52965
  • Seaweed
    #3386
    ahhát...mi máshoz ertek en?! szar kis arkad izehez...de nekem jo ez is...foleg ha a kozelkeleten ugykodhetek vele
  • Bucser
    #3385
    SFP-1?? az nem konkurencia mert bíípel oszt lovok:D


    u.i.: mondjuk ezeket modelleket szívesen latnam a Falconban:) (pláne azokat amik nem Flakonrol készultek hanem egzotikusabb típusok)
  • Seaweed
    #3384





    ...es meg nincs vege...majd jovok a Kfir C2-es meg C-7eseimmel mingyart [csak epp kozben karban is tartja BoPackot igy a munka elhuzodhat]
  • neuro
    #3383
    gondolom igen :)
  • repvez
    #3382
    Egyébként minden letöltött texturát csak be kell másolni a \terrdata\objects\KoreaObj konyvtárba és kész?
    A kabint meg a megadodd sorsámu mappába kell tenni igaz?
  • Bucser
    #3381
    Ismerem studio Maxot (hasznaltam eleg sokat de profi szintre nem jutottam csak kísérletezgettem vele) meg fater használ Cad-et. Mondtam neki, hogy próbáljon megtanítani, de annyira teljesen más oldalról kell közelíteni, hogy hihetetlen.
  • Bucser
    #3380
    Egyebkent jo modellezoket keresel az SG-n? látogasd mega Maya vagy 3dStudio Max rovatot.

    Repulos modellezok között pedig van par a MS Flight simulator topicban vagy a FS X topicban.
  • Bucser
    #3379
    poligonokrol melyeket vonalak kötnek össze akár a fizikától teljesen elrugaszkodva:)
  • neuro
    #3378
    az a baj hogy a 3d-s modellezés egy szakma, amit nem lehet csak úgy megtanulni egyik napról a másikra - főleg nem olyan szinten hogy 8000 poligonos modelleket gyárts játékokhoz

    igazából nem hasonlít egyetlen CAD programhoz sem, mert a CAD testekről és tömegekről szól a 3d-s modellezés meg poligonokról, textúrákról és nurbs görbékről :)
  • L Viper #3377
    Ami fórumlinkeket küldesz, azokat nálam nem nyitja meg. Regisztrálni kell ?
    Én a Photoshop-hoz értek valamelyest, régebben sokat foglalkoztam vele.
  • repvez
    #3376
    Én is ismerem a CAD-es vonalat és egy idelye probálok barátkozni a Maya3d,3DSMax,Wins3d és Rhino3d progikkal több kevesebb sikerrel.
    Most egy F117-el probálkozok azt egy kicsit konnyebb modellezni mert csak siklapokbol van.
  • Molnibalage
    #3375
    Na írtam neki egy levelet, hogy itt megtalál minket és lehet, hogy még partereket is talál a fejlesztésekehez. Én NAGYON szeretnék segíteni, de sajnos se a Photoshpo-hoz se a 3D Studio-hoz nem értek, bár lehet, hogy megtanulnám, hogy hogyan kell csinálni. Esteleg tudja valaki itt használni a cuccost és össze tudná hasonlítani más CAD szofverrel, hogy hozzá képest milyen nehéz? ÉN ismerem az Inventor, Solidworks-ot és atz AutoCAD-et, de ott csak 2D-ben ügyködök. A másik kettőben sem vagyok túl profi, Invetor kb. 4 éve volt utoljára a kezemben a Solidworks-ot meg most kezdem újra használni.
  • neuro
    #3374
    Ha valaki szeretné kipróbálni a szkint:



    Módosítottam a Gripen kabinját is F16Blk60-ra így kissé modernebbnek tűnik, az is benne van a zipben.
  • repvez
    #3373
    Vagy ha mást nem akkor tegye tiszteletét a topicunkban és pár kérdésre válaszolhatna amivel nem vagyunk tisztába vagy elmesélhetné hogyan lehet modelleket betenni vagy modositani.A többit majd megoldjuk valahogy
  • Molnibalage
    #3372
    http://www.freefalcon.com/forum/view_topic.php?id=5219&forum_id=2&page=26

    Most már tényleg fel kéne keresni ezt Balu srácot (írok is neki hamarosan). Csinált egy 8000 poligonos modellt és ÖNKÉNT jelentkezik még modellezésre! szóljunk, hogy IGEN jöhet!!!!!
  • L Viper #3371
    Nagyon jó eddig, Molnibalage meg majd az Eurowarhoz csinál egy jó kis magyar századot, századokat 29-esekkel, Gripenekkel. Apropó van a Falconban An-2 -es is :) Esetleg egy permetező század is lehetne, magyar felségjellel
  • neuro
    #3370
    nem nagy fáradtság, mert szeretem az ilyeneket csinálgatni... :)
  • Molnibalage
    #3369
    Szerintem ne siess vele, várjuk meg a SAAFOPS-ot, mert lehet, hogy ezzel gürcölsz jó sokat, abban meg nem lesz felhaszálható. De ahogy érzed, mi örülünk annak, ha lesz ilyen skin. Már csak magyar MIG-29 kéne és lehetne egy frankó video-t összedobni velük.
  • neuro
    #3368
    a mai utolsó update, még nagyon sok munka lesz vele
    van valami fura textúra vagy model hiba is a szárny alsó részén...






