7165
  • takibalint
    #6603
    Az olasz labdarúgó-bajnokságban szereplő AS Roma megegyezett a román Dinamo Bucuresti együttesével Bogdan Lobont végleges megszerzéséről. Bár hivatalosan még nem jelentették be, de a hírek szerint a Roma egymillió eurót fizet az előző szezont kölcsönben náluk töltő portásért.

    Lobont, aki 3 évre kötelezi el magát, várhatóan Júlio Sérgio helyettese lesz.
  • takibalint
    #6602
    Az UniCredit Bank vevőt keres az AS Roma futballcsapatára, miután a klubot birtokló, több száz millió eurós adóssággal küszködő Sensi család (pontosabban cége, az Italpetroli) átadta az együttest a pénzintézetnek.

    Amíg a bank vevőt keres, a klubot továbbra is Rosella Sensi irányítja. A La Gazzetta dello Sport már csütörtökön beszámolt arról, hogy a klubot szeretnék eladni, erről azóta az UniCredit Bank és a Roma vezetői hivatalosan is megállapodtak.

    Az Unicredit várhatóan külsős céget bíz meg azzal, hogy felértékelje a klubot, és vevőt találjon. A Sensi család marad az AS Roma élén, azonban mindössze néhány tulajdonát tarthatja meg 35 millió euró értékben, minden más az adósság törlesztését képezi.
  • takibalint
    #6601
    Eladó az olasz bajnoki ezüstérmes AS Roma – olvasható a La Gazzetta dello Sport csütörtöki számában. A klubot 17 éve birtokló Sensi család azért válna meg a „farkasoktól", mert az érdekeltségéhez tartozó Italpetroli olajtársaság több mint 400 millió eurós adósságot halmozott fel.

    Az Italpetroli a legtöbb pénzzel az UniCredit banknak tartozik, így egyes hírek szerint elképzelhető, hogy a hitelintézet lesz a Roma új tulajdonosa.

    Franco Sensi, a klub legendás elnöke 2008 augusztusi halála óta lánya, Rosella Sensi irányítja a „farkasokat". Az elnökasszony vezetése alatt a klub – az anyagi problémák ellenére – a bajnokságban és a kupában is második lett a legutóbbi évadban.
  • takibalint
    #6600
    Eddigi játékos mozgások a Romanál.

    Három brazil is érkezett a Romához: a jobb oldali futó Cicinho kölcsönből vissza a Sao Paulótól, a rutinos középső középpályás, Fábio Simplício a Palermótól és Adriano a Flamengótól. Utóbbi kettő szerződése lejártával ingyen igazolt a „farkasokhoz", akiknél Adriano hamar felvette olaszországi ritmusát, hiszen vasárnap hiába várták az edzésen, a keddi tréningről pedig elkésett. A fentebb említett Marco Mottát a Roma adta el az Udinesének, mégpedig 1.45 millió euróért, onnan került üstöllést a Juventushoz 1.25 millióért, kölcsönbe. Csak az érdekesség kedvéért: tavaly ilyenkor érkezett a Romához, 3.5 millióért, természetesen az Udinesétől, de csak fele játékjoga lett a fővárosiaké, amelyen az idén nyáron borzasztóan összeveszett a két klub. Végül az udineiek nyerték a licitet, a Juventusnak pedig most vételi joga van rá...
  • takibalint
    #6599
    A nyáron igazolt a Flamengótól az AS Romához a kivételes képességű, de a profi mentalitás szobrához modellt soha nem ülő Adriano, aki úgy mutatkozott be, ahogyan azt tőle elvártuk.

    Azért van, ami nem változik – idézhetnénk a reklámszöveget, hiszen Adriano elkésett első római edzéséről. A „Császár" becenévre hallgató támadót hiába kereste ugyanis az első, még átmozgató jellegű tréningen az edzői stáb. Mint később kiderült: fia útlevelével akadtak gondok, ezért Adriano csak később érkezett meg az örök városba.

