14
  • HUmanEmber41st
    #14
    Volt már lézersugár, mikrohullám, de ugyebár a gyorsítandó tömeg minél nagyobb, annál nagyobb teljesítmény is kell.
    Ezt meg a gyorsító és a fékező oldalon is ki kell fejteni, ami kissé bizonytalanná teszi az egészet.

    A Védikus irodalomban le van írva, hogyan kell olyan járművet ( vimánát) építeni, mely képes csillagközi utazásra is.Ezt még annak idején Daniken ( Erik von) is feszegette, csak nem tudják, hogyan készül az üzemanyag, mely állagában és színében a mézre hasonlít..
  • Hedgehunter #13
    Csak tudnak mi ebben a project-ben az uj......????? elfeljthenek mar ezeket a tipusu rakatakat, nevetseges.........
  • BiroAndras
    #12
    Az még nagyon kísérleti fázisban van. Meg szerintem nem is a legígéretesebb projekt. Egyik nagy hibája szerintem, hogy óriási energiájú lézer kell hozzá, amit még nem igazán tudunk előállítani. Ráadásul a jelenlegi nagy (kémiai) lézerek rettentő drágák és veszélyesek. Emellett a lézereknek általában nagyon kicsi a hatásfoka, emiatt nem cask hogy aránytalanul sok energiát kell befektetni, de annak nagyrésze a berendezésben hővé alakul, amit valahogy el kell vezetni. Itt pedig arról van szó, hogy a lézer hasznos teljesítménye egy atomerőműével egyenértékű, a keletkező hő pedig ennek legalább 10-20-szorosa.
  • Caro
    #11
    Ne hülyüljetek már.
    A V2 azért mégiscsak 60 éve volt...
    Azért azóta egy kicsit lehetett tökéleteíteni.
  • Kryon
    #10
    Láttam....Sajna nem sokáig bírta a modell,általában leégett a pereme....
  • vegesm
    #9
    a végén akkora lesz a verseny, hogy egy utazásra elég pár millát befizutni:)
  • Athlon64
    #8
    Nemtudom, hogy láttátok-e a TV-ben (NationalGG, Reality), de van egy kisérleti fázisban lévő lézeres kilövő állomás!
    Annak az a lényege, hogy a földön telepített teljesítmény lézer egy tükröződő felületre van irányítva és ott lévő levegőt porlassza szét és az hajtja felfelé...

    Szerintem az egy nagyon igéretes dolog
  • Fili
    #7
    Minnél többen vannak annál nagyobb a verseny szellem s mint tudjuk a verseny szellemnél nincs nagyob hajtoerő csak háború mert abba meg a pénz hajt.
  • Kryon
    #6
    Én csak Rutanékat sajnálom....Előálltak egy kiváló masinával aztán kissé bekavartak nekik.Ha őket nem hagyják továbblépni nyilván más viszi el a babérokat.Kereslet ugyanis van,és hát a gazdaság úgy működik.....Sőt már arra leszek kíváncsi,mikor kezdik koppintani a SpaceShipOne-t,az adatok ugyanis nem kimondottan titkosak....
  • bandia
    #5
    Hát ja, a V2 es nem éppen a legmegbízhatóbb volt, rengeteg felrobbant a kilövőálláson, szal nem tudom wz mennyire lesz biztonságos...Márcsak a hajtóanyag miatt is...
  • Ph03niXx
    #4
    "Ez nagyban függ attól is, hogy a röppálya melyik végén vagy..."

    Vagy esetleg belülről szemléled az eseményeket...
  • BiroAndras
    #3
    "Bazz, velük biztosan nem repülnék, iszonyú veszélyes volt a V2..."

    Ez nagyban függ attól is, hogy a röppálya melyik végén vagy...
  • PLaci #2
    V2?? Bazz, velük biztosan nem repülnék, iszonyú veszélyes volt a V2...
  • Caro
    #1
    Nem rossz, hogy újabb versenyző van, de szerintem a SpaceShipOne takarékosabb.
    A legjobb szerintem egy háromlépcsős rendszer lenne, aminek minden tagja újrahasznosítható. Az első fokozat lenne egy repülőgép, nagy szárnyfelülettel, hogy magasra tudjon menni, sima jet meghajtással. A második egy scramjet fokozat(miért ne? a sikeres hajtóműtesztek megvoltak), de ha leválik az elsőről, először be kell indítani a harmadik fokozat hajtóművét, ami felgyorítja a scramjet indulásához szükséges 4 mach-ig a gépet. Aztán ha az beiindult, megy 10-15 machig, ahonnan újra rakétával megy.
    Szerintem ez lenne a leggazdaságossabb.