41
  • NEXUS6
    #41
    Mindenki annyiért adja a processzort amennyiért még elviszik, ha a márka miatt akkor az a jó, ha a minőség miatt akkor meg az. És mindenki annyit nyom a fejlesztésbe, reklámba, stb, amennyi szerinte még nem fogja teljesen hazavágni a profitját. Persze van amikor az se baj, mert piaci részesedést/nevet akar a cég magának, aztán majd egy két év múlva ha már megmelegedett a helyen jöhet a profit.

    Ajánlom mindenkinek az X-boxot tanulmányozni ha nem érti. A M$ nyakló nélkül düti bele a zsét, de kit érdekel mert van neki elég, és az sem zavarja ha csak a köv konzol lesz nyereséges, vagy az azutáni.

    Aztat birom, hogy pöccre beleköttök abba amit Vers mond, majd két hozzászolással később kioktatólag leirjátok ugyan azt;))))
    Aranyos!
  • vax
    #40

    Bocsi lehet, hogy hétvégére lefáradtam de ezt most nem értem. :(
  • irkab1rka
    #39
    Ejha, itt aztán vannak színvonalas hozzászólások. Mindjárt ott is hagyom az Egymást Hülyének Nézők Topikját, és áttelepszem ide :)

    Vax, nyugodj meg, ha az hatszoros ár, akkor érdemes megrendelni postán onnan. ;)
  • tehen_m
    #38
    Próbálsz kitérni a saját magad által felhozott téma alól...
  • Vers
    #37
    ?? a levilágitás az nem tervezés hanem az már gyártás, nézz rá a szabadalmakra 5 -en tervezték ,persze ez nem jelenti azt hogy nem volt kismillio bedolgozo ember, de végülis ezen nem vitatkozom mert egy ezt olvastam kettö meg tök lényegtelen hányan tervezték

    igen a cell részegységei már máshol léteztek többnyire, de együtt és föleg 5 Ghz-en sehol
    amugy az ujitás szerintem a busz, mutass már 4 körös ring buszt processzorban :)

    "Engem nem igazán érdekelne hogy nem értessz hozzá, de legalább ne hírdetnéd itt az igét minden egyes alkalommal ezerrel..."
    huuu most jol megmondtad, nembaj gyorsan el is kezdem csiszolni az üvegtáblát hátha bekerülök a cell tervezök közé :D
  • Zedas
    #36
    Szerinted mennyi idő alatt gyártanak 100 millio Cellt??? Az tudod mekkora szám egy ekkora méretű chipnél? Mennyire szar lesz a kihozataluk az elején? Hány év mire ennyi chipet felvesz a piac?

    Meg ilyet, hogy 5 mérnök tervezte... te nagyon messze vagy a realitásoktól, ember. Csak egy levilágításhoz használt üvegtáblát öten csinálnak, vagy tíz ember TERVEZI a gyártósort.
    Ezek külön szakmák! És lehet hogy szerinted 5 ember találta ki a cellt, de az kb. így zajlott: fogjuk a PPC magot és adjuk hozzá a Texas Instruments DSP-ből származó ötleteket (igen, nem tévedés, nem a Sony szarta a spanyolviaszt) és kérjük meg a Rambust hogy rakjon hozzá egy buszt.
    Nyilván ott NULLA számú ember dolgozott rajta hogy kijöjjön az öt!

    Ha nekem nem hiszel, olvasd el ezt:
    http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2379

    Meg lehet hogy praktikus lenne erre is vetned egy pillantást:
    http://focus.ti.com/docs/military/catalog/general/general.jhtml?templateId=5603&path=templatedata/cm/milgeneral/data/dsp_320c80&familyId=44

