59456
banner
  • mrvazo
    #59456
    Tisztelt Fuvarozó Vállalkozások!

    A Magyarországi Kis- és Középvállalkozások Egyesületén keresztül olcsóbban tudnak tankolni azok,
    akik havi szinten, legalább 500 liter üzemanyagot felhasználnak.
    Az alábbi linken kérhetik az ingyenes ajánlatukat.

    LINK
  • bcs182
    #59454


    Sziasztok!

    Tudja valaki hogy ez a visszajelző mit jelent? MAN 19.362.-be

    A válaszokat előre is köszönöm
    Utoljára szerkesztette: bcs182, 2017.04.16. 11:29:31
  • Durgo
    #59453
    Sziasztok, regisztráljatok itt ha néha kell visszaútra is fuvar! http://ispedapp.com/
  • Cziras
    #59452
    Sziasztok :) Olyan kamionosokat keresek és szeretnék találni akik vagy szabolcs megyeik, vagy járnak szabolcs megyében.
    Az ok a következő: Én egy 22 éves mozgássérült srác vagyok, Nyíregyháza mellett élek, és egy jó ideje szeretnék egy sokat tapasztalt kamionos mellé beülni 1-2 körre. Na most én ezt az 1-2 kört természetesen nem úgy gondoltam hogy én is oda lennék napokat, hiszen nem is bírnám egyhuzamban a több napos utakat, hanem azt az 1-2 kört én úgy gondoltam hogy Nyíregyen belül vagy a megyén belül kb bárhol ha megbeszéljük hogy mikor és hol. Ez a dolog eddig 2 dolog miatt nem jött össze.

    1. Egy kamion nem egy kisbusz vagy személygépkocsi ergó nem tudnék könnyen fel le vagy ki be ugrálni

    2. Nincs kamionos ismerősöm.

    Ennek tudatában ha bárki megkeres, vagy ír, vagy szeretne megismerni, szívesen veszem. Igyekszem mindenkinek hamar válaszolni.

    Üzenetben ha írtok, akkor ott mindent megbeszélünk. :)
    Mindenkinek reagálok, mindenkivel beszélgetek előre is köszönöm mindenkinek aki megkeres.





    Igyekszem mindennap nézni a fórumot, de a biztonság kedvvért itt a címem is. :)



    [email protected]
  • Kepek
    #59451
    Mi lenne, ha áramszedőssé alakítanák a kamionokat? A Scania megcsinálta


    Utoljára szerkesztette: Kepek, 2016.05.20. 20:06:42
  • hotwheels
    #59450





    Utoljára szerkesztette: hotwheels, 2016.05.05. 12:00:44
  • Doog
    #59449
    Igen közbe nézegettem ilyesmiket, de csak személyautóhoz találtam.
  • allock #59448
    lefújószelep azt hiszem
  • Doog
    #59447
    Sziasztok!
    Egy kérdésem lenne.

    https://www.youtube.com/watch?v=2nB5XuVZobw

    Ebben a videóban mikor kapcsol sebességet a söfőr olyan jó hangja van a gépnek.
    Ezt hogyan érik el? Hallottam már élőben V8-as meg sima soros motoros kamionokból is.
    Gondolom ez nem motor függő valami a kipufogóval lehet vagy a turbóval.
    Csak úgy érdekelne. Köszi!
  • jozsiking
    #59446
  • Szvasztika
    #59445
  • AttilaRO
    #59444
    sziasztok,reg nem leptel fel a forumra...ezen a vason dolgoztam.


