal összetettebb, bonyolultabb dallamokat lehet vele képezni.
  • McGrady
    #715
    jah...ebben igazad van :)
    de az hogy van? az egyik kezeddel szólózol a másikkal meg ritmusozol? bocs az amatőr kifejezésekért.
  • Christiansen
    #714
    Igen úgy könnyű, ám bal kézzel lekísérni tuti nem ment volna...
    Ezért nem lehet összehasonlítani a billentyűs és a húros hangszereket.
    A húrosaknál összetettebb a hang képzése, de a billentyűsöknél
    mind a két kéz képez hangot.
  • McGrady
    #713
    hja :)
    de sztem aki valamennyire tud gitározni az a zongorával is ellenne valahogy...ez személyes tap.:)
    régebben voltam nagyfaternál ott volt zongora, kivittem a gitárt, megnéztem a led zepp stairway to heaven hangjait aztán eljátszottam zongorán :)
    nagy jó volt lol
  • menyus77
    #712
    a máshogyon van a hangsúly:)
  • McGrady
    #711
    mért a hangok ugyanazok nem? a guitar proban is szintin meg gitáron lehet a hangokat betenni.
    a skálák is ugyanazok meg az akkordok is...a különbség az h máshogy kell megszólaltatni a hangokat :)
  • menyus77
    #710
    hát nem sokban.
  • McGrady
    #709
    én tudok gitározni de még amatőr vok majd ha rászorulok a szuper gitárra akkor megveszem ha lesz pézem
  • praksi
    #708
    hát nem tom, szerintem semmiben nem egyezik a gitár meg a szinti :-)
    Dani, mi erről a véleményed? :-)