138
Dunaújváros és környékének fóruma

  • kakimakifsz
    #138
    mondom ezt úgy, hogy csak 1 Újvárosi ismim van
  • Zsolek123
    #137
    naná :p
  • kakimakifsz
    #136
    Újvárosiak jó arcok:)
  • Csaba42
    #135
    Estét a jövőből. :P
  • Zsolek123
    #134
    Numero1
  • acsati
    #133
    sziasztok, nem tud valaki mondani számítástechnikai boltokat a városból aminek van online árlistája?
  • Zsolek123
    #132
    Úgy legyen!
  • Grave Digger
    #131
    Költözzön élet a topikba :)
  • tomcsa4
    #130
    Estét! Innen Dunaújvárosból. :)
  • El Protector
    #129
    jóestét dunaújvárosi népek :)
  • Easy Rider
    #128
    3 éves posztra? :D

    Na igen, a Pince sornak is elég érdekes neve van a "köztudatban", sok ismerősöm csak néz, hogy az tényleg Pince sor :)
  • endyxx
    #127
    Hmmm... jó régen a falvakban, mikor még városok is csak elvétve voltak, az "utcákat" az ott lakókról nevezték el, pl. Bodza út. Olyan is volt, hogy mesteremberekről, pl. Rézmíves út, Takács utca. A legjellemzőbb a minősége, "valamilyensége" alapján született nevek voltak, pl. Sáros dűlő vagy Görbe utca. Ennek alapján a templom melletti utat egyszerűen Lejtős, esetleg Gödrös útnak hívnám, az Ikarusz teret meg Piás dűlőre keresztelném :D
  • Trisztin
    #126
    igen valószínűleg...van néhány fellépő aki igencsak érdekel...
  • PíszLávJuniti
    #125
    Te mész efottra?
    Úgy néz ki idén kimaradok belőle.
  • Trisztin
    #124
    Hát én az óvárosban javasolnám valami parkoló keresését,már csak azért is,mert az Efott ideje alatt mindenki a RÉV parkolóban akar majd parkolni (ami azért nem egy Tesco parkoló méretű...) ... illetve ott a biztonságot senki nem tudja garantálni...bár szerintem máshol sem...

    (nem egy veszélyes város,de azért az óvatlanok porul járhatnak...)
  • Treblakos
    #123
    á bocs megnézhettem volna :)
    de azért köszi, persze az sem jut eszembe, hogy már átadták a hidat...
    egyébként sokkal hangulatosabb komp szerintem :) (igaz drágább is)
    parkolókról tudsz esetleg valamit?
  • Trisztin
    #122
    azért a gugli még jóbarát...


    Én csak annyit tudok amennyit itt irnak... - amúgy miért akarsz komppal jönni,ha már van hidunk???
  • Trisztin
    #121
    Nem túl nagy utána járás... lévén,hogy őslakos vagyok... :)

    Óváros városrész,kicsit régi ... ha megnézed a térképet az Aranyvölgyi és a Magyarút találkozásánál megtalálsz mindent amit kérdeztél...
    Mc'i ott van illetve közvetlenül az út két oldalán a Plus és egy Penny illetve egy Shell kút :) kinek mi kell... hát a pubot késdobálóként definiálod:) ... cukrászdák vannak arra ... meg néhány normálisabb söröző is...(nem az a belváros ... így kicsit szegényes a kínálat...)

    A szigeten biztos lesznek kihelyezett kajáldák (remélem a városi gyrososom is kitelepül... arra aztán nem lenne panasz...) ...
  • PíszLávJuniti
    #120
    Köszi az eddigi utánajárást :)
  • PíszLávJuniti
    #119
    Az Óváros-ként jelölt helyen van abc, gyorskajálda, pub, ilyesmi?
    Gyalog esetleg az sok idő a szigetről?
  • Treblakos
    #118
    Hali!
    Én is tervezem efott-on való idei jelenlétemet, csak én kocsival szeretnék menni Dabas felől.
    Kérdésem az, hogy a komp jár-e még?
    És efott közelében van-e valami biztonságos parkoló?
    köszi előre is
  • Trisztin
    #117

