65
képújság készítő progira lenne szükségem
  • richard33
    #65
    Ha valaki nem találja az AdPlayert akkor itt a közvetlen link hozzá:
    http://sites.google.com/site/kepujsagprogram/
  • richard33
    #64
    Sajnos az AdPlayer képújságprogram megint új helyre költözött, de itt megtaláljátok: www.kepujsag.co.cc
  • richard33
    #63
    Az AdPlayer program új weboldala: http://regioline.eu/kepujsag
    Újításainkat a weblapon olvashatjátok!
  • gergely1991
    #62
    omg van ilyen topik is?:DDD
    #61 Sajna idő és a dátum tudtommal nem úgy menne mintha járna is(pl.:nem számlálja az időt).Csak akkor frissülne ha be van jelölve a "dátum és idő" beállításoknál a automatikus frissítés de ez is csak akkor következne be ha be-,kilépnél a vetítésből.Általában F7 (ha engedélyezve van) esc el lehet a ki-,belépni....
  • raider169017
    #61
    Valaki tudna segíteni?
    2003-as powerpointom van és nem tudom hogyan lehetne beállítani azt,hogy a dátum és az idő vetítés közben változzon
  • sznus
    #60
    Érdekes jelenség, eddig rágódtam rajta, hogy mi lehet... nincs tippem.
    Fel tudnál esetleg venni egy 1 perces részletet a jelenségből? Megmutatnám másoknak is.
  • sulitv
    #59
    A gyors oldalirányú mozgásoknál a képernyő 1/3 és 2/3 részénél elcsúszik a kép egymáson.
    kb így:

    XXXXXXXXXXXXXXXX.XXXXXXXXXXXXXX
    XXXXXXXXXXXXXXXX.XXXXXXXXXXXXXX
    XXXXXXXXXXXXXXX.XXXXXXXXXXXXXXX
    XXXXXXXXXXXXXXX.XXXXXXXXXXXXXXX
    XXXXXXXXXXXXXX.XXXXXXXXXXXXXXXX
    XXXXXXXXXXXXXX.XXXXXXXXXXXXXXXX

    Na, ez igazán látványos lett

    Már leginkább a konvertert éljenezném, ha jó lenne a célra.


  • sznus
    #58
    Kérlek próbáld kürülírni, hogy mit takar a szaggatás. Darabos a kép, mintha nem 25 v. 30 lenne a képkockaszám másodpercenként, hanem kevesebb?
  • sulitv
    #57
    Szia!

    Hát, igen meglepett a dolog, hogy van itt élet, de nagyon örülök neki.

    Videokártyából kipróbáltam már egy jó pár darabot, de mind ezt csinálja, amit írtam. Most egy MSI NX6600 van a gépben, de a helyzet változatlan. Amiket ki tudtam eddig próbálni: 1. ASUS N6200/TD 128Mb, 2. MSI G4Ti4200 64Mb, MSI FX5600 128Mb, ASUS V7100Pro 32Mb. A másik nagy gondom a TVout-os kártyákkal, hogy clon módban szaggat a kép a TV kimeneten. Már nem merek kölcsönkérni a számtechboltból, mert "semmi sem jó" nekem. Az AverKey-ek már szintén nem jöhetnek számításba, mert nem bízom bennük.
    Létezik egy GRAND Hand View II VGA-TV konverter. Elképzelhető, hogy megfelelne a feladatnak? Milyen egyéb módon/eszközzel lehetne normális kompozit jelet előállítani?

    Köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal!
    A másik nagy gondom a TVout-os kártyákkal, hogy clon módban szaggat a kép a TV kimeneten.
  • sznus
    #56
    Mindig lemarad vmi és utólag jut eszembe.. szerkesztés híján megint 1 új post:
    helyesbítek: Zoom gomb van, annak van olyan módja ami első körben keretet csinál a kép köré, a másik pedig amikor belenagyít úgymond... és lehet "mozgatni" a képet. Meg a nagyítás mértékén állítani. Legalábbis az AVerKey 300-ason így volt, amit használtam. Ja és mielőtt OFF-olásért oltogatna akárki, vagy büntit kapnék: a dolog kapcsolódik a képújságszerkesztőhöz, csak ez a hardveres része a megjelenítésnek. ;)
    Többet nem postolok, várom a válaszod!
  • sznus
    #55
    Ja ami lemaradt: az AverKey-es esetnél a fekete keret eltávolítására azért nem írtam konkrét megoldást, mert nincs előttem az eszköz.. és fejből nem tudom pontosan, hogy mit kell nyomni a távrángatón. Rendes felbontású képet meg nem találtam a neten a távirányítóról, ahol lehetne látni a gombfeliratokat. Pan rémlik elsőre...
  • sznus
    #54
    Helló!

