26
a vándorcirkusz HBO .....
  • tarus21
    #26
    Jól van, meggondolomm. Csak lehet még rá kapni jegyet is, míg eldöntöm. Privátban cseréljünk elérhetőséget! Köszi! :)
  • drees
    #25
    Persze én megyek, egy kisebb társasággal nézzük meg. Ha gondolod csatlakozz nyugodtan hozzánk, kb. 7en megyünk.
  • tarus21
    #24
    Köszi drees, Te jössz rá? Én még nem döntöttem el, néztem videókat róla. De egyedül nincs kedvem elmenni :(
  • drees
    #23
    Off:
    mindenhogy lehet rá jegyet venni és ezzel az előadásukkal jönnek Mo-ra. Egyébként van jópár nekik. Hátha egyszer azokat is elhozzák ide. :)
  • tarus21
    #22
    Csak online lehet rá venni jegyet,vagy esetleg személyesen is? Azt nem tudod véletlenül, hogy mást is előadnak-e vagy csak a Saltimbanco-t?
  • drees
    #21
    Hát, ha a vándorcirkusznak vége is lett, attól még decemberben jön egy másik cirkusz. Mondjuk ez csak egy előadás lesz.Youtube-on találtam egy videót róluk (Cirque du Soleil) és azonnal beleszerettem, aztán rájuk gugliztam és tökre megörültem, hogy jönnek Mo-ra is. ^^
  • KitKat92
    #20
    Gondolom a 2. évad végefelé a nézettségi mutatókat nézve már a készítők is sejtették, hogy nem biztos, hogy itt lesz folytatás, ezért próbáltak minél több mindent belesűríteni, lezárni. Az évad végén azért 1-2 dolgot nyitva is hagytak a remény hal meg utoljára alapon, de sajnos nem kaptak lehetőséget a folytatásra...
  • seemur
    #19
    Amúgy a 2. évad után derült ki, hogy nem folytatják? Gondolom.
    Viszont nekem teljesen úgy tűnt, amikor néztem a 2. évadot, hogy el lett már ott kapkodva, mintha tudták volna, hogy bele kell zsúfolni minél több mindent gyorsan még. Az 1. évadban szép lassan építették a sztorit, ami még a 2. évad elején is folytatódott, aztán hirtelen mindent elárultak majdnem.
  • mindero
    #18
    Az a baj hogy akkor kaszálták el amikor kezdett beindulni. Ha meg kap egy ütős kezdést, és a folytatás lassul be akkor meg azért kaszálják el.

    Gyönyörű történet lett volna ez, ha hagyják kibontakozni:
    Hogyan győzte le a technika, a kapzsiság, meg a hatalomvágy a csodákat, a nemesebb, jó dolgokba vetett hitet és silányította agymosott célnélküli rabszolgává az embert.
  • Broafka
    #17
    azt figyeltem, hogy pár helyen készítő, rendező, vagy ilyesmi az spanyol volt szerintem. és a spanyol (horror) filmekre nagyon jellemző ez.
    szóval lassan halad az egész, kevés és rövid benne az ijesztő vagy misztikus jelenet. állt az egész film végig megy, mint egy unalmas szappanopera, és a végén vannak az izgalmas dolgok, de azok se nagy csattanók.

    Egyébként nem csodálkozom, hogy alacsony volt a nézettsége, én is csak azért néztem végig, mert mindenki annyira dícsérte
  • KitKat92
    #16
    Hát ez sajnos nem így megy, a készítők anno hat évadosra tervezték a sorozatot, de nem volt valami magas nézettsége és nem is volt olcsó elkészíteni, ezért az HBO elkaszálta. Szerintem is kár érte, a 2. évad második fele egészen jó volt már, de nekem is az volt sokszor a problémám, hogy irtózatosan lassan csordogáltak az események. Picivel jobb forgatókönyvekkel még jobb lehetett volna, pedig valóban eszméletlen hangulata van és nagyon jó a kor ábrázolása is.
  • Broafka
    #15
    az ilyen sorozatoknál tudok ám kiakadni...