    Hétfőn viszont munkába áll majd, hiszen egy speciális, test(é)re szabott edzésprogramot állítottak össze a csatár fölösleges kilói számára.
  • takibalint
    #6598
    NEm tudom miert kellett Mottat "elkotyalni". Szerintem jo jatekos, es a Romaban is jol jatszott. Nem tudom miert nem vettek meg a teljes jatekjogot.
  • takibalint
    #6597
    Marco Motta az Udineséből a Juventushoz igazolhat a mai napon. Olasz sajtóértesülések szerint a jobbhátvéd már Torinóban tartózkodik, az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálaton. Amennyiben a doktorok mindent rendben találnak, Motta még ma aláírhat a torinói fekete-fehérekhez, és szombaton csatlakozhat új csapatához.

    Motta játékjogát az Udinese és az AS Roma birtokolta fele-fele arányban, egészen a múlt hétig, amikor az Udinese megvásárolta a Rómától a teljes jogot.
  • takibalint
    #6596
    Hivatalosan is bejelentették, hogy augusztus 21-én a San Siróban rendezik meg az Olasz Szuperkupa-mérkőzést.

    Olaszország kínai nagykövete ugyan bejelentette, hogy augusztus 21-én újra Pekingben vívják az olasz Szuperkupa-mérkőzést, de hivatalosan ezt senki sem erősítette meg.

    Azóta kiderült, hogy a San Siróban küzd meg egymással a bajnok és kupagyőztes Inter a Romával. A milánói fekete-kékek többek között azért is tiltakoztak a helyszín ellen, mert nem egészen egy héttel később, augusztus 27-én Monte-Carlóban Európai Szuperkupa-mérkőzést kell vívniuk az Atlético Madriddal.
  • takibalint
    #6595
    Nem éppen hétköznapi történet a Serie A-ban, mikor egy futballista vagy edző a Laziótól a Romához igazol, vagy éppen fordítva.

    A Roma leigazolta ugyanis a rutinos kapusedzőt, Guido Nannit, aki az elmúlt négy esztendőben a Laziónál tevékenykedett.

    „A Lazio nem iparkodott meghosszabbítani szerződésemet, ezért úgy döntöttem, hogy elfogadom a Roma ajánlatát – nyilatkozta a Tevere túlpartjára átköltöző szakember. – A Laziónál mindig ez történik: vár az ember július közepéig, és csak akkor dől el a sorsa. Ez szerintem nagyon nem jó így. Óriási megtiszteltetés számomra, hogy most Claudio Ranierivel dolgozhatok együtt."
  • takibalint
    #6594
    A Genoa hivatalos honlapján jelentette be, hogy Luca Toni a klubnál folytatja pályafutását. Az olasz csapat elnöke elmondta: a hivatalos bemutatására csütörtök délután kerül sor.
  • takibalint
    #6593
    En sem orultem, hogy kiestek az Olaszok, en csak megjosoltam, hogy sem ok sem a franciak nem jutnak tovabb a csoportbol. Ez bejott. Kar hogy nem fogadtam ra.
  • IXEMGabeo
    #6592
    őő azért az Olaszokat én nem írtam volna le, Szlovákia ellen elszúrták amúgy pedig parádés volt az a 2 góljuk és ki tudja mit csináltak volna a Hollandok ellen...így alakult fiatalítani kell avval egyetértek.

    Behrami nem lenne rossz fogás
  • takibalint
    #6591
    Az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő West Ham United svájci válogatott szélsőhátvédje, Valon Behrami visszatérne Rómába, ám nem korábbi csapatához, a Lazióhoz, hanem legnagyobb riválisához, az AS Romához.

