20
  • aki kérdez
    #20
    Valaki le tudná írni, hogy kb mi az a tucatnyi effekt, amit egy profi kormány létre tud hozni?
  • dez
    #19
    hm, lehet, hogy maga a marketingszöveg van levédve?
  • device
    #18
    ja raadasul semmi "realisztikus filing nincs benne, csak rezeg. Semmi kulonos. Sztem nem is er semmit az egesz. Eloszor pl meg is ijedtem hogy miazisten ez :)
  • dez
    #17
    Itt nem csúcs-kormányokról van szó. Volt már a kezedben PS játékvezérlő? Azok csak egyszerűen rezegnek.
  • alt3r3g0
    #16
    Valószínűleg ha nem 10-ed annyi fogyna pc-n mint ps2-őn a gta-kból, akkor a Take 2 is jobban sürgetné a dolgot...
  • FTeR
    #15
    haha, immerson biztos támogatást kap M$től, milyen jól jönne xbox-nak ha kitíltanák a ps játékokat :D
  • rolika
    #14
    "A per lényege, hogy ezeket a több éven át fejlesztett és kikisérletezett algoritmusokat és technológiát nyúlták le a fent említett cégek !"

    ha ez lenne a per lényege, akkor nem lenne per, mert egyértelmű lenne a helyzet.
    szerintem inkább az van, hogy az immersion kitalált valamit, gyorsan levédette, aztán most rájött, hogy hozhat némi pénzt a konyhára, ha megpumpolja a sony-t, akiknek lehet, hogy fogalmuk sem volt a szabadalomról...
  • Atyus
    #13
    Az Immerson már legalább 4-5 éve kifejlesztette a fémhuzaloz vezérlésű erővisszacsatolásos FFB-es rendszert a hozzá tartozó software effektusok létrehozásával. Ezáltal több tucat effektet lehet elég élethűen visszaadni az Immerson féle technológiával. A per lényege, hogy ezeket a több éven át fejlesztett és kikisérletezett algoritmusokat és technológiát nyúlták le a fent említett cégek !
  • palika22
    #12
    Nekem azért ez nem világos.... Imerssion csak azért kap pénzt mert magát a fogalmat találta ki, de a SONY más technológiát alaklmaz ugyanazon fogalomhoz???
    Ha ez így van, akkor ez ugyan az min az egér jobb gomb körüli mizéria....... Tényleg, az USA-ban a kereket és a reggeli napfelkeltét már szabadalmaztatták?? Ha nem, milliárdokat kereshetnénk vele!
  • TothLaci
    #11
    Nekik szinte minden jó, mivel világmárka. De a házi-mozi kategóriában a Samsung vezet.
  • crx
    #10
    Enél jobb reklám nem is kel a SONY nak enyit kel csak áldoznia reklámra és már miliokat söpör be ismét azért is támadják meg az ítéletet hogy minél tovább legyen a porondon a SONY nak ez csak jo. Jo a reklámkampányuk.
  • TothLaci
    #9
    Sony-nak ebben az egészben csak a felfüggesztés lesz a rossz.
  • TothLaci
    #8
    Sony az nagyvállalat. Szerintem csak nagyon kicsit fogja befolyásolni ez a pénzbírság. Azon is elcsodálkoztam, hogy ha jól tudom, akkor Microsoft napi bevételének az 5% 5 millió dollár.
  • nenad
    #7
    ez azert egy kicsit vicces, szted mennyit szamit a sonynak 100 millio? Nem azt mondom hogy semmit, de annal azert nem tul sokkal tobbet.
  • KenChi
    #6
    Csak nehogy a PS tulajok berágjanak és szétszedjék ezt a Immersion izét! De ahogy látom nem csak a Sonynak tör borsot az orra alá!

    Ha viszont veszit és pénzbírság lesz, én biztos utalok pár $-t a számlájukra! És ha a többi rajongó is megteszi, akkor szinte semmi vesztesége nem lesz ebből a Sony-nak!
  • TothLaci
    #5
    "Sony PlayStation! Ezt megérdemlitek! Minket megszivattatok, amikor csak PS2-re jött ki a GTA: San Andreas! Most nektek legyen rossz!"

    Aki PlayStation rajongó, az ne idegesítse fel az 5 éves szintű hozzászólásomon, ezt azért, csak is azért írtam, mert már elegem van abból, hogy GTA: SA-t 5x végigvihetik PS2-vel rendelkező rajongók, miközben mi, pc-sek leshetünk a semmibe.
  • entreri
    #4
    Mindíg felbaszom az agyam az ilyen szabadalmi buziságon...
  • rolika
    #3
    jah, ezt aztán k.rvára le kellett védeni...

    és miért is nem perelt az immersion már 97-ben, amikor megjelent az eredeti dualshock ps1-hez? akkor még nem volt eléggé zsíros falat a vélt elmaradó haszon/licenszdíj???
  • dez
    #2
    Ehh, mi is ez a nagy szabadalom? Szerintem egy egyszerű kis vibrátor-motor. (Egyébként még hogy "force-feedback"...)
  • Robin Hood
    #1
    Jé, a Gravis még él?...