11
  • Andris
    #11
    Én is csak ajánlani tudom a Ricoh gépeket. Nagyon jók!
    Én azért vettem mert fontos hogy gyorsan fényképezzen a gép, de számos dologban meglepődtem. Pl nagyon sokáig bírják 2db 2300mAh-ás AA akkuval. 100képet simán csinálok vele vakuval, úgy hogy közben megy egy csomót feleslegesen az LCD.
  • babajaga
    #10
    Mindössze 84mm ekvivalens tele 4,3 -as fényerővel ez gyenge! A Fuji 5500 370mm-es tele állásában 3,1 a fényerő! Van egy nagy felbontás ami kilóg, a gép többi része nincs szinkronban vele!
  • babajaga
    #9
    Azért a zoomot megcsinálhatták legalább hatszorosra sokkal jobban használható lenne a gép. Érthetetlen számomra a 3x-os zoom túl nagy fényerőcsökkenése.
  • Seaweed
    #8
    Viszont szerintem ebben a kategoriaban, a cikkben epp nem az ISO 1600-at kellett volna ennel a gepnel megemliteni, mert az ugyse hasznalhato semmire...hanem azt hogy ISO 100 ala is lehet menni vele!!! (tesztkepek kozott is van par ami ISO64-en keszult!)
  • Seaweed
    #7
    http://www.ricoh.com/r_dc/caplio/gx8/sample.html
  • Seaweed
    #6
    A kalapom megememelem ha ISO 1600-ban nem olyan zajos a kep mint a fene! (Szvsz telljesen felesleges parasztvakitasnak belerakni ekkora ISO erteket ha hasznalhatatlan....)
  • PeeTeR
    #5
    Amikor bemasoltam nem is figyeltem hogy 26MB... Olyan meg en sem lattam :) 8/16/32/64/128/256/512/1024/2048 ez igy oke... De vegulis ez olyan mindegy, de ha max felbontason csinalod a kepet egy kep majdnem 700-800KiB. Azon a tomenytelen mennyisegu 26MB -on nem sokat fogsz elpakolni ez biztos. Igaz itt jon az hogy akinek kell az meg vesz maganak nagyobbat. De ettol fuggetlenul meg mindig azt mondom mint az elso hozzaszolasban hogy lazan elbirt volna a csomagolas egy 64MB vagy 128MB -os kartyat. Az a plussz 10-15.000HUF mar olyan mindegy. Aki fenykepezni akar ugyis megveszi a kartyat, es ha pont szombaton veszi a gepet es este fenykepezni akar mert a lanyanak a ballagasa van akkor szopacs van mert par kep utan a kijelzon megjelenik a "Memory Card FULL" felirat :) Es akkor mar nem tud hova rohanni kartyaert...
  • Shan
    #4
    26??? :))) mépont 26? Még nem is láttam olyant...
  • Cat #3
    Storage:
    • SD card
    • 26 MB card supplied

    http://www.dpreview.com/news/0504/05042601ricoh_gx8.asp
  • vax
    #2
    Szerintem ez el lett irva. Lehet, hogy tájékozatlan vagyok de ilyen nagyságú kártyáról még nem halottam. Bár nem lehetetlen.
  • PeeTeR
    #1
    "A csomag tartozéka egy tápegység, valamint egy 26 MB-os SD memóriakártya." Nem vittek tulzasba, mondjuk szvsz a 128MB -os inkabb tunne idealisnak. Ettol fuggetlenul nagyon jo a Ricoh amiota digitalis gepem van mindegyik ez a marka volt es gondom soha nem volt vele.