31
SOS
  • pedestrian
    #31
    Igen úgy értettem. Win alól is lehet bios jelszót megszüntetni. De vannak floppyroól bootoló bios feltörő progik is.
  • maozedong
    #30
    igaz mostanában (2-3 év)ö nem használtam bios jelszó feltörő progit, viszont a régebbiek úgy működtek h simán winfoson belül elindítottad, kiválasztottad a biosgyártóját és már hexában adta is ki a jelszót. tehát NT alatt sem kellett hozzá rendszerazdai jogosultság h futtasam a progit.

    a jelszóval ugye már beállítható a bootolás, .. egyenes dolog.
    predestian is talán úgy értette hogy a feltett win alól elindítja CD ről a bios törő progit, utána bootol be róla.
  • [Jakuza]
    #29
    Ebbol mar van ujabb verzio is nem ?
    MiniPE-XT V2K5.03.02
    Legalabbis en ugy emlexem.
  • Killgore
    #28
    csak el ne kapjanak, mert akkor neked sanyi :) ez már hekkerkedés:DD
  • tomo
    #27
    nem azert , de minek bios jelszot semlegesiteni, ha mar ugyis resetelte a biot, mert maskulonben nem tudta volna beallitani a cdrol bootolast.

    sztem eleg feltuno, ha a gep bios passwordje eltunik/megvaltozik.
    ha meg nem tudsz cdrol bootolni cseszheted a jo oreg varazscdket.
  • Frank99
    #26
    járd körbe, egy szűkülő körökben...
  • pedestrian
    #25
    Boot Cd-re sok lehetőség van. Nekem pl ez jött be: "miniPE-XT.v2k5.01.01" Ez egy CD-ről bootoló windows. Sok más mindenre is jó. (torrent-ról jött) DE floppyról is be lehet bootolni úgy, hogy kezelni tudd az NTFS fájlokat. BIOS jelszót is tud semlegesíteni.
  • StephenKing
    #24
    Kösz az ötleteket
  • maozedong
    #23
    win 2000 CD ről kell bootolni vagy olyan spec linux cd ről amit ehhez csináltak. Persze hogyha a bios le van kódolva ( ugye hogy a boot sorrendet be tudd állítani ), akkor előbb annak a jelszavát kell kihalásznod, van rá csomó progi, sazl keresd meg.
  • pedestrian
    #22
    XP NTFS fájlrendszerrel.(rosszabb nem sokkal lehetne) Kell hozzá egy boot CD amivel eléred a windows könyvtárat. Bebootolsz róla.
    Kimásolod valahova a <Windows root>\System32\config könyvtárból a system és a sam fájlokat. (pl floppyra)
    Bebootolsz egy működőképes Windowsra.
    Kell most egy progi, ami ezekkel kezd valamit. pl: Pro Active Windows Security Explorer (google -n megtalálod)
    Megnyitod a kimásolt fájlokat vele.
    A progrin belül kiválasztod, hogy szerinted milyen típusú karakterekből áll a jelszó. (kisbetű/nagybetű/számok/egyéb karakterek) Bejelölöd őket és ha szerencséd van egy két napon belül végzel a visszafejtéssel. (Nekem 6 óra alatt végzett egy 670Mz-es PIII kis és nagybetűs jelszóvisszafejtéssel)
  • StephenKing
    #21
    Elmondod hogy hogy csináltad??
  • pedestrian
    #20
    Amin ő a rendszergazda.
  • pedestrian
    #19
    Egyszer én is megkerültem. Azóta bármit tudok csinálni a számítógépeken.
  • StephenKing
    #18
    Elkezdtem edzeni a nagy ugráshoz
  • Sephi
    #17
    En nekem egyszer sikerult is. Mentem ki cigizni es a rendszergazda ott alt az ajtoban es en siman megkerultem. Nem is volt nehez sot meg rambiccentet is!
  • cSuwwi
    #16
    az f8-f8 nem fog működni. Valóban volt ilyen lehetőség, de csak az alap XPkben (sp1/sp2-vel felejtsd el)
  • Phat Smoker
    #15
    ha nem túl nagy darab rendszergazdáról van szó, akkor könnyű megkerülni, ellenkező esetben ugord át!
  • StephenKing
    #14
    Az f8-f8 nem vált be a vincsit meg egyenlöre nem akarom kikapni a gépböl úgyhogy jöhetnek a további ötletek.
  • Shadow_THH
    #13
    ez nem rossz :DDDD owned
  • akyyy
    #12
    de ha a rendzsergazdanak van jelszava, akkro ezt basz****a
  • DayWalker
    #11
    nincs mit :)
  • StephenKing
    #10
    Kösz azt hiszem ez jó lesz!
  • DayWalker
    #9
    itt is van egy megoldás
  • StephenKing
    #8
    Valami tuti tipp kellene hogy legalább egy winamp legyen a gépre.
  • blackgamer
    #7
    ebben a könyvsorozatban millió trükk és kiskapu van
    illetve vannak olyan progik amikkel rendszergazdai jogosúltságot érhetsz el, de gondolom rendszergazda kiszúrja, bár én sose használtam ilyet
  • PLaci #6
    Á, csak megszerezni a felhasználónév/jelszó -t ;)
  • PLaci #5
    Hmmm...... XP-re a rendszergazda nélkül víruskeresőt te nem fogsz tudni rakni, mivel az XP NT alapú, aminél pedig magas jogosultságok kellenek magának a programnak...
  • Killgore
    #4
    Háát, meg kell verni a rendszergazdát :)
  • StephenKing
    #3
    Na ez itt a probléma hogy elég köcsög és elküld a francba ilyen dolgokkal
  • N1ggA
    #2
    Szolj a rendszergazdának, hogy engedje meg!!!
  • StephenKing
    #1
    A munkahelyi gépemen teljesen le van tiltva minden egy cd-t sem lehet lejátszani és semmi programot nem lehet feltelepiteni. Hogyan lehetne megkerülni hogy legalább egy normális viruskeresőt tudjak felrakni a gépre? Egyébként egy sima XP van fenn.