1721






  • Rage47
    #1721
    Most épp a gumiégető miatt népszerű.
  • ricky
    #1720
    S még népszerű is!! Mostanában elég sokat volt Kaposvár a hírekben is!! Zajlik az élet itt is!! :)
  • Blum
    #1719


    Nekem meg a nyaron volt szerencsem eltolteni egy nagyon kellemes hetet Nagyatadon. Elotte meg soha nem jartam ott es fogalmam sem volt rola hogy hogy nezhet ki,de valami megdobbentoen szep,kulturalt kis varos. Szivesen laknek ott :)


    Jut eszembe: Nem tudja valaki,hogy a Bethlen ter mellett 10 eve felkeszen allo telekkel mi a helyzet? Az alap megvan,de mar evek ota korbevan keritve fadeszkakkal es a kutya sem foglalkozik vele. Csak kivancsi vagyok,hogy mi volt a terv...
  • Rage47
    #1718
    http://kapos.hu/hirek/kis_szines/2012-11-07/kaposvar_a_masodik_legszebb_varos_magyarorszagon.html

    Kaposvár a második legszebb város Magyarországon
  • sparrow35
    #1717
    Ha igen akkor dobjon PÜ-t...
  • sparrow35
    #1716
    Megy valaki az következő 2-3 hétben Kaposvárról Nagykanizsára?
  • sparrow35
    #1715
    Be van halva a topic, mert varjú evésen kaptalak.
  • Blum
    #1714
    Nahat,nem is tudtam,hogy van ilyen topik itt SG-n :D

    Udv a Furedi csomopontbol!
  • IXEMGabeo
    #1713
    Sziasztok, Pontosan tegnap jöttem haza Kaposvárról.

    Nos ott töltöttem 1 hetet kb és elmondhatom, hogy kellemes élményeim és tapasztalataim vannak a városról. Barátnőm által mentünk le mivel odavalósi, csak felköltözött 2 éve Pestre albiba mivel itt tanul az ELTÉ-n. Vonattal megközelítőleg 3 óra és csak átszállással Dombóvártól lehet odajutni.

    A város maga viszonylag szép, sok épület, lakás, park, játszótér fel lett újítva, egyedül a Csiky Gergely színház tűnik romosnak, de belül állítólag az is szép, a színház park pedig szintúgy kellemes pihenőhely. Kossuth térnél van egy szép templom és egy 3 csillagos hotel is étteremmel együtt, ami szintén fasza, bár állítólag nem a legolcsóbb. A szőkőkút a templomnál szintén fel lett újítva, a Városháza épület pedig kifejezetten egy művészi csoda. A sétáló utca semmi extra, mert teljesen olyan, mintha Pécsett vagy Székesfehérváron jártam volna. Sétáltunk még a Szántó utcánál, a Búzavirág utcai lakótelepen is, mellette a Kinizsi utca környékén is. A panel lakások nagyrésze szintén fel lettek újítva. Egyik nap voltunk a vasútállomás melletti strandfürdőn is, amit szintén nagyon szépen kipofoztak. Nagyszerű élmény volt érdemes kipróbálni a csúszdákat.

    Ennyi lenne. Pestiként azt mondhatom jó kis, nem túl zsúfolt, élhető város.
  • ricky
    #1712
    Én is a 3. útvonalat ajánlom, mi mindig arra szoktunk menni, s a 3as busz végállomásától úgy közelebb is van, de tényleg nem nagy különbség, nincsenek messze a megállók!
  • norbre
    #1711
    Nagyon köszönöm az infót! :)
  • Doma #1710
    Szia!

    A csillagvizsáló pont félúton van a két utolsó buszmegálló között. Jól tudod hogy a 3as számú busz megy arra. (kb. 250 m)
    A javaslatom az lenne hogy a 3as számú utitervet követve induljatok neki a Tókaji parkerdőnek. Az 1es és 2es nem biztos hogy kivitelezhető. Ha esetleg esős idő után jöttök a felazott talaj az erdőben okozhat némi nehézséget. A főút mellett nincs járda vagy kerékpár út, viszont a forgalom sem nagy.
  • norbre
    #1709
    Sziasztok,

    Szükségem volna némi információra túraszervezéssel kapcsolatban Kaposvárról, ha valaki ismerős ott és esetleg tudna egy kicsit segíteni azt örömmel venném :)
    A busz-pályaudvarról busszal szeretnék eljutni az Egyenesi úton lévő csillagvizsgálóhoz, majd onnan a Tókaji-parkerdőn keresztülvezető P+ túraútvonalon átsétálni Kaposszerdahelyre.