    Engem nem igazán érdekelne hogy nem értessz hozzá, de legalább ne hírdetnéd itt az igét minden egyes alkalommal ezerrel...
  • archkoven
    #35
    Nincs ebben semmi átverés!
    Mindent annyiért kell adni amennyiért még el lehet adni. A Nike cipőben sincsen semmi átverés. A Nike hosszas és költséges reklámkampányok során szerzett egy igen komoly presztizst a cipőinek, így már megteheti, hogy jóval a használati értéke és a konkurencia árai fölött árusítsa a cipőit. Azért igencsak hosszú volt az út idáig és nem is két forintba került.
  • Damon
    #34
    Robot ár: egy egyszerű egykarú Mitsubishi robotkar, verérléssel, mindennel kerül 3M Ft-ba. És ez csak egy demo gép, amivel a vezérlő programozását lehet megtanulni.
    Jah, igen, 3 millió volt 3,5 éve...
  • BlackRose
    #33
    Csak egy pici modern kapitalista számtan...
    A mai világban a fejlesztési költségeket, gyárépítést, stb. elkönyvelik veszteségnek. Ezután a "piac" meghatározza a termék árát (ez függ sok tényezőtöl, pl. van e a terméknek konkurenciája és ha igen akkor mennyi annak az ára, a gyártó cég brand ereje (pl. ezért adhatja az Intel drágábban a cuccait az AMD-től, mert az Intel brand ezt megengedi nekik), mekkora az adott árú iránti kereslet, stb.) tehát senki az ég világon ma nem számolja bele a fejlesztési költségeket az árba, mert ez lehetetlen a mai gazdaságban (ja és csak, hogy tévedés ne legyen ezt nem én találtam ki).
    Ami pedig a Cell-t illeti, remélem, hogy nemsokára az asztali gépemen is benn lesz legalább mint multimedia chip, mert erre nagyon is alkalmas lesz. Az árát meg valahol a standard procik alatt látom, éppen azért mert nem lesz érte nagy az érdeklődés a piacon (a proci fantasztikusnak igérkezik, de sajnos kevesen tudnának mit kezdeni vele, mert 80%-nak még az 1 GHz PIII is sok.) Persze pl. a HDTV területén komolyan használnák (ezért része a mesének a SONY és a Toshiba), de azt hiszem, hogy a mainstream PC piacra nehezen fog betörni (sajnos). Na mindegy, majd esetleg csinálunk egy szupergépet magunt a garázsban
  • Vers
    #32
    az intel többet költ gyárakra,berendezésekre , mert több fajta processzort gyárt egyszerre
    ebben nincs semmi rendkivüli

    a sony 2 milliárd $-t költött erre, de nemcsak a cell-t gyártják majd ott hanem az nvidia GPU-t is, ezért irtam 1 milliárdot, ami fedi a valoságot nagyjábol

    azért nem olyan könnyü betörni a processzorgyártásba, gondolj csak a szükséges indulo tökére, a szabadalmakra, a piac bevezetésre stb... halott ügy bármelyik drogkereskedönek :)

    ha az amd-t veszem alapnak , akinek a procija itthon 15e áfával , és ebböl levonom az áfát a kereskedö hasznát, a nagykereskedö hasznát a szállitási költséget a másik nagykereskedö hasznát vámot meg kitudja mit , na meg az amd hasznát ,a TSMC hasznát aki gyártja végülis a procit vagy az ibm-ét? simán 5 e alatt van a proci

    az intel kicsit drágábban adja a procikat pedig elvileg olcsobban kéne , mivel ö maga gyártja, igy mégtöbb haszon marad neki
    nem beszélve arrol hogy amit az intel, amd ad 1x ezerért az ugyanaz amit 30 e ért ad csak még plusz kiirtanak belole kis cache-t , letiltanak ezt vagy azt , tökmindegy , az egész pc-s processzorpiac egy nagy átverés , legalábbis a drágább kategoriában,bár az olcsobbnál is mert kaphatnál jobbat is azért a pénzért ha nem hackelnék meg a procikat, még szerencse hogy általában vissza lehet hekkelni

    ez ugyanaz mint a kinai-nike melegitö mindegyik ugyanaz csak az egyik 1000 forint a másik meg 20ezer, csak a proci piacra lehetetlen ujnak betörni és lenyomni az árakat, a régiek meg elvannak jol igy egymással, egy látszolagos árversenyben :DDDD
  • shabba
    #31
    Ezen jót nevettem. Ha az általad leírtak mind igazak lennének akkor ez lenne a világ legnagyobb nyereséget termelő iparága. Ha viszont tényleg így lenne akkor minden fegyverkeskedő és drogárus holnap leadná az ipart és elmenne pocesszort levilágítani. :) Valamiért mégsem így van. Sasolj rá pl. Intel bevétel és nyereség arányaira és hamar rájössz közel sem az általad feltételezett bődületes arányok dominálnak. De ugyanez elmondható más proci gyártó esetén dettó.

