53
Indul a Bakterház
  • shakwill
    #53
    Rideg Sándor keserves történetek írt, a "Rideg paraszti valóságot." A "Bakterház" ezen történetek között a legkeservesebb!!-Talán...
    Aki ezekből a kacagtató történetekből nem tudja kiolvasni a sivár életben maradás elementális recipéit annak csak Kertész úr scripturái maradnak....
  • ryhdeksan
    #52
    most volt a csillag szöletikbe .D
  • Dynamic
    #51
    Nincs ezzel semmi gond.Elmagyarázni ugyan senki nem fogja miért tetszik neki Rideg Sándor egyedi, ugyanakor zseniális nyelvezete, mert ez olyan mintha azt kéne elmagyarázni, hogy miért vicces a Monty Python.Neked nem jön be, ennyi.Én részemről a film hatására az összes Rideg Sándor könyvet elolvastam.Bár megjegyzem, egyik sem a története, hanem az előadásmód miatt mestermű:)
  • Seten
    #50

    Abból is csak a lilát. :)

  • Seten
    #49

    Á, lehet csak túl városi gyerek. Szerintem még tehenet sem látott életében csak a csokipapíron. :)

  • Loál János #48
    Hát ez szomorú. :-|
  • Loál János #47
    990 Ft-ért az Auchanban, és ki is írják dvd-re.
  • Blasta
    #46
    Érdekes az élet.
    Nagy filmkedvelő vagyok, Macskajajj és egyéb kultfilmek mind megvannak, de ezt a filmet eddig kihagytam. Most elkezdtem, de dögöjjek meg, ilyen szart én ritkán látok.
    Lehet dobálni, beszólni (mondjuk felesleges, mert a topikba többet be nem nézek), egyszerűen csak ültem és néztem kerek szemmel ki a fejemből és nem értettem: mi a lófaszt eszik ezen a kritikán aluli, története-semmi, poén-alig, szerencsétlen burleszk butaságon a nép??????
    Biztos nem nekem készült, de akkor se fogom fel, mert én szokom érteni és szeretni ezeket a filmeket, de ez mégis kiütötte a biztosítékot. Inkább 1000x egy ponyvaregény, üvegtigris, vagy brian élete mint ez a film. Ezennel nagy "indul a bakterház" antifan lettem, joccakát.
  • jbal
    #45
    nem lehet ezt valahonnan letölteni?
  • Prince of Máté
    #44
    Most volt az MTV-n :DD
    Szoríjjja kend!
  • Dynamic
    #43
    Tényleg van Fordul a bakterház, ami nem hivatalos folytatás.Azt már nem Rideg Sándor, hanem Zádori Bence(talán nem valóságos személy, hanem csak írói álnév?) írta.Nem rossz, aránylag jól sikerült leutánoznia Az Indul a bakterház nyelvezetét de hát azért csak nem az igazi.Van még mellette Gyorsul a bakterház és Banyaláz című könyvei, amelyek szintén további folytatások.
    Filmben viszont nem létezik folytatás, ha arra gondolsz.Évekkel ezelőtt tervben volt a folytatás készítése, aminek a Zádori Bence könyvek lettek volna az alapja és 2003-banm lett volna a bemutatója, de nem hallani róla semmit.
  • Prince of Máté
    #42
    Ez lehet hogy nem igaz de az egyik haverom monta hogy van vmi Fordul a bakterház ami ennek a folytatása...
  • reménytelen
    #41
    Kár. Pedig szuper film! Á büdös banyáját!
  • Fido4life
    #40
    Én elaludtam rajta..
  • Carlos
    #39
    Érzie kend hogy javú?

    Ha én azt mondom KEJJFELLÁZÁR!!!!!
    Akkó ugrani köll ám a halottnak is!

    Piócás 4eva!
  • Dynamic
    #38
    Ki mondat, hogy baj?Csak nem értettem, hogy miért lenne jobb.
  • Mike at home
    #37
    mert nekem jobb

    osszeszedetebb, pergobb, jobban ut
    a konyv zavaros, a vege unalmas

    egyebkent meg nem ertem, miert baj az, hogy nekem a film jobban tetszik?
    mar ezen is vitatkoznom kell?

    tudjatok mit? csak
    es fogadjatok el :(
  • JGTC
    #36
    én olvastam is meg persze láttam is naggyon elégedett vagy mindkettővel
    Nem hiszem hogy nagyon érdemes összemérni a kettőt...
  • Loál János #35
    Úgy van.
    Lehet, hogy Mike fantáziátlan. :C
  • Dynamic
    #34
    Miért lenne jobb a film, hogy habár a szöveg ugyan, mint a könyv, de a könyvben 10-szer több a poén?
  • Loál János #33
    Sztem meg kb. 5x jobb a könyv. :)
  • Mike
    #32
    szvsz a könyvnél jobb a film
  • reménytelen
    #31
    Úgysem lehetne felülmúlni...
  • guardian hero
    #30
    Lehet, hogy jobb is így.
  • Dynamic
    #29
    Annak idején folytatásról is volt szó, még tv-n keresztül keresték a szereplőket Bendegúz szerepére, de sajnos mint sok minden - gondolom a pénz miatt - még nem valósult meg:(
  • reménytelen
    #28
    Nem olyan családbú származom én...
  • Láma!
    #27
    istenfilm!!!
    [kedvetkapott megnézni,pedig rengetegszer látta]
  • JGTC
    #26
    kb 8szor láttam

    "nem volt nekem semmi sürgős dolgom, de mégis annyit futkostam, hogy ne tovább"
  • JGTC
    #25
    "akasztanivaló ráncos bocskor"
    "akkor száradt volna le a keze amikor ezt a kevés ebédet kimérte"
    "olyan szép színe van a Ténsasszonynak, olyan szép sárga"
    "büdös Bányájá"

    Szóval a negjobb!!
  • Shadow_THH
    #24
    magának mi jutott?
  • reménytelen
    #23
    Nem most láttam először, most láttam harmadszor, de csak most jutott eszembe neki topicot nyitni!
  • Dynamic
    #22
    Amúgy meg életemben nem olvastam el annyiszor könyvet, mint ezt:)
    Akinek tetszett olvassa el Rideg Sándor többi regényét(Kristóf rózsafái,Sámson stb.), hasonló élvezetes nyelvezettel van megáldva.
  • Dynamic
    #21
    "úgy gondoltam nem olyan sűrgős a dolog, meg hun van még karácsony"
  • Dynamic
    #20
    "néha nehezen érthető a parasztos beszéd"

    Szerintem simán lehet érteni mindent elsőre is.
  • _Vegeta_
    #19
    Azthiszem ez mar klasszikus, sajnalom ha csak mostanaban lattad eloszor. #1 ;)
  • cSuwwi
    #18
    Az elején a szereplők bemutatásakor: Sanyi, a ló :)
    Van a tágabb családban (nagybácsi), egy Sanyi, kicsit lófejű. A többi már mondanom se kell... :o)
  • Loál János #17
    Szerintem kb. 5x jobb az egyébként kiváló filmnél. :)
  • guardian hero
    #16
    Hunyjuk be a szemünket, oszt úgy falatozzunk!
  • guardian hero
    #15
    Nem olyan családból származom én!
  • guardian hero
    #14
    Olyan ronda volt, hogy olyan még a kalendáriumban sincsen!