    Ráraktam a térképre két (nagyon cuki) rózsaszín pleccsnit... na azok a már említett Szalki-sziget környéki buszmegállók...

    nincs biztos forrásom,de állítólag lesz az Efott alatt buszjárat lefele... de majd ha biztosat hallok,megirom...
  • Trisztin
    #116
    na szóval megprobáltam utána nézni... annyit tudtam meg,hogy régen a 24 és a 26os busz járt le a szigetre,de mostmár mindkettőnek módosították a menetrendjét de valahogy megállnak még a környéken,cska nem mennek be a szigetre...

    más a közlekedés újvárosban taxival is megoldható,mivel:
    "Akciós ajánlatunk:
    6-18 óráig 550 Ft/út*
    18-6 óráig 650 Ft/út* "

    reklámozni nem akarok,de a többi taxis is (összesen 3 vagy 4 taxitársaság van városban) ilyen árakon dolgozik...
  • PíszLávJuniti
    #115
    Ez jól jön.
    A szigetről hogy közelíthető meg a belváros? Mennyire külterület?
    A strandolás akkor ugrott sajna :C Az elég szívás.
  • Trisztin
    #114
    A város megközelítése szinte mindenhonnan megoldható,van vasút és buszközlekedés is szépszámmal. A sziget megközelítése már kicsit bonyolultabb,de itt egy térkép:

    Természetesen ennél jobb minőségűt és nagyobbat is találhatsz,de most ez a célnak megfelel... piros csillaggal jelöltem a autóbusz állomást és a vasútállomást... nagy szürke terület (szalkisziget felirattal) a szalki-sziget ...de van busz... utánanézek melyik (nem akarok rosszatmondani...)

    Strandnak nevezni túlzás lenne,de van egy cuki öblünk,amiben inkább horgászni és jetszkizni szoktak...sajnos a duna vize magyarország területén nem alkalmas fürdésre... (figyelmedbe ajánlom,hogy BP szenyvízének egy részét tisztítatlanul engedik a Dunába... na ennyit a környezetvédelemről :) )

    Szigeten üzemelt (ősanyáink idejében egy kemping) ... amit elméletileg az efottra felújítanak... de fák vannak,úgyhogy az árnyékolás megoldható :)


    ha kérdés van még jöhet... legjobb tudásom szerint megprobálok rá válaszolni!
  • PíszLávJuniti
    #113
    Köszi, érdekelne, hogy mennyire körülményes bejutni a városba, gyalog, vagy tömegközlekedéssel ?
    A sziget partja strand-e? a dunában mennyire lehet strandolni ?
    Mennyire lesz árnyékos a sziget sátorozáshoz?
  • Trisztin
    #112
    Szalki-sziget és ha elárulod mire vagy kiváncsi szerintem tudunk róla mesélni...
  • PíszLávJuniti
    #111
    Sziasztok.

    Tudtok írni arról a helyről ( vmi sziget ), ahol az efott lesz?
  • Easy Rider
    #110
    gtfo -.-
  • Trisztin
    #109
    köszönjük,hogy ezt megosztottad velünk :)
  • totti10
    #108
    Ha újváros akkor...
  • Balyy
    #107
    Hy!
    Nem tud vki duf-ba egy PS2 szaküzletet ahol "okosítanának" a gépemen?
  • Trisztin
    #106
    Hello Dunaújváros... :)

    Mizujs jelenleg a városban... várható valami normális összeröffenés városi szinten :)
  •  eX
    #105
    Én elhiszem! De ha jól emlékszek akkor nem voltál a Lanon!
  • Neoncsoves
    #104
    Hallod én elég kocka vok, csak 12 éves, és nem voltam még lanon, de vágom hogy mit kell és hogy
  • Neoncsoves
    #103
    Szevasztok, én is dunaújvárosi vagyok
  •  eX
    #102
    Aki szeret lanozni és nagy kocka az nézzen el ide és jöjjön el!
  • [HUN]PAStheLoD
    #101
    ték .. pff :D
  • ERykk
    #100
    100:)
  •  eX
    #99
    Üdv szerény körünkben... :)