    A kutatás fejlesztésre bődületes pénzek mennek el, ugye nem csak arról van szó hopp levilágítok pár homokszemet tungsrammal és kész a proci, az alapanyagok és az alkalmazott technológiák terén is folyamatos fejlesztésre és kísérletezgetésre van szükség és ha megvan a megfelelő irányvonal akkor meg is kell valósítani. Pl. elég sok Fab-ja van intelnek ezekre egyre gyakoribb ütemben kell szinte évente kell milliárd dollárokat költenie intelnek hogy fejfejlessze őket vagy újakat építsen.

    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=24819

    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=32349
  • Yv@n
    #30
    szerk.:
    "hogy hal valami"

    A "hal" az mondjuk annyira nem, jobb lesz az "ha"-nak is :)
  • Yv@n
    #29
    ez mondjuk OFF, de:

    megszokhattuk, hogy hal valami alapból drága nálunk, akkor megjelenik egy nagy halom gerinctelen görény, és aproneten elkezdi hasonló áron szórni az adott cuccot, amennyiben esetleg emellé még hiánycikk is úgy még pofátlanabb áron.
    Lásd például World of Warcraft, megjelent boltban 11900 volt ahol én vettem, ismerősnek angliából 3 nap alatt kiszállítva, úgy hogy meg sem mozdult, csak átvette a postástól 11400...mikor pedig hiány volt, mindenhol jelentek meg az arcok, "hűha látom van akinek nem jutott, nekem van még pont 3-4 darab, és 20 rongyért a tiétek lehet" dumával, de volt ahol collectors editiont 40 ropi felett próbálták elsózni...
  • Yv@n
    #28
    "20 ft-ért soha a büdös életben nem kapsz galvanizált , speci erösségü csavart egy csavarboltban :)"

    Mellesleg miért nem? Többmilliós darabszámban előállítva nem nagyon lehet magasabb az anyagköltsége...legalábbis valaki pár hozzászólással ezelőtt valami hasonlót mondott mintha ;)
  • Vers
    #27
    ez sem bbiztos, mivel a mosogépbe mehetnek a silány cellek amik nem futnak 5 ghz-en, és vagy a butitott cellek melyeknek a mérete ötöde az eredetihez képest
    persze a mosogép az rossz példa mert abba aztán tök fölösleges, de a tv-kbe autokba, pda-ba, telefonba , netán hütöbe, egy butitott cell belefér
  • vax
    #26
    A Media Markt-ba 249.900 Ft-ért adják a PSP-t. Hát ez kb. öt-hatszoros ára az USA belinek. :( De ennyiért vesztegetik a neten is magán emberek.
  • vax
    #25
    Azt a milliónyi számú leheletnyi végony rétegeket is rávílágítják? :) Akkor azért kerül sokba mert sok réteget villágítanak rá. Milliónyit. :) Egyrétegűeket kell gyártani az olcsóbb és nem kell annyit világitani. Megspórolható a fény és az áram. :)
  • Yv@n
    #24
    Lehet neked is kimaradt valami :)

    Írtam, hogy a ps3 esetében más árral számolhatsz a procival, lévén ott a rá tervezett szoftverek árából is részesedése van a cégnek, és mint az megszokott, nem nyereséggel tolják ki a piacra, és az eladott stuffból lesz meg a szükséges plussz.

    Egy teszemazt cell procival üzemelő mosógép, vagy hűtőszekrény vagy tökömtudja mi esetén ez meglehet hogy nem így lesz, lévén arra az ember ritkán tesz kereskedelmi szoftvert(lévén embeded cucc), így annak az árának megállapításakkor azt ki kell hagyni a számolásokból, és magával a procival tudják behozni a hasznot, így feltételezhetően drágább lesz, mint a ps3-ban lévő cell.
  • Vers
    #23
    20 ft-ért soha a büdös életben nem kapsz galvanizált , speci erösségü csavart egy csavarboltban :)

    szerintem félreértésben vagy én csak azt irtam hogy kb mennyibe kerül a cell gyártása, és nem azt hogy mennyiért fogják adni

    lehet számolni a ps3 300 $ lesz ami 55e forint , ebben benn van

    egy ház
    egy blueray lejátszo
    kontroller
    cell chip
    nvidia csucs gpu
    512 MB csucs sebességü ram
    netán még winyo is
    plusz szállitási költség meg egy csomo minden...

