19
  • dez
    #19
    Hát nekem sem ilyen van... :)
  • dez
    #18
    Hát, a 2db párhuzamosan működő 8/3 egység az végülis megfelel az 1db 16/6-osnak... Ez "kisebb" felbontásokban ki is jön. Csak az a bibi, hogy a 6600-asoknak csak 128 bites a memelérése, miközben a 6800-asoknak 256. Ezért van, hogy igazán nagy felbontásokban, főleg szűrőkkel már ketten is kezdenek kevés lenni. (Bár vannak érdekes kivételek, amikor a két lassabb kártyát valahogy jobban tudja etetni a CPU, mint az egy gyorsabb.)
  • BiroAndras
    #17
    Szemétség. A nyárra időzítettem a GPU frissítést, és tök jó lett volna ha már az új cuccost vehetem. Most meg vagy várok még pár hónapot, vagy be kell érnem egy vacak X850-nel.
    A mostani 2 éves 9700-at már jó lenne lecserélni lassan.
  • Mice
    #16
    vazz 120ból már veszel egy gépet kompletten
    szinte ingyen? még nincs memód cpu-d monitorod ezekből még a régi lassabb példányok is szépen megdobják a 120at

    ismét egy játékszer a manisoknak
  • Mice
    #15
    hát azért megnézem én azt amikor majd én szegény ember sli-vel fogok rohangálni...
  • janos666 #14
    De a nagy felbontásokat nagyon nem szereti a 6600GT, arányban jobban megizzad 1280X1024-ben vagy 1600X1200-ban mint az FX-ek, ezt tapasztlatból mondom. Bár annyira nem nagy gond, mert az AF és AA szűrőket szinte meg sem érzi kis felbontásban, így bőven elég a 8X-os AA-val az 1024X768 is. Nem tudom ez így megy-e SLI módban is, de valószínű ez a tranzisztorok meg pipelinek (és azok arányából ; nem is tudom tranzisztorszámban heréltek-e a 6600-okon, mert elvileg a SM3.0 írja elő a minimumukat, ezért kellett annyi a 6800-ba is...?) számából adódik, és a 6600-ak csak 8/3-asak, nem 16/6-osak, és az SLI ezt biztos nem úgy duplázza mint az összteljesítményt (at is csak ~80%...), mert nem a GPU-k vannak közvetlenül kötve csak a monitor felé menő, kész képet vivő kimeneteik...
  • dez
    #13
    Ez nem egészen így van. Idézet egy másik site-ról (remélem, nem baj):
    "Az NVIDIA slágerterméke egyértelműen a középkategóriás GeForce 6600 GT, mely kisebb felbontásokhoz tökéletesen elegendő még némi képminőségjavító hatások bekapcsolása mellett is. Az SLI tovább szélesíti a kártya lehetőségeit. Harmincötezer forint környékén már beszerezhetőek a két videokártyát fogadó alaplapok, melyekbe két, fejenként negyvenkétezer forintos 6600 GT-t dugaszolva összesen 120 000 forintért juthatunk egy közel ugyanennyibe kerülő Radeon X800 XT teljesítményéhez, mondhatni az alaplap ingyen hullik az ölünkbe!"

    (+ Két relatíve kisebb teljesítményű kártya kisebb teljesítményű hűtővel még hallkabb is lehet, mint egy csúcskártya brutál hűtővel. Nem véletlenül jönnek CPU téren is a duálmagosak.)
  • Zsoldos
    #12
    Hat, az sli sosem a penztelenek megoldasa volt, es ezutan sem lesz igy. Arra jo, hogy a csucskartyak folott teljesito rendszert osszerakj, es ennyi. 2 kozepkategorias kartya igyis ugyis csak alulrol szagolgatja a csucskartyak teljesitmenyet, es meg tobbe is kerul. Nem beszelve az egyeb hatranyokrol. Mindenki varja a multi-gpu -t pedig a mai gpu egy olyan dolog amibol 1 is sok egy gepbe.. a verseny miatt 10-20% tobbletert gyarilag szarrahuzott aramzabalo grillsutok. Szemleletes a kep, a 2 vga nagyobb mint az alaplap+mindketto a hazba fujja a hot.
