52965
  • Molnibalage
    #1586
    Érdekel valakit a Falcon moddolás? Az izreali helyszínen képes vagyok megcsinálni elég tisztességesen a '73-as balhét. Van rá igény?

    A szembenálló légierők nagysága és a szárazföldi erők is viszonylag pontosan már megvannak, csak az akkori idők izraeli IR rakétáját (Shafrir) sajnos, lehet, hogy AIM-9L/P-vel kell helyettesítenem, mert az nincs benne. Ehhez hasonlítják leginkább a szaklapok.(A Python 3 az kicsit durva lenne) A hadjárat elején még nem lehet AGM-45 sem, de azt még nem tudom, hogy hogyan oldom meg.

    A szárzföldi erőket is át kell alakítani. Pl. A Mistralt és Stingert el kell távolítani.
  • Molnibalage
    #1585
    A Stopwork-os kabin van a videoban nem? Annak van olyan verziója is ami működik FF3-mal is.
  • Seaweed
    #1584
    nem tudom. kerdezd meg toluk ne tolem!
  • repvez
    #1583
    Nekem is azért volt furcsa mert akkor szerintem mindenki igy nyomulna AF-ben.De akkor ezt az OpenFalcont mikor szándékoznak kiadni a nagyérdemü elé,mert a forumjuk mindig napra kész tehát nem hagyták abba a fejlesztését.
  • Seaweed
    #1582
    Allitolag Open Flacon nem F4 AF
  • Molnibalage
    #1581
    Ja. Tényleg jó, bár nem az egészet értem. Nekem az ez utáni rész jött be.
  • repvez
    #1580
    Azért arra kiváncsi lennék hogy az a 3D-s kabin hogyan került bele.
  • repvez
    #1579
    Na nem is olyan ritkaság ez a zboard a helyi TG-ben ma láttam 11900-ért mondjuk az a fang gamepad jobb lenne.
    a hétvégén nem multizunk?
  • repvez
    #1578
    Ez a kis kütyü egész hasznos lehet mind a falkonhoz és FPS-ekhez is
    simHQzboardmint kihelyezett ICP
    de akár a bill. is egész jol lehet és az áruk sem olyan vészes.
  • Seaweed
    #1577
    A legjobb:

    "....aargr...AAAAAH Fuck IT! FOX3!" ezen keszvagyok!
  • Seaweed
    #1576
    Muahhahahaaaaaaaaaaaaaa...nagyon lol zene van alatta....migya le is vadaszom mp3-ba :DDDDDD
  • Molnibalage
    #1575
    A skin készítéshez nem értek. A típusokat meg tudom változtatni, de ha kirakok szárazföldi csapatkokat, nem vagyok biztos benne, hogy tébnyleg jó irányba mennének. Kismillió objektumnak át kéne állítani a hovatartozását is.
  • L Viper #1574
    Igen, valami ilyesmire.
    Ék alakú felségjel a nyerő :)
  • Molnibalage
    #1573
    Mit értesz magyar hadjárat alatt? Elvileg meg lehetne csinálni egy magyar-szerb konfliktust..
  • L Viper #1572
    Nem semmi, én ennyire még nem ástam bele magam.
    Egy jó kis magyar hadjárat nem lenne rossz :)
  • Molnibalage
    #1571
    Nos újabb hírek. TUDOK objektumot kitenni, de csak hadjáratban. Kipróbáltam, hogy kitettem egy repteret Pápa mellé és SZU-30-as gépeket pakoltam ki. Az AI generált küldetést több köteléknek is. Fel is szálltak a sajátkaimat meg hazazavartam. Le is szálltak, tehát úgy tűnik működik. Ezt is a Tacedittel.
    Azért csak hadjáratban működik, mert a térkép fáljait nem piszkálja a progi, csak a campaign könytárban írogat át dolgokat. Ez van. Én már enne is örülök.

    Ha lesz időm, megpróbálom igencsak módosítani az Európai hadszíteret, de elsősorban Magyarországot. Kb. a 80-as évek közepei állapotokat akarom beállítani repcsik és légvédelem szempontjából. Ehhez ki kell pakolni vagy 4-5 repteret. (Pápa, Sármellék, Debrecen miniumum) Meg egy rakás szárazföldi egységet, mert erre a frontra gyakorlatilag semmit se tettek ki a készítők...
  • Molnibalage
    #1570
    No mi van? Sehol senki? Csak gondoltam, szólok hogy héfőn eltűnök és csak vasárnap jövök.
  • Molnibalage
    #1569
    Új objektumot azt nem. Azt a Thetermaker-rel kéne és az nem megy. De az Europe-ban tudom módosítani úgy a konfliktust, hogy itthonról azok a századok menjenek amik tényleg itt voltak. Ezt a Tacedit-tel csinálhatom. Azzal tényleg egyszerű. Csak töröni kell a századokat és ki kell rakni az újakat. Pár kilkkelés az egész. Persze még a géptípusoknak le kell tiltani egyes fegyvereket et még csak úgy tudom megcsinálni, hogy átírom a hadrpointokat és alapból nem teszek a raktárba olyan fegyvereket.(persze itt bejön a supply problema, mert ha csak ezt teszem, akkor kaphat olyat mait nem cipelhetne) Sajnos a MIG-23-nál a dupla R-60-as működik, de a +2 raketta vizuálisan nem látszik. Ezen még dolgozok.