    A „farkasok” mindenképpen szeretnének egy védőt szerezni, leginkább az eddig kölcsönben náluk játszó Nicolás Burdissót tartanák meg hosszabb távon is, de ha ez nem sikerül, érkezhetne a dél-afrikai világbajnokságot is megjáró Behrami, aki ügynökén keresztül üzente meg csatlakozási szándékát.
  • takibalint
    #6590
    Nem akarok okoskodonak tunni, de en mar a VB elott megmondtam, hogy az olaszxok es franciak itt nem rugnak labdaba (sokszor) vagyis hogy nem jutnak tovabb. Nem azert de a fel csapat a gyenge Juventusbol jott....
  • IXEMGabeo
    #6589
    szép gól volt...De Rossi is legalább lőtt egy gólt, és kiharcolt egy 11-est a 2 meccsen. Kár az Olaszokért sokkal jobb meccs lehetett volna a Hollandia elleni nyolcaddöntő, ha ők mennek tovább, mert amúgy szidták az Azzurát, de azt nem vették figyelembe, hogy elvileg most jobbak voltak támadásban, csak későn indultak be pl a Szlovákok ellen is
  • takibalint
    #6588
    Marco Motta visszatér előző csapatába, az Udinesébe, de minden bizonnyal csak átmenetileg.

    A védő 2009 telén érkezett az AS Rómába kölcsönbe az Udinesétől. A fővárosiak a következő nyáron megvásárolták a játékjogának felét, és továbbra is bordó-sárgában futballozott.
    Hirdetés

    Mától azonban az udinei együttes az egyedüli tulajdonos, mert 1.5 millió euróért visszavásárolta a jog „római felét" – miután ennyit ajánlott a tulajdonjogról döntő árverésen, a Roma pedig csak 1.3 millió eurót szánt az üzletre.

    A játékos valószínűleg csak kevés időt tölt az Udinesében, mert szeretnék értékesíteni. A Juventus a legkitartóbb érdeklődő.
  • takibalint
    #6587
    Juan gólt szerzett Chile ellen a VB-n. Fejesbol. Gratula neki!
  • takibalint
    #6586
    Sajnálom Fabio Capellot, hogy nem ért el jobb eredményt az angolokkal. Jó edzo, de a golókat o sem rúghat.
  • takibalint
    #6585
    Az AS Roma elnökasszonya, Rosella Sensi kijelentette, hogy Daniele De Rossi nem hagyja el a „farkasokat".

    Az olasz válogatottal a világbajnokságon tartózkodó játékost a Real Madrid régóta szeretné megszerezni magának, ám Sensi emlékeztette Florentino Pérezt, hogy De Rossi nem eladó.

    „De Rossi a Roma játékosa. Nem eladó, és nem is kívánok tárgyalni róla – nyilatkozta Sensi a Corriere dello Sportnak. – Ő szimbólum és egy bajnok a számunkra, akárcsak Francesco Totti. A szurkolóink megnyugodhatnak."

    Könnyen elképzelhető, hogy a következő szezontól Nicolás Burdisso – aki az elmúlt idényt kölcsönben már a Románál töltötte – véglegesen a csapat játékosa lesz.

    „Szeretném, ha a Roma játékosa lenne. Beszéltem már róla Massimo Morattival. Bízom benne, hogy a jó kapcsolatom vele meg tudja oldani a kérdést. Remélem, hogy sikerül megszerezni" – jelentette ki Sensi.
  • IXEMGabeo
    #6584
    húú nem semmi lehetett, sajnos akkor még klubszinten nem nagyon követtem a labdarúgást, de ez szép momentum lehetett
  • takibalint
    #6583
    9 eve ezen a napon nyerte a Roma a bajnoksagot. 2001 junius 17. Cikk. A Roma bajnoki cime
  • takibalint
    #6582
    Ranieri pedig 2 evvel meghosszabbitotta a szerzodeset. evi 3 millio euroert.
  • mrroma
    #6581
    Simplisio utan, Adriano a masodik igazolas a nyaron
  • takibalint
    #6580
    Az AS Roma hivatalosan is bemutatta a csapat első nyári szerzeményét, Adrianót, akit ötezer szurkoló várt az olasz fővárosban.

    A brazil támadó elmondta, örül, hogy visszatérhetett Olaszországba, és számos ajánlat közül választotta a „farkasokét".