  • Molnibalage
    #3367
    Ha megejelenik a SAAFOPS akkor úgy is csináltatok webkártyát és megveszem. Mennyibe van? 12 dollár vagy eruró? Nem sajnálom érte, csak ha az sem működik még a végén....
  • L Viper #3366
    A Hitiles sajnos nem csak abból áll, hogy kicsenjük a texture.zip-et.
    Ahhoz vannak még ott más file-ok is, pl .bin ami ugyebár az AF-ben le van kódolva, és elvileg ez is kéne, hogy rendesen működjön, de ebbe inkább ne menjünk bele, mert ez nem a "szakterületem".
    A Bucser féle meg direkt ehhez a régi falconhoz készült Hitiles.
  • Molnibalage
    #3365
    Ettől még nem fog az megváltozni amit a #3035-en látsz, az csak pár textúrát cserél le.
  • Molnibalage
    #3364
    Lebombázott és javított reptér.



    Sorakazó!!



    És lőn, rá lehet hajtani a sérült szakara. Ez egyébként AI gép.

  • repvez
    #3363
    Ez talán segit itt leirja hogy kell telepiteni a hitilest
  • Seaweed
    #3362
    milyen repulon?! megrendelem..futar kihozza leteszem a szobaban es elvezem hogy nekem iylenem is van (nahpersze ez a veszely aszthiszem nem fenyeget )
  • Seaweed
    #3361
  • Molnibalage
    #3360
    Oh, mellényzsebből kifitzetem az a 600 dollárt, csak aztán üres marad a mellényzseb.. :)
  • Molnibalage
    #3359
    Erről valami konkrétabb?

    Hitiles-szel végül is mi lesz? Felrakod valahova? Egyébként attól félek, hogy nálam az is csak ugynazt csinálná, mint a többi textúra, mert az alap textúrákat is úgy rajzolja, hogy ahol a jobb textúráknál volt a határvonal régi és az új között, ott van felbontásbeli különbség a régiben. Szerintem az 1GB RAM lehet az oka a dolognak, mert L Viper-nek is annyi van és nála sem működik az AF Hitiles. Neked 2 GB van asszem, ugye?
  • Bucser
    #3358
    Es azt hogy viszed magaddal a repülőn?
  • Seaweed
    #3357
    remelem
  • Seaweed
    #3356
    Tok felesleg...egy ilyen untig eleg es megcsak nem is tul draga!
  • Bucser
    #3355
    En meg este feltolom a Hitiles-t amit én használok. csak este kb 3 órán át áramszünet volt az egesz varosban ugyhogy nem próbáltam meg:)
  • Bucser
    #3354
    A redViper engine-t megkapta a SAAFOPS brigád is. Azaz az engine közös fejlesztés. Tehát a dx8 és 9 extensionoket is megkapja mindkét fél. (sőt tervezik a dx 10 effekteket is majd)
  • neuro
    #3353
    este ha kell felrakom majd a psd-ket
  • Molnibalage
    #3352
    Hát akkor reménykedj, hogy a SAAFOPS menjen, mert az biztos hasonlít valamennyire az FF4-re, ha kompatibilis lesz a kettő. Én örülnék a legjobban, ha majd együtt repkedhetnék néha multiban.
  • neuro
    #3351
    ezek már 1024-es textúrák, a szárnyon már át is rajzoltam teljesen
    nagyítsatok rá, úgy jobban látszik a különbség:



  • Bucser
    #3350
    Ha esteeleg valaki gondolkodik azon, hogy cockpitet épít ne gondolkodjon tovább:) vegyen egy hordozhatót:)

    Zeda Portable Simulator Desktop

    (Ja csak 50K dollarban)
  • Seaweed
    #3349
    FS-ben(hez) egy vergagyi hulladek 3D modell van Gripenbol.
  • Seaweed
    #3348
    Sajnos irodai gepekkel vagyok munkahelyen is korbeveve..olyan gep 1 sincs amin menne az F4.0+FF4...ez van.
  • Seaweed
    #3347
    szep lett! De remelem az SAAFOPS-ban ennel azert jobb 3D modell lesz benne