    akkor maga a proci az 55e ft-bol szerinted mennyibe is kerül ??
  • Yv@n
    #22
    Nemtudom te a külvilágtól elszigetelten élhetsz, vagy valami egész érdekes dolog lehet nálad a levegőben, de a világ nem így működik. Egy tőkeorientált vállalat nem fog jótékonykodni veled, csak mert egy termékének az előállitása nagyon olcsó. Bárki bármit mond, a vállalat elsődleges célja nem az, hogy a vevőivel piszok jót tegyen, ez visszaszorul a maximális profit megszerzése mögé a második helyre.

    Ez ugyanaz, mint a volvo gyár. (autós élda ugyan, de semmi köze fogyasztáshoz vagy egyéb ökörséghez, mielőtt bárki bele akarna kötni). Van egy adott csavar amit a volvo szervízben megkapsz teszam azt 350 forintért, mert volvo csavar. Ha kereskedő vagy, és a kezedben van a volvo részletes termék adatbázisa(spec kezemben volt, egy 7 gigás sql adatbázis), akkor abból azt a csavart ki tudod keresni, és elmehetsz egy csavarboltba, ahol cikkszám alapján megkapod 20 forintért...310ft tiszta haszon. ÉS a büdös égadta világon senkit nem érdekell, hogy 10ft az előállítási költsége, ha a volvo gyártól tudod csak beszerezni, mert nincs birtokodban az az adatbázis amivel dolgoznak, és nem tudod, hogy honnan tudod beszerezni az adott alkatrészt. Ennyi, ez lehet nem tetszik, de ez van, lehet nemszeretni.
  • Vers
    #21
    5 mérnök tervezte a cell-t,
    elöbb irtam le hogy kb 1 milliárd $ körül lehet a költség ami nem kevés !!!!, de elosztva sok proci között semmiség
  • Yv@n
    #20
    Most egy német robotgyárnál melózik ismerős, majd a kedvedért megkérdezem mennyibe fáj náluk EGY robot. Nem egy gyártósor, hanem egyetlen egy darab nyavajás robot a hozzá tartozó vezérlőelektronikával, amit általános gyártási célokra használnak...nem egyedei gyártósornak.

    Mondjuk szerintem el fogom felejteni, de azért hátha nem :)

    Kicsit elbagatelizálod az egészet, végülis ahogy te tekintessz a dologra, az egész cell tervezését definiálhatjuk úgy, hogy pár mérnök gyorsan skiccelt egy procit, rádobáltak a tervekre ide oda egy kis ramot, összekötögették a vonalakat, aztán villognak a sziliciumra, és ellátják a fél világot cell procival. Nagy vonalakban végülis tényleg ennyi.
  • valaé valaé ná
    #19
    Mit átverés ! Összeesküvés !
  • Vers
    #18
    remélem nem a 100 e ft-os intel processzorbol vonod le a következtetéseidet ? :D
    mert elárulom az a világ legnagyobb átverése
  • Yv@n
    #17
    Jó legyen ahogy akarod, akkor olcsó a processzor gyártás, csak felmerül a kérdés, hogy ha ilyen filléres tétel, akkor miért nem gyárt minden második cég processzort, de ez maradjon egy megválaszolatlan kérdés :)
  • valaé valaé ná
    #16
    Ember, ne velem vitatkozz, hanem nézz utána.
    Vagy gyárcsá processzort.
  • Vers
    #15
    könyörgöm elöbb irtam le, ha mondjuk 1 milliárd ! $ a fejlesztési költség, a gyártosor stb
    akkor 100 millio procinál drágul egy proci 10 $-t ami 1700 ft, a valodi gyártás meg legyen 1000-2000 , akkor kijön max 5 ezer ft egy procira
    jo belátom tévedtem mégse 1000 ft egy proci

    ez itt a szent CELL :)

  • Yv@n
    #14
    Ahham persze :D

    Többéves fejlesztőmunkába ölt pénz, hopp gyorsan visszajön, mert világítanak hamar kis sziliciumot, hisz az semmiség, egy olyan gép ára mondhatni zsebpénz, a gyártósor filléres költségekkel bír, a munkaerőt pedig börtönből odavezérelt kényszermunkások szolgáltatják, aiknek egy vasat sem kell adni. Ne tréfálj már ember.