    És itt jön be a képbe a segítség. Sokmindent tudok, hogy mi mit és mennyit cipelhet, de azért én sem vagyok mindenttudó...
  • repvez
    #1568
    Ha azt megoldod, hogy pápai reptérröl f16, mig 23/21/29 gépek üzemeljenek és onnan induljanak bevetésre akkor már teszem is fel az ff3-at.Egyébként a helyszin modositás alatt mit értesz? új objektumot tudsz berakni vagy modositani?
  • Molnibalage
    #1567
    Nos hírek a moddolás terén. Oádig már eljutottam, hogy tudom módosítani tetszés szeint a hadjáratokban résztvevő felek repszázadait és a száadok raktárkészletét a fegyverekből. Szerintem a szárazföldi erők is menni fognak.

    Az FF3 meglévő helyszíneit tudom módosítani. Felkeltettem az édeklődést?
    Próbaképpen az egyik Europe helyszínre pakoltam be egy SZU-27-es századot és az AI generált neki bevetést is.
  • Molnibalage
    #1566
    Sajnos nem, több okból is. Tudok valamennyire angoul, de inkább csak megértés szintjén. Nagyon nehezen fogalmazok. 5 éve nem tanulok már nyelvet, csak a számítógép és a külföldi katalógusok tartják úgy ahogy szinten az angolomat.(pedig még nincs nyelvvizságm...)

    Csak most van ennyi szabadidőm, mert nem sikerült nyárra melót szerezni. 7 éve először...

    Tény, hgoy szeretném buherálni a dolgot, csak mint látható nem értek hozzá nagyon.(informatikailag) Az F4Browse is fel van téve már mióta a netre, az FF3 manual is két éves és mégis csak most tűnt fel, hogy mit lehet vele csinálni. Programozni meg egyáltalán nem tudok.

    Ha lenne valaki aki "kintről" leírná tömören, hogy hogyan épül fel a rendszer és közölné, hogy mi mit rövidít (pl.: Van egy renszeresen előforduló CT rövidítés és fingom sincs mit jelent. És ez csak egy a sok közül.)

    Ha valami csoda folytán sikerülne mindenre rájönni, akkor is "csak" egy hazai igényekre szabott mod lenne belőle. Már az is elég combos feladat, hogy az összes gép fegyverzetét korrektre csináljam, például egy SZU-7/9-en ne lehessen R-60 és főleg ne 6db... Sok gépen van chaff és flare amin nincs és sok gépen meg kevés van, csak egy default érték van beállítva. Az RWR-ról nem is beszélve.

    Gyakorlatilag az összes modernebb rakéta találati pontosságát le kell vinni, mert nehogy már egy 9G-s fordulóban egy velem majdnem azonos sebességű rakéta eltrafáljon.. (majd kipróbálom, hogy mi van ha lejebb veszem a blast raduis értékét)

    A fő proléma persze az időhiány. Tesztelni is kell. Bár ebben gondolom lenne hazai segítség, végülis nekünk készülne :)
  • repvez
    #1565
    Lehet hogy abba már nem tudna érdemben hozzátenni vagy csak elcsusztatná a megjelenést egy két plusz hasznos ötletével..Állitolag augusztus második felében várhato.De én is csak támogatni tudnám az ötletet, mondjuk az FF4.1-hez.Esetleg a terület készitéshez és modoláshoz nem ért valaki?Nem lenne rossz ha a magyar reptereket olyanra késziteni amilyen igazábol és onnan indulhatnánk bevetésekre.
  • Gundark
    #1564
    Balázs arra még nem gondoltál hogy belépsz a FreeFalconhoz? :) Bizonyára hasznodat tudnák venni :) Meg mi is az elkészülő FF4ben :))
  • repvez
    #1563
    Én még régebben SP4.2 ben mentem europában ott nálam csak a sokásos falcon fagyás volt nem amiatt hogy más volt a helyszin.Jo lenne már ha kompatibilisé tennék ezeket a területeket az AF-el.
  • Molnibalage
    #1562
    Valaki tudott már a FF3-ban a Europe helyszín 2-es számú hadjáratával játszani?
    (Amiben a legtöbb gép van, meg rephordozók mindkét oldalon.) Elnidítás után nekem mindig hibaüzenettel kilép. Nincs rá esetleg valami javítás?
  • Molnibalage
    #1561
    Kit érdekel az FF3 moddolása? Mert pl: a SZU-27-et már kijavítottam. Nem hordozhat semmilynen percíziós AG fegyvert és R-77-et sem. (AA-12)
    A hardpointiok módosítása úgy tűnik már megy.
    Ha valaki esetleg összeír egy konkrét listát, hogy mit kell csinálni akkor megcsinálom, ha van rá igény.
    (MIG-23 dupla R-60-as függestztője is megvan már csiánlva.)

