39
Laser Squad Nemesis
  • steweee
    #39
    sztem gagyi, sokkal többet vártam ettől a játéktól.érdekes hogy még mindig a régi ufo a legjobb, bár az már játszhatatlanul gyorsan fut a gépen. a játékfejlesztők miért hiszik azt hogy mindenáron változtatni kell a bevált dolgokon? mert faszául elmondhatják hogy ez már real time körökre osztott? amúgy tényleg nem rossz hogy folyamatában megy a harc,de nem lehet guggolni, feküdni, unintelligensen viselkednek az egységek, nem lehet páncélzatot és fegyverzetet választani nekik, semmi olyan nincs benne ami a régebbi játékokat feldobta.nekem nem jön be, jó lehetett volna, ha normálisan megcsinálják. talán a következő rész
  • Lupis
    #38
    Queennel kikel harapdálni a falat utánna a generátort(ebbe több harapás is kellhet) és már ki is szabadult a többi spawnka.
  • rorr
    #37
    a 60mb-ból 37 a direct-x a cd-n! :)
    Az egész játék 9mb!!!
  • troc
    #36
    Teljesen jó, alig bírtam abbahagyni. A csótányokkal hogy lehet kijutni az első pályájukon?
  • galocza
    #35
    én az itt látott képek alapján írtam amit írtam, és el is tudom képzelni ekkora méretben. de tökmind1, majd meglássuk.
  • [Jakuza]
    #34
    Hm te azt hiszem keversz valamit.
    Ez nem az old verzio, hanem egy teljesen uj kiadas, ami tegnap jelent meg.
    Mas is a neve Laser Squad Nemesis, nam pedig siman Laser Squad.
    Es ezert irtam, hogy a meret eleg kicsinek tunik.
    CD Verzio: Laser Squad Nemesis (c) Got Game PHXISO 04x15 MB
    R.I.P. verzio : Laser Squad Nemesis (c) Got Game MYTH 02x05 MB
  • galocza
    #33
    a grafikai színvonal nem mai (persze nem ezért szeressük), miért lenne az a méret?
    amúgy én nem is tudtam hogy volt speccyre, pedig amellett több időt töltöttem mint c64 mellett, és ezt csak az utóbbin játszottam - tesómmal: amíg az egyikünk lépett, a másik kiment a szobából 8).
    úgy rémlik azonban, a pc verzióban kevesebb pálya volt (8vs4 vagy vmi ilyesmi).
  • [Jakuza]
    #32
    Kijott, de gyanusan kicsi a meret. A CD-s verzio 60MB 2005-05-02 PC Game ISOs Laser Squad Nemesis (c) Got Game PHXISO 04x15 MB, mig a R.I.P. verzio "10"MB.
    2005-05-02 PC Game Rips Laser Squad Nemesis (c) Got Game MYTH 02x05 MB
  • Lacc
    #31
    #1
  • soulhunter
    #30
    hát ezt a csodabogarat honnan lehet letépni?
  • Eye-scream
    #29
    Nekem nem nyitja meg...mind1 én ma már nem játszom, holnap megpróbálom újra.
  • Lacc
    #28
    Nyisd meg, add ki a parancsokat, End Turn gomb, aztán Send File. És ezzel visszaküldi nekem, aztán vica versa.
  • Eye-scream
    #27
    Küldött egy filet, de azzal mit csináljak?
  • Lacc
    #26
    Észrevettem hogy sikeresen elirtam a cimem. De kijavitottam, és küldtem én kihivást, szóval már megy a dolog elvileg.
  • Eye-scream
    #25
    Megtettem, elküldtem újra.
  • Lacc
    #24
    Akkor szerintem szedd le azt a 6 megás rendes verziót mert a mail még mindig nem jött meg :)
  • Eye-scream
    #23
    Locutus...de most baszakodik, mert csak 3.2-es a verzióm.
  • Lacc
    #22
    Ok, de azért mondd meg a neved amivel regisztráltál, mert ha nem érkezik meg, akkor megpróbállak én kihivni.
  • Eye-scream
    #21
    Elküldtem
  • Lacc
    #20
    Nekem mindegy, amit gondolsz. De túl sok fp azért ne legyen, ne tömeghentelés legyen.
  • Eye-scream
    #19
    Ok, milyen beállításokat akarsz? force point, ilyesmi....(Locutus néven vok fenn)
  • Lacc
    #18
    Nem kell hozzá sok idő, pont az a lényege, hogy az egyes körök emilen keresztül futnak, szóval egy menetet akármeddig el lehet húzni. Akkor válaszolsz a te köröddel amikor éppen ráérsz, 2 perc max.
  • Eye-scream
    #17
    Igazából csak azért vinnyogok, mert én a Zerg szerű fajjal akarnék nyomulni :D
  • Eye-scream
    #16
    K, most nem nagyon érek rá de később majd megkereslek!
  • Lacc
    #15
    El kéne olvasni amit irtam lent.
  • reanimator
    #14
    Ó Istenem! Laser Squad!....megboldogult gyermekkorom.Te jó ég,én ezen a gamen meg a Last ninja 1-en nőttem fel.Imádtam ezt a 2 játékot, hihetetlen sok időt töltöttem el velük.Minden szombat délutánom ezekre ment el.De közülük is a Laser Squad volt a kedvencem.Commodore+4 -en és C 64-en is megvolt.És emulátoron ma is nyomom pécén.A mai stratégiák nekem nem jelentenek semmit.Agyon vannak bonyolitva,és a hangulat hiányzik igazából.Pedig próbálkoztam becsülettel,voltak közte jók is( Medieval Total War,Rome Total War),de amikor betöltöm az emulátorba LS-t, na akkor valami egészen különös érzésem van, és órákig képes még mindig a monitor elé láncolni.És nagyon örülök annak,hogy még vannak emberek akik ismerik ezt a játékot.Ezek szerint Ők már "akkor" is "ott" voltak......corporal Hansen,trooper chomsky rulez :)
    Amúgy mi ez a Laser Squad Nemesis? Kijött vagy kijön?Ha jövő idő, mikor?
  • Lacc
    #13
    Attól még szerintem megpróbálhatnánk. Ha csináltál acc.-ot, akkor név alapján hivj ki: Scythe.
  • Eye-scream
    #12
    Csak marine-okkal lehet lenni és csak 6 pálya van ráadásul kb 3 játékot játszhatsz random ellenfél ellen... :(
  • LSSAHPAUL
    #11
    nem említettem hogy commoreplus4 verzióval játszottunk. Kicsit megbheráltuk hogy több lövést kibírjon egy ember stb :)
    A PC-és verzió a Laser Squad 1az1ben ugyenez a game csak szarabb,bugos. A nemesist anno letöltöttem de nem sokat játszottam vele.
  • Lacc
    #10
    A trial acc.-al is lehet multizni, igaz nem annyi a lehetőség, de azért meg lehetne próbálni.
  • Eye-scream
    #9
    Jó, csak kár, hogy fizetős...törés nincs hozzá?
  • LSSAHPAUL
    #8
    Ez volt a földkerekség legjobb stratégiája (a nemrég megjelent UFO Aftermatot mérföld kövekkel veri) szvsz csak a civilization jobb ennél. Nagyon sokat multiztam vele, tökéletesen balanszolt pálya is van. Multiban a végén az döntött hogy kinek maradt még lőszere :) Mindenki kutatta a hullákat átfele fegyver iránt :)
  • Lacc
    #7
    De nincs kedve valakinek multizni is ezzel?
  • neuro
    #6
    Ja tudom, én is játszottam vele annak idején - most látszik csak milyen öreg vagyok :)
  • Cat #5
    akkoriban egyik legkirályabb gama volt, de PCre inkább az ufo I-IIt ajánlanám, az ugyanez modernebb változatban
  • Lacc
    #4
    Néhány kép:



  • Lacc
    #3
    Tát egy körökre osztott urban csapat alapú taktikai játékról van szó. Az X-comosok készitették, és ez látszik is rajta, amilyen egyszerű, olyan nagyszerű.

    Minden kör 10 másodpercig tart. Ez nem azt jelenti, hogy ebben a 10 secben kell kiadnod a parancsokat, hanem azt, hogy minden egységnek 10 másodperce van a cselekvések végrehajtására, ha az letelik, vége az adott körnek.

    A körök előtt nincs időlimit, szépen megmondhatsz minden katonádnak minden parancsot. Baromi aprólékosan meg lehet nekik adni, hogy hogyan viselkedjenek a 10 sec alatt, lehet taktikázni. Meg lehet pl. mondani valakinek, hogy miközben áthalad valamilyen ismeretlen részen, és meglát egy enemyt, mit tegyen: hagyja figyelmen kivul, álljon meg, vonuljon vissza, lőjön rá, kezdje el kergetni, stb.

    4 faj van, jó kis urban pályák, sok fedezékkel és takikázásra lehetőséget adó helyzettel, szóval adott minden.

    A multi része a dolognak meg email-alapú, ami elég szokatlan lehet a mai világban, pedig ötletes. Ha játszol valakivel online, akkor kötelező regisztrálni, megadni a mailed. Mikör kihivtál valakit, minden egyes megtervezett körödet elküldi a gép a másiknak, ahol a társad megnézi azt a 10 sec-et, kiadja a saját parancsait, aztán visszaküldi a mailt, és igy tovább.
    Érdekes, mert igy egyszerre akár több csatád is lehet, netkapcsolatnak meg elég egy szar modem is :)
  • neuro
    #2
    Nem valami új? Az eredeti Laser Squad kb. '86-ban jelent meg C64-re és Spectrum-ra :)

  • Lacc
    #1
    Nem valami új játék, de én mostanában akadtam rá, és nagyon bejött a dolog. Először is itt a hivatalos oldal, a #1 miatt :)