    Az egy dolog hogy a Sony a ps3-at valszeg áron alul adja, és a szoftverből, és license-ekből akar behúzni még pénzt, de külső felhasználásra eladott prociknál ezekről lemondhat, ott bele kell kalkulálnia az árba, és ha tényleg ez a tökéletes processzor ami megoldja a világ összes baját, akkor meglehet, hogy ezzel szeretnének bevételre szert tenni.
  • Vers
    #13
    tesztelés költségei?

    a procik mennek a futoszalagon, egy robotkar hozzáérinti egy érintkezö lapkához, 1-2 másodperc alatt lefut rajt a tesztprogi
    majd jön a következö
    ez kerülne annyiba???

    ha kevés procit bir eladni az amd akkor természetesen többe kerül egy chip de ez legyen az amd baja
  • valaé valaé ná
    #12
    Persze, ezért volt állandóan veszteséges az AMD.
    Tiszta hülyék pedig csak többet kellett volna világítani, mi ?
    Sürgősen nézz utána a processzorok gyártásának, különösen a tesztelés költségei és kihozalati arány témájában (tudod, amikor világítanak, oszt 100-ból 90 szar lesz a maradékról meg csak később derül ki).
  • valaé valaé ná
    #11
    A marsjárókon viszont már PowerPC-t használnak.
    No, megyek processzort világítani.
  • Vers
    #10
    a processzorok gyártási ára filléres dolog, csak erre még rájön a levilágito rendszer, a mérnökök fizetése a fejlesztési költség stb
    de több mint 100 millio processzornál ezek eltörpülnek, és majdnem az elöállitási ár lesz a valos ár , na persze mire a kezedbe jut mindenki jol megszedi magát

  • Yv@n
    #9
    "van egy szilicium lemez rávilágitanak egy áramkört oszt kész"

    Ahham, mindjárt világítok egyet én is :D

    Lehet ezt kicsit nem gondoltad végig, általában nem gyártási áron árulják a cuccokat, lévén ezek nem közhasznú társaságok. Meg aztán Intel és AMD is csak rávilágít a sziliciumra, és valahogy mégsem 1 gombóc fagyi árát adja egy a64 proci...
  • CSOCSO
    #8
    ennyit errol hogy akar ez nem lehetne az xfos vagy a gc2 lelkebe...
  • Vers
    #7
    pusztuljak meg ha értem , mitöl lenne drága a cell processzor?????
    van egy szilicium lemez rávilágitanak egy áramkört oszt kész,
    csak a szilicium az anyagi költség azon tul tök mindegy milyen áramkör megy rá, a cell ára durván gyártási költségen ezer forint max

    amugy a cikkhez szolva, ez megint csak marketing, egy az hogy nem az ibm-é a cell hanem közös, és elég drága lenne licenszelni szerintem ha egyáltalán a sony kiadná a kezéböl , de szerintem hülye lenne
    de a szokásos marketing rizsát leszámitva a cell tényleg brutális teljesitményt nyom, de nem mindenben, szerencsére játékok alá tökéletes
    persze mellette egy browser meg egy word elfutkosna...


  • Pontius #6
    Hol halottad, hogy olcsó lessz az új PS?
  • Murdoc
    #5
    remélem ebből végre már lesz valami, mert már annyit ígérgették mint a Duke Nukem Forevert.....De szerintem ennek a nyolcmagos Cellnek elég borsos lesz az ára, nem tom hogy akarják így "óccsó Pléjsztésönbe" tenni?
  • Lacc
    #4
    VERSIIIIOOOOOON
  • Pontius #3
    Űrbe nem küldenek ilyen technológiát.
    A nemzetközi űrállomáson is 486-ot használnak fizikai korlátok/problémák miatt...
  • Zsoldos
    #2
    Az urbe kuldott procikat x evig tesztelik, nomeg oda amugysincs is szukseg tul nagy teljesitmenyre, kizarolag megbizhatosagra