    A Hardvision-os kérdéseidre nem tudok válaszolni, nincs sok tapasztalatom a program használatában. A többi része viszont már jobban megy. :)

    Furcsálom, hogy a tv kimeneten "lelóg" a kép, vagy pedig fekete csík van felül és alul. Ebből csak arra tudok következtetni, hogy vagy a tv nem 4:3-as képarányú, vagy pedig a videókimeneten megy ki szélesvásznú jel. Bár azt nem írtad milyen a videókártya, de pl. egy ősrégi GeForce2 MX400 kártya csodákra képes... és ezt tapasztalatból mondom.
    Több videókártya meg tv is górcső alá volt véve? Kérlek azt is írd le, hogy milyen eszközöket használsz, mert anélkül én csak vaktában lövöldözök.

    Az AverKey kártyákkal is van tapasztalatom. Inkább negatív, mint pozitív. Legrosszabb dolog az h. kb. 15 képkocka/mp-es megjelenítéssel dolgozik. Ami állóképekre (képújság) még megfelel, de videóra már egyáltalán nem. :( A beállításokat valóban elfelejti a masina ki-be kapcsoláskor... ez is elég gáz. A fekete keret meg valahogy eltüntethető, ebben biztos vagyok. De ilyenkor valahol "belenagyít" a képbe mindenféleképp, így bizonyos részek elvesznek a monitoron látott képhez képest. De ezt eleve bele kell kalkulálni, hogy a körbelévő 10-15%-ra nem tesz "fontos" dolgot az ember.
  • sulitv
    #53
    Sziasztok!
    Látom elég régen kértek itt segítséget, de hátha még valaki jár erre rajtam kívül.

    Egy suliban indultunk év elején suli-tv névvel.
    Alapjában véve a célunknak teljesen megfelel a hardvision progi, még a betegségeivel együtt is, de...
    ...de van egy pár dolog, amin ha lehetne változtatni, akkor sokal jobb lenne.

    1. Lehet-e beljebb kezdeni a !ünnep által kiírt sorokat?
    2. Lehet-e valamilyen logot elhelyezni úgy, hogy média fájl lejátszásakor is látható legyen?
    3. Úgy lehet-e időzíteni a bejátszásokat, hogy csak egy meghatázott nap meghatározott idejében induljon el és máskor ne.

    Ami nem szorosan tartozik a programhoz:
    Létezik-e olyan külső átalakító eszköz, ami a VGA jelet alakítja át videó jellé? Tudom, hogy van, de amiket próbáltam eddig, mind félmegoldást adott.

    1. TV kimenetes videokártya: ha jó a kép szélessége a TV-n, akkor alul-felül fekete csík van, ha pedig széthúzom a magasságát, akkor a kép szélei lógnak le a TV-ről, nem kicsit,
    2. AVER-KEY 100Pro: Körben fekete keret.
    3. AVER-KEY 550 U.a. mint a 100pro, de meg sem jegyzi a beállításokat.

    Mindenféle segítséget hálásan fogadok!
  • 19800
    #52
    Szasztok!
    Segítséget szeretnék kérni, még pedig honnan tudnák letölteni olyan progit, amivel egy csikban futna a monitor allján egy csikban az a szöveg, amit én irok be! ????
    Köszönöm segítségeteket!!!
    Üdv. :Cs J
  • raider169017
    #51
    szia.szeretnék leírást kapni a Wshed nevű programról,valamint megoldható lenne az,hogy az idő jobbra a műsornév pedig középre kerüljön a Hardvisionben?
  • HardIgény
    #50
    Sajnos a folyamatos szöveg-futás jelenleg kivitelezhetetlen.
    AZ egész programot az elejétől újra kellene írni, egy másik-gyorsabb programnyelven, mert a jelenleginek ezek a határai. Az átmenet (és még néhány funkció, pl lapozó szkript) annyira számításigényes, hogy közben minden más megáll.
  • m2tibor
    #49
    Üdvözlök Mindenkit !
    Nagyon megörültem a HardVision programnak és talán ? már ismerem egy kicsit.
    Kérdésem: a képernyő alsó részén szeretnék egy szövegcsíkot ( fényújságo) futtatni.
    Lehetőleg úgy hogy a képváltásoktól függetlenűl folyamatosan fusson.