  • jozsiking
    #59443
  • tuzfal3
    #59442
    Régebben volt egy kép, amin valami ilyesmi állt: Nagy álom egy kisfiúnak, rémálom egy nagyfiúnak. Azt nem tudnátok belinkelni?
  • Szvasztika
    #59441
    A billencseket mindegyiket takarni kell,ha nem púpos (ami nagyon ritka,a legtöbb gabonás billencset magasítózzák is,akár 10 m3-el is),akkor is,ha tele van akkor meg pláne !
    Elővigyázatosság a szóródás ellen !
  • adonyibetyar
    #59440
    Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy valaki meg tudná e mondani hogy az ömlesztett áru fuvarozásánál mi a szabály melyiket kell takarni és melyiket nem? Már sok jogi fórumot átnéztem de nem talátam semmit
  • El Gigante
    #59439
  • Szvasztika
    #59438
    Bűnronda !
    Remélem nem kerül sorozatgyártásba,a mai TGX-ek szépek,a TGA-k is faszák,nem is beszélve az F2000 vagy a jól bevált F90-es sorozatról.
    Egyszerűen undorító ez a tanulmány !
  • Barpi
    #59437
    Sziasztok, ma láttam egy ilyen MAN kamiont. Gondoltam megosztom veletek. Sajnos kirakatban volt, az eső is esett, így nem lettek tökéletesek a képek. Viszont gyönyörű még így is! :)




  • Solt
    #59436
    Nagyszerű... én már azt sem tudom az enyém hol van, meddig érvényes, stb...
  • tuzfal3
    #59435
    Van ám! 8310 ft a jelentkezési díj sajnos nekem is kéne jelentkeznem hogy egyel több papír legyen a tulajdonomba az áhított szakmáig.
  • El Gigante
    #59434
    Lehet hogy már nincs, amikor én csináltam kellett, aztán hogy kérik e valahol azt nem tudom! Mondjuk röhejes hogy ha kéri a rendőr akkor lobogtatnom kell az A4-es papíromat...
  • Solt
    #59433
    Van még PÁV? Nem arról volt szó, hogy eltörlik? :)
  • El Gigante
    #59432
    Sok sikert hozzá, amúgy semmivel sem, nehezebb mintha személyautóra csinálnád, pár témakörrel több!
  • bertino
    #59431

    nah, örülök akkor, én is rá fogok készülni ezerrel :)
  • El Gigante
    #59430
    Nekem megvan a C+E már egy ideje, amolyan biztosítékként, szóval még nem vezettem kamiont csak gépen! Azt nem tudom hogy kell e PAV, nekem is megvan nem vészes, de azért ne másnaposan menj. Amúgy arról adtak egy A4-es papírt, hogy sikeresen levizsgáztam, szerintem a sofőrök 99%-a nem hordja magánál azt a szart!

    Én is szoktam nézni azt a csatornát, hasznos dolgokat mond.
  • bertino
    #59429
    ööö igen félreérthető amit írtam, ugy értettem, hogy elállni dolgozni kamionon :)
    nem otthon akarok majd, inkább az osztrákoknál, ahol ha jól tudom nem is kell a PÁV vizsga. (nem mintha hallás alapján nehéz lenne azt megcsinálni, meg itt az oldal alján is írta valaki, hogy nemrég megcsinálta és nem nehéz)

    van osztrák kamionozásról itt valakinek tapasztalata ?
    st22-lacika csatornája yt-on eléggé felkeltette az érdeklődésem és most ilyen dolog motoszkál nagyon a fejemben...
  • El Gigante
    #59428
    - C+E jogosítvány,
    - pálya alkalmassági vizsga (PAV)
    - Gépjárművezetői Képesítési igazolvány (GKI)
    - Digitális tachográf kártya

    A GKI - nagy lehúzás szerintem!
    Asszem ennyi, meg egy kamion sem árt:D
  • bertino
    #59427
    ha el akarok végezni C+E kategóriát, utána mire van szükség ahhoz, hogy magyarországon elkezdjek valahol kamionozni ?
  • hotwheels
    #59426
  • hotwheels
    #59425
  • Misuka963
    #59424
    Gyönyörű FH
    A sofőr keleti,mert a CB-táblán ciril szöveg van ? :O
  • hotwheels
    #59423

  • Misuka963
    #59422
    :D
  • hotwheels
    #59421
    Ez az!
  • Misuka963
    #59420
    Kótai Zoli bá is ilyen euro6-os TGX-el jár a Gartnernél.
    Fasza szerelvény.
  • hotwheels
    #59419


  • Misuka963
    #59418
    Köszi ! :)
  • Szabi #59417
  • hotwheels
    #59416


    Misuka - H.Essers ;)
    Utoljára szerkesztette: hotwheels, 2014.10.17. 22:11:12