    Az alábbi kérdéseimre szeretnék választ találni, illetve feltevéseimre korrekciót kérni amennyiben szükséges :)


    - Egyfelől ha jól tájékozódtam a tömegközlekedéssel kapcsolatban, akkor a busz-pályaudvarról a 3.sz busz megy az Egyenesi útra

    - Ha jól tudom, akkor van ott egy Csillagvizsgáló, de a különböző térképek különböző helyeket jelölnek, eddig arra jutottam, hogy a Beszédes József utca és a 3.sz busz fordulója között van valahol. Kérdés hogy melyik megállóhelyhez van közelebb?

    - A Csillagvizsgálótól felvázoltam 3 utat: Útvonal vázlatok
    .. ezekkel kapcsolatban a kérdésem, hogy:

    - az "Utvonal 1" kivitelezhető-e (és ha igen mennyire könnyű megtalálni)? Mert ha jól látom a térképen, ott házak vannak és lehetséges, hogy nincs a Tókaji-parkerdőhöz átvezető út

    - Az "Utvonal 2" kicsit nagyobb kerülő, így ha az 1. verzió nem megoldható akkor ez is szóba jöhet

    - Az "Utvonal 3" a főútvonal mellett vezetne, kérdés hoyg gyalogosan mennyire biztonságos ez a választás, van-e esetleg járda, bicikliút stb?

    Előre is köszönöm a segítségeteket ;)
  • Rage47
    #1708
    fú, mutatták Kaposvárt az xfaktorban:D
  • ricky
    #1707
    XD nem bírta a sok gagyi reklámot
  • Rage47
    #1706
    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1236552807&no=12906
  • ricky
    #1705
    én múlt pénteken voltam mikor akciós volt a jegy, majdnem tele volt a nagy terem, utoljára a Harry Potter bemutatóján láttam ennyi embert a moziban XD
  • chalezlopez
    #1704
    már megtaláltam...
  • chalezlopez
    #1703
    OMG. Ki kéne próbálni...
    Részletes info filmekről valahol van?
  • davidragon
    #1702
    Jó kis akció lesz a moziban jövőhét pénteken, 18:00-tól reggel 6:00-ig lehet filmezni 2490 Ft-ért.
    Szerintem elég jó ajánlat, kérdés mennyire lesz tele...
  • chalezlopez
    #1701
    Passz, mert a melóhelyen kockulok, meg itt a gépnél...
  • Rage47
    #1700
    gondolom a városban sem történik sok dolog :D
  • chalezlopez
    #1699
    Elég hulla ez a topic. XD
  • ricky
    #1698
    kicseréltem ;)
  • Rage47
    #1697
    bannert majd cseréljétek át erre légyszi:
    http://rageportal.comze.com/sg/kaposv.swf
  • chalezlopez
    #1696
    Remélem azért 1 v. 2 hét múlva ide is elér, mert én Pécsre el nem megyek egy moziért...
  • Rage47
    #1695
    Nemár, meg akartam pedig nézni :/ Akkor marad Pécs.
  • chalezlopez
    #1694
    Az mekkora már, hogy nem játszák a kaposvári moziban a District 9-et? Rágcsávók meg Derült égből a fasírt az megy... Szánalom!
  • chalezlopez
    #1693
  • Mlecsi
    #1692
    sziasztok
    ki tudná nekem megmondani és hol találom meg azt h ki énekli eredetileg a
    Földvár felé fél úton

    köszönöm
  • birdo #1691
    A két ünnep közt jártam lent utoljára.... színházban )
  • ricky
    #1690
    néma csend :)
  • reaper4
    #1689
    na mi van itt gyerekek :D.
  • ricky
    #1688
    átírtam, most jó! :)
  • chalezlopez
    #1687
    Pókerezik itt valaki Kaposvárról komolyabban pl. pokerstarson?
  • chalezlopez
    #1686
    Nálam nem!
  • Rage47
    #1685
    banner nálatok sem látszik?
    ricky, írd át az elérhetőséget
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://rageportal.extra.hu/download/sg/kaposv.swf
  • ricky
    #1684
    Én voltam, igaz már 6-7 éve. Akkor egész türhető hely volt! Mostanában sem hallottam rosszat róla, egyszer mindeképp érdemes benézni oda! ;)
  • csgj
    #1683
    Volt már közületek vki a Múzsa Kávéházban? Milyen hely az? Mert ha művészlelkű ifjoncoknak való hely, akkor érdekel :P
  • chalezlopez
    #1682
    Áhh ha 2x annyi időm lenne mint ami nincs... még 1millió egyéb nagy mozi van, amit még nem néztem meg itthon...júniusban jön a Benjamin Button. Simán kivárom...