16
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    Én azthittem ez valami gagyi horror, mikor kijött tavaly, így lemaradtam róla, valahogy... nincs mentség erre a bűnre, de hogy enyhítsem a tudatot már töltöm, és mingyárt nézem is ;] [amíg nem ér le addig a Hero-t]
  • [HUN]PAStheLoD
    #15
    Sztem pedig egyszerűen utánozhatatlan az a film, főleg a mondanivalója egyedi.. a hangulat a zene és a látvány... áh meg is nézem mingyárt ^.^
  • winnie
    #14
    a szinkronra majd várni kell még fél évet, de a lemaradással nem értek egyet, hiszen a tolmács, az xx2 vagy a mennyei királyság is hamarabb kerül a hazai mozikba, mint az amerikaiakba.
  • CalebJoe
    #13
    Ja Repülő Tőrők Háza megint a hülye magyar fordítás biztos nem nézem meg szinkronosan már tavaly valamikor láttam feliratosan jó le vagyunk maradva megint.
    Szerintem az ilyen típusú filmeket nem sokan értékelik itt nálunk, de majd kiderül.
  • FoxMulder
    #12
    i2k: aki nem lát a dolgok mögé, annak bizonyára nem jelentenek többet a színek puszta színeknél...
  • FoxMulder
    #11
    Repülő Tőrök Háza lenne inkább a helyes cím, ha már az angol House, nem? :)

    A film bámulatosan jó, mindenkinek ajánlom, bár a valószerűtlen tőrhajingálások kissé zavaróak (szinte mintha az akarakukkal irányítanák a levegőben, arra változtat irányt, amerre ők akarják), de mindenképp gyönyörű képi világa van és egyéb művészi szempontból sem lebecsülendő...
  • IMYke2.0.0.0
    #10
    Nekem épp a Hős volt "túlspirázva"... az esőcseppeket "eltörő" kard, a szinte már Walt Disney-s, íjjal körbelőtt alak a kapun... stb.
    A három szereplő egyéni elmesélése, meg a szerelmi szál mesterkéltsége iszonyat béna volt a Hősben.


    ===============================
    .:i2k:. melóból:
    Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® Graphics Media Accelerator 900 (integrált) .:|:. Intel Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP (integrált) .:|:. 340W-os táp - Aktív PFC .:|:. Windows XP HUN SP2 .:|:. HP 1730 LCD (17", 25ms, 1280*1024/75Hz, analóg/DVI, Pivot-képes).
  • Hoz_Hun
    #9
    Szerintem meg fényévekkel jobb a Hős-nél. Nekem sokkal jobban bejött. A sztori is jó, és a képi világa nyagon-nagyon szép, semmi "túlspirázást" nem láttam benne.
  • Stormreaver
    #8
    Nem annyira rossz film, de a rendező előző munkájától (Hero) azért jócskán elmarad. Ott az élénk színekben pompázó látvány nagyon jól kiegészítette a film történetét, pontosabban a történetmesélés szerkezetét (a főbb szereplők egyéni perspektívái hozták magukkal az egyes színárnyalatokat), és persze maga a film cselekménye is rendkívül velős volt.
    Itt viszont ugyanebből már csak a túlspirázott és immmár öncélú látvány-forgatag maradt, amit egy elnyújtott és nem túlzottan érdekes sztorival próbál meg a rendező lenyomni a néző torkán. Hiába jók a színészek, hiába fantasztikus a látvány, a film a bárgyú (és abszolút kiszámítható) sztori miatt nagyon hamar unalomba fullad. Én a Hero után ennél sokkal töbet vártam Yimou Zhang -tól.
  • trabant
    #7
    Link? :D
  • trabant
    #6
    Az is elég bűntető így első ránézésre.
  • Cat #5
    fantasztikus film, kötelező mindenkinek!
  • winnie
    #4
    jövő héten úgyis jön itthon a "kingdom of heaven" című ridley scott film, ahol liam neeson és orlando bloom keresztes lovag:)
  • yy
    #3
    Na végre egy film, amiben nem Tom Cruise az utolsó szamuráj, keresztes lovag, mohikán stb.
  • nenad
    #2
    ja eleg jo volt, azert nekem a tigris es sarkany jobban tetszett.
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Nekem volt szerencsém hozzá. Sőt, általunk (kolitársammal) már megfertőzödött jónéhány egyetemista is, a zárt körű projektoros vetítés alkalmával.
    A film fneomenális. Kötelező!
    Zhang Ziyi annyira meggyőző, hogy csak na!
    Kritikus, áskálódó tekintettel figyeltem (2x láttam a filmet), hogy hátha rossz helyre néz, elárulja magát a tekintetével stb., de nem! Tökéletes!
    A higanymozgás, a fantasztikusan megkoreografált - nem látszik, hogy a színészek alaposan begyakorolták a mozgást! - verekedések, a meseszerű képek mind-mind élvezetessé teszik a filmet.

    Ez nem egy "Elektra"...

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
    Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® integrated Graphics Media Accelerator 900 .:|:. Integrated Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP .:|:. 340W power supply - Active PFC .:|:. Windows XP HUN SP2