    Kérem a segítségeteket.
    Köszönettel: Tibor
  • HardIgény
    #48
    kepujsag.cjb.hu
    www.photonews.hu
    www.scala.com
    hardigeny.fw.hu
  • raider169017
    #47
    van más képújság program is a hardvision-n kívül?
  • HardIgény
    #46
    Küld el a [email protected] emailre a HardVision.hvs fájlod, és akkor meg tudom írni, hogy mit rontottál el.
    Az is fontos hogy az adott betűtípusnak legyen Közép-európai írásrendszere (a betűtípus választó panel hívja így) különben Arial lesz a betűtípus.
  • raider169017
    #45
    nem változtatja meg a betűtípust pedig a sor elejére írtam be ezt a szkriptet amit megadtál
  • HardIgény
    #44
    Szó szerinti idézet következik a leírásból:

    !dátumidőcímke (hosszú ő-vel és í-vel): Ha ezt a szép magyaros szkriptet az oldalon valamelyik sor elejére beírjuk, akkor a dátum- idő- műsornév címkénket állítja be olyan betűtípusúra, színűre és méretűre, mint amilyennel beírtuk. Ezzel akár oldalanként más színű, méretű, betűtípusú is lehet a címkénk. Lejátszáskor egyáltalán nem látszik ez a szkript, meg - ahogy már megszokhattuk- az utána - vele egy sorban- beírt dolgok sem. A dátum- idő- műsornév címke alap esetben Tahoma betűtusú és 24-es méretű.

    Az 1-es Ikon gombjára jobb egérgombbal kattintva médiafájlt (videót, zenét) tölthetünk be. Megjelenik egy fájlkiválasztó panel, itt kiválasztjuk a médiafájlt. Ha videót (Avi, Mpg, Wmv) töltünk be el is indul ablakban a lejátszás. Ugyanúgy mozgatható és méretezhető, mint az Ikonok.
    Ha a filmre duplán kattintunk az egér bal gombjával, akkor teljes méretben fog megjelenni, alul a dátum, az óra és a műsorazonosító feliratunk is eltünik, csak a film lesz látható. Ilyenkor nem mozgatható, és nem méretezhető. Ismételt dupla kattintásra lesz újra lehetőség a mozgatásra-méretezésre.
  • raider169017
    #43
    a dátum-óra-műsorcímke betűtípusát hogyan lehet megváltoztatni és be lehet-e illeszteni mozgóképet mert ezt nem írta a melléklet.
  • HardIgény
    #42
    Hogy egy kicsit gyorsítsuk a problémák megoldását az emailomra válaszolj: [email protected]

    Küld el pontosan mikor mire kattintva jött elő a hiba, meg küld át a HardVision.hvs fájlod is.
  • raider169017
    #41
    elolvastam a lépéseket de amikor aktivizálni akarom az oldalt nem engedi aktiválni mert azt írja ki hogy '2008.03.0' is not valid date
  • HardIgény
    #40
    4 ikont lehet betölteni. De az első oldalra lehet olyan ikont is betölteni, ami minden oldalon megjelenik, tehát akár 5 is lehet egy oldalon. Bár ha videót, flasht, weboldalt jelenítesz meg, akkor azok ikonok helyett jelennek meg, tehát ennyivel kevesebb ikon lesz egy oldalon. De jobb nem túlzsúfolni mindennel az oldalakat, ennyinek elégnek kell lennie.

    A névnap csak ott jelenik meg, ahová beírod, hogy !névnap. Névnapköszöntő oldalból csak egy oldalt kell csinálni.
    De ha azt akarod, hogy minden oldalon megjelenjen, akkor minden oldalra írd be. Vagy tedd egy futószövegbe, amit az első oldalon írsz be, és így a futószöveg minden oldalon megjelenik.