    „Örülök, hogy újra Olaszországban lehetek, és Roma mezét tarthatom a kezemben, ami nagy felelősség. Rengeteg dolog változott, mióta visszatértem Brazíliába. Újra megtaláltam a boldogságot – mondta Adriano. – Számos klub keresett engem, nem csak Olaszországból és Angliából, de a Romát választottam, mivel hasonlít Rióra."
  • takibalint
    #6579
    Nehogy azt hidd. Egyaltalan nem, es ezt most nem azert irom, mert az Inter. Mondhatnek Arsenalt vagy Chelseat is. En azt szeretem, ha sajat nemzetbeli is jatszik a csaptban, es nem 1-2 vagy nem a padon ulnek. ELegge vicces, amikor peldaul angol csapatrol beszelnek, pedig annyi koze van angliahoz, hogy angol foldon van es a szurkolok jo resze angol De mar a tulajdonos sem angol sokszor. De ez egy pelda
  • limperatore
    #6578
    örülnél ha inter lehetne a csapat :D
  • takibalint
    #6577
    Taddei mégis hosszabbított. Teljes hir alul. Azért remelem nem fog teljesen elbrazilosodni a Roma. Semmi bajom a játekosokkal, csak nem szeretem ha egy csapatban a saját nemzetbol alig vagy senki nem szerepel. Ne legyunk már Inter vagy Arsenal!!!

    Marco Casetti és a brazil Júlio Sérgio után a szintén brazil Rodrigo Taddei is meghosszabbította szerződését az AS Roma labdarúgócsapatával – olvasható az Európai Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapján. A hírt az olasz klub megerősítette.

    A 30 éves Taddei két csapattársához hasonlóan 2014-ig írt alá a most befejeződött szezonban a bajnokságban és az Olasz Kupában is 2. helyen végzett AS Romához.

    Sajtóhírek szerint a klubbal hamarosan szerződést köthet az Inter korábbi csatára, a brazil Adriano is.

    „Roppant nehéz kaland áll előttem, de vagyok annyira erős, hogy újra a régi legyek. A szurkolók hisznek bennem, az pedig nem érdekel, hogy mit ír a média. Sokkal érettebb vagyok, mint az Interben. Mindig keményen megdolgoztam a sikerért és bízom benne, hogy itt is hasonló sikerekben lesz részem" – nyilatkozta olasz újságíróknak
  • takibalint
    #6576
    Adriano ma délután aláírta három évre szóló szerződését az AS Románál. Bár a fővárosi klub hivatalos honlapja még nem számolt be az ügyletről, a klub ügyvédje megerősítette az átigazolás hírét.

    Teljes cikk
  • takibalint
    #6575
    Újabb hír a játékosok házatájáról.

    Marco Cassetti egy évvel, 2011-ig meghosszabbította a szerződését az olasz labdarúgó-bajnokságban szereplő AS Roma csapatával.

    Az új kontraktus értelmében 1.8 millió eurót keres majd az elkövetkező szezonban.

  • takibalint
    #6574
    Daniele De Rossi, az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A) második helyen zárt AS Roma középpályása cáfolta a Real Madridhoz igazolásával kapcsolatos híreket, mondván: számára csak a római klub létezik.
    A 26 éves középpályás a múlt héten arról beszélt, hogy kész távozni együttesétől, ha a „farkasok” ezzel tudják rendezni anyagi helyzetük.

    „Átfutott a fejemben, és belegondoltam, hogy milyen lenne külföldön játszani, de őszintén megvallva számomra Róma jelent mindent, ez az életem” – kezdte nyilatkozatát De Rossi.

    „Nem érzem, hogy bárhol máshol boldog lehetnék. Nyilvánvalóan sohasem tudhatod, mi fog történni a jövőben, de jelenleg nem tudom elképzelni magamat más klub mezében, vagy hogy máshol éljek” – folytatta az olasz válogatott középpályás.

