176
Jogos-e a Gábor Dénes Főiskola rosszhíre | Általában vélemények a GDF-ről
  • Takezó
    #1
    Ezek a témák érdekelnének, felsőbbévesek, BME MI-sek, munkaadók, vagy GDF-diplomás munkavállalók is mesélhetnének, vagy akárki, akinek volt mrá valamilyen tapasztalata GDF-fel kapcsoaltban :)
  • St
    #2
    Azok terjesztik a rossz hírét akik kipotyogtak.
  • Takezó
    #3
    Ezt honnan tudod? (/me ezt reméli , mivel jelenleg is oda jár :D)
  • Borg
    #4
    Igy, van, és kb ennyit kell tudni.
    Semmiben sem marad el a GDF más iskolák oktatási szinvonalától.
    De egy dologban jobb azoknál: nem hajt a tatár... ennek persze hátulütője is van, én pl már befejeztem a 4 évemet, de a diplomát máig csesztem megcsinálni :) Nemtom rászánni magam...
  • St
    #5
    Első diplomám GDF-es, azt végeztem.

  • Takezó
    #6
    Hú, nem tom, nekem azért is teccik nagyon, mert sztem mindent megtesznek annak érdekében, hogy a fontos dolgokat megtanuld. (1 pici hiányosság, hogy a gyakorlat-sorozatokat évente indítnak (pl. Prog. alapjai), és azokat így nehéz pótolni).
  • Punkerwork
    #7
    dettó :)
  • Takezó
    #8
    hú, mennyi fejes GDF-es van itt
  • Takezó
    #9
    amúgy miért, mi baj a diplomázással? mármint miért nem tettétek le?
  • Gorvik #10
    Én is GDF-es vagyok.
    Talán a legnagyobb hátránya, hogy nem kell hajtani annyira, így lazábban vesz mindent az ember.
    A másik meg a tantárgyakkal kapcsban van bajom. Nem 'tom hogy van ez máshol, de itt egy huzamba tudunk le egy tantárgyakat. Ez a programozásnál nem jön valami jól, mert könnyen el lehet felejteni.
    De összességében jó, és a suli után még el lehet menni egyetemre egy levelezős szakra.
  • St
    #11
    Főszerkesztőnk is oda járt, ismerek az online médiában csomó embert aki GDF-et végzett és most vezető/középvezető.
  • Punkerwork
    #12
    nekem volt osztálytársam a főnököm :)
  • St
    #13
    Más fősuliban sokkal nagyobb a hajtás ezt tény, azonban a GDF-nek a nyugi az egyik előnye, munka mellett is meg lehet csinálni.

    Második suli amit elvégeztem BGF PSZF másoddiplomás közgazdász képzése, az SOKKAL keményebb és stresszesebb volt a GDF-hez képest. Nagyon gáz az, ha nemsikerül vlmi kulcstantárgy és nem folytathatod az évet... GDF-en legalább ilyen nincs.
  • Punkerwork
    #14
    nálunk én voltam az egyetlen aki nem dolgozott, mindenki más meló mellett csinálta.
  • Gorvik #15
    Modjuk a lazaságot csak azért említettem, mert valamennyire én most szívom a következményeit. Nem vagyok egy lusta ember, de ez nagyon szar így. Legalábbis nekem. De sikerülni fog azért az évem :)

    Amúgy erről tudtok? link
  • St
    #16
    Van akit hajtani kell ahhoz, hogy tanuljon. A GDF-hez nagy önfegyelem kell ez tény. De hát ha valaki nem éri fel ésszel, hogy a saját pénzéért saját magának tanul az inkább ne menjen fősulira.
  • Gorvik #17
    Egyetért
  • Takezó
    #18
    Hogyne tudnánk? :) Ez segít Te amúgy hányadéves vaty?
  • Takezó
    #19
    Hát asszem jövőre én is bevállalok mrá valami munkát...
  • Random work
    #20
    Hasonló a véleményem én is oda járok csak elcsesztem egy évet és most pótolhatok a tanárok azért rendesek. A diploma is egy évet csúszni fog.
  • Takezó
    #21
    Én csak egy félévet csesztem el (jó, betegség miatt), szal most ezerrel pótolok :(, ha nem lesz meg a 30 kredit, akkor buktam :o
  • Gorvik #22
    Első éves vagyok.
  • Punkerwork
    #23
    kredit? már ott is van?
  • Takezó
    #24
    műszinfo?
  • Random work
    #25
    Én melóval párhuzamosan csinálom és sajnos nagyon nehéz nekem az ideális egyensúlyt megtartanom. Ha kicsit húzósabb a meló az azonnal a suli kárára megy szórakozást meg félre kell tenni.