    Az embernek kell mondjuk 2 hét, hogy végig nézze a 2 évadot, erre olyan befejezése van, hogy nincs vége, és nem is folytatják? :S

    B**d meg, akkor vagy zárják le normálisan, és azt küldjék ki a nézőknek, vagy folytassák, mert ezt így egy kicsit kidobott időnek érzem.

    Pedig a sorozat jó lenne, kicsit lassú, kicsit monoton, helyenként unalmas, de hangulata megvan.

    Sajnos egy ilyen befejezéssel, pedig jó storyja van én csak 6/10-et tudok erre adni.
  • mindero
    #14
    Most tartok a sorozat végénél, és valami hatalmas hangulata van. Egyik legjobb sorozat, az ilyen lost féle vackokat kenterbe veri simán. A sötét hangulat, a nyomorúság, reménytelenség, a misztikum hihetetlen atmoszférát teremt. Egy gyönyörű történet kerekedhetett volna ki belőle, ha hagyják.

    Van egy úgynevezett Pitch Dokument, ami megválaszolja az elvarratlan szálakat.
    Nem tudjátok véletlenül hol lehet megtalálni?
  • winnie
    #13
    racionális lenne a törlés, de amíg nincs hivatalos hír, addig lehet reménykedni
  • Jano
    #12
    Sajnos nincs HácsBéÓnk, egyetlen rész végét láttam egy kódolatlan hétvégén, és nagyon bejött. Mikor Tesóm barátnőjének anyukája egy "értelmetlen" jelzővel illette a sorozatot, akkor már biztos is lettem benne, hogy nagyon jó.
    Majd beszerzem. Az első évadot már lehet kapni itthon is dvd-n.
  • Rafaelo
    #11


  • Rafaelo
    #10
    :(
  • neuro
    #9
    A 3. évad törlését az imdb fórumon olvastam:
    http://www.imdb.com/title/tt0319969/board/nest/18890338

    De a pletykák a hivatalos fórumon kezdődtek...
  • Rafaelo
    #8
    szerintem az eggyik leghangulatosabb sorozat kár lenne he befejeznék :(
    sok a pucérkodás benne meg a vér :)
    nem egészen értem hogy kik a jók és kik a rosszak benne
  • winnie
    #7
    kemény sorozat, rengeteg áthallással, filozófiával, misztikával amolyan twin peaks-i homállyal és rengeteg porral.

    a netről szedhető részekhez van felirat (első évad végig, a 2. esetében is majdnem minden részhez), itthon most megy a 2. évad.

    a 3. évad nemlétéről nem tudok - ez hivatalos, vagy csak pletyka. ( a nézettsége nem egetverő valóban, hatalmasat csökkent a premier óta, de ez érthető, mert ha létezik nem populáris sorozat, akkor ez bizony az)
  • Rafaelo
    #6
    Carnivale - A vándorcirkusz

    Tévé Az HBO mozicsatorna ismét egy közkedvelt amerikai tévésorozatot indít februárban. A 2002-es és 2003-as évek sikerei, a Szex és New York, illetve a Mocsok macsók vagy a Sírhant Művek után íme egy újabb világ tárul elénk a Carnivale – A vándorcirkusz című sorozat jóvoltából, 2004 februárjától.

    A sorozat elsősorban azokhoz szól, akik kedvelik a misztikus, titokzatos, elmés történeteket és szeretnek elgondolkodni a látottakon. A Carnivale története az 1930-as évek Amerikájában játszódik Oklahomában. Egy utazó mutatványos cirkusz életét követhetjük nyomon. Amerika egyik nehéz történelmi korszakában, a Nagy Gazdasági Válság korában a népiesen Dust Bowl-nak (kb. Homokos-medence) elnevezett sivatagosodó környéken. Abban az időben a mezőgazdaságot tönkretette a szárazság és a titáni méretű homokviharok, mely büntető égi jelként felfogva elűzte a környék vallásos farmereit és munkásait Nyugat felé. A legyengült utazókat ráadásul a betegségek is megtizedelték.

