46
  • benli
    #41
    Caro:
    Ismerem a technológiát, és el is mélyedtem bozonyos szinten benne, de sajnos mivel én olyan egyszerű meber vagyok mind az 1x1 akkor a találmány is csak olyan bonyolult lehet mindt a faék. A lényege az, hogy 100 emberből 90 első látásra megértheti. Örülök neki, hogy mást is foglalkoztat a unokáink jövője.
  • Caro
    #42
    Én a jövőt valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy
    1:valamilyen úton előállítunk lehetőleg nagy mennyiségű energiát, elsősorban elektromosat, mert az gyak. mindenre használható
    2:ezt szétoszjuk, mint ma vezetéken, a hordozható eszközökbe meg megy az üzemanyagcella, abba meg vízből szedett hidrogén. A hidrogén felhasználásánál pedig keletkezik víz, az meg vissza a természetbe.
    Kész a körfolyamat, a környezet jól járt, és mi is.
    A hidrogén nagy mennyiségű tárolása viszont tényleg nagy probléma. -180 °C alatt nem cseppfolyósítható, gázból meg óriási nyomásra van szükség(A Ford pl. a P2000-es üzemanyagcellás kocsijában asszem 50 MPa nyomáson tárolja), ami meg veszélyes. Ennek ellenére vannak működő prototípusok, még a kocsik terén is. A Ford P2000 üzemanyagcellás, és a gázhidrogén ellenére is elmegy 160 mérföldet. A BMW-nek belsőégésű motoros hidrogénüzemű kocsija van, az viszont cseppfolyós hidrogént használ, tehát úgy tűnik, ha akarják, ezt is meg tudják oldani. Ez valamivel többet is megy.
    Szerintem viszont egyértelműen az üzemanyagcellás megoldás az esélyesebb. Az üzemanyagcellák hatásfoka kb. 2x-ese a belsőégésű motorokénak, a villanymotorok fogyasztás és menettulajdonságai pedig messze felülmúlják azokat.
    Az meg egyáltalán nem igaz, hogy a hidrogén előállítása környezetszennyező lenne. Legtöbbször metánból állítják elő, ami ugyan nem sokkal jobb, mintha szénhidrogént égetnénk el, de megvan a lehetőség a keletkező szén elkülönítésére. Az ideális forrás viszont a víz lenne, mert úgy tudunk körfolyamatot biztosítani.
    A szénre meg ki tudja, lehet amúgy is nagy szükség lesz. Lehet, hogy a mai műanyagokat, ha lejjebb megy az áruk, szén nanocsövek váltják fel. A tartós dolgokra legalábbis megfelelőek.
    A lényeg az, hogy van jövőkép, csak a sok mocskos gazdasági érdekeltség elnyomja azt, olyanok tartják az egész világgazdaságot befolyásuk alatt, akiknek egy érdekeltségük van: a pénz. Ezen kívül számukra semmi más nem létezik. Az a másik baj, hogy a többség meg az ő példájukat akarja követni, és azt hiszik, hogy ez a normális. A legdurvább pedig, hogy úgy látszik ebből a körből nincs is kiút. Hiába rázzák meg természeti katasztrófák a Föld egyes részeit, mivel a nagy része egyszerre egyben marad, addig semmit nem fognak felismerni, meg tenni sem.
    Csak majd lehet, hogy a jövő generációi szemében a "dicsőséges" XX.-XXI. század a sötét középkor szintjére süllyed le...
    Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy nem volt nagy fejlődés az utóbbi 100 évben. Ezzel egyet értek, de a fejlődésből csak a fejlett országok részesültek, a fejletlenek csak tovább elmaradtak. Rajtuk pedig senki nem akar segíteni, sőt inkább még jobban kisemmizik őket. Az emberek értékrendje viszont csak süllyedt. A nagy emberi eszmék, a felvilágosodás, a humanizmus mára sokaknak már csak üres szavakká váltak.
    Na de ez egy másik téma...
  • tomo
    #43
    1. pontban elegge nagyvonaluan foglamaztal :
    "valamilyen úton előállítunk lehetőleg nagy mennyiségű energiát". valoban ez a kulcs, de egyelore megoldhatatlannak latszik a dolog.

    az meg hogy mit csinalsz az eloallitott energiaval eddig is megoldott volt.
  • Zro
    #44
    A megtermelt energiát is rendkívül pazarló módon használjuk fel. Hogy az egyéneknél maradjunk, nem mindegy, hogy a csillárban lévő öt izzó energiatakarékosan eszik összesen 100W-t vagy 500-at. S azt sem, hogy lekapcsolom-e, ha kimegyek a szobából vagy sem.
  • Kryon
    #45
    MO.-on az atom- és a geotermikus energia a jövő (termálvizek,magas geotermikus gradiens)..szerintem is.
  • Caro
    #46
    Ha az "atom" szó alatt a fúziós energiatermelést érted, akkor egyetértek. Sajnos az uránbányák már nem mennek, és ha az egész földet atommal akarnánk ellátni, az is viszonylag hamar kimerülne.
    A geotermikus energiával viszont fennáll az a gond, hogy nem megújuló, ha túlhasználják, elképzelhető, hogy kihűl a hőforrás.
    Szerintem a "sima" megújuló energiaforrásokkal is le lehetne fedni az energiapiacot, csak sokat kéne építeni.
    Az üzemanyagcella fejlesztése segíthet ebben, hiszen mivel reverzivilis folyamatra épül, nagy mennyiségű energia tárolására használható, mint egy akkumulátor, ami mondjuk a napenergiánál létszükséglet (hogy éjszaka is legyen áram).
    Ha a megújuló energiákat hasznosító eszközöket sorozatban gyártanák, akkor sokkal olcsóbbak lehetnének.

    Zro:
    A pazarlás természetesen akkor sem megengedett, ha nagy mennyiségű energia áll rendelkezésünkre, és a legjobb, ha nem az emberekre bízzuk az "optimalizálást".