17
  • irkab1rka
    #17
    "csak legális forrásból szabad médiatartalmakat letölteni."

    Az egy dolog, hogy a jogvédő szervezetek polgári peres eljárást kezdeményeznek, de hogy már fizetik is a vírusírókat, ez durva...

    Fizessen a teló gyártója a vírusképes telefon okozta károkért!
  • mrzool
    #16
    Ki mondta, hogy ez vírus? Te is nézz már el a virushirado.hu-ra... Nagyon sokan fogalomzavarban szenvednek a topikolók közül...
  • NEXUS6
    #15
    Szerintem ez nem is vírus, mert egyik telcsi nem is tuggya megfertőzni a másikat!

    Ha írok egy olyan dos progit, egy makrót, ami leformátozza a haver vinyóját, és azt a címet adom neki hogy "hotspot underwiev agel.ina dzsoli.jpg" akkor az már vírus?
  • NEXUS6
    #14
    nokia3210 rulez;)
  • mousee
    #13
    Nekem meg van egy olckúl telefonom, amin örülök ha a kígyó fut :P Asszem nem kell ezektől félnem :P
  • Tetsuo
    #12
    kb nekem is ez volt a reakcióm.
  • atlagember
    #11
    A megoldás a problémára nagyon egyszerű, küldjünk a telefonra egy FORMAT C: tartalmú SMS-t.
  • mrzool
    #10
    Javaslom nézz utána a definícióknak, kezdheted mondjuk egyből a virushirado.hu-n.

    Trójai: magát hasznos programnak _álcázó_ kártevő (vö. trójai faló a görög mitológiában)

    Backdoor: háttérben futó, távoli hozzáférést engedélyező program

    A vírus pedig teljesen más, ennek köze sincs hozzá (a Fontal se nem terjed, se nem fertőz más állományokat.)
  • Devla
    #9
    És ez miért trójai? Egy trójai progi a háttérben fut, nem teszi tönkre a készüléket(legfeljebb külső utasításra), hanem csendben hozzáférést enged. Sokkal inkább a vírusokra jellemző ennek a programnak a működése.
  • irkab1rka
    #8
    A telefon gyártójának kellene fizetni a kárt
  • hopp
    #7
    "A Fontalhoz hasonló trójaiakat egyetlen módon lehet biztosan elkerülni: csak legális forrásból szabad médiatartalmakat letölteni."

    Ez a cikk nem jöhetett volna létre az ASVA és az Artisjus támogatása nélkül. Köszönjük! :P
  • HuAn82
    #6
    Hát igen valakinek vírus sem kell.
  • trabant
    #5
    Engem az ilyen vírusok nem érintenek. Most basztam földhöz megint a telefonomat, szét is tört. 35 rongy kuka...
  • yy
    #4
    hogy lehet vki. ennyire júzer, hogy felrakja???? :S
    "Heló! Én egy barátságos vírus vagyok, kérlek tedd velem tönkre a telefonod!!!!" :)
  • Alien_AM
    #3
    ez kesz :)
  • PeeTeR
    #2
    erdekes... nemtom de ahhoz nagyon figyelmetlennek kell lennie, hogy ossze szedje az ember. igaz, az en telefonom ez a veszely nem fenyegeti :)

    figyelni kell es kesz
  • [HUN]PAStheLoD
    #1
    Hát a symbian sem idiot-proof OS ..