    A sorozatban szívszorító, sőt néhol sokkoló képeket is láthatunk a mérhetetlen emberi szenvedésről. A sorozat két fő szereplője testesíti meg a bennünk lakozó jó és rossz tulajdonságokat: egy 18 éves, természetfeletti képességekkel megáldott fiú, akit befogad a vándorcirkusz és egy karizmatikus, de nyugtalanító rádiós igehirdető. Együtt döbbennek rá furcsa képességeikre és lehetőségeikre: az élet sakkjátszmájában ők a Fény és a Sötétség kulcsfontosságú katonái és befolyásolni tudják a történéseket, de leginkább az embereket. Szövetségükről és sokak által rossz szemmel nézett küldetéstudatukról szól a történet lényege.

    A fiút, akit Ben Hawkinsnak hívnak, a tehetséges Nick Stahl alakítja (legutóbb a Terminator 3. részében szerepelt), míg az evangélistát, Justin Crowe testvért Clancy Brown (ő emlékezetes figura lehet sokak számára a Hegylakó egyik főgonoszaként). A cirkuszigazgató Samson-t, a tapasztalt Michael J. Anderson személyesíti meg (őt pedig a Twin Peaks-ben láthattuk). Érdekességként, a sok szereplő közül kiemelve, például itt debütál Dora Mae szerepében Amanda Aday, akinek édesapja a családi név helyett sokkal egyszerűbb Meat Loaf becenéven vált világhírű rocksztárrá.

    A cirkuszban pedig van minden titokzatos látnivaló, ami a kor emberét elkápráztatta és átverte: sziámi ikrek, tisztánlátó asszony és kómában fekvő médium, kártyavető, jövendőmondó és gyógyító, kígyóbőrű-ember, erősember, szakállas nő, artista, ám nyugtalanító, hogy nincsenek állatok és nincs igazi idomár… A Carnivale – A vándorcirkusz című sorozatban lenyűgöző, igazi karakterfigurák formálják meg ezeket a kívülálló és számkivetett embereket, akik életüket, testi és lelki deformitásaikat teszik közszemlére, eleget téve az emberiség ősi, egészségtelen kíváncsiságának és előítéleteinek.

    A Carnivale sorozat kitalálója Daniel Knauf, akinek a neve összeforrt a tévétörténet első igazi formabontó sorozatával, a Twin Peaks-szel. A Carnivale első, azaz további nézettségi sikereinek sorsát eldöntő, ún. pilot epizódját Rodrigo Garcia rendezte, aki már letette névjegyét az HBO mozicsatorna korábbi sikersorozatai egyes epizódjainak rendezésével.

    A Carnivale első szezonjának átlagos mutatója (7.4/10) a negyedik legmagasabb a saját gyártású HBO sorozat bemutatkozó szezonjának mutatói közül 1996 óta. Az HBO legújabb sorozatának első szezonja átlagosan 3.6 millió nézőt vonzott a vasárnapi heti bemutatókon, 2.5 millió háztartásban egy átlagos percenként. Az első 11 rész lejátszása után a Carnivale percenként 10.3 millió nézőt mondhatott magáénak és 7.5 millió háztartást átlagos heti 5 bemutatóval és ismétléssel. Az egész első szezont figyelembevéve a Carnevale bemutatói legyőztek hármat a négy legnagyobb televíziós networkből. A Carnivale a negyedik legmagasabb mutatót elérő HBO primetime sorozat 2003-ban. Az HBO háztartásokban a Carnivale a negyedik legnagyobb mutatót elért új sorozat a 2003-2004-es televíziós szezonban. A vasárnapi szezon finálé 7.4/10 mutatót ért el, 3.5 millió nézőt és 2.5 millió háztartást egy átlagos percenként.
  • Sephi
    #5
    Mondgyad ma' miru' szo'!
  • Rafaelo
    #4
    nemá
  • neuro
    #3
    Most olvastam hogy törölték a harmadik évadot... szóval ez az utolsó sorozat, ami most megy az hbo-n
  • Sephi
    #2
    En mindig is latni akartam de soha sem fotam el egy reszt sem szal asse tudom mirol szol.
  • Rafaelo
    #1
    nemtaláltam róla topikot mostmá legyen nekie is