    Na most őszintén: elolvastad a leírást? Az elejétől a végéig?
    Mert úgy elég nehéz lesz megtanulni a kezelését, hogy te felteszel egy kérdést, és én válaszolok rá valamit a leírásból majdnem szó szerint kiemelve.
  • raider169017
    #39
    1-nél több ikont is be lehet tölteni a Hardvisionbe?
  • raider169017
    #38
    Megvan a letöltés.Csak nekem nem jeleníti meg az idő-dátum-műsorcimke mellett a névnapokat pedig az 1. oldalnál ki van írva a névnapköszöntő
  • HardIgény
    #37
    Törölj ki mindent! Töltsd le a legújabb verziót (1.42), tömörítsd ki egy új könyvtárba, és indítsd el. A megjelenő oldalon meg kell jelennie a névnapköszöntőnek.
  • raider169017
    #36
    hogyan lehet a betűtípust megváltoztatni az időnél,dátumnál valamint nem írja ki a névnapot pedig úgy csináltam ahogy írtad
  • raider169017
    #35
    látom csak nem illeszti be a névnapot pedig úgy írtam be ahogy mondtad és erre kiír egy hibaüzenetet (is not a valid integer value)
  • HardIgény
    #34
    Te most viccelsz?
    Nem azt írtam, hogy azt ird be, hogy:
    Szeretettel köszöntjük (a mai névnapot) nevű kedves nézőinket névnapjuk alkalmából

    Hanem azt írtam, hogy azt ird be:
    Szeretettel Köszöntjük !névnap nevű kedves nézőinket névnapjuk alkalmából!

    Látod a kettő között a különbséget?
  • raider169017
    #33
    nem jeleníti meg a névnapot pedig úgy írtam be hogy Szeretettel köszöntjük (a mai névnapot) nevű kedves nézőinket névnapjuk alkalmából és pedig csináltam egy üres oldalt ,de nem jeleníti meg lejátszáskor a névnapot
  • HardIgény
    #32
    Mind a 6 oldalt végignézted?

    4. oldal közepe: Ha a szövegbe beleírjuk valahova a !névnap szkriptet, akkor oda lejátszás közben a program beilleszti az aktuális névnapot- névnapokat. Egy oldalon csak egyszer használható, a továbbiakat nem cseréli le. Példa: Szeretettel Köszöntjük !névnap nevű kedves nézőinket névnapjuk alkalmából!

    Tehát beírsz egy felkiáltójelet, majd közvetlenül utána hogy névnap, bal fölül nyomsz egy pipát és ha az oldalkiválasztó panel nem takarja el, akkor már látod is. Ha eltakarja, akkor a jobb alsó ,,mozgatógomb"-ot bal egérgombbal lenyomva tartva mozgasd el.
  • raider169017
    #31
    nem tudom beállítani névnap beillesztését és ráadásul nem találtam a mellékletben sem.Az a baj hogy még csak kezdő vagyok ezért kérek ennyi segítséget
  • HardIgény
    #30
    A mellékelt leírásában benne van a kép és a névnap beillesztésének menete, valamint a dátum betűtípusának, színének változatása is.
    Tálcára nem lehet lerakni. Ha mással akarsz foglalkozni, akkor lépj ki belőle, vagy az Alt+Tab gombbal lépj át a másik programba.
    ppt-t nem lehet beilleszteni, viszont sok program van, ami a ppt-t átalakítja flash videóvá (írd be a gugliba hogy ,,ppt to flash"). Flasht pedig már be lehet illeszteni.
  • raider169017
    #29
    hogyan lehet ppt kiterjesztésű adatot beilleszteni a Hardvisionba?
  • raider169017
    #28
    hogyan kell a tálcára tenni a programot mert mindig a windows billentyűt kell nyomnom
  • raider169017
    #27
    hogyan kell képet beszúrni és hogyan kell megváltoztatni a betűtípust a dátumnál,időnél valamint nekem nem írja ki a névnapot
  • HardIgény
    #26
    HardVision ingyenes magyarnyelvű képújság-szerkesztő, médialejátszó, időzítéssel, névnappal, stb: hardigeny.fw.hu