    Várom az ötleteket.

    Neuro, nem ismersz "kintről" valakit aki már használta az F4Browse a progit. NAGYON szeretném egyes rakéták pontosságát buherálni csak nem megy. Tényleg csak párat..
  • Molnibalage
    #1560
    Szerintem ezgyakorlatilag az BMS volt még reégen. FF3 lett belőle. :)
  • repvez
    #1559
    Az open falconrol mit lehet tudni az már megjelent vagy még fejlesztik?Mert a forum és a sreenshoot sekcio is a mai napig frissitve van.
  • Molnibalage
    #1558
    Babráltam tovább és pár dolgot el tudok érni. A chaff radarra gyakorolt hatását át tudom állítani a chaff chance-vel. SARH rakétéknál van érteleme, mert
    ott elég, ha csak egy pillanatra megszakad a célkövetés akkor a rakéta már nem követi tovább a célt.

    Viszont hiába babrálom az AMRAAM-ét vagy akár rendelem hozzá más radarhoz, az eredmény nem változik. Az AMRAAM tévedhetetlen marad.

    Az IR-se jutottam eddig sokra, bár azzal nem is kell, az jól el van találva.
  • f2d
    #1557
    Én annak örülnék a legjobban, ha valaki csinálna egy jó Mig-23 szimet jó repmodellel és avionikával, a grafika nem számít. Így valószínű, hogy visszatérnék a repülős játékokhoz.
  • Molnibalage
    #1556
    Ezzel lényegében már szabályozhatók a hadjáratok. Ami fegyver nem jellemző a korra amit szimulálni akarsz, azt szépen leveszed. Az Europe és a Desert Storm helyszíben is már AMRAAM-mal lövöldözgetnek a gépek. Ezt most már le tudom tiltani.
  • Molnibalage
    #1555
    MŰKÖDIK, de csak FF3-mal...
    Már meg tuodm változtatni a függesztményeket. Tripla indító az A-10-en Mavericknek sikerült. A többi még elég zavaros.
  • Molnibalage
    #1554
    Úgy néz ki, hogy megtaláltam ami kell. Az openfalcon oldaláról lehet leszedni.
    F4Browse. Meg tudtam vele nyitni ami kell. Már "csak" használni kéne..
  • Molnibalage
    #1553
    A moddoláshoz találtam már némi táppontot. Az FF3 amnualban le vannak írva, hogy melyik file mit tartalmaz.

    Weapons control data (Falcon4.wcd)
    Radars (Falcon4.rcd)
    Sim weapons data (Falcon4.swd)

    És így tovább. Ezek mindkét játéban megvannak. Már csak azt kéne tudni, hogy mivel és hogyan lehet ezeket olvasni és írni...
  • neuro
    #1552
    ráadásul van benne bőven hadihajós akció, pont úgy, ahogy a videóban mesélték :)
  • Gundark
    #1551
    Szeretném még jelezni az ötletbörzének, hogy a megalomán egomnak kéne egy SR-71es :) Régi de tajvan felett vállalok vele bevetéseket a cél érdekében :) Már ha tudok laffogni a felszállás után a tanker mögött elég ideig hogy teliszedjem a tartályaimat :))
  • Seaweed
    #1550
    hat epp ez az....ketsegek vannak bennem!
  • Molnibalage
    #1549
    Hej, micsoda ötletbörze van itt! De legalább van élet a fórumon. :)
    Tavjan tényleg nem rossz. Az is átfogja a gépeket a MIG-19-től a SZU-30MKK-ig. Jöhet!
  • neuro
    #1548
    és a legviccesebb, hogy az F-35 lett hivatalosan a Lightning II :)

    egyetlen probléma van vele, hogy rengeteg dolog még titkosított rajta
  • Gundark
    #1547
    Kira lenne az F-35 :) De rendesen ám nem csak olyan F22 Lightning II módon :) És még ráció is lenne benne hiszen az F-35 a jövő F16osa :) Szép lenne felszállni hordozóról :) Megnézni hogy mire képes a hátipropeller meg a lekonyuló gsf :)