    „Hihetetlenül nehéz lesz, mivel az nem elég, hogy van egy nagyszerű csapatod. Erősnek kell lenni, fittnek és bátornak. Nagyszerű csapatszellemnek kell uralkodni a válogatottnál, és emellett egy kis szerencsére is szükség van” – tért ki a világbajnoki szereplésre a Roma középpályása.

    „Tudjuk, hogy nem tudjuk felülmúlni, amit elértünk, csak beállítani. Természetesen nagyon magabiztosak vagyunk, de tudjuk, hogy milyen nehéz lesz” – zárta mondandóját De Rossi.
  • takibalint
    #6573
    Taddeiel nem hosszabbították meg a nyáron lejáró szerzodését. Ezt 2 fordulóval a bajnokság vége elott hallottam. Mostanaban tenyleg nem jatszott túl jól. Alig volt használható beadása.
  • IXEMGabeo
    #6572
    jaja amióta meghalt a faterja, alkohol gondjai is voltak, mint embert sajnálom, amúgy nem hiányzik sehonnan se vannak nála jobb játékosok...
  • mrroma
    #6571
    Allitolag mar hivatalos hogy Simplisio a mienk, ez tok jo, szerintem akkor Tadei-nem kellene hosszabitani, en nem birtam ezt az egy szal brazilt sose, pedig mindig brazil drukker voltam-vagyok-leszek(persze valogatot szinten), igaz nem is jatszot sose a keretbe, ami nem is csoda, mar reg el kellet volna adni szerintem
  • takibalint
    #6570
    Bocs Adrianot akartam irni. Meg reggel van
  • takibalint
    #6569
    Ez a Ronaldo mindig ilyen problemas volt??
    Ronaldo ujabb ugye
  • limperatore
    #6568
    mert amikor csúcsformában van akkor nincs nála jobb csatár

    azt a formát nem fogja hozni már, de bekőtoninál 5x jobb
  • IXEMGabeo
    #6567
    hát sose bírtam Adrianot ne kérdezzétek miért, mindig akkor lőtt gólt amikor nem kellett volna:S amúgy meg egy arrogáns, alkesz dög, minek kell a Rómának?
  • takibalint
    #6566
    Adriano megerősítette a tegnapi híreket: úgy nyilatkozott, szóban megállapodott az AS Romával, és a jövő hét végén már az olasz fővárosba utazik.

    „Június hatodikán már Rómában leszek, hogy megbeszéljük a szerződésem részleteit. Nagyon örülök, hogy visszatérhetek Olaszországba, ahol megmutathatom, hogy újra a régi vagyok" – mondta Adriano.

    A hírek szerint a brazil támadó három évre ír alá a „farkasokhoz", és évi 3.5 millió eurót tehet majd zsebre.

    A brazil Globoesporte beszámolója szerint egyébként Adriano már elbúcsúzott a Flamengo játékosaitól.
  • takibalint
    #6565
    Ez szerintem azt is jelenti, hogy Toni nem marad a Romanal. Vagy Vucsinics, esetleg Baptista megy. De mivel Toni csak kolcsonben van, gondolom o fog menni.
  • takibalint
    #6564
    Adriano, a brazil Flamengo labdarúgócsapatának sztárcsatára bejelentette csapattársainak, hogy a nyártól újra Olaszországban, az AS Romában folytatja a pályafutását.

    A Globo Esporte szerint a 28 éves futballista a csapata Fluminense elleni szerdai rangadóján már nem is kíván pályára lépni, noha szerződése csak május 30-án jár le.

    Adriano korábban már megfordult három olasz klubban, a Fiorentinában, a Parmában és az Internazionaléban. Egyes források tudni vélik, hogy az olasz Serie A ezüstérmeseként záró Roma két képviselője úton van Rióba, hogy véglegesítse a játékossal a múlt héten szóban már megkötött egyezséget.

    Adriano 48 válogatott mérkőzésén 27 gólt szerzett, ám hiába futott jó idényt tavaly odahaza – bajnok és gólkirály lett –, Dunga nem válogatta be a világbajnoki keretbe.