  • Inquisitor
    #11
    Ha van ELÉG sok pénzed van, most is vehetsz olyan kártyát, amin egy marék GPU van :D
  • dez
    #10
    Már itthon is lehet kapni SLI-s alaplapokat, nem is olyan sokkal drágábban, mint egy hasonló kategóriájú nem-SLI-s. De nem is Magyarországból kell kiindulni. Külföldön az elszántabbak könnyebben elcsábulnak az SLI felé.
  • waterman
    #9
    szvsz a gazdagnak meg a még gazdagabbnak lesz meg az fps-e. nem tudom ki hogy van vele, de szerintem feleslegesen drágák ezek a cuccok. persze majd később "behozza az árát", mert most "elég egyet" venni, de sajna a csúúúúcs kártyából.. ezért én azt mondom, hogy jöhetnének az újabb chipek, mert az is lejjebb nyomja a többi árát.. meg ha már egyszer rajta van egy kártyán az SLI technológia, valószínű, hogy pl, egy szinkronizációs hibát később meg lehetne oldani egy video-bios frissítéssel...
  • Xcentric
    #8
    Szerintem itt inkább arról van szó,hogy minek hajtsanak fölöslegesen,ha az nvidia úgyis punnyad,és nincs kedve új kártyát piacra dobni egy ideig. Megjegyzem ha én most vennék gépet,meglehet hogy egy SLI-s alapot vennék valamilyen 6800assal,és később,ha lejjeb ment az ára egy szintel, vennék bele egy másik ugyanolyan VGA-t.Szóval annyira nem is haszontalan ez az SLI.Sőt az igazi az lenne ha 4-6 db-t lehetne összekötni. (pl studio max-hoz jól jönne)
  • Bucser
    #7
    Az SLI előnye szerintem nem most jön ki, hanem amikor majd új baromi drága kártyát kellene venni nem fognak hanem inkább vesznek azért a plusz FPS-ért egy régebbi sorozatból venni egy ugyanolyt mint ami a gépukben van és bár nem ugyanazok a feature-ok fognak szerepelni a kártyákban de fizikai izomteljesítményre hasonlóak lesznek így a szegényembernek is meglesz az FPS-e és a gazdagnak is...
  • [NST]Cifu
    #6
    Nem akarok nagyon okoskodónak tünni, de szerinted a vásárlók hány százalékát érinti az SLI? Azt elhiszem, hogy preztizs okokból fontos a "ki a leggyorsabb" verseny, de nem hiszem, hogy ezen az áron kellene most még tovább csúsztatniuk az R520-at....
  • Bucser
    #5
    A kérdés az ugye, hogy feature vagy nyers teljesítmény vagy éppen mindkettő:) mert ugye lehet, hogy az Új kártya tele lenne a feature-okkel de mivel nem tud szinkronban futni egy másikkal ezért nem olyan utős FPS-t nézve szigorúan mint mondjuk a 6800 GT-re épülő SLI-s rendszer:) Szal szerintem is előbb MultiVPu és csak utána jöjjenek az új kártyák így viszont az nvidia belekényszerítette az ATI-t egy lépéshátrányba...
  • archkoven
    #4
    ho
  • [NST]Cifu
    #3
    Nem vagy egy kicsit telhetettlen? A Gf6800U teljesítményének 170% neked nem elég? :)
  • janos666 #2
    Az érdekes lessz ha egy r520-as kártya egyedül nem veri az SLI-s 6800U-t hisz elvileg az csak ~80%-ot gyorsít, tehát ~70%-al nő a teljesítmény?
  • [NST]Cifu
    #1
    Szvsz (ha valóban az utolsó bekezdésben foglaltak szerint áll a helyzet) ez rossz húzás az ATi-tól. Nem PR alapúan kellene meghoznia egy ilyen döntést...
    Így kicsit úgy tünik, mintha kapkodnának...