28
Húzd a csíkot, Csíkos! A Pata-csata című film megható történet egy kis zebráról, aki nagy álmokat dédelget.
  • repro
    #28
    pedig nem az
    http://www.imdb.com/title/tt0376105/
  • winnie
    #27
    pedig az.
  • Rafaelo
    #26
    lessz egy animációs állatos film az jó lessz szerintem
  • CattiBrie
    #25
    és így mr nem is érdekel :(
  • CattiBrie
    #24








  • CattiBrie
    #23
    nem is rajzfilm!
  • Vlala #22
    azért amikor a "Feketén a hófehér"-t kezdik el énekelni a zebrán, az már fáradt... de az ilyen fáradt poénokat szeretem :-)
  • Sephi
    #21
    Jaj....
  • Aquir
    #20
    :D:D
  • CSOCSO
    #19
    mikor lesz kesz a felirat kb?
  • Laky
    #18
    ejj
    el (l)ámultam :\ sry
  • Calver
    #16
    és egy pofás filmkritika
    (ők tényleg nem nézik meg a filmet)
  • CSOCSO
    #15
    es hol van?:)
  • winnie
    #14
    amúgy már készül a magyar felirat
  • winnie
    #13
    közepes rajzfilm - amit megint teletömködtek sztárok hangjaival
  • CSOCSO
    #12
    hurra... ezt tudom en is.. de angol felirattal mit csinaljak??
    ennyi erobol hallom nem kel megolvasnom is
  • Laky
    #11
    itt van :)
  • CSOCSO
    #10
    ez a racing stripes ugye?:)
    nekem mar megvan csak magyar felirat nincs:(
  • Laky
    #9
    okok, de ki nem szarja le :D
    a történet a lényeg :))
  • Aquir
    #8
    azért biztos jó film :))
  • Aquir
    #7
    na mind1 :) sztem nem kell oda (#1) kérdőjel :)
  • Aquir
    #6
    "= IDÉZŐJEL
    ami a " jelek közt van azt IDÉZZÜK :) ergo találd má ki vajh mit kérdeztem :)
  • Laky
    #5
    :D
  • Laky
    #4
    nem nagyon értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de ha arra gondolsz, hogy helyesen írták-e az "egyetlen" szót, akkor igen :)
  • maozedong
    #3
    azt hittem HW topik.
    Pata/c Sata topik ehelyett ez.. azért grat :D
  • Aquir
    #2
    az egyetlen "?" a szövegben helyes nyelvtanilag? :)
  • Laky
    #1
    A dühöngő viharban a vándorcirkusz egy nagyon értékes szállítmányát veszíti el: egy zebracsikót. Nolan Walsh (Bruce Greenwood) lótenyésztő - aki visszavonultan él szerény farmján - talál rá a megrettent kis állatra, és hazaviszi lányának, Channingnek (Hayden Panettiere). A kis zebra, Csíkos (mh: Csonka András), hamar összeismerkedik a pajtaudvar szemtelen bandájával, akiket Kócos (mh: Faragó András), a shetlandi póni vezet, és Franci (mh: Hernádi Judit), a bölcs, öreg kecske próbál kordában tartani. Gúnár (mh: Háda János), a dilis nagyvárosi pelikán is csatlakozik a gárdához.

    A Walsh-farm szomszédságában terül el a Turfway versenypálya, ahol telivérek küzdenek azért, hogy részt vehessenek a legrangosabb lóversenyen: a Kentucky Derbyn. Az első pillanattól fogva, hogy megpillantja a pályát, Csíkosnak csak egy célja van: tudja, ha esélyt kapna, az összes lovat maga mögött hagyná. De valamit nem tud magáról ez a csíkos kis teremtmény: hogy ő bizony nem ló! Megszállott edzésbe fog, hogy elérje álmait. Mindebben Kócos van segítségére, aki rengeteg bajnok versenylovat készített fel a múltban. Csíkosnak azonban folyamatosan meg kell küzdenie azzal, hogy a szomszéd birtokon edzésben lévő telivérek kinevetik, elsősorban a Trenton's Pride nevű elkényeztetett szájhős, aki könyörtelenül gúnyolódik rajta, csípős megjegyzéseket téve a származására és szokatlan kinézetére. De vannak a birtoknak kedvesebb lakói is, különösen Szöszi (mh: Ábel Anita), ez a gyönyörű kancacsikó, akinek a Csíkos iránti csodálata és vonzódása csak még tovább szítja a rivális szájhős mérgét.

    Csíkos a pályán is barátokra lel. A mániákus légy-páros, Szutyok (Kerekes József) és Mocsok (Gangxta Zoli) - akiknek az ének és tánc iránti imádatát talán csak a hot dog és a lovak ürüléke iránti vonzódása múlja felül - mulatságos perceket okoznak kicsiknek s nagyoknak egyaránt. Ennyi barát, vidámság és persze gyakorlás mellett a nézőnek nincs más dolga, mint hogy drukkoljon, s izguljon, megnyeri-e Csíkos a kis zsokéval, Channinggal a hátán a versenyt? A kedves történetet a fergeteges magyar szinkronhangok - a fentieken túl Gálvölgyi János, Háda János, Hollósi Frigyes, Szőke Zoltán - teszik igazán szórakoztatóvá és felejthetetlenné.

    Bemutató dátuma: 2005. május 5.

    színes magyarul beszélő dél-afrikai-amerikai családi vígjáték, 84 perc, 2005



    rendező: Frederik Du Chau
    forgatókönyvíró: David Schmidt, Steven P. Wegner
    operatőr: David Eggby
    jelmeztervező: Jo Katsaras
    zene: Bryan Adams, Mark Isham
    látványtervező: Wolf Kroeger
    vágó: Tom Finan

    szereplő(k):
    Bruce Greenwood (Nolan Walsh)
    Hayden Panettiere (Channing Walsh)
    Gary Bullock (John Cooper)
    Wendie Malick (Clara Dalrymple)
    M. Emmet Walsh (Woodzie)