24
  • Lenny
    #24
    Köszönöm! ;-)
  • Sil78
    #23
    Próbáld ki a #4-es hozzászólásban leírtakat. Vagy pl ha nyomsz neki egy frissítést, akkor bejön rendesen.

    Ahol meg nem szabványos javascriptet használnak a smiley-k meg hasonlók beszúrására, ott kipróbálhatod a BBCode kiterjsztést, ezzel a jobb egérgombos menüből egyszerűen be lehet szúrni BBCode, HTML, XHTML és általad megadott kódokat.
  • Lenny
    #22
    Én is a Firefoxot használom, sokkal jobb mint az Explorer.
    De nálam is szétcsúszkál pár oldal, pl. a kedvencem is: KATT
    Az ilyeneket remélem kijavítják!
    Ja, meg nem tudok használni mindenhol javascriptet! Vane egy fórum, ahol a smilye-ik meg az url-ek csatolása javascripttel történik, és az nem müxik.
  • FTeR
    #21
    de nem ilyen mértékben, és normálisabb progiknál időnként van optimizálás (pontosabban hagyják xpnek kisöpőrni). nemtok olyan körűlményt elképzelni, hogy egy normális böngi 150!! megát foglaljon. már az alap 20onX is sok. Opera 16-17nél kezd, pedig az televan mindenféle fícsőrrel alapból.

    egyébként megint úgy elszállt az ff, hogy még a beállítások sem maradtak meg és rakat ext nem is müxik... és ez nem egyedi dolog. ráadásúl hajlamos 1-1 patch után is eljátszani ezt. ha opera kezlelné az xml-t már rég visszahúztam volna rá.

    1.1 ben lesz már vmi sessionsavers cucc?
  • TeszteloPontHu
    #20
    Nem tudom, minek erőltetik ezt az SVG-t. Nagyon régen "megbukott" a VRML is. Kezdetben a flash-hez sem volt plugin alapból beépítve, mégis el tudott terjedni. Nem ezen múlik.
  • Sil78
    #19
    Windows esetén ez teljesen normális viselkedése a programoknak, hogy minél tovább futnak, annál több memóriát foglalnak. A Firefox memóriakezelésén amúgy már javítottak, és persze korlátozni is lehet a "memory cache" méretét (ezt próbáltad már?).
  • Sil78
    #18
    Ne viccelj már, a FlashGot nevű kiterjesztés segítségével legalább 15 féle letöltésvezérlővel tud együttműködni a Firefox, köztük természetesen FlashGettel is.
  • FTeR
    #17
    remélem a memóriakezelést is javítják, mert három napja nem lőttem ki a ff-t és 1 tab megnyitása mellett több mint 150megát foglal, ami röhelyesen sok.
  • Andrew01
    #16
    Nekem 1 dolog miatt nem tetszik a Firefox!Ez pedig nem más mint hogy nem lehet benne flashgettel tölteni!
  • SoDI---
    #15
    Frankó, hogy terjedni fog az SVG támogatás, úgy is most tanulom, mert felvettem tárgyként ebben a félévben :)
  • Sil78
    #14
    Ezt javítja majd az 1.0.4... Az ideiglenes megoldás pedig a "Szoftvertelepítés engedélyezése webhelyeknek" opció kikapcsolása, vagy az engedélyezettek közé felvett oldalak eltávolítása innen. Az alapbeállításokkal (azaz ha csak a Mozilla hivatalos kiterjesztéses oldala szerepel ezen a listán) a sebezhetőség nem használható ki, mivel a Mozilla időben megtette a szükséges intézkedéseket (pl átirányította a szervert).
  • Dj Faustus #13
    Remélem erre a bugra is gondolnak: illetve az eredeti értesítés: ...
  • akyyy
    #12
    Júniusban érkezik a Firefox böngésző 1.1-es változata (2005. január 31.)
  • Ironka
    #11
    Helló Sil.
    Ez ezt a bugot is eltünteti?
    https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=215405
    Ilyen pl az SG vagy a HW is. Nem emlékszik az oldal pozíciójára, ha pl visszalépsz.
  • Andris
    #10
    Nekem is "rángat" az oldal, de csak amíg be nem tölti teljesen.
  • [HUN]PAStheLoD
    #9
    minden éjjel az épp aktuális forrásbázist lefordítják és ezek azok..
  • [HUN]PAStheLoD
    #8
    nemtudom , nálam 1.0.3-al tökéletes az oldal..
  • pedrohsi
    #7
    ezek tesztverziók, amik nem biztos hogy stabilan működnek:)
  • Valentino
    #6
    Mik ezek a nightly build-ek? Több helyen láttam már, de még nem sikerült rájönnöm, hogy mit is takar ez...
  • Lammer at Work
    #5
    ok meglesz, amugy alapbol nem rangat... amabator, ha beirsz a keresobe, pl egy jatek nevet, rakeres, es amikor hozna be a talalatot(ujratolti az oldalt) na akkor idegesito remges rangatas effekt bejon...
  • Sil78
    #4
    Hmm, nekem ez nem rángat. De emlékszem erre az oldalra, próbáld ki ezt: hozz létre egy sima szöveges fájlt, és másold bele a következőt (utána pedig mentsd el user.js néven és tedd be a Firefoxos Profilod mappájába):

    user_pref("content.interrupt.parsing", true);
    user_pref("content.max.tokenizing.time", 2250000);
    user_pref("content.notify.backoffcount", 5);
    user_pref("content.notify.interval", 750000);
    user_pref("content.notify.ontimer", true);
    user_pref("content.switch.threshold", 750000);
    user_pref("nglayout.initialpaint.delay", 750);
  • Sil78
    #3
    Lesznek azért más újdonságok is, pl a kiterjesztések telepítésével kapcsolatban is (pl a kiterjesztés mappájának törlésével is lehet majd uninstallálni, és a telepítéshez is elég lesz a megfelelő mappába menteni az xpi fájlt meg hasonlók).

    Meg pl a "Vissza" gomb megnyomásánál sem tördeli majd újra az oldalt, így sokkal gyorsabb lesz a navigáció. Jelenleg ugyanis hiába van már bent az oldal a Gyorsítótárban, bár onnan tölti be, de a "reparsing" miatt elég lassú tud lenni (pár hónapja panaszkodott is rá valaki, ha jól emlékszem, bár nem hitte el az illető, amikor mondtam, hogy nem tölti újra az oldalat ilyenkor, csak újratördeli). Ez a funkció amúgy a nightly buildekben már elérhető.
  • Lammer at Work
    #2
    van 1-2 oldal amivel idegesitoen viselkedik a bongeszo, ez tamogatas kerdese a weblap programozojatol, vagy lesz ra javitas a kovetkezo rilizben?
    >>>Idegesitoen rangat az oldal mindig<<<
  • Felfedező
    #1
    Szerintem biztosan késni fog mert az 1.04-es verzió is most jelenik meg a napokban... de mindenesetre várom!