    Nem szabad kihagyni egy hetet se mert az megboszulja magát meg később könnyebben lóg az ember többet is. Az első évet tanulás nélkül sikerült végigvinni azután egyre súlyosabb.
  • Takezó
    #26
    jaja :o 30-at kell szerezni egy év alatt, vagy pápá (vagy fizetős...)
  • Random work
    #27
    Nekem egy vizsga elég volt a 30-hoz aztán újra elcsesztem most járok újra vizsgázni.
  • Takezó
    #28
    Nem igazán értem :o
  • Random work
    #29
    nembaj
  • Takezó
    #30
    de, mert szeretném érteni :)
  • Gorvik #31
    Igen, műszaki info. Meg kell egy kis pont a 30-hoz. Tényleg, mennyit kell leperkálni, ha nem jönne össze?
    Random work, én sem értem
  • Gorvik #32
    Még akart lenni
  • Random work
    #33
    újra elcsesztem mert nem folytattam a tanulást csak most néhány hete ha akkor folytatom akkor mostanra sokkal kevesebb elmaradt tárgyam lenne nekem csak elég volt a 30 pont elérése
  • Chief
    #34
    Én is remélem hogy nem gázas suli, mert szeptembertől oda fogok járni!
  • Bucser
    #35
    Hát nem tudom én már láttam olyan informatikus hirdetést (meg úgy általában hirdetést), hogy GDF-esek kíméljenek vagy Diplomást ketresünk kivéve Gábor Dénes. Nem akarom leszólni, de az én véleményem szerint (dolgoztam is náluk egy rövid ideig egyik helyi központjukban) Drága a Dilomája nem igazán piacképes és vicc amitt anítanak.. amit náluk 3 félév matek alatt mű. info szakon leadtak azt egy jobb egyetem TTk-ján 1 féléves anyag....
  • CattiBrie
    #36
    "Jogos-e a Gábor Dénes Főiskola rosszhíre | Általában vélemények a GDF-ről"

    Láttam álláshirdetést, hogy főiskolati/egyetemi végzettséggel, kivéve GDF.
  • St
    #37
    Ez "urban legend", sztereotípia, senki sem szelektál "rossz v. jó" iskolai végzettség alapján. Egy cég nem hirdethet ilyesmit mert egyből hazavágnák negatív diszkrimináció miatt. Szóval kizárt, hogy tömegesen jelennének meg ilyen hirdetések.

    Magyarország piacvezető inernettechnológiai cégénél több GDF-es dolgozik, ennél jobb referencia nem kell a sulinak. Persze a rossz hírek mindig izgalmasabbak mint a jók.
  • magus
    #38
    hát én ugyan nem voltam ott, de amit hallottam aszerint nem marad el semmiben sem bármelyik másik fősulitól.

    Nyílván nem ér fel egy bme-vel, de fősulik között ugy hallottam egál
  • Takezó
    #39
    Ööö St, nekünk Dr. Gazda István (nem tom ismered-e, tud.tört.-et taanít GDF_en) mondta, hogy ha ilyen cikkek nem is jelennek meg - mivel pontosan megbüntetnék érte őket, de a felvételin megkérdezik, ész puszipá, ha gédéeff... aszonta, hogy ezt a korábbi végzőknek köszönjük :o
  • magus
    #40
    mondjuk azert olyat hallottam, hogy ha kandorol jossz akkor azza a lendulettel vagnak ki allashirdetesrol amivel bementel. vagy vmelyik fosulirol, nem emlexem:)